Jump to content
sakis13

Αναφορες Οκτωβριου 2022.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παίδες! 24,1 η μέγιστη τελικά σήμερα εδώ στο Μακροχώρι .... καθαρά ανοιξιάτικες τιμές μόνο η διάρκεια της ημέρας θυμίζει ότι βρισκόμαστε-πλησιάζουμε προς τα τέλη Οκτώβρη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Ζερίκιος είπε:

Οι εποχές πλέον είναι 5-6 κακοκαιρίες Κρήτης με 200-300mm η κάθε μία, ένας προσήνεμος χιονιάς των 2-3 ημερών, καμιά δεκαριά αστάθειες στα κεντροβόρεια και όλο το υπόλοιπο είναι μια εναλλαγή καλοκαίρι vs άνοιξη.

Μολις περυσι τα θεοδωριανα εκαναν ρεκορ με σχεδον 3800μμ.Κατα τ'αλλα συμφωνω οτι οι κακοκαιριες λιγοστευουν γενικα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μολις περυσι τα θεοδωριανα εκαναν ρεκορ με σχεδον 3800μμ.

Ένας ήλιος δεν φέρνει την άνοιξη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν δεν φυσήξει ή συννεφιάσει σήμερα πάμε για πολύ γερή αναστροφή στην Αθήνα. Να δούμε αν θα φτάσουμε τους 12 βαθμούς του Σεπτέμβρη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Αν δεν φυσήξει ή συννεφιάσει σήμερα πάμε για πολύ γερή αναστροφή στην Αθήνα. Να δούμε αν θα φτάσουμε τους 12 βαθμούς του Σεπτέμβρη.

Αυτη την στιγμη παντως εγω εδω εχω 21

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Αυτη την στιγμη παντως εγω εδω εχω 21

Στο Αιγάλεω;; 21 βαθμούς; Μου φαίνεται αδύνατο από κάθε άποψη, μέχρι και ο Πειραιάς έχει κάτω από 17 βαθμούς.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Στο Αιγάλεω;; 21 βαθμούς; Μου φαίνεται αδύνατο από κάθε άποψη, μέχρι και ο Πειραιάς έχει κάτω από 17 βαθμούς.

Δεν ξερω

Μηπως αυτος ο σταθμος που κοιταω εχει προβλημα?

http://aigaleo-davis.meteoclub.gr/

Υπαρχει κανενας κοντινος να κοιταξω?π.χ περιστερι?

Τελικα τσιμπαει παρα πολυ ο συγκεκριμενος σταθμος

Κοιτα εδω διαφορα με του περιστεριου

https://penteli.meteo.gr/stations/peristeri/

 

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Spyros Snowstorm είπε:

Δεν ξερω

Μηπως αυτος ο σταθμος που κοιταω εχει προβλημα?

http://aigaleo-davis.meteoclub.gr/

Υπαρχει κανενας κοντινος να κοιταξω?π.χ περιστερι?

Αυτός έχει κολλήσει από τις 7 το απόγευμα ρε συ 😅

Δεν ξέρω αν έχει κοντά σου κάποιον άλλον, πάντως λογικά γύρω στους 16 παίζεις αυτή τη στιγμή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Αυτός έχει κολλήσει από τις 7 το απόγευμα ρε συ 😅

Δεν ξέρω αν έχει κοντά σου κάποιον άλλον, πάντως λογικά γύρω στους 16 παίζεις αυτή τη στιγμή.

Δες ξανα το ποστ μου

 Να  φανταστεις εγω ειμαι ακριβως συνορα με περιστερι 

Οπωτε μαλλον θα αρχιζω να  κοιταω του περιστεριου απο εδω και στο εξης

Ε τοτε παντα κολλημενος ειναι ,διοτι οσο τον κοιταω τετοιες  ελαχιστες θερμοκρασιες μου  δειχνει τελευταια

 

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Δες ξανα το ποστ μου

 Να  φανταστεις εγω ειμαι ακριβως συνορα με περιστερι 

Οπωτε μαλλον θα αρχιζω να  κοιταω του περιστεριου απο εδω και στο εξης

 

Ναι το είδα, δεν ξέρω αν τσιμπάει ο σταθμός στο Αιγάλεω, πάντως τώρα έχει σταματήσει να γράφει στις 19.19 εχθές. Δες στο πλάι την ώρα

Αν έχει γενικά θέμα οκ, τότε μην τον λαμβάνεις υπόψιν. Αλλά το 21αρι που δίνει τώρα είναι πολλές ώρες πριν

 

Επεξεργάστηκε από Χιών
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Mελίσσια στην αυλή μου έχουμε 12,5οC τώρα.....είδα η Ιπποκράτειος έπεσε κάτω από 5οC....Καλό ξημέρωμα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απο τις πιο χαμηλες ελαχιστες για την φετινη σεζον..12.5 βαθμοι στην Καλλιθεα..Τωρα λιγο πανω απο τους 14...Βαρετοκαιρια ομως χωρις τελος...Τελος παντων..

Ολυμπος απο ψηλα...Χθες 19/10!!!Οριακα καποιες χιονουρες επιβιωνουν απο το περασμενο σκ...Ελπιζω καποια στιγμη να ασπρισει εξ ολοκληρου...

312388563_5666675023426670_5290045040647696831_n.jpg

Νυμφαιο χθες με το ξημερωμα..

311048249_2441019829382368_1034869747143488117_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14.4 ελάχιστη εδώ στην ταράτσα μου χωρίς αναστροφή φυσικά ...στους 11 βαθμούς 7 το πρωί στην αναστροφικη Πανεπιστημιούπολη Ζωγράφου ...στους 22 μέγιστη τώρα ....

-0.2 Καλάβρυτα και -0.8 Πάος Καλαβρύτων ...8.2 Ποταμός Κέρκυρας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάτι πάνω από 22 η μέγιστη και στο Τροπικό Χωριό. Υπέροχη μέρα πάντως με τίμιο βοριαδάκι, αράζω μπαλκονάτος και χαζεύω θάλασσα.

1.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2,6 το πρωί 22 τώρα στο Ανω Βόιο φοβερή διαύγεια και βγήκαμε για κυνήγι(μην νομίζετε...ότι χτυπάω κάτι τα λατρεύω τα αγρια ζώα...για ενα τυχαίο γουρουνάκι δεν λέω όχι όμως...).....μεικτό δάσος καστανιάς-δρυς-έλατο-μαυρο πεύκο στα 1060 μ και στο βάθος η βόρεια Πίνδος και η κορυφή της Ανίτσας.....

311597456_1479967282471969_7442624190797707449_n.jpg

311175697_1479967002471997_664143170916208292_n.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βαρετοκαιριας το αναγνωσμα η Αττικη....δεν πειραζει καλυτερα τωρα παρα μεσα Γεναρη με μεσα Φλεβαρη....θα τα ριξει τοτε μαζεμενα υπο μορφη χιονιου τα ζιλιοστα....

Ολο κ πιο δροσερα τα πρωινα σημερα εσπασε κ η 14αρα με 13.8 παρακαλω στο βορειο μπαλκονι χωρις αναστροφη φυσικα....12-13αρακια φουλ ακομα κ μες στα μπετα κ τουλαχιστον οι νυχτες εγιναν απολαυση κ.νωρις το πρωι μεχρι να σκασει ο ηλιος...

Απο 9.30-10.00 μεχρι τη Δυση ομως ειναι ΚΑΤΑκαλοκαιρο....

22.5-23αρια χθες 23-23.5αρια σημερα και παμε για περαιτερω ανοδο καλα.εκανα που δεν μαζεψα μπανιερα ακομα....

Κορωπι μεσημερι εκ νεου τζιτζικια 20 Οκτωβρη.....πολλη δροσια το πρωι με 11 θερμομετρο αυτοκινητου παρακαλω....ψησιμο το μεσημερι με 24 (οκ σιγουρα χανει αλλα.ειναι ενδεικτικο)

21.2 τωρα Ζωγραφου κ.αραχτος απολαμβανω μπαλκονι....ενα ομορφο.καλοκαιρινο απογευμα με τη μονη διαφορα σε σχεση με.Ιουλιο οτι νυχτωνει 18.50 αντι για 20.50

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Βαρετοκαιριας το αναγνωσμα η Αττικη....δεν πειραζει καλυτερα τωρα παρα μεσα Γεναρη με μεσα Φλεβαρη....θα τα ριξει τοτε μαζεμενα υπο μορφη χιονιου τα ζιλιοστα....

Ολο κ πιο δροσερα τα πρωινα σημερα εσπασε κ η 14αρα με 13.8 παρακαλω στο βορειο μπαλκονι χωρις αναστροφη φυσικα....12-13αρακια φουλ ακομα κ μες στα μπετα κ τουλαχιστον οι νυχτες εγιναν απολαυση κ.νωρις το πρωι μεχρι να σκασει ο ηλιος...

Απο 9.30-10.00 μεχρι τη Δυση ομως ειναι ΚΑΤΑκαλοκαιρο....

22.5-23αρια χθες 23-23.5αρια σημερα και παμε για περαιτερω ανοδο καλα.εκανα που δεν μαζεψα μπανιερα ακομα....

Κορωπι μεσημερι εκ νεου τζιτζικια 20 Οκτωβρη.....πολλη δροσια το πρωι με 11 θερμομετρο αυτοκινητου παρακαλω....ψησιμο το μεσημερι με 24 (οκ σιγουρα χανει αλλα.ειναι ενδεικτικο)

21.2 τωρα Ζωγραφου κ.αραχτος απολαμβανω μπαλκονι....ενα ομορφο.καλοκαιρινο απογευμα με τη μονη διαφορα σε σχεση με.Ιουλιο οτι νυχτωνει 18.50 αντι για 20.50

 

34 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Βαρετοκαιριας το αναγνωσμα η Αττικη....δεν πειραζει καλυτερα τωρα παρα μεσα Γεναρη με μεσα Φλεβαρη....θα τα ριξει τοτε μαζεμενα υπο μορφη χιονιου τα ζιλιοστα....

Ολο κ πιο δροσερα τα πρωινα σημερα εσπασε κ η 14αρα με 13.8 παρακαλω στο βορειο μπαλκονι χωρις αναστροφη φυσικα....12-13αρακια φουλ ακομα κ μες στα μπετα κ τουλαχιστον οι νυχτες εγιναν απολαυση κ.νωρις το πρωι μεχρι να σκασει ο ηλιος...

Απο 9.30-10.00 μεχρι τη Δυση ομως ειναι ΚΑΤΑκαλοκαιρο....

22.5-23αρια χθες 23-23.5αρια σημερα και παμε για περαιτερω ανοδο καλα.εκανα που δεν μαζεψα μπανιερα ακομα....

Κορωπι μεσημερι εκ νεου τζιτζικια 20 Οκτωβρη.....πολλη δροσια το πρωι με 11 θερμομετρο αυτοκινητου παρακαλω....ψησιμο το μεσημερι με 24 (οκ σιγουρα χανει αλλα.ειναι ενδεικτικο)

21.2 τωρα Ζωγραφου κ.αραχτος απολαμβανω μπαλκονι....ενα ομορφο.καλοκαιρινο απογευμα με τη μονη διαφορα σε σχεση με.Ιουλιο οτι νυχτωνει 18.50 αντι για 20.50

Σωστό σε βρίσκω , 10,7 ελάχιστη είχαμε τα ξημερώματα τώρα στους 21,5. Τι κανείς εσύ εδώ στο εξωτικό Κορωπί ;;;

44765827-8453-419B-BFCE-3E2D6185538B.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άνοιξα λίγο το παράθυρο και μυρίζει τζακίλα. Έλεος, τι το θέλουν; 22-23 βαθμούς έχει. Θα πήξουμε πάλι στην αιθαλομίχλη φέτος ειδικά και με τις τιμές της θέρμανσης,..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Άνοιξα λίγο το παράθυρο και μυρίζει τζακίλα. Έλεος, τι το θέλουν; 22-23 βαθμούς έχει. Θα πήξουμε πάλι στην αιθαλομίχλη φέτος ειδικά και με τις τιμές της θέρμανσης,..

Ειναι οι γνωστοι φλωροι νεοπλουτοι,νεο αντιχειμωνακηδες...Τζακαρα,σιβας και εξω μονο λιβας...🤣

Θα ρθει η ωρα τους Γιανναρε...Πιστεψε με...!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λίγο κάτω από χθες η θερμοκρασία (1οC+) και με τον αέρα κυρίως μετά το μεσημέρι, μια χαρά ήταν σήμερα....κι αύριο και μεθαύριο, πιο κάτω, πριν τα ΄γαιδουρο-αλκυονιδικά μονοπάτια μετά....Mελίσσια με αναστροφούλα 12,4 - 21,1oC η κύμανση....τι ωραία θα ήταν να έχουμε και Ιούλιο μήνα τέτοιες θερμοκρασίες!!!

ΥΓ Τις προηγούμενες ημέρες κατάλαβα από την μυρωδιά ότι άναψαν τα τζάκια εδώ στην περιοχή μας, τα οποία μια χαρά είναι το βράδυ για συντροφιά, μιας κι εδώ κάνει κρύο στα σκοτάδια!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23.7 και σήμερα στην Λάρισα, απλά η ελάχιστη ήταν λίγο υψηλότεερη, στους 9.3. Αϋριο θα συννεφιάσει πρόσκαιρα, αλλά με αυτά πουυ φαίνονται εδώ θα έχουμε 3 μέρες υετού σε 60 μέρες φθινοπώρου. Πολλές παραπάνο μέρες υετού είχαμε μόνο μέσα στον Ιούνιο να υπενθυμίσω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

-0.5β το πρωι στον πανουργια οπου κρατησε αρνητικη για κανα 2ωρακι με αφθονη παχνη..προφανως γ αυτο κατεγραψε και 0.2mm εκεινη την ωρα

received_865203321520450.jpeg

received_412282421115178.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παπιγκο σημερα απο φιλο..και τι δεν θα δινα για ενα αντικυκλωνικο πρωινο σαν αυτο με 0β και αναβαση στη δρακολιμνη..καλο βραδυ

FB_IMG_1666288352483.jpg

FB_IMG_1666288387878.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...