Jump to content
Gary

Ανάλυση χαρτών Φεβρουάριος 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Εγώ δε μπορώ να καταλάβω πως με χαμηλό στο Ιόνιο 995 βγάζει τόσο λίγο υετό στα ηπειρωτικα ..Μου φαίνεται απίστευτο ..ο ευρωπιαος μου δινει 5μμ εδω χαχαα

Γιατί πρωτίστως σημασία δεν έχει το πόσο βαθύ είναι ένα χαμηλό, αλλά το πόσο πυκνές είναι οι ισοβαρείς του, καθώς αυτό είναι η ένδειξη της διαφοράς δυναμικού. Ένα χαμηλό 995 στην Κέρκυρα με την 1010 στο Βελιγράδι είναι χειρότερο από ένα 1005 στην Κέρκυρα με την 1020 στα Σκόπια.

 

Σημασία επίσης έχει η θέση του αυλώνα, καθώς ένα χαμηλό 1015 στην Αττική με αυλώνα αποκομμένο στο Ιόνιο είναι χίλιες φορές καλύτερο από ένα χαμηλό 1000 στην Αττική με κίνηση ΝΝΑ και αυλώνα να μας καταπίνει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, tzelilis είπε:

μηπως επειδη δεν εχει αντικυκλωνα;

Δε νομίζω τζεμ τζιφος βγαζουν πολυ περισσοτερο παρόμοια διάταξη έχουν 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ποια 200 και 300...χιονοθαψιμο μέχρι και τον αφρό της θάλασσας θα ήταν αν έβγαινε ο παιος στην πρώτη στα χρονικά συνεργασία με τον εταίρο καραγκιόζη.απλα βάλθηκαν και τα δύο μαζί να μας ρίξουν στα σκληρά...ρε άιντε παντε να @@@@....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Theomanio είπε:

Λοχαγος εδώ

Στις επάλξεις

Δεν παραδινομεθα...

Προσωπικά εχω παραιτηθεί..  Ευχής έργον να χιονιστούν οσα παιδιά σταθούν τυχερά...Καλή αντάμωση.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ειναι σχεδον το απολυτο για το διδυμο κιλκις-θεσσαλονικη...αλλα προφανος να πανε ολα τα μοντελα που μας εχουν πρηξει τα συκωτια να δουν αν ερχομαστε απο την γωνια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αφού χιονιστουμε την Τετάρτη. Και θα είμαστε όλοι ευχαριστημένοι.... Θα πλακώσει όλους ένας πανευρωπαϊκός αντικυκλώνας να στανιαρουμε🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, ISIMERINOS είπε:

Ποια 200 και 300...χιονοθαψιμο μέχρι και τον αφρό της θάλασσας θα ήταν αν έβγαινε ο παιος στην πρώτη στα χρονικά συνεργασία με τον εταίρο καραγκιόζη.απλα βάλθηκαν και τα δύο μαζί να μας ρίξουν στα σκληρά...ρε άιντε παντε να @@@@....

Βαγγέλη έρχεται!!!!!!!! Ή αιρχαιτε; Όπως θέλετε!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thesprotos είπε:

Αφού χιονιστουμε την Τετάρτη. Και θα είμαστε όλοι ευχαριστημένοι.... Θα πλακώσει όλους ένας πανευρωπαϊκός αντικυκλώνας να στανιαρουμε🤣

αυτος ειναι οτι καλυτερο μπορει να γινει σαν προοπτικη...απλωνει πολυ ο αζορ απο δυτικη μεχρι ανατολικη μεσογειο αλλα οπως και να χει το κεντρο του παραμενει στον ατλαντικο οποτε ....μακαρι παρακαλα να γινει κατι τετοιο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Kosmas34 είπε:

Βαγγέλη έρχεται!!!!!!!! Ή αιρχαιτε; Όπως θέλετε!!!!

αχ κοσμα μου..23 εισαι ε?τραβα ρε αγορι μου κουπι εσυ και αν αυριο τα δειχνουν τα ιδια μην ακους εμας και μπουμπουνα ε καθε ραν σοκ και δεοσ με γραμματοσειρα 800...εγω ενα θα βαλω 24 ωρες πριν το γεγονος οποτε ερθει και εφ οσον καθολικα το δειχνουν οι παντες και δεν υπαρχει καμια αμφισβητιση παρα μονο μια...ποσο καλυτερο θα μπορει να γινει...η στα 12αρια της δευτερας η στα πρωινα της τριτης...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Kosmas34 είπε:

Βαγγέλη έρχεται!!!!!!!! Ή αιρχαιτε; Όπως θέλετε!!!!

ΑΙΡΧΑΙΤΕ Ο ΓΚΑΓΚΑΣ 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, ISIMERINOS είπε:

ειναι σχεδον το απολυτο για το διδυμο κιλκις-θεσσαλονικη...αλλα προφανος να πανε ολα τα μοντελα που μας εχουν πρηξει τα συκωτια να δουν αν ερχομαστε απο την γωνια

Απόλυτο;

 

gens-8-1-78.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, ISIMERINOS είπε:

αχ κοσμα μου..23 εισαι ε?τραβα ρε αγορι μου κουπι εσυ και αν αυριο τα δειχνουν τα ιδια μην ακους εμας και μπουμπουνα ε καθε ραν σοκ και δεοσ με γραμματοσειρα 800...εγω ενα θα βαλω 24 ωρες πριν το γεγονος οποτε ερθει και εφ οσον καθολικα το δειχνουν οι παντες και δεν υπαρχει καμια αμφισβητιση παρα μονο μια...ποσο καλυτερο θα μπορει να γινει...η στα 12αρια της δευτερας η στα πρωινα της τριτης...

Καλά ντε πατάω τη μπάλα μην φωνάζεις 🥺

Υπομονη 2 μέρες για πιο σίγουρα πανηγύρια.🤫

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ISIMERINOS είπε:

αχ κοσμα μου..23 εισαι ε?τραβα ρε αγορι μου κουπι εσυ και αν αυριο τα δειχνουν τα ιδια μην ακους εμας και μπουμπουνα ε καθε ραν σοκ και δεοσ με γραμματοσειρα 800...εγω ενα θα βαλω 24 ωρες πριν το γεγονος οποτε ερθει και εφ οσον καθολικα το δειχνουν οι παντες και δεν υπαρχει καμια αμφισβητιση παρα μονο μια...ποσο καλυτερο θα μπορει να γινει...η στα 12αρια της δευτερας η στα πρωινα της τριτης...

συμφωνώ και τα τρία ....ετοιμάζουν εδω και μήνες το απόλυτο χτύπημα για εμάς....αυριο θα δείχνουν χιονοθύελλα με βαρδάρη παντου.....το βράδυ....θα αρχίζουν να το κανουν χιονόνερο...την δευτέρα κουτσουλιες με βροχουλες και την τρίτη....αποκοπή χαμηλου...στο Ιόνιο και να μας χαιρετά.....νομίζουν οτι μασάμε πια...καθώς θα ήταν το τέλειο χτύπημα για το ψυχιατρείο....αλλά δεν κατάλαβαν με ποιους εμπλεξαν..

 θυμάστε ενα βραδυ που στο εξάωρο στο εξάωρο ξαναλεω  ο τζίφος χιονιζε ολη την κεντρική μακεδονία?οσο ειδατε εσείς χιόνι αλλο τοσο εγώ εβγαλα μαλιά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, bardaris είπε:

συμφωνώ και τα τρία ....ετοιμάζουν εδω και μήνες το απόλυτο χτύπημα για εμάς....αυριο θα δείχνουν χιονοθύελλα με βαρδάρη παντου.....το βράδυ....θα αρχίζουν να το κανουν χιονόνερο...την δευτέρα κουτσουλιες με βροχουλες και την τρίτη....αποκοπή χαμηλου...στο Ιόνιο και να μας χαιρετά.....νομίζουν οτι μασάμε πια...καθώς θα ήταν το τέλειο χτύπημα για το ψυχιατρείο....αλλά δεν κατάλαβαν με ποιους εμπλεξαν..

 θυμάστε ενα βραδυ που στο εξάωρο στο εξάωρο ξαναλεω  ο τζίφος χιονιζε ολη την κεντρική μακεδονία?οσο ειδατε εσείς χιόνι αλλο τοσο εγώ εβγαλα μαλιά.

εγω θυμαμε αλλα πιο τρελλα απο το θεο..τον παιο.που σερι επι 2-3 χρονια στο 24αωρο και στο 12αωρο επαιρνε χιονιαδες πισω και 1-2 φορες το τερματησε και τα πηρε στο ραν του ναοκαστ...οποτε τι να λεμε τωρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω όμως ότι αν αυτή η κακοκαιρία που δείχνουν ερχόταν τέλη Δεκέμβρη αρχές Γενάρη και δεν είχαν προηγηθεί φάπες και απογοήτευση, τώρα οι βόρειοι θα ήταν στο ξεκίνημα ενός πανηγυριού και ο γκαρυ θα είχε ετοιμάσει ήδη προβατίνα 🤣

Χωρις να θέλω να δώσω ελπίδες σε κανέναν(τις κρατάω για πάρτη μου 😋). Μην με κράξετε!😆

Επεξεργάστηκε από Kosmas34
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

49 λεπτά πριν, ISIMERINOS είπε:

ειναι σχεδον το απολυτο για το διδυμο κιλκις-θεσσαλονικη...αλλα προφανος να πανε ολα τα μοντελα που μας εχουν πρηξει τα συκωτια να δουν αν ερχομαστε απο την γωνια

Έτσι μπράβο Βαγγέλη μου. Δεν θα μας ρίξουν στάχτη στα μάτια εμάς ότι τάχα μου τάχα μου θα χιονίσει.🤪🤪🤪Κρατάμε γερά και δεν υποκύπτουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

   Να σαι προσήνεμος...ρε παιδί να χεις τον Αυλώνα....των -40 από πάνω σου και να σκαβει το Αιγαίο....το -9 σου.....να στο λέει ο Ζιακοπουλος....και εσυ μετά απλά να ψάχνεις μοίρες.....να googlareis τι ειναι χιονκαταιγίδα και τι ειναι χιονολαίλαπα.....αυτά ειναι γουστα..!..να σαι βορειος...να βλεπεις από που θα αποφασίσει να κατεβεί ο κωλ@@@νας αν στριβει γερμανία δανία...αν σκαβει...την τεργέστη το ντουμπροβνικ.....την περουτζια....μετά πρεπει να κανει αν γουσταρει την μεγάλη στροφή...και να πιασει στεριά και μετά να του κατσει μια σφαλιαρα νααα ενας αντικυκλώνας των 1030 hpa και να τον στελνει στο διάολο......

Δεν μασάμε....!😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Έχω να πω υπομονή σε όλους όταν οι θερμοκρασίες είναι οριακές συνήθως δε μ ας κάθονται...

δεν μασαμε ξερουμε...  Εμφάνιση της εικόνας προέλευσης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Έχω να πω υπομονή σε όλους όταν οι θερμοκρασίες είναι οριακές συνήθως δε μ ας κάθονται...

Εδώ στο Κιλκίς αυτά τα οριακά είναι που μας ευνοούν, αλλά επειδή πάθαμε και μάθαμε την Δευτέρα το απόγευμα θα δώσουμε βάση που λέει και ο Βαγγελης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, bardaris είπε:

   Να σαι προσήνεμος...ρε παιδί να χεις τον Αυλώνα....των -40 από πάνω σου και να σκαβει το Αιγαίο....το -9 σου.....να στο λέει ο Ζιακοπουλος....και εσυ μετά απλά να ψάχνεις μοίρες.....να googlareis τι ειναι χιονκαταιγίδα και τι ειναι χιονολαίλαπα.....αυτά ειναι γουστα..!..να σαι βορειος...να βλεπεις από που θα αποφασίσει να κατεβεί ο κωλ@@@νας αν στριβει γερμανία δανία...αν σκαβει...την τεργέστη το ντουμπροβνικ.....την περουτζια....μετά πρεπει να κανει αν γουσταρει την μεγάλη στροφή...και να πιασει στεριά και μετά να του κατσει μια σφαλιαρα νααα ενας αντικυκλώνας των 1030 hpa και να τον στελνει στο διάολο......

Δεν μασάμε....!😎

Κλαιω να ξέρεις ....🤣 έχει και συνέχεια .... να σου κάτσει σωστά όλο αυτό και να είσαι Θεσσαλονικιός .... να παρακαλας να μην γυρισει ο ανεμος ΒΑ , να έχουν κρυώσει τα πυρότουβλα της Τσιμισκή και να μην χιονίσει μόνο στην μισή Μοναστηρίου και δυτικότερα και στην άλλη μισή να βρέχει....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πάλι πιστεύω ότι στα βραδινά ο τζίφος θα κρατήσει δυναμικά! Και μετά θα κρατηθούμε να δούμε αν και αύριο συνεχιστεί η ίδια τάση και να αρχίσουμε σιγά σιγά να ελπίζουμε για κάτι δυνατό.🙄

Μην με πείτε αισιόδοξο, για να μην πω ότι θα έχουμε βελτιώσεις !

Επεξεργάστηκε από Kosmas34
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, freeze είπε:

Κλαιω να ξέρεις ....🤣 έχει και συνέχεια .... να σου κάτσει σωστά όλο αυτό και να είσαι Θεσσαλονικιός .... να παρακαλας να μην γυρισει ο ανεμος ΒΑ , να έχουν κρυώσει τα πυρότουβλα της Τσιμισκή και να μην χιονίσει μόνο στην μισή Μοναστηρίου και δυτικότερα και στην άλλη μισή να βρέχει....

 

μη το γελας καθολου..ετσι ακριβως εγινε.το περσινο φανταζεσαι να γινοταν στα πετρινα(που ακομη πετρινα εχουμε δηλαδη)...θα ειχαμε παθει την πλακα μας...-2 χιονοθυελλα και αντι να στρωνει να λιωνει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...