Jump to content
Gary

Ανάλυση χαρτών Φεβρουάριος 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, ΣΑΧΑΡΑ είπε:

θα κανεις μεγαλο γλεντι εμαθα θα εχει κ καλο καιρο χαχα

Το γλέντι είναι  σίγουρο καθόσον γιορτάζω..Τωρα  θα ειναι στο χιόνι; θα είναι στην παραλία;,....  θα φανεί το επόμενο τετραημερο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ΜΠΑΜΠΗΣ MJT είπε:

Το γλέντι είναι  σίγουρο καθόσον γιορτάζω..Τωρα  θα ειναι στο χιόνι; θα είναι στην παραλία;,....  θα φανεί το επόμενο τετραημερο...

με τον υποτροπικο πανω μας για παραλια σε βλεπω      μοιραζε αντιλιακο στους καλεσμενους μην καουν με τις λιακαδες που θα εχει   χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, ΜΠΑΜΠΗΣ MJT είπε:

Το γλέντι είναι  σίγουρο καθόσον γιορτάζω..Τωρα  θα ειναι στο χιόνι; θα είναι στην παραλία;,....  θα φανεί το επόμενο τετραημερο...

παντως εγω σου ευχομαι να ειναι στο χιονι γιατι ξερω οτι αυτο θες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 minutes ago, Gary said:

καταλαβα να ετοιμασω κοπρια για το κηπο μου, θα φυτεψω ζαρζαβατικα χαχχαχα

αφησες τα κοψιδια και εγινες VIGAN???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο τρεχον χαρτης χιονοκάλυψης δείχνει το αποτέλεσμα των απανωτών αυλώνων που σκάνε Τουρκία.

Μπόνους το κοκκινο σημάδι στην Κρήτη!

gfseu-16-6.png?6

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάμε για θερμή εισβολή στο 1ο δεκαήμερο αλλά στο 2ο είναι πολύ πιθανό να έχουμε βαρβάτη ψυχρή εισβολή. Ο Αζορικός δεν φαίνεται να έχει πει την τελευταία του λέξη. Θυμίζει λίγο χειμώνα 2003-2004 όπου μετά το χαμηλό-βόμβα στις 22/1/2004 (και ενώ είχε προηγηθεί σχετικά τζούφιος κεντροβόρειος με χιόνια και σε πεδινά προσήνεμα στις 17/12/2003 και χιονιάς Κυκλάδων στις 6/1/2004) ήρθε πολύ ζεστή περίοδος το 1ο δεκαήμερο του Φλεβάρη μέχρι και την ιστορική Τσικνοπέμπτη. Τα ensembles του Λονδίνου ψιθυρίζουν έντονα αυτό το σενάριο επίσης. 

ens_image.php?geoid=52683&var=201&run=6&

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παλικάρια μεγάλα όσοι συνεχίζετε και ασχολείστε μετά τα τρεξίματα των τελευταίων 2 ημερών! Εγώ ίσα που ξεπερνάω την κατάθλιψη! Βέβαια όπως έχω ξαναπεί, εγώ είμαι 23 και παρακολουθώ τον καιρό μέσα από το φόρουμ από 13-14 όταν πρώτο ανακάλυψα το άλλο φόρουμ. Όποτε καταλαβαίνετε ότι κατά κύριο λόγο παρακολουθώ μούφα χειμώνες εδώ στα βόρεια οσα χρόνια ασχολούμαι. Ανήκω στη γενιά των πέτρινων χρόνων. Μου είναι κάπως ευκολότερο να αποδεχτώ άλλον έναν μούφα χειμώνα απ ότι κάποιος που έζησε έντονα εποχές 90s, ίσως και νωρίτερα…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, menidi said:

μια ευκαιρια ΕΣΤΩ, θα υπάρξει. Δεν ξέρω για που, αλλά αποκλειεται να μην υπάρξει μια πολύ καλή ευκαιρία. Ανεξαρτήτως αποτελέσματος

Η Καλη κυκλοφορια φαινεται να κραταει ακομα,ο αζορ ειναι ορεξάτος …παμε να το ξαναφέρουμε και να ειναι πανελλαδικό .ΑΙΡΧΕΤΕ vol2 coming soon

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα, πολλούς καυσωνακηδες γεμίσαμε.

Δεν πειράζει,ο λοχαγός μέ τους λίγους που έχουν απομείνει θα το παλέψουμε...🔥🔥🔥

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 minutes ago, Kosmas34 said:

Παλικάρια μεγάλα όσοι συνεχίζετε και ασχολείστε μετά τα τρεξίματα των τελευταίων 2 ημερών! Εγώ ίσα που ξεπερνάω την κατάθλιψη! Βέβαια όπως έχω ξαναπεί, εγώ είμαι 23 και παρακολουθώ τον καιρό μέσα από το φόρουμ από 13-14 όταν πρώτο ανακάλυψα το άλλο φόρουμ. Όποτε καταλαβαίνετε ότι κατά κύριο λόγο παρακολουθώ μούφα χειμώνες εδώ στα βόρεια οσα χρόνια ασχολούμαι. Ανήκω στη γενιά των πέτρινων χρόνων. Μου είναι κάπως ευκολότερο να αποδεχτώ άλλον έναν μούφα χειμώνα απ ότι κάποιος που έζησε έντονα εποχές 90s, ίσως και νωρίτερα…

Δεν ξέρω αν σας δίνει κουράγιο αυτό αλλά από 1992 έως 2002 δεν είχε στρώσει καν την άσφαλτο στην Αγία Παρασκευή Αττικής ενώ αντίστοιχα τη περίοδο 2008-2021 δεν ξαναείχαμε ιστορικό αν και μεσολάβησαν καλά χιονοεπεισόδια με κορυφαίο τον πολύ καλό Τηλέμαχο το 2019. Ρόδα είναι και γυρίζει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Δεν ξέρω αν σας δίνει κουράγιο αυτό αλλά από 1992 έως 2002 δεν είχε στρώσει καν την άσφαλτο στην Αγία Παρασκευή Αττικής ενώ αντίστοιχα τη περίοδο 2008-2021 δεν ξαναείχαμε ιστορικό αν και μεσολάβησαν καλά χιονοεπεισόδια με κορυφαίο τον πολύ καλό Τηλέμαχο το 2019. Ρόδα είναι και γυρίζει. 

Ξέρεις ποιο είναι το θέμα; Ότι βάση γεωγραφικής θέσης οι προϋποθέσεις που χρειαζόμαστε εδώ για χιόνι είναι ελάχιστες σε σχέση με αυτές τις αττικής. Θερμοκρασιακα ας πούμε φέτος ήμασταν οκ για χιόνι και με το παραπάνω πολλές φορές! Το γ@@το είναι ότι δεν βρέθηκε έστω μια φορά υετος, ένα χαμηλό να μας ποτίσει λίγο κι εμάς, κι αυτό γίνεται κάθε χρόνο! Τρώμε αρκετό κρύο αλλά χιονιζομαστε όλο και πιο σπάνια! Το ότι δεβ χιονίζει αθηνα συνήθως είναι λόγω προβληματικών Τ και τα πεδινά το χάνουν σε βροχή. Εμείς είμαστε άλλη φάση απελπισίας 🤯🤪

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο μάγος του Οζ τζιφος σημάδεψε το διάστημα 7-9/2.παω να ετοιμάσω το μαγιό μου από τώρα και να κανονίσω κανά τουρ Σαχάρα να δω λίγο ήλιο βαρέθηκα με τόσα χιόνια δεν θέλω άλλο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάτι τέτοια γράφουν (με το χαμηλό να πηγαίνει ταξίδι στη Σαχάρα) και μετά ο κόσμος δεν τους παίρνει στα σοβαρά σαν τον βοσκό με τον λύκο και τα πρόβατα. Όταν για κάθε κακοκαιρία φέρνουν την καταστροφή, όταν τελικά έρχεται μια δυνατή κακοκαιρία κανένας δεν δίνει την πρέπουσα σημασία και αυτό δεν πάει μόνο για τους πολίτες αλλά και για δήμους/περιφέρειες κτλ. Πρώτη φορά θυμάμαι τον δήμο Αγίας Παρασκευής να πιάνεται τόσο απροετοίμαστος μετά το 2002. 

Επεξεργάστηκε από Seth13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Αυτο το βλεπει καποιος εδω απ το forum να ισχυει?????

Screenshot_20220127-150526_Facebook.jpg

Ίσως σε κάποια άλλη διάσταση να είναι ο μαρουσακης γθατι στην δικιά μας δεν πρόκειται σε εμένα ο τζιφος μου δίνει 42 % από το τίποτα όμως γιατί ο υετός είναι για γελια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Seth13 είπε:

Κάτι τέτοια γράφουν (με το χαμηλό να πηγαίνει ταξίδι στη Σαχάρα) και μετά ο κόσμος δεν τους παίρνει στα σοβαρά σαν τον βοσκό με τον λύκο και τα πρόβατα. Όταν για κάθε κακοκαιρία φέρνουν την καταστροφή, όταν τελικά έρχεται μια δυνατή κακοκαιρία κανένας δεν δίνει την πρέπουσα σημασία και αυτό δεν πάει μόνο για τους πολίτες αλλά και για δήμους/περιφέρειες κτλ. 

Μα για αυτο το ανεβασα μου κανει εντυπωση γιατι δεν φαινεται κατι τετοιο...ισως να κανω λαθος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...