Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ισχυρής χιονοκαιρίας "ΦΙΛΙΠΠΟΣ" 8-14/3....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Τι γίνεται με εσας εκεί στου ζωγραφου ρε φίλε? Τι μικροκλιμα είναι αυτό? 

Χαχαχαχαχα.....να ναι καλά ο Υμηττός από πάνω μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελικά η Θήβα δεν εντυπωσίασε σήμερα.. Την είχα για κανα 15-20ποντο. Και ο λόγος, η σύγκλιση ήταν στον άξονα Πάστρα - Πάρνηθα (Δερβενοχώρια πρπ να έχωσαν καλά) και τα καλά ήταν από Σχηματάρι και ανατολικότερα. 

Για δυτικότερα έτσι κι αλλιώς δεν αναμενόταν κάτι ιδιαίτερο.

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, alkis91_2.0 said:

Στις 4μιση περίπου έκανε μια καλή 15-20λεπτη μπούκα και Γλυφάδα μέχρι θάλασσα..έχει εξελιχθεί σε τουμπανη παραθαλάσσια δύναμη ή περιοχή εδώ, να ναι καλά ο τρελός ο Υμηττός!

Tην Γλυφάδα θα την σεβεστε😎Γυρισα σπιτι πριν λίγο και είχε πασπάλα στ αυτοκινητα,εντωμεταξυ εντύπωση μου έκανε την ωρα που χιόνιζε Γλυφάδα πριν ανοίξει ο καιρός  ειχε απίστευτη χιονοθύελλα και στον Ασπροπυργο ταυτόχρονα.

ΠΑΜΕΓΕΡΑ για Σαββατιάτικο στρώσιμο,

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

0.6 Ζωγραφου ψηλα 0.9 Γιωργης 1.1 εγω μπαλκονι σε κανα 2ωρο το πολυ περναμε αρνητικες και ο.τι ερχεται θα γραφει....δινει και το ξημερωμα υετουλη κ αυριο αλλα κυριως Σαββατο τα επομενα !!!!

Ειμαστε μεσα Μαρτιου τετοια ποιοτικη στουπαρα πολυωρη χιονοπτωση 5ημερο χιονοκαιρο με.ενδιαφερον δεν το περιμενα με.τιποτα ειδικα μετα απο τετοιο χειμωνα....

Ειναι μια ΝΕΜΕΣΙΣ για ολα τα 40αρια που εχουμε φαει στο σβερκο Σεπτεμβρη και Οκτωβρη....παρε τωρα καταχειμωνο μεχρι Απριλιο και Πασχουγεννα απτην αναποδη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, south coast είπε:

Tην Γλυφάδα θα την σεβεστε😎Γυρισα σπιτι πριν λίγο και είχε πασπάλα στ αυτοκινητα,εντωμεταξυ εντύπωση μου έκανε την ωρα που χιόνιζε Γλυφάδα πριν ανοίξει ο καιρός  ειχε απίστευτη χιονοθύελλα και στον Ασπροπυργο ταυτόχρονα.

ΠΑΜΕΓΕΡΑ για Σαββατιάτικο στρώσιμο,

Προηγείται το αποψινό ως αύριο πρωί!!

Μελίσσια -1,6οC.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, south coast είπε:

Tην Γλυφάδα θα την σεβεστε😎Γυρισα σπιτι πριν λίγο και είχε πασπάλα στ αυτοκινητα,εντωμεταξυ εντύπωση μου έκανε την ωρα που χιόνιζε Γλυφάδα πριν ανοίξει ο καιρός  ειχε απίστευτη χιονοθύελλα και στον Ασπροπυργο ταυτόχρονα.

ΠΑΜΕΓΕΡΑ για Σαββατιάτικο στρώσιμο,

Στα 150 μέτρα έπιασε λίγο και σε στέγες και χόρτα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Beach-snow NG said:

Προηγείται το αποψινό ως αύριο πρωί!!

Μελίσσια -1,6οC.....

Το πιστέυεις για μετά ε?Αφού είσαι ο beach-snow αλίμονο 😄

2c Aνω Γλυφάδα και 70% υγρασία

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οτιδήποτε ρίξει σήμερα το βράδυ απλά θα πιάνει, οπότε προβλέπω να ξυπνάει αύριο μεγάλο μέρος του λεκανοπεδίου στα λευκά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Προβλέπω συγκινήσεις απόψε. Stay tuned

Εδω ειμαστε, εχω πιει και 2 καφεδες! 

Θελω πολυ να συγκινηθω, το εχω αναγκη! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για όσους δεν γνωρίζουν την συγκεκριμένη κάμερα, ότι φαίνεται είναι από Εύβοια, έρχεται κάτι μεγάλο...! 

Ελπίζω να μην κάνω λάθος!

 

https://www.meteocam.gr/SchiniasMoraitis

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μολις γύρισα απο Θρακομακεδόνες. 20 πόντους σε πολλά σημεία. Τα στενά απροσπέλαστα σχεδον. Εδώ σε μένα έχουμε χιόνι σε αυτοκίνητα και χόρτα (πέτσα - πασπάλα), ενώ απο τα 240μ (1χλμ πιο πάνω απο εμένα) η χιονόστρωση είναι ομοιόμορφη και παχύτερη φυσικά. Στα 300+ δεν τρέχει ούτε σταγόνα. Ολα έχουν παγώσει. 

Απο τη στιγμή που η ΕΜΥ δεν μιλά για παύση των χιονόπτωσεων, και μάλιστα μιλά για ύφεση απο αύριο το απόγευμα, θεωρώ οτι θα έχουμε μερικές μπούκες ώστε να στρώσει καλύτερα. Εστω με ορογραφικό υετό. Εγώ προσωπικά, χωρίς να έχω δει δορυφορικές κτλ, θεωρώ οτι τα βουνά μας θα "κλείσουν" 1-2 φορές απόψε και θα πασπαλίσει σε πολλές περιοχές πέριξ αυτών. 

 

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, menidi είπε:

Εγώ προσωπικά, χωρίς να έχω δει δορυφορικές κτλ, θεωρώ οτι τα βουνά μας θα "κλείσουν" 1-2 φορές απόψε και θα πασπαλίσει σε πολλές περιοχές πέριξ αυτών

Μακαρι ρε Θαναση να μας πασπαλισει λιγο...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...