Jump to content
south coast

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Χιών είπε:

Πάντως κούτσα-κουτσα, πλέον Πέμπτη πρωί έφερε το -36 πάνω από την Αττική και το -38 στην Εύβοια. Μιλάμε για φοβερές Τ500, έχει και δυνατότητα να βελτιωθεί περαιτέρω

Καλης ποιοτητας χιονι λοιπον οπου πεφτει με αισθηση ισχυρης χιονοπτωσης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα.Ας κλαφτω κι εγώ λίγο για τα πεδινά της Θράκης. Παρακολουθώ μοντέλα είκοσι χρόνια από το 2002. Αυτός ο χειμώνας θα μου μείνει στη μνήμη ως ο χειρότερος χειμώνας ever για τις πεδινές πόλεις της Θράκης με διάφορα από τον δεύτερο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, ISIMERINOS είπε:

περασα 11 χρονια πετρινα και δεν εβγαλα κιχ δεν παραπονεθηκα παλευα ζητημα ηταν 2-3 φορες μεσα σε 12 χρονια να εξεφρασα παραπονο..φετος κανω σαν να μην πω τι σχεδον διπολικος και κυκλοθυμικος φουλ εχω γινει...😜..λοιπον αυριο μας το δινουν ολοι το μονο λαθος ειναι η ωρα και φοβαμαι μη τυχος εχουμε θεμα απο την αναποδη..εχουμε υετο εστω και λιγο και δεν φτασει η θερμοκρασια...χαχαχα..το καλυτερο νομιζω ειναι σαββατο που ειναι και λιγο πιο μακρια και χωραει καποιες βελτιωσεις

Τώρα που έχει ενα διάλειμμα θα το πω. Δεν ξέρω αν ήταν καλός, κακός μέτριος, κρύος, κλπ αυτός ο χειμώνας. Σίγουρα όμως για μένα και για την πόλη μας ήταν ο χειρότερος ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ. Άλλο να μην γίνεται κάτι, να εχει ζέστες, αυλώνες προσήνεμους κλπ που δεν περιμένεις κατι και το ξέρεις και δεν σπάζεσαι. Φέτος συνέχεια μας έταζαν κάτι πολύ καλό για εδώ το οποίο έιτε δεν ερχόταν από τις 100 ώρες και μετά, είτε ερχόταν με βροχη και 5 βαθμούς έιτε, είτε όταν είχε Τ δεν είχαμε υετο. Οκ, μεγάλα παιδιά είμαστε αλλά έχουμε ένα κόλλημα με τον καιρό. Τόσα χρόνια παρακολούθω τον καιρό, τόσο ψυχοβγάλτικό χειμώνα δεν θυμάμαι. Αυτά και σόρρυ για το off

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, ISIMERINOS είπε:

περασα 11 χρονια πετρινα και δεν εβγαλα κιχ δεν παραπονεθηκα παλευα ζητημα ηταν 2-3 φορες μεσα σε 12 χρονια να εξεφρασα παραπονο..φετος κανω σαν να μην πω τι σχεδον διπολικος και κυκλοθυμικος φουλ εχω γινει...😜..λοιπον αυριο μας το δινουν ολοι το μονο λαθος ειναι η ωρα και φοβαμαι μη τυχος εχουμε θεμα απο την αναποδη..εχουμε υετο εστω και λιγο και δεν φτασει η θερμοκρασια...χαχαχα..το καλυτερο νομιζω ειναι σαββατο που ειναι και λιγο πιο μακρια και χωραει καποιες βελτιωσεις

Υστερα απο ενα 5 λεπτο στουπα στο μπασιμο...πολυ μετρια χιονοπτωση μιας ωρας τα βουνα ανοιγουν και εχει σχεδον ψιλοσταματησει..πολυ ανωτερη η βιανκα....πιστευω να σε παρηγορει αυτο...το απολυτο τπτ....για φιλιππο το μεγα....ευχομαι το σαββατο να θαφτεις..εγω δεν περιμενω τπτ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για προσηνεμα μύρισε αίμα Σάββατο...τελικά λέτε να βγει το παράπονο μου χθες που είπα μια φορά κάντο από -8 -9 και όχι -7?😂...επίσης βάση καθυστέρησης φαινομένων μέσα στην νύχτα και υετό σε περιοχές της δυτικής Μακεδονίας που δεν αναμενοταν τόσο, ισως στο ναουκαστ η όλη φάση είναι ακόμα λίγο δυτικότερα απ' τα ίδια τα μοντέλα, γεγονός καλό για ποιοτικά χαρακτηριστικά την Πέμπτη!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Sirax7 είπε:

Καλημέρα.Ας κλαφτω κι εγώ λίγο για τα πεδινά της Θράκης. Παρακολουθώ μοντέλα είκοσι χρόνια από το 2002. Αυτός ο χειμώνας θα μου μείνει στη μνήμη ως ο χειρότερος χειμώνας ever για τις πεδινές πόλεις της Θράκης με διάφορα από τον δεύτερο.

οσο δεν εμφανιζεται ενα χαμηλο απο βορειο ιονιο σε βορειο αιγαιο κ στο τελος μαυρη θαλασσα με θερμοκρασιες μπομπα την καταλληλη εποχη( κ με τα τσιμεντα κρυα🤣) δε προκειται να ευχαριστηθουμε καθολικα στα βορεια 21 χρονια κ συνεχιζουμε...

υγ σορρυ για το οφφ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τζίφος καλυτερος για Πεμπτη αλλά μαζί με ukmo χειρότερα για το σαββατοκυριακο, μόνο ο Ευρωπαίος κρατάει κάπως με καλυτερη κλιση αλλά και αυτός χωρίς υετο για την Αττική, 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, theodors3 είπε:

οσο δεν εμφανιζεται ενα χαμηλο απο βορειο ιονιο σε βορειο αιγαιο κ στο τελος μαυρη θαλασσα με θερμοκρασιες μπομπα την καταλληλη εποχη( κ με τα τσιμεντα κρυα🤣) δε προκειται να ευχαριστηθουμε καθολικα στα βορεια 21 χρονια κ συνεχιζουμε...

υγ σορρυ για το οφφ!

Και νομίζω θα κάνουμε πάρα πολλά χρόνια να ξανά δούμε.. αν ξανά δούμε πότε τέτοιο χαμηλό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για Αττική από αύριο εάν έχεις ένα σχετικό υψόμετρο θα δεις ωραία πράγματα...διαφορετικά παίζεις με τις πιθανότητες...τα υπερβόρεια πάνε για μεγάλα πράγματα...για τους υπόλοιπους έχει ο Θεός...

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα. Τίποτα ιδιαίτερο δε φαίνεται για Αττική. Συγκεκριμένα, μία χειμωνιάτικη κακοκαιρία και τίποτα παραπάνω. Αν ο αυλώνας είχε σκάσει 200-300 χλμ πιο δυτικά θα μιλούσαμε με άλλα δεδομένα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Santa snow είπε:

Καλημέρα. Τίποτα ιδιαίτερο δε φαίνεται για Αττική. Συγκεκριμένα, μία χειμωνιάτικη κακοκαιρία και τίποτα παραπάνω. Αν ο αυλώνας είχε σκάσει 200-300 χλμ πιο δυτικά θα μιλούσαμε με άλλα δεδομένα.

Ε;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, Santa snow said:

Καλημέρα. Τίποτα ιδιαίτερο δε φαίνεται για Αττική. Συγκεκριμένα, μία χειμωνιάτικη κακοκαιρία και τίποτα παραπάνω. Αν ο αυλώνας είχε σκάσει 200-300 χλμ πιο δυτικά θα μιλούσαμε με άλλα δεδομένα.

Η 1η φάση του φιλίππου είναι σαν τη Μήδεια με υψηλότερες Τ... Για τη 2η βλέπουμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σήμερα το βράδυ μεχρι αυριο πρωι με -6 εως -7 στα 850. Σημερα νεροχιονο εδω στη Ριτσωνα με -4 στα 850...

ecmwfgr-2-24.png?0

ecmwfgr-2-27.png?0

ecmwfgr-2-30.png?0

ecmwfgr-2-33.png?0

ecmwfgr-1-30.png?0

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

gem-13-78.png?0

Για λίγο χανουμε επαναληψη της Ελπιδας. Δεν μπορει να ερθει λιγο πιο ΝΔ;;;; 

Νομιζω λογω του οτι ειναι στις 78 ωρες δεν μπορει να αλλαξει αλλα μακαρι να αλλαξει προς το καλυτερο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο παιος έτσι όπως κινήθηκε στο Ιόνιο δεν έπρεπε να βγάλει κανένα χαμηλακι της πλάκας? Στα 850 έφτασε Ιταλία,στα 500 έχουμε θέμα που δεν μπήκαν Αδριατική?Οι κβ το έχουμε χάσει οριστικά για σκ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Mercedakias said:

Ο παιος έτσι όπως κινήθηκε στο Ιόνιο δεν έπρεπε να βγάλει κανένα χαμηλακι της πλάκας? Στα 850 έφτασε Ιταλία,στα 500 έχουμε θέμα που δεν μπήκαν Αδριατική?Οι κβ το έχουμε χάσει οριστικά για σκ?

Αν ηταν πολυ πιο δυτικα θα υπηρχαν περισσοτερες ευκαιριες για Αδριατικη. 

Αλλα παει εφυγε πολυ ανατολικα και βλεπω Ιστορικο χιονια στο Τατζικισταν χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...