Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές νέας χιονοκαιρίας 7-9/2....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Κι επειδη εγινε λογος για επαγγελματιες vs χομπιστες,μαλλον οι χομπιστες "κερδανε" αλλη μια φορα.Δυτικη αττικη χιονιζει απο τα 250 με στρωσιμο απο τα 400 και βορεια χιονιζει απο τα 400 με στρωσιμο στις ευκολες πανω απο τα 500.

Η ΒΔ Αττικη εχει μια πολυ μασιφ χιονοζωνη απο τα 350μ κ πανω...γενικα η ταση εκει ειναι να χιονιζει ακομα κ με ρεταλια...για αυτο βλεπουμε τα φαινομενα Βιλια-Ερυθρες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, CATHA είπε:

Μόλις κατέβηκα από Αγιο Στέφανο προς Αθήνα και δεν χιονίζει πουθενά σε αυτό τον άξονα... ούτε στον Διόνυσο από αναφορά φίλου... στη Δυτική Αττική που χιονίζει στα 250 μέτρα?

Κέντρο 6.9 βαθμοί με σπασμένα σύννεφα.

Χιονιζει εδω ομως απο τα 400 και πανω.Εχει στρωσει στις ερυθρες στα 400,λες να μην εχει χιονοπτωση απο τα 250μ;Δεν καταλαβαινω την αγωνια σου.Με αυτο το στριμ λογικο να μην χιονιζει στα β.ανατολικα.Οι επαγγελματιες μιλησαν.Χιονοοτωσεις απο τα 600μ. αν εσυ θεωρεις οτι επεσαν μεσα,εγω παω πασο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, geornik είπε:

Η ΒΔ Αττικη εχει μια πολυ μασιφ χιονοζωνη απο τα 350μ κ πανω...γενικα η ταση εκει ειναι να χιονιζει ακομα κ με ρεταλια...για αυτο βλεπουμε τα φαινομενα Βιλια-Ερυθρες

Ας το ανεφεραν οι επαγγελματιες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, GEORGE SNOWMAN said:

Χιονιζει εδω ομως απο τα 400 και πανω.Εχει στρωσει στις ερυθρες στα 400,λες να μην εχει χιονοπτωση απο τα 250μ;Δεν καταλαβαινω την αγωνια σου.Με αυτο το στριμ λογικο να μην χιονιζει στα β.ανατολικα.Οι επαγγελματιες μιλησαν.Χιονοοτωσεις απο τα 600μ. αν εσυ θεωρεις οτι επεσαν μεσα,εγω παω πασο.

Καμμία αγωνία για τίποτα... απλή κουβέντα κάνουμε... καλή συνέχεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και να θυμίσω είπαν για χιονοπτώσεις από 500-600+ με τα χθεσινά και προχθεσινα στοιχεία που τα σημερινά είναι σημαντικά υποβαθμισμένα...που να ερχόταν και αυτό που φαινόταν χθες το πρωί δηλαδή, εκτός και αν έχουν άλλα δεδομένα από εμας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και δω πεφτουν 2-3 νιφαδες το λεπτο και εκανα σαν πιθηκομαιμου χαχαχα 😂. Εγω θα το θεωρησω ως μερα χιονοπτωσης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, CATHA είπε:

Μόλις κατέβηκα από Αγιο Στέφανο προς Αθήνα και δεν χιονίζει πουθενά σε αυτό τον άξονα... ούτε στον Διόνυσο από αναφορά φίλου... στη Δυτική Αττική που χιονίζει στα 250 μέτρα?

Κέντρο 6.9 βαθμοί με σπασμένα σύννεφα.

Δεν ειναι κακο να πεις επεσαν παταγωδως εξω απο τ αποδυτηρια και οι ερασιτεχνες κ καιροφιλοι προσεγγισαν πιθανοτατα καλυτερα την εξελιξη!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, CATHA είπε:

Καμμία αγωνία για τίποτα... απλή κουβέντα κάνουμε... καλή συνέχεια.

Απλη κουβεντα,αλλα συνεχιζεις να δικαιολογεις την προβλεψη εμυ,σουζης,αρνιακου επειδη δεν χιονιζει στον Αγιο Στεφανο.Επεσαν εξω,ηταν βεβαιο κι εχουμε συνεχεια ακομα οταν γυρισει το στριμ.Γι αυτο μιλησα για "αγωνια" περιπαικτικα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Dusterakos είπε:

Και δω πεφτουν 2-3 νιφαδες το λεπτο και εκανα σαν πιθηκομαιμου χαχαχα 😂. Εγω θα το θεωρησω ως μερα χιονοπτωσης.

Ειναι ημερα χιονοπτωσης κατα ΕΜΥ και παγκοσμιους μετροργανισμους, εστω κ μια νιφαδα να πεσει!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαζευω Ελικωνα...Ψηνομαι να φυγω..Αδεια εχω..Αλλα φοβαμαι την παντοφλα...🤣

Αμα κλεισει και ο καιρος στο λεκανοπεδιο θα ειναι το απολυτο για μενα..Να βρεχει εδω και να χιονιζει τριγυρω..

Απολαυση..

629.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μερικοι χριζουν χιονοθεραπειας - δεν εξηγειται διαφορετικα..! καλες αναφορες παιδες, επομενο μου ταξιδι τελος Φλεβ στο L.A> 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Στην ευθεία της Θήβας

θα το εχει στρωσει στο μοναστηρι.σε λιγο θα ριχνει και θηβα πιστευω.εχει γυρω στους 2 βαθμους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, thivasnow είπε:

θα το εχει στρωσει στο μοναστηρι.σε λιγο θα ριχνει και θηβα πιστευω.εχει γυρω στους 2 βαθμους

Έχει στρωμένο χιονακι από τα 450μ περίπου και πάνω  .Δεν έχει υετο όμως ,ορογραφικός είναι  . Στα γνωστά περάσματα και βουνά ρίχνει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Χαζευω Ελικωνα...Ψηνομαι να φυγω..Αδεια εχω..Αλλα φοβαμαι την παντοφλα...🤣

Αμα κλεισει και ο καιρος στο λεκανοπεδιο θα ειναι το απολυτο για μενα..Να βρεχει εδω και να χιονιζει τριγυρω..

Απολαυση..

629.jpg

Στείλε λίγο link! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, theodors3 είπε:

καλημερα θελαμε κ να χιονισει🤣 7 βαθμους γιαννιτσα με αερα δε διακρινω ουτε επιπλεον χιονια στο παικο μεχρι κορυφη (1650μ) ο αστειος χειμωνας για κεντρικη Μακεδονία συνεχιζεται 20 μερες μεινανε ακομα για να ξεκουμπιστει

Όσο δεν βομβαρδίζουμε το καταραμένο βουνό έτσι θα είμαστε 😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...