Jump to content
south coast

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το κοντρόλ σε άλλο δρόμο (14ο σταθερό τρέξιμο), όπως γενικά και ο μέσος όρος, σε σχέση φυσικά με το κυρίως τρέξιμο, που δεν λέει να ισορροπήσει με τίποτε!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, CLAPSANTO είπε:

Ευχηθειτε καλα χιονια στα προσηνεμα ,,δ εν υοαρχει τιοοτα γξα τα κεντροβορεια αυριο θα δειτε τι θα πάθουμε 

ο λογος?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, CLAPSANTO είπε:

Ευχηθειτε καλα χιονια στα προσηνεμα ,,δ εν υοαρχει τιοοτα γξα τα κεντροβορεια αυριο θα δειτε τι θα πάθουμε 

Χεχεχε!!!Αναμενουμε!!!δεν το αλλαξα τυχαια το avatar.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, CLAPSANTO είπε:

Δεν εχω αφήσει τιποτα απο Φλεβάρη και μετά....Αλλά δυστυχώς Σπύρο αυτη τη φορα δε το χουμε , σε κάθε ραν και πιο πολύ πιεζει ο αντικυκλωνας , τα αποτελέσματα τα ξερω σε κατι τετοια γι αυτό και δεν ασχολούμαι με την αλλη εβδομαδα αν ερθει κατξ ας έρθει 

Αντώνη πιέζει ο αντικυκλωνας λόγο ότι δεν είναι πολύ ισχυρός. Αλλά  πολύ χαμηλή η προγνωσιμοτητα ρε συ. Άνετα αλλάζουν όμως ακόμα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Το κοντρόλ σε άλλο δρόμο (14ο σταθερό τρέξιμο), όπως γενικά και ο μέσος όρος, σε σχέση φυσικά με το κυρίως τρέξιμο, που δεν λέει να ισορροπήσει με τίποτε!!

Το κοντρόλ  όντως ποιο σταθερό στα τελευταία τρέξιματα Κωστή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τα λεμε το πρωι με τα πρωινα...τα πρωινα-πρωινα...κρισιμη μερα εως εκει που δεν παει..καλα αρχισαμε ασχημα συνεχισαμε θεωρητικα μιας και φτασαμε ενα βημα πριν το κοκκινο οριο μας και κλεισαμε καπως θετικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ναι μανα εδω και γενικά τα ηπειρωτικα το μόνο θετικό είναι ότι ακομα και σαν σαν το κοντρολ που φαίνονται σαν προσηνεμα εδω μου ριχνουν 30 40 πόντους δε ξέρω τι λόγο ακομα τον ψάχνω,  μάλλον επειδή ακουμπάνε θάλασσα δυτικα δεν εχω καταλάβει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, CLAPSANTO είπε:

Δεν εχω αφήσει τιποτα απο Φλεβάρη και μετά....Αλλά δυστυχώς Σπύρο αυτη τη φορα δε το χουμε , σε κάθε ραν και πιο πολύ πιεζει ο αντικυκλωνας , τα αποτελέσματα τα ξερω σε κατι τετοια γι αυτό και δεν ασχολούμαι με την αλλη εβδομαδα αν ερθει κατξ ας έρθει 

Ε φυσικά τώρα δεν ασχολείσαι. Έχεις βαρεθει να το βλέπεις και το παίζεις υπεράνω.🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για όσους αναρωτήθηκαν πιο πριν για υπερκογκες αυλωνες Μάρτιο μήνα στην Αθήνα έχουμε σίγουρα 3 φορές τον 20αιωνα -10 και κάτω στα 850 (1913,1929 οριακή φαση,1987) και δυο οριακα εκτός 1971,2011...επίσης ενδιάμεσα από 1930-1970 υπάρχουν κάποιες περιπτώσεις που μπορεί να είχαν κοντά -10 (1949,1957) αλλά είναι παλιοί οι χάρτες και χάνουν (παίζει και το 1902)...τον 19ο αιώνα το -10 φαίνεται να έμπαινε με άνεση Μάρτιο στην Αττική (μια φορά την δεκαετία σίγουρα)...το 1913 με το 1880 είναι τα πιο εντυπωσιακά με τουλάχιστον -12 στα 850

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, CLAPSANTO είπε:

Ναι μανα εδω και γενικά τα ηπειρωτικα το μόνο θετικό είναι ότι ακομα και σαν σαν το κοντρολ που φαίνονται σαν προσηνεμα εδω μου ριχνουν 30 40 πόντους δε ξέρω τι λόγο ακομα τον ψάχνω,  μάλλον επειδή ακουμπάνε θάλασσα δυτικα δεν εχω καταλάβει 

με αυλωνα να περναει πανω απο το κεφαλι σου πως το μεταφραζεις ετσι δεν ξερω..τα παραλληλα τα βλεπετε καθετα ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, CLAPSANTO είπε:

Ναι μανα εδω και γενικά τα ηπειρωτικα το μόνο θετικό είναι ότι ακομα και σαν σαν το κοντρολ που φαίνονται σαν προσηνεμα εδω μου ριχνουν 30 40 πόντους δε ξέρω τι λόγο ακομα τον ψάχνω,  μάλλον επειδή ακουμπάνε θάλασσα δυτικα δεν εχω καταλάβει 

Αφου δεν σε πλακωνει ο αυλωνας λογικο ειναι απο πανω μας περναει η μπιλια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Αφου δεν σε πλακωνει ο αυλωνας λογικο ειναι απο πανω μας περναει η μπιλια

Ναι αλλα δεν έχει χαμηλο τιποτα καθολου δηλαδη κοιτα το κοντρολ ειναξ φοβερο μου δίνει σχεδόν  όσο μετρο Χίονια και κοιτα διάταξη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ασύλληπτο 18αρι τζιφου, παιζει να είναι ότι πιο ακραίο έχω δει σε ψηφιακό χιονια για εδώ...τουλαχιστον 100mm χιονουετου σε τρεις μερες, θεωρητικά αν έβγαινε παιζει να φτάναμε και το 1 μετρό στο κέντρο της Κατερίνης 🤣 (αλλά εννοείται πως δε θα βγει, αυριο το πρωι θα δείχνει ήλιο στις ίδιες ώρες) 

Screenshot_2022-03-05-00-57-46-280_com.android.chrome.thumb.jpg.ea47b66dd3d7666d2aa1e44ae14b3fcc.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Α...και αυτο για το αρχειο.Δροσοπηγη απο ευρωπαιο.Να θυμισω οτι στην Ελπιδα εδινε 12μμ κι επεσαν 50-55 εκ.Στη.Μηδεια εδινε 25μμ κι επεσε 1μ.Εννοειται οτι δεν το πιστευω αλλα ειπαμε...για το αρχειο.

IMG_20220305_013614.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Kosmas34 είπε:

Ναι προφανώς, δεν το είπα με άσχημο τρόπο. Χαλαρός είμαι την είδα την χιονόπτωση μου ας μην κάνει και τίποτα! Απλά είναι γεγονός ότι με τον συγκεκριμένο χάρτη η Μακεδονία έχει πολλές περιοχές που δεν βλέπουν ούτε νιφάδα!!

Για να το κλείσουμε εδώ και να μην υπάρχουν εντυπωσεις αν και νιώθω ότι  απολογουμαι,δεν είχα λόγο να θίξω την Μακεδονία γιατί εκεί εστιάζεις και όχι  και σε κάποια άλλα μέρη της Ελλάδας που ούτε εκεί θα χιονίσει, το πανελλήνιο είχε να κάνει ότι είναι από τις ελάχιστες φορές που βλέπουμε τέτοιους εκτεταμένους χάρτες χιονοκαλυψης στην χώρα αυτό και μόνο αυτό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 Απο θερμοκρασιες ειμαστε καλα απο τεταρτη και για καμια βδομαδα. Το στοιχημα καταρχην ειναι για νυχτα τριτης προς τεταρτη

 

graphe3_10000___22.9018867925_40.5882591093_.png.89fa1deea6510591fd8228da4612e65e.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα ensembles στο 18άρι δείχνουν ότι θα έχουμε τούμπα προς Ευρωπαίο τουλάχιστον σε ό,τι αφορά τη νοτιότερη μετατόπιση υετού σε σύγκριση με το κύριο τουλάχιστον μετά την φάση της Τετάρτης. Μειώθηκαν δηλαδή τα υετοφόρα σενάρια για βόρεια χώρα σε σύγκριση με το 12άρι. Αυτά βέβαια αλλάζουν τρέξιμο με τρέξιμο. 

Επεξεργάστηκε από Seth13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...