Jump to content
oldboy332

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, isnow είπε:

Και σε μένα ακούγονται..άντε να δούμε  

Μόλις άρχισε βροχή εδω

Λογικά θα σας πιάσει εσάς, εμείς μάτι, με τσίμπλα βεβαια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προς Χάσια. Τώρα ακούγονται πιο κοντά τα μπουμπουνητα. 

**ξεκίνησε ασθενής βροχή ώρα 2.54

 

20220608_022917.jpg

IMG_20220608_024408.jpg

IMG_20220608_024607.jpg

Επεξεργάστηκε από chrisk7
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ορατές μέχρι και από δώ οι λάμψεις από την καταιγίδα στο εσωτερικό της πεδιάδας... κατά τ'άλλα στους 20 βαθμούς η θερμοκρασία αυτή την ώρα και άπνοια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Stefanos_Veria είπε:

Νωρίς νωρίς ξεκίνησαν οι καταιγιδες στα Σκόπια 

IMG_20220608_091206.jpg

Θα μας επηρεάσει?Τι λέει η πρόγνωση,το στριμ και το καπε;;;;Για μας τους άσχετους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Kilkis1989 είπε:

Θα μας επηρεάσει?Τι λέει η πρόγνωση,το στριμ και το καπε;;;;Για μας τους άσχετους

Και εγώ άσχετος είμαι μη νομίζεις 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Stefanos_Veria είπε:

Και εγώ άσχετος είμαι μη νομίζεις 😂

Καλά δεν θα ποτίσω τις μπάμιες,είμαι και λίγο σκρουτζ με το νερό..και όχι μόνο....🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, Kilkis1989 είπε:

Θα μας επηρεάσει?Τι λέει η πρόγνωση,το στριμ και το καπε;;;;Για μας τους άσχετους

Σαν να κατεβαίνει αλλά με πολύ αργους ρυθμούς. Αν δεν διαλυθεί κιόλας, θα δούμε  και  ποιόν θα πιάσει .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραια δροσια με 13,9 ελάχιστη.

Δυστυχώς δεν φαίνεται κατι σημαντικο για τις επομενες μέρες και είναι απο τις τελευταίες ευκαιρίες για τον νομό,πριν το δίμηνο της απόλυτης ανομβρίας Ιουλιου-Αυγούστου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21.3 η ελάχιστη και στους 24.2 τώρα χωρίς ιδιαίτερη τάση ανόδου. Λογικά στα χθεσινά επίπεδα θα κινηθούμε από Τ, μια χαρά. Άντε να δούμε τι θα γίνει και από βροχή τις επόμενες μέρες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν χάσαμε αυτή την κακοκαιρία ,χαθήκαμε από Λαμία και κάτω αφού  Ιούλιο-Αύγουστο  ψάχνουμε συνήθως να δούμε κανένα σύννεφο.Είμαι αισιόδοξος όμως ότι καλά θα πάμε . Let the game begin ! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετά τις καταιγίδες στην περιοχή του οροπεδίου μας (Γλας), ήρθε και το Χολυγουντ για τα γυρίσματα της νέας ταινίας, εφιάλτης στο δρόμο με τις....καρυδιές!! Ομιχλώδες σκηνικό Χόχλιας 7/6/22, γλυκός τρόμος!!!

IMG_20220608_122616.jpg

IMG_20220608_122544.jpg

IMG_20220608_122529.jpg

IMG_20220608_122634.jpg

IMG_20220608_122558.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι καταπληκτικη ομορφη ατμοσφαιρα 27.5 με το ζορι καταμεσημερο με ωραια δροσερη ΝΝΑ αυρα...αλλες 5-6 μερουλες θα ειναι ζαχαρη μετα ποιος ξερει..θα εχουμε φαει βεβαια το μισο Ιουνιο !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

H ιστοσελίδα του Estofex δεν την "παλεύει" οπότε  για αυτό δεν έχουμε χάρτες αυτές τις ημέρες. Παρακάτω ο χάρτης για την σημερινή μέρα.

A level 1 was issued across France mainly for marginally large hail.
A level 1 was issued across E - SE Italy mainly for (very) large hail.
A level 1 was issued across N Italy towards the Balkans, Hungary, Slovakia and S Poland mainly for heavy rainfall.
A level 1 was issued from E Poland towards SE Estonia mainly for heavy rainfall and large hail.
A level 1 was issued across Turkey and Caucasus mainly for large hail, severe wind gusts and heavy rainfall.
 
Along this front and further south into N Greece, moist conditions (low LCLs, high RH through the mid-troposphere) combine with a slow storm motion to promote heavy rainfall production in the storms. The first round of storms is expected to develop along the front from N Greece through Serbia into Hungary, Slovakia, and Poland. The second round of storms will spread across N Italy into the Adriatic Sea, Slovenia, and Croatia overnight with the approach of the trough.

Μπορεί να είναι εικόνα χάρτης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...