Jump to content
south coast

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, CLAPSANTO είπε:

Αφιερωνω τον μεσημεριανό ναύτη σε όλους τους κεντροβορειους χαχαχ

Ξεχνάει να σταματήσει με τον ναύτη χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μεχρι αυριο το πρωι,διευκρινιζω.

Θενκς Τζορτζ...άμα το γυρίσει κατά τις 11 , 12 το βράδυ μπορει να δούμε τοσο ..μακάρι τι να πω θα ναι 13 μέρα φέτος χαχαχ...Και μάλλον θα σου ε κι αλλες μεσα στην εβδομάδα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάποτε σκεφτόμουν ότι θα νοικιάσω ένα σπίτι βόρεια Αττική για τις μέρες που θα έχει χιόνια. Αλλά πλέον κάθε φορά που έχει συνθήκες μεγάλου χιονιά ρίχνει τόσο πολύ που κόβεται το ρεύμα στη καλύτερη περίπτωση και με ''αγχώνει'' το να βρίσκομαι σε ένα σπίτι που δεν ξέρω. Συν το γεγονός ότι το στρώνει τόσο πολύ εδώ που δεν έχει... νόημα. Ε ρε τι μας βρήκε μαρτιάτικα. 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 minutes ago, menidi said:

Τι εγινε ρε παιδιά? Εχω να μπω μέρες.  Να πάω να αγοράσω μαντηλάκια χλωρίνης που μου τελείωσαν? 

Ετοιμο στο φέραμε ξεκούραστος εισαι😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, CLAPSANTO είπε:

Θενκς Τζορτζ...άμα το γυρίσει κατά τις 11 , 12 το βράδυ μπορει να δούμε τοσο ..μακάρι τι να πω θα ναι 13 μέρα φέτος χαχαχ...Και μάλλον θα σου ε κι αλλες μεσα στην εβδομάδα 

Ειναι νομιζω βεβαιο οτι μεσα στη νυχτα θα εχεις πολυ εντονη χιονοπτωση.Δεν εχει μεγαλη σημασια αν αρχισει 7 το βραδυ ή 1 τη νυχτα.Μονο οι Τ με κανουν και ειμαι κρατημενος στα εκατοστα.Για μισο βαθμο κατω τα 10 που δινω θα μπορουσαν να γινουν 20.Θριλερ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ειναι νομιζω βεβαιο οτι μεσα στη νυχτα θα εχεις πολυ εντονη χιονοπτωση.Δεν εχει μεγαλη σημασια αν αρχισει 7 το βραδυ ή 1 τη νυχτα.Μονο οι Τ με κανουν και ειμαι κρατημενος στα εκατοστα.Για μισο βαθμο κατω τα 10 που δινω θα μπορουσαν να γινουν 20.Θριλερ!

Το ξέρω Τζορτζ....Εγώ τις φοβαμαι τις θερμοκρασιες εχω 3 μερες τωρα που βλεπω θριλερ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Kalahari desert είπε:

Από Τετάρτη έγινε Πέμπτη Παρασκευή αεί καλά.οπως είπε και κάποιος πιο πάνω καράβι που αργεί

Σκατα φορτωμενο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Madsnow είπε:

@CLAPSANTO έχουμε κανένα νέο από 6άρι Ευρωπαίου;

Αλλα ειναι το χειροτερο σε αξιοπιστια για μενα...το 6αρι του

ecmwf-0-69.png

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Gary είπε:

καλησπερα σε ολους αδερφια μου, τελικα επιμενει να με χιονιζουν τα μοντελα? και αν ναι ποτε?

?????????????????????????????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, sotos*snow said:

Πολύ δυτικότερα το 6άρι του ευρωπαικού από το πρωινό του τρέξιμο στις ίδιες ώρες!!! 

00αρι

ECMOPEU00_96_1.png

6αρι

ECMOPEU06_90_1.png

Έχουν διαφορετικές ημερομηνίες ωστόσο, πάντως καλά το πάει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, CLAPSANTO είπε:

Δυτικά  και ο ευρωπαιος ακολούθησε ολα τα 6α για την μοντέλων 

Και μας χαριζει απλοχερα βροχουλα θεσσαλια ανατολικοτερα μας χαρισζει κρυο χωρις υετο πρεπει να βρεθει η μεση λυση χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, DIMITRIS είπε:

Είδα τα σενάρια του ευρωπαϊκού ένα-ένα. Πολλές και σημαντικές διαφορές από τις 120 ώρες...

Οι θερμοκρασίες στα 850 φαίνονται κλειδωμένες για χιόνι μέχρι πεδινά σε πολλές ηπειρωτικές περιοχές αλλά στη διάταξη/φαινόμενα υπάρχουν πάρα πολλές διαφορές και τίποτα δεν είναι σίγουρο.

Υπάρχουν όμως αρκετά πιο δυτικά σενάρια από το κύριο (φαίνεται στη διάταξη του μ.ο. στις 120 ώρες) και με βάση αυτή την εικόνα των ανσάμπλ περιμένω δυτίκιση  του κύριου τρεξίματος στο 12αρι.

Είναι μια σπάνια ευκαιρία για Μάρτη πάντως, all in στα επόμενα τρεξίματα και ότι γίνει!

Αρκετά πιο δυτικά το 06ζ του ευρωπαϊκού στις 90 ώρες και ήταν αναμενόμενο, όπως γράφω στο παραπάνω μήνυμα μου το πρωί, με βάση την εικόνα των ανσάμπλ του στο 0ζ. Θετικό αυτό εν όψη 12αριών.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Η χειρότερη δεκαετία μέχρι στιγμής για τα Γιάννενα, τα οποία αν προσθέσουμε το χιόνι που έχει πέσει τα τελευταία 3 χρόνια, δεν φτάνει ούτε τους 10 πόντους. Απλή ανωμαλία λέγεται αυτό!!!

Eτσι ακριβως Μιχαηλ..Ο λογος που παραταω και εγω οριστικα σχολιασμους χαρτων και αναφορες απο τα Γιαννενα.Ας κανει οτι θελει τωρα..δε μπα να εχει 5 μηνες ηλιο η 5 μηνες χιονια..οτι και να κανει δεν ξαναγραφω ουτε ενα ποστ για τα Γιαννενα..να εριχνε σε αυτον τον χειμωνα εστω 3 - 5 εκατοστα στα 500 μετρα ετσι για το ****** να πεις οκ..κατι ειναι και αυτο..αλλα το μονο που περνουμε ειναι δυνατες καρπαζιες στον σβερκο μεχρι τις τελευτεαιες κακοκαιριες να χορτασουμε..ε λες δεν παει αλλο ως εδω. 

Τωρα το μονο ενδιαφερον για μενα στο φορουμ για τον χειμωνα ειναι να χαζευω τα ποστσ με την δυναμικη των προσηνεμων χιονιαδων με τα μεγαλα υψη χιονοστρωσης στα ημιορεινα η και σε πιο χαμηλα χαμηλα υψομετρα της ευβοιας - αττικης - κρητης κλπ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 hours ago, [weathermaniac] said:

Καλημέρα. 

Δεν υπάρχουν αρκετές λέξεις να βγάλω από το λεξιλόγιο μου να περιγράψω για το πόση ΑΗΔΊΑ ΝΙΏΘΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΕΤΙΝΌ ΧΕΙΜΏΝΑ.  Ξεπαγιάσαμε στο κρύο, το πετρέλαιο έχει τελειώσει 3-4 φορές, και όλα αυτά για να δούμε μια ώρα νιδαφόπτωση.!! Και ενώ είχαμε τόσο κρύο, είχαμε ενδιάμεσα μόνο βροχές!!! 4 συστήματα στην Λάρισα με 10-15 χιλιοστά με 5 βαθμούς!! Αν δεν είναι αυτό τρολλ δεν ξέρω τι είναι.

 

Και φυσικά ο επόμενος αυλώνα που είναι κομμένος και ραμμένος για κεντροβόρεια, ξαφνικά την τελευταία μέρα άλλαξε πάλι και πηγαίνει σε λάθος πέλαγος.  Ακόμα μπορούν ν α υπάρξουν αλλαγές, και η μόνη ευχή είναι... στα τσακίδια!!! Δεν ανέχομαι άλλο αυτό το πράγμα!!

 

3 συνεχόμενα χρόνια ούτε ένας καλός αυλώνας στα δυτικά μας. όλοι ανατολικά μας! Ακόμα και πέρσι τον χειμώνα δυτικής Ευρώπης, οι 2 αυλώνες που μπορούσαν να δώσουν μεγάλα πράγματα έφυγαν ανατολικά.  

Η χειρότερη δεκαετία μέχρι στιγμής για τα Γιάννενα, τα οποία αν προσθέσουμε το χιόνι που έχει πέσει τα τελευταία 3 χρόνια, δεν φτάνει ούτε τους 10 πόντους. Απλή ανωμαλία λέγεται αυτό!!!

Ναι δεν είχα χρόνο να σχολιάσω, αλλά άνετα μπορούσα να βρω μια ώρα την ημέρα να μπω, απλά δε ήθελα.  Ανυπομονώ για το καλοκαίρι, με τις καταιγιδάρες, τους καύσωνες, και την.. ελευθερία. Ο χειμώνας  για εδώ πλέον είναι η πιο ξενέρωτη εποχή, και φέτος ο χειμώνας ήταν το μεγαλύτερο τρολ όλων των χειμώνων, που βρίσκεται πάνω στο κερασάκι της χειρότερης τριετίας έβερ.

Για να διευκρινίσω, ο χειρότερος καιρικά χειμώνας που έχω βιώσει είναι ο 19-20 [ανύπαρκτος], ενώ ο φετινός είναι ό χειρότερος ψυχολογικά.

Μιχαλη να το ξαναδιαβασεις το ποστ αυτο μετα απο μερικες μερες κατα τη γνωμη μου. Να δεις που ειναι το λαθος. Παντως οχι στο πελαγος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως διαβάζω από μερικούς για τον χειρότερο χειμώνα της τελευταίας δεκαπενταετίας και λέω σε άλλο σύμπαν ζω δεν μπορεί. 

Μπορεί να μην έχει χιονίσει μέσα στη Λάρισα αλλά τον Κίσσαβο χιονισμένο σερί από αρχές Δεκέμβρη μέχρι και τώρα δεν θυμάμαι άλλη χρονιά. Και μιλάμε για μέτρα χιονιού όχι απλά μια πασπαλα. 

Και από ότι όλα δείχνουν θα έχουμε και συνέχεια. Σίγουρα όλοι θέλουμε το χιόνι στην πόρτα μας αλλά προσωπικά προτιμώ ένα χειμώνα κρύο και υετοφορο σε διάρκεια παρά να χιονίσει μια φορά στην πόρτα μου και ο υπόλοιπος να είναι καλοκαίρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Giorgos-Larissa είπε:

Πάντως διαβάζω από μερικούς για τον χειρότερο χειμώνα της τελευταίας δεκαπενταετίας και λέω σε άλλο σύμπαν ζω δεν μπορεί. 

Μπορεί να μην έχει χιονίσει μέσα στη Λάρισα αλλά τον Κίσσαβο χιονισμένο σερί από αρχές Δεκέμβρη μέχρι και τώρα δεν θυμάμαι άλλη χρονιά. Και μιλάμε για μέτρα χιονιού όχι απλά μια πασπαλα. 

Και από ότι όλα δείχνουν θα έχουμε και συνέχεια. Σίγουρα όλοι θέλουμε το χιόνι στην πόρτα μας αλλά προσωπικά προτιμώ ένα χειμώνα κρύο και υετοφορο σε διάρκεια παρά να χιονίσει μια φορά στην πόρτα μου και ο υπόλοιπος να είναι καλοκαίρι

Προφανως και δεν ειναι ο χειροτερος χειμωνας μακραν απο τους καλυτερους ειναι απλα ελλειψε ενα πεδινο χιονι στη θεσσαλια και στην μακεδονια που ανετα μπορει να ερθει εστω και την αλλη εβδομαδα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...