Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ισχυρής χιονοκαιρίας "ΦΙΛΙΠΠΟΣ" 8-14/3....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Imathia Desert είπε:

Σώτο από υετό όμως δεν μας βλέπω και πολύ καλά ή κάνω λάθος;

Υποτίθεται το ευρωπαικό μετά τα μεσάνυχτα δίνει για εμένα εδώ άρα κοντά στα ίδια και σε σένα ..κοντά στα 4 χιλιοστα στο 6άρι  ... το 12αρι δεν βγήκε ακόμα στο yr.no .... και μάλιστα θερμοκρασιακά ειμαστε ήδη ένα βαθμό κάτω από τα προβλεπόμενα του ευρωπαικού πάντα.....

αν πέσουν αυτά τα 3-4 χιλιοστά με κάποια έξαρση καμιά ώρα δυο και πέσει και κοντά στο μηδέν η θερμοκρασία και κάτω από τον 1 λογικά θα ασπρίσουν οι γνωστές επιφάνειες....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sotos*snow είπε:

Υποτίθεται το ευρωπαικό μετά τα μεσάνυχτα δίνει για εμένα εδώ άρα κοντά στα ίδια και σε σένα ..κοντά στα 4 χιλιοστα στο 6άρι  ... το 12αρι δεν βγήκε ακόμα στο yr.no .... και μάλιστα θερμοκρασιακά ειμαστε ήδη ένα βαθμό κάτω από τα προβλεπόμενα του ευρωπαικού πάντα.....

αφου στο μετεοσιελ εχει κ υετο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

Μίλτο γύρω από το λεκανοπέδιο χιονίζει έχεις 2,6,β. δεν νομίζω να χαθει φίλε.

Για να δουμε μηπως ριξει και εδω τιποτα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βγήκα κάνα 5 λεπτό έξω πριν πάλευε ακόμα με το χιονόνερο... Τώρα χαμόςςςςς μόνο χιόνι!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

Μίλτο γύρω από το λεκανοπέδιο χιονίζει έχεις 2,6,β. δεν νομίζω να χαθει φίλε.

Χαζοριχνει και στο χωριο μου εδω και λιγη ωρα, τπτ το σπουδαιο ως ωρας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΣΑΧΑΡΑ είπε:

αφου στο μετεοσιελ εχει κ υετο

έχει υετό αλλά το πόσο υετό μπορεί να πέσει στην περιοχή στο λέει γενικά ....δηλαδή σε έχει σε κλίμακα από 3 έως 4..... αλλά στο yr.no σου βγάζει τα χιλιοστά της περιοχής σου..όχι ότι θα πέσουν ακριβώς τόσα αλλά άλλο να είσαι στο 2,9 και άλλο στο 4,1... σε τέτοιες οριακές καταστάσεις ακόμα και το 1 χιλιοστό παίζει ρόλο .....ΑΝ πέσπουν φυσικά εν τέλη πάντα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο κέντρο έχει 3,7 με σδ 0,8. Δε ρίχνει τπτ. Μόνο συννεφιά τωρα

Επεξεργάστηκε από nikolasxm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Τζαμπα κρυο...ουτε μια σταγονα υετου δεν καταφερε να φτασει στα Γιαννενα απο το απογευμα απο τα δυτικα..Σημερα φαινεται σειρα ειχαν τα ορη της παραμυθιας να προστατευουν τα Γιαννενα απο την χιονοπτωση.

Αμα ομως ηταν η κακοκαιρια για βροχη μονο μια χαρα υετο θα ειχαμε απο τα δυτικα στα Γιαννενα οπως γινεται παντα 😁 

 

Περίεργο.... τώρα βρέχει εδω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Imathia Desert είπε:

Βγήκα κάνα 5 λεπτό έξω πριν πάλευε ακόμα με το χιονόνερο... Τώρα χαμόςςςςς μόνο χιόνι!!!!

Κι εδώ όσο περνάει η ώρα τόσο το γυρνάει σε πιο καθαρή χιονόπτωση..ελάχιστες οι σταγόνες πλέον φυσικά υγρό χιόνι πάντα....  θερμοκρασία πλέον  κάτω από 2 βαθμούς στον 1,9 ......έναν βαθμό ακόμα κάτω και πάμε για στρώσιμο σιγά σιγά.....😃

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προς το παρόν ωραία χιονόπτωση για το μάτι ...δυναμώνει!!! Θέλουμε να πέσει η θερμοκρασία κάνα 2 βαθμούς ακόμα και παραπάνω ένταση .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κιλκίς πιάσαμε αρνητική θερμοκρασία πλέον με -0,1 και σ.δ -2,3. Ξυρίζει ο ΒΔ με αίσθηση ψύχους -4 βαθμούς. Συνεχίζει να ρίχνει ψιλό και πυκνό χιόνι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Madsnow είπε:

Αλεξάνδρεια Ημαθίας βροχή και 2.4 βαθμούς με 1.1 dew point

Όντως;; εδώ και ώρα εδώ υγρό χιόνι ρίχνει!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thesprotos είπε:

Γειά, σου Μερσεντακια ηγετη🤣

Ασεε μου την είχε δώσει άσχημα.Τωρα ρίχνει πράμα με -0,6. Πόσο λες να έχουμε υετό ακόμα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Mercedakias είπε:

Ασεε μου την είχε δώσει άσχημα.Τωρα ρίχνει πράμα με -0,6. Πόσο λες να έχουμε υετό ακόμα?

Εδώ πάντως βρέχει... Σου στέλνω υετο μην ανησυχεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπόν Επταπύργιο στον 1.7 κ -0.1 σ.δ. Τώρα περιμένουμε την έλευση του χιονοαρμαγεδωνα 😬χαχα τρέλα ρεεε φέτος, της τρολιας το κάγκελο!

Κάτι μυγακια πρέπει να βολταρουν στην λάμπα κ αναμένουμε λογικά κ τα επόμενα, πριν έρθουν επιτέλους οι κανονικές οι μύγες κ ηρεμήσουν οι πσυχουλές μας.

Μακάρι να μπορέσει να κάνει κατι καλό σε οποίες περιοχές ήταν ατυχές φετος και σε όλες τις υπόλοιπες εννοείται! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Mercedakias είπε:

Ασεε μου την είχε δώσει άσχημα.Τωρα ρίχνει πράμα με -0,6. Πόσο λες να έχουμε υετό ακόμα?

Και γιατι σου την εχει δωσει;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχει κόψει εδω και ώρα αλλά βλέπω ανεβαινει αρκετός υετος απο Καρδίτσα Τρίκαλα και αο τη ράχη στην  ηπειρο ...οαλα για ολα αν ερθει

Επεξεργάστηκε από CLAPSANTO
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Imathia Desert είπε:

Όντως;; εδώ και ώρα εδώ υγρό χιόνι ρίχνει!

Όταν πέσει λίγο ακόμα το σημείο δρόσου τότε θα το γυρίσει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...