Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές πανελλαδικής ασταθειοκαιρίας 20-27/8/2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7.8 mm ο Davis στο Γκόλφ της Γλυφάδας ως τώρα και με διακοπές ρεύματος!

Στην Άνω Γλυφάδα ο χαμός ο ίδιος πάνω από 80mm ο Davis της WeatherLink

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συγκεντρωτικός υετός ως τώρα για σήμερα στους σταθμούς του ΕΑΑ Αττική

1673815202_Screenshot2022-08-23at7_50_55PM.thumb.png.20b0bc9d488e9e4184073430875471d7.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... βιντεάκι από τη μεσημεριανή καταιγίδα στην Κάρυστο .....

 

...... καλό υπόλοιπο καλοκαιριού σε όλους ...... με υγεία ......

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το περισσότερο νερό στην Αττικής σήμερα, πρέπει να έπεσε κάπου μεταξύ άνω Γλυφάδας - Βούλας - Βάρης....... όπως τα λέει και ο South καυσωνάκιας, πάνω από 80 mm έχουν πέσει μέχρι στιγμής τοπικά σε αυτές τη περιοχές... πρώτος έρχεται και πάλι, όπως και το πρωί, ο σταθμός στην ευρύτερη περιοχή της Βάρης με 84.2 mm (!!), ενώ απ' ότι φαίνεται συνεχίζει να βρέχει στη περιοχή....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Αυτήν την μέθοδο χρησιμοποιώ και εγώ τις τελευταίες ημερες😂

Με το "τελευταίες ημέρες" καλό μου, δεν βράχηκε κανείς!!! 🤣 Εγώ "τελευταίους μήνες", γκρίνιαζα από μέσα Μαΐου συγκεκριμένα 😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Winterlove said:

Το περισσότερο νερό στην Αττικής σήμερα, πρέπει να έπεσε κάπου μεταξύ άνω Γλυφάδας - Βούλας - Βάρης....... όπως τα λέει και ο South καυσωνάκιας, πάνω από 80 mm έχουν πέσει μέχρι στιγμής τοπικά σε αυτές τη περιοχές... πρώτος έρχεται και πάλι, όπως και το πρωί, ο σταθμός στην ευρύτερη περιοχή της Βάρης με 84.2 mm (!!), ενώ απ' ότι φαίνεται συνεχίζει να βρέχει στη περιοχή....

Εδώ στο κέντρο της Γλυφάδας έχει κόψει κάπως η ένταση και κοντεύουμε τα 10mm στην Άνω Γλυφάδα όμως γίνεται της πόπης ακόμα. 83.2mm ο Davis της Άνω Γλυφάδας και ακόμα χώνει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Βρέχει στον Ευοσμο εδώ και λίγη ωρα

Τα ηλεκτρικά πρπειε να βρίσκονται στην Γειτονιά μου... Μόλις κόπηκε το ρεύμα αλλά ξανάρθε κατευθείαν... Για κλάσματα του δευτερόλεπτου

Σταματάει τώρα μάλλον 

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 mm κεντρο Ιωαννινων μεχρι στιγμης

http://metar.org/ws/ioannina/

Στα 80mm απο χθες

 

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ποσο χαρηκα με τα χιλιοστα της Αττικης μανας Γης δεν λεγεται....

40 και 50 και 80 μμ.τοπικα ακομα.κ καρακεντρο η Νοτια Προαστεια δεν ειναι συνηθες...Αυγουστιατικα!

Δυτικη Φθιωτιδα πρεπει.να πλησιαζουμε.αν δεν εχουμε περασει τα 35-40 μμ απιστευτο ριχνει απτις 1.20.χωρις σταματημο....τωρα απαλα ποτιστικα....χαμηλη νεφωση ασθενες δυτικο ρευμα και 17.9 βαθμοι ηδη ενα υπεροχο φθινοπωρινο σκηνικο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ζερίκι 48mm, Λιβαδειά 45mm για σήμερα. Μεγαλουργεί η περιοχή από χθες.

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

ΑΑΑΑΑΑ γιατι να μην σπουδάζω ακόμααααααααα\

 

φώτο σε εκληπαρώωώώώ

Μιχαηλ τρελα μποφορ σε μενα στην αρχη που εμπαινε η καταιγιδα Β.Α της λιμνης και μετακινησε για μετρα και καδους σκπουπιδιων καθως εμπαινε ομιχλωδης διαταραχη με κεραυνους και καρεκλες που νομισα θα βγαλει ανεμοστροβιλο λογο πυκνης ομιχλης.Εκλεισα και εντελως τα παραθυρα μην σπασει τιποτα.

Μετα εβγαλα φωτο την ωρα του χαμου με τους κεραυνους οταν επεσε ο λυσσασμενος ανεμος.Αστα να πανε.

Επεσε η ενταση της βροχης τωρα αλλα καθε λεπτο πεφτουν κεραυνοι.

 

ιωαννινα τωρα.JPG

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πέρασμα καταιγίδας είχαμε και στο Πύργο σήμερα... 9.4 mm γράφει ο σταθμός στη πόλη και 2.6 mm αυτός στο Τραγανό !! 1.4 mm κατάφερε να ρίξει παράλληλα στη περιοχή της Μαγούλας, στην Ωλένη...

Εμείς εδώ οι Αττικάριοι, φυσικά είχαμε μια απίθανη μέρα που ουδεμία σύγκριση μπορεί να γίνει με αυτή του Πύργου.... 29.4 mm έγγραψε ο σταθμός μου στη περιοχή της Χρυσούπολης στο Περιστέρι... είχαμε τις τοπικότητές μας και τα απρόοπτά μας ως συνήθως.. το πρωί με τη καταιγίδα από Σαρωνικό και τη συννεφιά... εν τέλει όμως μας έκανε τη χάρη κι έβρεξε σε μεγάλο μέρος της Αττικής κι αν όχι σε όλο, στο μεγαλύτερο μέρος του λεκανοπεδίου.. να το πω έτσι.. μέχρι far south and west... χαχα.. και στους πιο δύσκολους φέτος σαν κι εμένα.... συνοδεία βροντών για κανα 3ωρο τουλάχιστον με μαυρίλες και βαριά νέφη... αρχικά από πάνω μας.. πίσω μας.. αριστερά μας.. δεξιά μας.. ξέρω εγώ;;; Απίθανη καιρικά ημέρα σήμερα! Ονειρο.. κι ακόμη δε τελειώσαμε!!!

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άλλη μια απόδειξη οτι κέντρο Γλυφάδας με Άνω Γλυφάδα είναι σα να είσαι σε άλλο πλανήτη.

Στα χιόνια παλεύουμε να πιάσουμε 5 εκατοστά στο κέντρο της Γλυφάδας όταν η Άνω Γλυφάδα μπορεί να γράφει κοντά στο μέτρο και αντίστοιχα στις καταιγίδες συνέχεια αυτό το πράγμα. Εμείς παλεύουμε να πιάσουμε 10mm και εκεί αγγίζουν τα 100mm. Στις ζέστες εμείς στο κέντρο με μελτεμοκαύσωνα βαράμε 39άρια και η Άνω Γλυφάδα σταθερά 3-4 βαθμούς κάτω. 

Οι τοπικότητες της Αττικής. Μέσα σε λίγα χιλιόμετρα απόσταση ένας άλλος πλανήτης. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Κεραυνοί βόρεια.. δεν ευνοεί το στριμ. 

Αυριο πως το βλεπεις θα κανει κατι σοβαρο?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...