Jump to content
sakis13

Αναφορες Οκτωβριου 2022.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπόρες μικρής διάρκειας, πριν λίγη ώρα, σε Χανιά και Ρέθυμνο....Η Κρήτη κάνει πλάκα στα μοντέλα, σε μας και σε όλους,, όπως έγραψε ένας καλός φίλος μου Κρητικός πριν λίγο!!! 

Μελίσσια 15,3οC τώρα (19,5οC η μέγιστη) και μοναδικός με κοντομάνικο στην παρέλαση ήμουν εγώ....Καλό Σ/Κ να έχουμε όλοι....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16.5 ηδη στο βορινο μπαλκονι ισοφαρισαμε την πρωινη ελαχιστη....καμια σχεση η αισθηση ομως ωραιο βοριαδακι και εφυγε η μουχλα του νοτια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα απο Κοκκινο..15 βαθμοι,τοπικες νεφωσεις..Τζακαρα και ετοιμασιες για προβατινα και μακαροναδα...Ωραια αισθηση με τον βορια...Τοπικες νεφωσεις και ψυχρουλα...Αντε καλημερες..

Γεμισμα μπαταριων..

20221029_095909.jpg

Ολυμπος 23/10..

311874498_10230687537238714_1255973202843629683_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυναμωσε αρκετα ο Βοριας σημερα, σαν οψιμο μελτεμι πιο πολυ....

16,2 η ελαχιστη με 50αρες ριπες τα ξημερωματα....δροσουλα, με αισθηση χαμηλοτερη νωρις το πρωι, στη συνεχεια ηλιος λαμπρος αλλα με ωραια καθαρη ατμοσφαιρα....

20,2 τωρα και χαρα Θεου....

Αντε να ερθει ο Νοεμβριος να δουμε λιγο φθινοπωρακι απτις 15/11 και μετα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14,7 - 19,4oC εδώ στα Μελίσσια....Ημέρες αγαλλίασης βορίσιες και γεμάτες ζωή....Καλό Σ/Κ, η φέεεετα ενεργοποιείται!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 ώρες πριν, Beach-snow NG είπε:

Μπόρες μικρής διάρκειας, πριν λίγη ώρα, σε Χανιά και Ρέθυμνο....Η Κρήτη κάνει πλάκα στα μοντέλα, σε μας και σε όλους

Αυτό είναι το μέγα πρόβλημα όμως. Κι ας με πουν κάποιοι Κρητικοί καιρόφιλοι τοπικιστή. Όλα γίνονται για την Κρήτη. Έχει στεγνώσει το σύμπαν και όποτε θυμάται να βρέξει, βρέχει την Κρήτη και στη συνέχεια την Κύπρο. Έκανε πέρυσι μια τεράστια εύνοια στα δυτικά που είχαν χρόνια να ευνοηθούν σοβαρά και κάτι έγινε... Αυτό όμως που διαπιστώνεται τα τελευταία χρόνια είναι ότι από Οκτώβρη έως Απρίλη σοβαρά νερά κάνει μόνο στην Κρήτη και προφανώς δεν αναφέρομαι μόνο στα χωνιά της (Ασή Γωνιά, Ασκύφου) με τα cheating νερά αλλά στο σύνολο του νησιού. Οι υπόλοιποι (ηπειρωτικοί και Ιόνια νησιά) απλά παρακολουθούμε. Η κλιματική αλλαγή στα φόρτε της.

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καιρός να τον πιεις στο ποτήρι εδώ στην Πολίχνη! Στους 22 η θερμοκρασία τώρα, στους 8 τα ξημερώματα. Μακάρι άλλες 10 μέρες να πάει έτσι τα νέα τρεξίματα βελτιώθηκαν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Τα δυο πρόσωπα της Εύβοιας!!  Το ορεινό κ το παραθαλάσσιο! Δίρφυς - Λίμνη & Κάλαμος Αυλωναριου! 

FE08FC5C-3E52-4EAF-8C3D-62ECC1F05CCB.jpeg

Μαγεία το βουνό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, thesprotos είπε:

Ένα σας λέω... Σιχάθηκε ο κόσμος... Κι οχι τίποτα καιρόφιλοι.... Πότε θα χειμωνιάσει ρωτάνε?..... 

Μην τους εμπιστευεσαι.Φιδια κολοβά είναι.Με τις πρωτες βροχες και τα πρωτα κρυα θα αρχισουν τις αντιστροφες μετρησεις για το καλοκαιρακι 2023 και θα μας ζαλιζουν τα μέζεα με την κλαψα και τη μελαγχολια τους για τις βροχες και τις κακοκαιριες.

ΑΔΕΡΦΙΑ!ΜΕΙΝΕΤΕ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ "ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥΣ".ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΥΣΙΚΟΙ ΕΧΘΡΟΙ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΜΑΣ,ΤΟΥ ΧΙΟΝΙΟΥ,ΤΩΝ ΘΑΨΙΜΑΤΩΝ,ΤΗΣ ΚΑΤΑΙΓΙΔΑΣ,ΤΗΣ ΠΛΗΜΜΥΡΑΣ,ΤΟΥ ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΟΥ ΠΟΛΙΚΟΥ ΨΥΧΟΥΣ.🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λιακαδα υπερλαμπρη και σημερα....ως 22 βαθμους οι μεγιστες στη γειτονια, 21,7 εμενα στο βορειο μπαλκονι....νταξει ομορφη ατμοσφαιρα μεν, με καθαρο και διαυγη ουρανο, αλλα για τελη Οκτωβρη περιμεναμε κατι καλυτερο...

Φαινεται οτι ξεπληρωσαμε με λιακαδα και απειρη βιταμινη D τον μαγικο και βροχερο Αυγουστο 2022.....περασαν Σεπτεμβριος Οκτωβριος με ελαχιστα χιλιοστα, πολλες και παρατεταμενες ζεστες και ρεκορ ηλιοφανειας στην Αττικη....

Θα φαμε και το πρωτο μπασιμο του Νοεμβρη, αλλα εκει στις 5-7 σαν κατι να αλλαζει....

Υπομονη και προσμονη....σε λιγοτερο απο 2 μηνες ερχονται Χριστουγεννα και ακομα δεν μπορουμε να αποχωριστουμε τα κοντομανικα !!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

λίγο χαμηλότερη η μέγιστη σε σχέση με εχθές, αλλά παραμένει πιο ψηλά, σε σχέση με εχθές τέτοια ώρα  Μέγιστη 22.7.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τις καλησπερες μου απο πανουργια..ηλιο μηδενικα το πρωι και πολυ κοσμος απο χθες..

20221029_170430.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απίστευτη ζέστη και  σήμερα στα Γιαννενα αλλά και σε όλη τη διαδρομή για Αθήνα μέχρι και την Πάτρα...έφυγα στη μία το μεσημέρι από Γιάννενα και το αυτοκίνητο εγραφε 25 βαθμούς ενώ κάπου στο Αγρίνιο έγραψε τοπικά και 27 .

Τρομερή εντύπωση μου έκανε χθες βράδυ το εξής γεγονός .

Στις 2 τα ξημερώματα έφυγα από την πόλη με 18 βαθμούς στο παραλίμνιο κομμάτι και τρομερό αέρα και έφτασα δέκα χλμ έξω από την πόλη στο ξενοδοχείο μου στο Epirus Palace με τρομερή άπνοια και 7.5 βαθμούς !!!!!!!

Τρομερό !!!!!!!

21 μέγιστη εδώ Ζωγράφου ....17.3 τώρα με 55αρες ριπες 

Υ.γ. Έχω πάει πολλές φορές στα Γιάννενα αλλά τόσο κόσμο πραγματικά δεν έχω ξαναδεί...μιλάμε ο ένας πάνω στον άλλον ....θύμιζε Μύκονο τον Αύγουστο....

 

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 hours ago, Ζερίκιος said:

Αυτό είναι το μέγα πρόβλημα όμως. Κι ας με πουν κάποιοι Κρητικοί καιρόφιλοι τοπικιστή. Όλα γίνονται για την Κρήτη. Έχει στεγνώσει το σύμπαν και όποτε θυμάται να βρέξει, βρέχει την Κρήτη και στη συνέχεια την Κύπρο. Έκανε πέρυσι μια τεράστια εύνοια στα δυτικά που είχαν χρόνια να ευνοηθούν σοβαρά και κάτι έγινε... Αυτό όμως που διαπιστώνεται τα τελευταία χρόνια είναι ότι από Οκτώβρη έως Απρίλη σοβαρά νερά κάνει μόνο στην Κρήτη και προφανώς δεν αναφέρομαι μόνο στα χωνιά της (Ασή Γωνιά, Ασκύφου) με τα cheating νερά αλλά στο σύνολο του νησιού. Οι υπόλοιποι (ηπειρωτικοί και Ιόνια νησιά) απλά παρακολουθούμε. Η κλιματική αλλαγή στα φόρτε της.

Νομιζω κολλητε οτι παρασυρεσαι απο το συναισθημα και βγαζεις λαθος συμπερασματα. και μιας και ο λογος γινεται για την προηγουμενη τριετια απο το 2019 (,βγαζω εξω τη φετινη μιας και επονται οι 2 βροχεροτεροι μηνες .,αποδεικνυουν οτι αυτα που γραφεις δεν εχουν σχεση και τοσο με την πραγματικοτητα. Ακομα και οι περιοχες που τις παρουσιαζεις ως φτωχους συγγενεις αδικημενους απ τη κλιματικη αλλαγη παρουσιαζουν και αυξηση στον υετο,Ενδεικτικα Κερκυρα 1300mm την τελευταια τριετια αντι 1100mm που ειναι ο μεσος ορος,Η Αρτα 1400 αντι 1200 το ιδιο και το Καρπενησι, ο Πυργος 1000+ αντι 900...Στον αντιποδα τα καραευνοημενα Χανια 730 την τελευταια τριετια αντι 670. Ενταξει τωρα για τους ψευδουετους δε σχολιαζω χαχαχ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γενικά η Κρήτη είναι και ήταν ανέκαθεν από τα πιο βροχερά μέρη της χώρας σε ορισμένα σημεία της. 

Ειδικά αν κοιτάξει κανείς πόσο υετό έβαλαν οι πόλεις της Κρήτης χρονιές όπως το 1981 πχ, καταλαβαίνει ότι τα τελευταία χρόνια δεν είναι κάτι ιδιαίτερο ή ασυνήθιστο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Απίστευτη ζέστη και  σήμερα στα Γιαννενα αλλά και σε όλη τη διαδρομή για Αθήνα μέχρι και την Πάτρα...έφυγα στη μία το μεσημέρι από Γιάννενα και το αυτοκίνητο εγραφε 25 βαθμούς ενώ κάπου στο Αγρίνιο έγραψε τοπικά και 27 .

Τρομερή εντύπωση μου έκανε χθες βράδυ το εξής γεγονός .

Στις 2 τα ξημερώματα έφυγα από την πόλη με 18 βαθμούς στο παραλίμνιο κομμάτι και τρομερό αέρα και έφτασα δέκα χλμ έξω από την πόλη στο ξενοδοχείο μου στο Epirus Palace με τρομερή άπνοια και 7.5 βαθμούς !!!!!!!

Τρομερό !!!!!!!

21 μέγιστη εδώ Ζωγράφου ....17.3 τώρα με 55αρες ριπες 

Υ.γ. Έχω πάει πολλές φορές στα Γιάννενα αλλά τόσο κόσμο πραγματικά δεν έχω ξαναδεί...μιλάμε ο ένας πάνω στον άλλον ....θύμιζε Μύκονο τον Αύγουστο....

 

 

 

 

Γιατί τι περίμενες στη δυτική Ελλάδα..? Ψυχρα? Αφού έχει βακο καιρό.. Ήσουν ενημερωμενος😆

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Απίστευτη ζέστη και  σήμερα στα Γιαννενα αλλά και σε όλη τη διαδρομή για Αθήνα μέχρι και την Πάτρα...έφυγα στη μία το μεσημέρι από Γιάννενα και το αυτοκίνητο εγραφε 25 βαθμούς ενώ κάπου στο Αγρίνιο έγραψε τοπικά και 27 .

Τρομερή εντύπωση μου έκανε χθες βράδυ το εξής γεγονός .

Στις 2 τα ξημερώματα έφυγα από την πόλη με 18 βαθμούς στο παραλίμνιο κομμάτι και τρομερό αέρα και έφτασα δέκα χλμ έξω από την πόλη στο ξενοδοχείο μου στο Epirus Palace με τρομερή άπνοια και 7.5 βαθμούς !!!!!!!

Τρομερό !!!!!!!

21 μέγιστη εδώ Ζωγράφου ....17.3 τώρα με 55αρες ριπες 

Υ.γ. Έχω πάει πολλές φορές στα Γιάννενα αλλά τόσο κόσμο πραγματικά δεν έχω ξαναδεί...μιλάμε ο ένας πάνω στον άλλον ....θύμιζε Μύκονο τον Αύγουστο....

 

 

 

 

Aγρίνιο 23-24οC είχε σήμερα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στα Γιάννενα η μέγιστη από ότι είδα ήταν στους 23, ενώ είχε και βα άνεμο, μέτριο, στα 40 km/h η μέγισττη ριπή. Και λόγω του καταβατικού, εκεί πέφτει η θερμοκρασία πιο αργά από ότι εδώ στην Λάρισα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...