Jump to content
WEATHER-FUN

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γλυφάδα (Γκόλφ) Davis WeatherLink 38.7 πριν λίγο. Μέγιστη Αττικής και Ελλάδας ως τώρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα συμφωνησω με τον φιλτατο Κωστα...Κανενας καυσωνας δεν υπαρχει στην Αθηνα...Για αλλες περιοχες μπορουν να ισχυουν αλλα δεδομενα αλλα για την Αθηνα δεν υφισταται καυσωνας...Για την ωρα τουλαχιστον..Ζεστη ναι αλλα απο καυσωνα....Μαλλον επεσε φφφφ.....Δε θα ξεχασουμε και αυτα που ξερουμε...

20220214_184629.jpg.793ae0244c3d41a05a86ae7e16290f16.jpg.d91988c33e9a71a28b3890045b27a3eb.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω το γνωρίζαμε και το λέγαμε και στην συζήτηση των χαρτών ότι για τα ανατολικά δεν θα υπάρχει καύσωνας και ότι στις περιοχές που θα επηρεαστούν πιο πολύ από το θερμό κύμα το πρόβλημα δεν θα είναι οι απόλυτα υψηλές Τ αλλά η διάρκεια με Τ συνεχούς βρασίματος στους 36-38 καθημερινά για μέρες. Βέβαια στα διάφορα τρομο-site διάβασα ακόμη και για 44αρια, οπότε άντε ψάξε βρες τώρα.. Ούτε 40αρι δεν έχουμε πιάσει κάπου στην Ελλάδα, μας έφαγε λάχανο το UK 😛 

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38,7 max Γύθειο

37,8 Σπάρτη

37,6 Μυστράς

Να δούμε τις επόμενες μέρες τι μέγιστες θα βγάλει ο σταθμός στις Αιγιές (Γύθειο) που τον θεωρώ σε καταπληκτικό σημείο για μεγάλα νούμερα με ΒΔ καταβάτη και όπως φαίνεται πολύ δυνατά παίζει και με ΒΑ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Mελίσσια 33οC μέγιστη και Αθήνα Γκάζι 36οC....αυτά, α και με 20% υγρασία εδώ....καλοκαιρινές συνθήκες, οι οποίες θα γκαζώσουν λίγο πάνω αύριο και μεθαύριο.....-0,6oC από χθες η Πάρνηθα.....37,7οC στο Αγρίνιο.....30,5οC στη Χόχλια.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38.4 Xαροκόπειο και Βλυχάδα ΕΑΑ μόλις πριν λίγο.

Παραμένει στη κορυφή της Αττικής ο Davis στο Γκόλφ της Γλυφάδας με 38.7 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, Μεσσήνιος είπε:

38,7 max Γύθειο

37,8 Σπάρτη

37,6 Μυστράς

Να δούμε τις επόμενες μέρες τι μέγιστες θα βγάλει ο σταθμός στις Αιγιές (Γύθειο) που τον θεωρώ σε καταπληκτικό σημείο για μεγάλα νούμερα με ΒΔ καταβάτη και όπως φαίνεται πολύ δυνατά παίζει και με ΒΑ.

Πέρσυ πήγα Γύθειο κάμπινγκ στο χειρότερο διάστημα 3-6/8 που και αναγκάστηκαμε να φύγουμε λόγω φωτιάς, θυμάμαι την πρώτη μέρα που έστηνα την σκηνή με κάτι φίλους μου να κοντεύω να πεθάνω κάτω από κάτι ελιές γιατί τα σημεία με σκίαση ήταν όλα πιασμένα...μετά πήγαμε κάτω παραλία και φυσούσε ένας βοριάς από πάνω μας που ήταν σαν να μπήκα σε φούρνο, δεν έχω ξανανιώσει τόση ζέστη ποτέ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 minutes ago, Μεσσήνιος said:

38,7 max Γύθειο

37,8 Σπάρτη

37,6 Μυστράς

Να δούμε τις επόμενες μέρες τι μέγιστες θα βγάλει ο σταθμός στις Αιγιές (Γύθειο) που τον θεωρώ σε καταπληκτικό σημείο για μεγάλα νούμερα με ΒΔ καταβάτη και όπως φαίνεται πολύ δυνατά παίζει και με ΒΑ.

Ναι κ γω παρακολουθώ τον σταθμό στο Γύθειο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αλλες 39 μερες εμειναν του βρομοκαιρου για να φυγει η βρωμοεποχη.

38,8 βαθμοι.Oσοι ειναι εξω στον ηλιο για επειγουσες δουλειες λογικα θα παει το μπινελικι συννεφο.

Πανω απο ενα λεπτο εξω στον ηλιο ειναι για λιποθυμια.Αι σιχτιρ βρομοκαιρε.
 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από ΕΜΥ μόλις χτύπησε 38άρι και η Ελευσίνα ενώ λίγο νωρίτερα 38άρι έδωσε και η Νέα Φιλαδέλφεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Αλλες 39 μερες εμειναν του βρομοκαιρου για να φυγει η βρωμοεποχη.

38,8 βαθμοι.Oσοι ειναι εξω στον ηλιο για επειγουσες δουλειες λογικα θα παει το μπινελικι συννεφο.

Πανω απο ενα λεπτο εξω στον ηλιο ειναι για λιποθυμια.Αι σιχτιρ βρομοκαιρε.
 

Ημουν για ψώνια από τις 10:30 μέχρι τις 3 (η κοπέλα ήθελε ψώνια τέτοια μέρα αν και καλό μας έκανε λόγω ερκοντισιον στα μαγαζιά 😂) μιλάμε για λιώσιμο, τώρα είμαι στα ΙΚΕΑ έξω απ' την πόλη μέσα με κλιματισμό δεν βγαίνω, και Πρέβεζα που να πάω με heat index 43😂

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Πέρσυ πήγα Γύθειο κάμπινγκ στο χειρότερο διάστημα 3-6/8 που και αναγκάστηκαμε να φύγουμε λόγω φωτιάς, θυμάμαι την πρώτη μέρα που έστηνα την σκηνή με κάτι φίλους μου να κοντεύω να πεθάνω κάτω από κάτι ελιές γιατί τα σημεία με σκίαση ήταν όλα πιασμένα...μετά πήγαμε κάτω παραλία και φυσούσε ένας βοριάς από πάνω μας που ήταν σαν να μπήκα σε φούρνο, δεν έχω ξανανιώσει τόση ζέστη ποτέ 

Πέρυσι 3 Αυγούστου η Σπάρτη έγραψε 45,7. Αν και στο Γύθειο επικρατούσε όλη μέρα ΒΔ με δεδομένη την ξηρά αδιαβατική θερμοβαθμίδα και το ότι είναι 150 μ. χαμηλότερα ο σταθμός, μπορεί να έγραψε ακόμα και 47+ εκεί.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όπως τα είπαμε σήμερα για Αττική ήδη νότια προάστια πέριξ Υμηττού (Φάληρο, Βάρη, Γλυφάδα κτλ) 37-38+ , τα ίδια Θριάσιο, Σαλαμίνα και τοπικά εσωτερικό Αττικής. Στον αντίποδα βλέπω ο Davis της Φιλοθέης δυσκολεύεται να δώσει 36άρι με Β.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε παιδιά Πρέβεζα ακραια υγρασία, έχει την μέγιστη τιμή Ελλάδας σε όλους τους σταθμούς ΕΑΑ ακόμα και από βουνά...71% στα χωράφια, ενώ στον Μύτικα ο σταθμός μου έχει 76!!! υγρός θάνατος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σημερα μαυρη επετειος απο την θλιβερη τραγωδια στο Ματι και παραλιγο να εχουμε κατι αναλογο..Γινεται χαμος στα Βατερα Λεσβου..Η φωτια εφτασε μεχρι την παραλια..Οι ανθρωποι επεσαν στη θαλασσα για να σωθουν...Για την ωρα δεν υπαρχουν αναφορες για απωλειες...Ελλαδα δεν ειναι μονο η Πεντελη και η Παρνηθα...Μολις τωρα το διαβασα στο ιντερνετ..Αλλα η Λεσβος μαλλον δεν αξιζει  live  ενημερωση...Μονο οταν θα χει νεκρους..Το δραμα πουλαει σωστα??

Ευχομαι να αποφυγουμε τα χειροτερα...Θα προσπαθησω να μιλησω και με τον Μπαμπη αργοτερα...

Τετοια ωρα πριν 4 χρονια ξεκινουσε το μαρτυριο..Μεχρι τις 18:00 η φωτια ειχε περασει τη Μαραθωνος και εμπαινε στο Ματι...Να μην ξαναζησουμε ποτε και πουθενα κατι αναλογο...!!!

 

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Ρε παιδιά Πρέβεζα ακραια υγρασία, έχει την μέγιστη τιμή Ελλάδας σε όλους τους σταθμούς ΕΑΑ ακόμα και από βουνά...71% στα χωράφια, ενώ στον Μύτικα ο σταθμός μου έχει 76!!! υγρός θάνατος 

Δεν έρχομαι άμα είναι να κάνει τόση ζέστη καί τον αυγουστο. 

Παλιά πρεβεζα τα βραδια σκεπαζομασταν

Επεξεργάστηκε από billipiros12
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως οι φωτιές στη Λέσβο και στον Έβρο παίζει να είναι μεγαλύτερες απ' της Πεντέλης προχθές αλλά δεν έχουν τηλεοπτική κάλυψη. Παραειναι παρακατιανες για τα κανάλια απ' ότι φαίνεται..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Ημουν για ψώνια από τις 10:30 μέχρι τις 3 (η κοπέλα ήθελε ψώνια τέτοια μέρα αν και καλό μας έκανε λόγω ερκοντισιον στα μαγαζιά 😂) μιλάμε για λιώσιμο, τώρα είμαι στα ΙΚΕΑ έξω απ' την πόλη μέσα με κλιματισμό δεν βγαίνω, και Πρέβεζα που να πάω με heat index 43😂

Και εγω δεν θα το κουναγα ρουπι απο εκει.😄😄 Και με 43αρι high heat index α καλα.Δεν το συζητω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...