Jump to content
Winterlove

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17.3 με 31.3 η διακύμανση εδώ, ενώ συννέφιασε κάπως τώρα. Μπορεί να ανεβεί η θερμοκρασία τις επόμενες μέρες στα 850, ωστόσο υπάρχεουν δείγματα μη καταβατικού εδώ, οπότε ίσως αποφευχθούν ακραίες τιμές.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γκάζι 28.8, Πατήσια 29.4.

Αυτές ναι, είναι φυσιολογικές διαφορές. Όχι κάτι +2 και +2.5 που έδειχναν τα Πατήσια όταν ο σταθμός είχε θέματα! Ευτυχώς έπιασαν τόπο οι υποψίες μου..

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, tendcol είπε:

Γιατί πήγε τόσο εκεί ξέρεις??

Καταβατικος Δ/ΝΔ άνεμος που φοενιαζει στην ανατολική Αττική, ανεβάζοντας τη θερμοκρασία και κατεβάζοντας την υγρασία. Με τέτοιο άνεμο 8 μποφωρ είχαμε κ τη φωτιά στο Μάτι το 2018

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εξαιρετικά ενδιαφέροντα και τα 84 χιλιοστά υετου που καταγράφηκαν (σχεδόν περα από κάθε πρόβλεψη) στην Αγία Παρασκευή Λέσβου χθες τη νύχτα και τα ξημερώματα. Πολλές ζημιές στην ευρύτερη περιοχή 

Επεξεργάστηκε από brainstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ζεστη υγρη κ αθλια η ημερα για 28 Σεπτεμβρη ρε παιδες...

20.3 η ελαχιστη αλλα με 81% υγρασια που στην περιοχη δεν πιανουμε συχνα τοσο ηταν αθλια η αισθηση απτο πρωι....

28.0 μεγιστη με ΝΝΔ αερακι θολοσυννεφιες και υγρασια....29 Γκαζι και ως 30αρακια σε διαφορες περιοχες κεντρο...αιρκο κανονικοτατα κ δυσφορια ιδρωτας φουλ

Στους 23.0 τωρα με απνοια και 66% υγρασια...

Ενα απαισιο 5ημερο ξεκινησε μακαρι απο Δυετερα βραδυ προς Τριτη να μην ξαναδουμε ελαχιστη πανω απο 20 και μεγιστη πανω απο 32....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ ωραία ημέρα στην Αττική σήμερα εάν είσαι καλοκαιρΑκιας....το Ιόνιο πήρε εμπρός για τα δυτικά....και αυτή είναι μόνο η αρχή.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε παιδια μηπως υπερβαλλουμε λιγο? Μηπως εχουμε ξεχασει τι γινεται γενικοτερα τον Σεπτεμβριο?

Ναι συμφωνω εχουμε αυξημενη υγρασια σημερα, αλλα οχι και δυσκολη νυχτα...το Γκαζι το πρωι ειχε 20,3 ελαχιστη, ενω οι περισσοτερες περιοχες περιξ του κεντρου ειχαν 21-22...οι μεγιστες δε εφτασαν με το ζορι 30 στο κεντρο...εδω οι μεγιστες Θησειο τα τελευταια 11 χρονια τελη Σεπτεμβρη

image.png.af50547103830f3fcbdd708a9998b149.png

Οι φετινες τιμες ειναι απο τον αυτοματο στο Θησειο που παει συνηθως κοντα στον επισημο, +-0,2 οι τιμες που εχω βαλει γιατι εγιναν προσεγγιστικα...με 1 μερα πανω απο τον μεσο ορο μαλλον πολυ ζοριζομαστε για κατι συνηθες, τυπικα το 3ο δεκαημερο εχει μεγιστη οπως βλεπουμε 31,3 και φετος μολις σημερα επιασε οριακο 30αρι, ακομα και περσυ-προπερσυ ηταν χειροτερα, ποσο μαλλον το απιαστο 2012 που φριξαμε πραγματικα

Ψυχραιμια λοιπον μεχρι 30 του μηνα, που μεχρι 2 Οκτωβρη θα ζεσταθουμε πραγματικα...23 με 67 υγρασια εδω Γερακα τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μελίσσια 18,5-27οC η σημερινή κύμανση.....τώρα 20,7οC και 68% υγρασία.....χαλαρά και δροσερά και από τώρα ως το πρωί πιο πολύ.....τα σπίτια έχουν κρυώσει, ο ύπνος με ανοιχτά τζάμια, αλλά με κουβέρτα κανονικά.....Μια μέρα ακόμη αρκούντως καλοκαιρινή το Σάββατο (ένα μπανάκι δεν το αποκλείω) και γεια σας....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 26/9/2022 at 7:26 ΜΜ, MenNaousa11 είπε:

σιγα μην ειναι στα κανονικα οι 29 βαθμοι για 26 Σεπτεμβρη. Με συννεφια κιολας, δηλαδη με δυναμικη για παραπανω

Δεν είναι στο μέσο όρο ναι αλλά έχει ξανασυμβεί αρκετές φορές στο παρελθόν κάτι ανάλογο! Να θυμίσω ότι το 2012 ο Σεπτέμβρης μας αποχαιρέτησε με 34-35αρια (κι ο Οκτώβρης έτσι μπήκε).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, KapelosG είπε:

Ρε παιδια μηπως υπερβαλλουμε λιγο? Μηπως εχουμε ξεχασει τι γινεται γενικοτερα τον Σεπτεμβριο?

Ναι συμφωνω εχουμε αυξημενη υγρασια σημερα, αλλα οχι και δυσκολη νυχτα...το Γκαζι το πρωι ειχε 20,3 ελαχιστη, ενω οι περισσοτερες περιοχες περιξ του κεντρου ειχαν 21-22...οι μεγιστες δε εφτασαν με το ζορι 30 στο κεντρο...εδω οι μεγιστες Θησειο τα τελευταια 11 χρονια τελη Σεπτεμβρη

image.png.af50547103830f3fcbdd708a9998b149.png

Οι φετινες τιμες ειναι απο τον αυτοματο στο Θησειο που παει συνηθως κοντα στον επισημο, +-0,2 οι τιμες που εχω βαλει γιατι εγιναν προσεγγιστικα...με 1 μερα πανω απο τον μεσο ορο μαλλον πολυ ζοριζομαστε για κατι συνηθες, τυπικα το 3ο δεκαημερο εχει μεγιστη οπως βλεπουμε 31,3 και φετος μολις σημερα επιασε οριακο 30αρι, ακομα και περσυ-προπερσυ ηταν χειροτερα, ποσο μαλλον το απιαστο 2012 που φριξαμε πραγματικα

Ψυχραιμια λοιπον μεχρι 30 του μηνα, που μεχρι 2 Οκτωβρη θα ζεσταθουμε πραγματικα...23 με 67 υγρασια εδω Γερακα τωρα

καθομου στο πισι και ενιωθα πως ειχα 41 πυρετο ιδρωνα απλα που καθομουν δεν ξερω τι ηταν αυτο αλλα πραγματικα ενιωθα χαλια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, airfathaaaaa είπε:

καθομου στο πισι και ενιωθα πως ειχα 41 πυρετο ιδρωνα απλα που καθομουν δεν ξερω τι ηταν αυτο αλλα πραγματικα ενιωθα χαλια

Κάνε κανένα τεστ κόβιντ καλού κακού😝

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Κάνε κανένα τεστ κόβιντ καλού κακού😝

μου περασε με το που ανοιξαν τον ανεμιστηρα ασε τα κοβιντια 😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20.6 μεν αλλα με 70% υγρασια κ απνοια....θυμιζει καλοκαιρι η 29η Σεπτεμβρη που ξημερωνει....α ρε Κωστα πως προλαβες να το κρυωσεις το σπιτι παλευωε ηλιασμο αερισμο.σωστο κ κατω απο 24 δεν εχω πουθενα...με τη λιακαδα κ τις ζεστες ξαναπυρωσαν τα.μπετα κ βραζουν κ.τα σπιτια...

προσπαθω να αποφυγω αιρκο 29.9 να παρει η ευχη τεντα ολα.ανοιχτα να κανει ρευμα.κ.2.ανεμοστηρια σταθερα πανω.μου.

..αλλα εχει.ζεστη το ατιμο....

ΥΓ εδω στην υποΣαχαρια.Αττικη το μεσημερι καναν παρτι παλι τα.τζιτζικια....τι πραγμα.ειναι αυτο.φετος θα παει Χριστουγεννα για να το βουλωσουν;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλός καιρός στην Πολίχνη σήμερα. Από 14 έως 27 η θερμοκρασία, στους 20 τώρα, συννεφιά προς το απόγευμα και πυκνότερη προς το βράδυ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

20.6 μεν αλλα με 70% υγρασια κ απνοια....θυμιζει καλοκαιρι η 29η Σεπτεμβρη που ξημερωνει....α ρε Κωστα πως προλαβες να το κρυωσεις το σπιτι παλευωε ηλιασμο αερισμο.σωστο κ κατω απο 24 δεν εχω πουθενα...με τη λιακαδα κ τις ζεστες ξαναπυρωσαν τα.μπετα κ βραζουν κ.τα σπιτια...

προσπαθω να αποφυγω αιρκο 29.9 να παρει η ευχη τεντα ολα.ανοιχτα να κανει ρευμα.κ.2.ανεμοστηρια σταθερα πανω.μου.

..αλλα εχει.ζεστη το ατιμο....

ΥΓ εδω στην υποΣαχαρια.Αττικη το μεσημερι καναν παρτι παλι τα.τζιτζικια....τι πραγμα.ειναι αυτο.φετος θα παει Χριστουγεννα για να το βουλωσουν;;

Aυτά που λες για εκεί, μου ηχούν πολύ περίεργα για εδώ.....κάνει ψύχρα και το σπίτι είναι όπως πρέπει σε βαθμό που ανησύχησα ότι κρύωσε αρκετά.....εκλεισα και το τζάμι απόψε εδώ που κάθομαι στον υπολογιστή....19οC τώρα......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα σε ολα τα φιλαρακια..18.6 βαθμοι Καλλιθεα με 84% υγρασια..Παραδοξως ομως η κατασταση εξω ειναι απολυτως υποφερτη...Ακομα και γω που ειμαι ιδιαιτερα ευαισθητος στη ζεστη,εχω πανω απο μια βδομαδα να χρησιμοποιησω κλιματισμο..Τη δροσια του την εχει που περιοριζει καπως την υψηλη υγρασια..

Οι αλλες δυο μερες φυσικα θα ειναι δυσκολοτερες αλλα πλεον ειναι ξεκαθαρο οτι το καλοκαιρι μας αφηνει..Οσο και να ανεβει η θερμοκρασια τα μεσημερια,το βραδυ και νωρις το πρωι,ειμαστε σταθερα κατω απο τους 20 βαθμους..

Βασιλικη Ναυπακτιας εχθες,απεναντι απο την Πατρα σχεδον,στη γεννηση της καταιγιδας!! Ενημερωτικα στο Ριο χθες επεσαν πανω απο 55mm!!

image.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα 

19.2 ελάχιστη σήμερα 

Μην τρελενεστε ....μια χαρά πάει και ο Σεπτέμβρης .....μην ξεχνάτε τι φοβερές ζεστές έχουμε ζήσει αυτόν τον μήνα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...