Jump to content
south coast

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, KapelosG είπε:

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι ένα χειμερινό σύστημα ακόμα και 10 Μάρτη να έρθει πιάνεται στην αποτίμηση χειμώνα όπως και ο καύσωνας του Σεπτεμβρίου 2015 στην αποτίμηση του καλοκαιριού

ειναι στην κλιματολογια της ανοιξης και του καλοκαιριου αντιστοιχα. Γι αυτο αλλωστε δε μιλαει κανεις για ιστορικο χειμωνα 86-87 (ειχε και μεγαλο χιονι Χριστουγεννα στα ΚΒ) αλλα για ιστορικο Μαρτη 87.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

animrim9.gif

Η προσωπική μου εκτίμηση υετού προσέχως βάση κοντρόλ Καναδού. Και αποκοπή εινάι σίγουρη για μένα.

αυτά τα κάνει ο σκανδιναβικος  όλες τις εποχές του χρόνου όχι μόνο σε χιονιάδες!  Τα καλύτερα Μπουρίνια άνοιξη καλοκαίρι με σκανδιναβικο τα έχω καταγράψει στο παρελθόν! Δευτέρα θα σας πέσουν τα ματια τι θα βγάζουν τα μοντέλακια....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, MenNaousa11 είπε:

ειναι στην κλιματολογια της ανοιξης και του καλοκαιριου αντιστοιχα. Γι αυτο αλλωστε δε μιλαει κανεις για ιστορικο χειμωνα 86-87 (ειχε και μεγαλο χιονι Χριστουγεννα στα ΚΒ) αλλα για ιστορικο Μαρτη 87.

Εντάξει εγώ απλά θεωρώ ότι μέχρι τέλη Μάρτη και τέλη Σεπτέμβρη μπορούν να θεωρούν τα κρύα και οι ζέστες αντίστοιχα εντός εποχής γιατί δεν είναι διόλου σπάνια εξού και τα θεωρώ χειμερινού και καλοκαιρινού τύπου...τώρα συστήματα σαν αυτό του Απριλίου 2020, Απριλίου 1997 και καύσωνα Οκτώβριου 1991 είναι όντως εκτός εποχής και θεωρούνται ανοιξιάτικα και φθινοπωρινά αντίστοιχα...σεβαστό βέβαια αν θεωρεί κάποιος εκτός κλιματολογίας ενός Μαρτίου μια ψυχρή εισβολή ή ενός Σεπτεμβρίου μια θερμη...το σταματώ εδώ γιατί είμαι και πολύ εκτός θέματος συγνώμη στα μοντς

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, ISIMERINOS είπε:

συγγνωμη για το ξεσπασμα και για την συμπεριφορα ειναι πολλα μαζεμενα κι ενα χιονι θα τα εκανε ολα τελεια.παραμενω σιωπηλος και βλεπω γιατι δεν μπορω να κανω κι αλλιως και αν δωσει ο θεος και το δω τοτε θα τα πουμε.

Βαγγέλη σε καταλαβαίνω φίλε! Είμαστε πολλοί! Εγώ είχα πει πριν 2-3 μέρες ότι το βλέπω να έρχεται αυτή η κατάσταση και παρέμεινα σχετικά σιωπηλός και προετοιμασμένος. Θα συνεχίσω να κάνω το ίδιο κι αν έχουμε καμία έκπληξη σε χαμηλές ώρες τότε θα το πανηγυρισω! Είναι πάντως άδικος ο καιρός. Και την ελπίδα και αυτό που δείχνει να έρχεται τα πάει καρότσι από τις 150, ενώ όταν εμείς φοβόμαστε να πανηγυρίσουμε πριν τις 48. Μην τους το ματιάσω κιόλας μακάρι να ρίξει να το χαρούν όλοι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καιρός είναι ότι γουστάρει κάνει!!!Είμαστε όλοι εδώ μέσα σαν χιονόφιλοι και διαβάζουμε για ηδονές και βόρειους νότιους!!!

Επεξεργάστηκε από kostasmarousi13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Μάρτιος θεωρείται συμβατικά μήνας της άνοιξης. Αστρονομικά και ουσιαστικά το τέλος του χειμώνα έρχεται στις 21 Μαρτίου με την εαρινή ισημερία. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

To ICON πιο θερμό στα 850 του αλλά καλύτερο στις θερμοκρασίες στα 500 και στη σωστή κατεύθυνση. 

Επεξεργάστηκε από Seth13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, BillG είπε:

Ε, καλά δεν είπες και τίποτα, ούτε εβρισες κάποιον, απλώς εκνευριστηκες...

κι ομω φιλε μπιλ ως αντμιν κι ενας εκ των 4 οπως ειπε ο γιωργος εκτος απο τον σχολιασμο που εκει επιτρεπονται πολλα σε θεματα συμπεριφορας πρεπει να δινω το παραδειγμα ...φαντασου 800 μελη να μεταφερουν τα νευρα τους εδω μεσα.χαβρα σκετη...προχωραμε στο σχολιασμο και αφηνουμε την παρελθοντολογια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Ουτσαιντερ, φαβορί και αντίπαλα στρατόπεδα λες και το χιόνι είναι κανένα ματς. 

Λες και έχει διοριστεί ο χιονιάς!!!Ειναι σαν να λες σε μια ομάδα γιατί πήρες πρωτάθλημα αφού εγώ το έπαιρνα σερί!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Ουτσαιντερ, φαβορί και αντίπαλα στρατόπεδα λες και το χιόνι είναι κανένα ματς. 

Ε, εντάξει σ'έναν βαθμό έχουν μια λογική αυτές οι εκφράσεις, χωρίς να θεωρείται τίποτα απόλυτο. πχ κάθε χειμώνα φαβορί είναι η Φλώρινα κι αουτσάιντερ  η Πάτρα ( πονεμένη ιστορία), λογικό είναι...

Επεξεργάστηκε από BillG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, kostasmarousi13 είπε:

Λες και έχει διοριστεί ο χιονιάς!!!Ειναι σαν να λες σε μια ομάδα γιατί πήρες πρωτάθλημα αφού εγώ το έπαιρνα σερί!!!

αυτο ξαναπεστο χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παιδια οχι αποτιμηση οχι παρελθον και προσοχη στις εκφρασεις.ο καθενας ας μιλαει για την περιοχη του και μονο και ν αφηνει τις αλλες περιοχες ησυχες...αυτος που βιωσε σουπερ χειμωνα δεν θα πεισει αυτον που βιωσε το αισχος και το αντιθετο οποτε θα ειναι μια κουβεντα που δεν θα βγαλει πουθενα.ΤΕΛΟΣ ΛΟΙΠΟΝ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, teopap7 said:

Iconara  τι λέει;

Μια χαρά μέχρι τις 120 ώρες που έφτασε. Μετά είναι το ζουμί.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα έχουμε διαβάσει όλα σήμερα χαχα. Τέλος πάντων, μέτρια-κακή μοντελικα ημέρα σήμερα λόγω της εμφάνισης του κινδύνου της Τουρκίας για 100η φορά φέτος. Αύριο πρέπει οπωσδήποτε να δούμε δυτικίσεις, όχι τύπου να φτάσει στη Γαλλία πάλι ο αυλώνας, αλλά να παίζουμε μεταξύ Αδριατικής-Αιγαίου και όχι Αιγαίου-Μαύρης θάλασσας... Πάντως ακόμα και με τους σημερινούς χάρτες μεγάλο τμήμα της χώρας χιονίζεται πολύ καλά το επόμενο διάστημα.

Ενς 12αριου τζιφου για την περιοχή μου, τα καλύτερα της χρονιάς έως τώρα νομίζω... Πραγματικά μια φορά να τα δούμε τον Δεκέμβριο και τι στον κόσμο.

1849944430_graphe3_10000___22.7594_39.1822_Almyrs.png.82128bc23cfe4a109ca6b81779f508c3.png

Επεξεργάστηκε από g_ar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...