Jump to content
Winterlove

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, καλό μήνα και καλό φθινόπωρο! Ελπίζω ο φετινός Σεπτέμβριος να μας δώσει ό,τι ο περσινός μας στέρησε (τις καταιγίδες). Κατά τα τ'άλλα με ζέστη πέρασε η πρώτη ημέρα του μήνα με την μέγιστη να φτάνει μέχρις μόλις στους 31 εδώ, αλλά με χάλια αίσθηση λόγω ανεβασμένης υγρασίας.

Βορειοδυτικά μου τώρα:

20220901_185528.thumb.jpg.129624a1994b4f04617cd929be630097.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρκετοί κεραυνοί πλέον, συνεχόμενο το βουητό των μπουμπουνητων. Για να δούμε. Πολύ νερό στα χωριά νοτιοδυτικά της πολης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άρχισε να βρέχει μετρίως τώρα. Όμως νομίζω ότι τις τρέλες ραγδαιοτητες θα τις χάσουμε..

Κατά τα αλλά κοκκινάκι στην δορυφορική, ενώ γενικά σε μεγάλο τμήμα ης Θεσσαλίας υπάρχει επιδείνωση.

 

Screenshot_2022-09-01-19-40-33-187_com.android.browser.png

 

Me ζογκλερικές κινήσεις χάσαμε τα καλά χιλιοστά δυστυχώς. Απλά βράχηκαν οι δρόμοι.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Νομίζω ότι θα περάσει από τον Αλμυρό

Κατευθύνεται νότια ή ανατολικά; Γιατί νομίζω προς Βόλο οδεύει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, g_ar είπε:

Κατευθύνεται νότια ή ανατολικά; Γιατί νομίζω προς Βόλο οδεύει.

Είναι παράξενη κίνηση.. Εδώ σκέψου μας πλησιάζε για αρκετή ώρα, με ΒΑ κίνηση, αλλά έπειτα αυτός ο πυρήνας διαλύθηκε και δημιουργήθηκε ένας νοτιότερα με ανατολική κίνηση, αλλά δεν μπορώ να δω καλά πλέον γιατί είναι μακριά.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έβλεπα ραντάρ πριν 5 λεπτά και απλα βαλτε να δείτε πως απέφυγε η καταιγίδα τ λαρισα,, κλαμα  απιστευτο σχεδόν , τελευταία τελειως στιγμη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, CLAPSANTO είπε:

Έβλεπα ραντάρ πριν 5 λεπτά και απλα βαλτε να δείτε πως απέφυγε η καταιγίδα τ λαρισα,, κλαμα  απιστευτο σχεδόν , τελευταία τελειως στιγμη 

Η συνήθεια που έγινε λατρεία... Άστα να πάνε.. λινκ για ραντάρ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

https://www.kairosradar.gr/rantar-kairou?center=39.24,22.16&zoom=7.83&layer=wr&period=periodCurrentLowRes&timeStep=20220901-1645-2.

Τραγικο! Η καταιγίδα κοπηκε στην μεση με το που έφτασε!! Κλασικό τρολαρισμα 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μήπως όμως δεν είναι ατυχία και υπάρχει κάποια εξήγηση? γιατί το έχω παρατηρήσει και εγώ πολλές φορές..παίζουν ρόλο επιφανειακοί άνεμοι στην περιοχή ή κάτι τέτοιο??

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

https://www.kairosradar.gr/rantar-kairou?center=39.24,22.16&zoom=7.83&layer=wr&period=periodCurrentLowRes&timeStep=20220901-1645-2.

Τραγικο! Η καταιγίδα κοπηκε στην μεση με το που έφτασε!! Κλασικό τρολαρισμα 

 

Nαι μιχαηλ αυτο ακριβώς έβλεπα χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, isnow είπε:

Μήπως όμως δεν είναι ατυχία και υπάρχει κάποια εξήγηση? γιατί το έχω παρατηρήσει και εγώ πολλές φορές..παίζουν ρόλο επιφανειακοί άνεμοι στην περιοχή ή κάτι τέτοιο??

Πάντα κάτι παίζει ρόλο.. αλλά πίστεψέ με η καταιγίδα απλά έσπασε από πάνω μας ακριβώς.. δηλαδή πόσο τοπικοί άνεμοι στην Λάρισα χαχα.. που εν τέλη δεν υπήρχαν από ένα σημείο και μετα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...