Jump to content
billipiros12

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Άλλο να τρέξεις με συννεφιά βοριά 2-3 Μποφώρ και 15 βαθμούς και άλλο με 6-7 Μποφώρ αέρα βροχή και αίσθηση κρύου μονοψήφια 

 

Γενικά όμως Βοριαδακι δεν θέλουμε στην αυθεντική;Την βροχή φοβάμαι και εγώ,με ΒΑκοκαιρο θα μουλιασουμε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, dimitris27 είπε:

Γενικά όμως Βοριαδακι δεν θέλουμε στην αυθεντική;Την βροχή φοβάμαι και εγώ,με ΒΑκοκαιρο θα μουλιασουμε...

Ναι Βοριαδακι θέλουμε ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

To cfs μόλις έβγαλε προσήνεμη ψυχρή εισβολή που κάνει με κάποιο τρόπο την Ελπίδα να φαίνεται γατάκι🤪

cfs-0-2622.pngcfs-1-2622.png

 

μάλιστα χωρισμένο σε 2 φάσεις. θα το βάλω μετά στο ανάλογο θέμα. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι αν έβγαινε κάτι τέτοιο δεν θα μπορούσε ποτέ να βγει κάτι μεγαλύτερο χαχαχα.

 

Η δεύτερη φάση είναι μια Ελπίδα από μόνη της βασικά.

cfs-0-2658.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καναν το πρωτο ασπρισμα οι κορυφες των μεγαλων βουνων και το αλλο σκ πανε να βαλουν την πρωτη βαση για το χειμωνα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

53 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

To cfs μόλις έβγαλε προσήνεμη ψυχρή εισβολή που κάνει με κάποιο τρόπο την Ελπίδα να φαίνεται γατάκι🤪

cfs-0-2622.pngcfs-1-2622.png

 

μάλιστα χωρισμένο σε 2 φάσεις. θα το βάλω μετά στο ανάλογο θέμα. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι αν έβγαινε κάτι τέτοιο δεν θα μπορούσε ποτέ να βγει κάτι μεγαλύτερο χαχαχα.

 

Η δεύτερη φάση είναι μια Ελπίδα από μόνη της βασικά.

cfs-0-2658.png

Δεν επιτρέπονται εικόνες ενήλικου περιεχομένου στο φόρουμ, θα σε κάνω ριπορτ 🤔

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μακαρι να κρατησει για το αλλο σκ..φαινετε βαθια φθινοπωρινη κακοκαιρια με πολλες βροχες και χιονια πινδου..και νυφιτσες  μετσοβου κ νυμφαιου😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο Ζιακόπουλος σε σχόλιο κάνει λόγο για Σκανδιναβικό αντικυκλώνα....φυσικά δεν ξέρουμε αν κάνει πλάκα η όχι...

http://www.blogger.com/img/blogger_logo_round_35.png

Σκανδιναβικός αντικυκλώνας - τροχονόμος!

Προσευχή και νηστεία........σύντροφοι...το στοίχημα δεν είναι μόνο το ΣΚ αν σταθεί κάτι τέτοιο στην Σκανδιναβία και αρχίζε να σκάβει πάμε για άλλα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παίδες το να έχουμε 35αρια το 1ο 10ημερο Σεπτεμβρίου, 30αρια το 1ο 10ημερο Οκτωβρίου, 25αρια το 1ο 10ημερο Νοεμβρίου, 20αρια το 1ο 10ημερο Δεκεμβρίου δεν είναι ούτε κάτι αφύσικο, ούτε κάτι αδύνατο, ούτε κάτι πρωτοφανές στη χώρα μας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, bardaris είπε:

ο Ζιακόπουλος σε σχόλιο κάνει λόγο για Σκανδιναβικό αντικυκλώνα....φυσικά δεν ξέρουμε αν κάνει πλάκα η όχι...

http://www.blogger.com/img/blogger_logo_round_35.png

Σκανδιναβικός αντικυκλώνας - τροχονόμος!

Προσευχή και νηστεία........σύντροφοι...το στοίχημα δεν είναι μόνο το ΣΚ αν σταθεί κάτι τέτοιο στην Σκανδιναβία και αρχίζε να σκάβει πάμε για άλλα.....

Ναι αυτό όμως δεν σημαίνει μόνο backdoor εισβολές κρύου?!?!?!?ή μπορούμε να έχουμε κ εκ δυσμών που μας συμφέρουν σαν περιοχή??? στις backdoor δεν έχουμε καλά ποσοστά....εμείς θέλουμε κατά κύριο λόγο ψυχρή εισβολή συνήθως από ΒΔ κ χαμηλό από Σύρτη για να έχουμε χιονοparty!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

To cfs μόλις έβγαλε προσήνεμη ψυχρή εισβολή που κάνει με κάποιο τρόπο την Ελπίδα να φαίνεται γατάκι🤪

cfs-0-2622.pngcfs-1-2622.png

 

μάλιστα χωρισμένο σε 2 φάσεις. θα το βάλω μετά στο ανάλογο θέμα. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι αν έβγαινε κάτι τέτοιο δεν θα μπορούσε ποτέ να βγει κάτι μεγαλύτερο χαχαχα.

 

Η δεύτερη φάση είναι μια Ελπίδα από μόνη της βασικά.

cfs-0-2658.png

Η πρώτη φάση έχει 498-499dam πάχος 1000-500hpa Αθήνα με -16 στα 850, δεν ξέρω αν έχει υπάρξει ποτέ ακόμα και σε υποθετικό σενάριο τέτοιο πάχος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 Φαίνεται που το πάει..Ένας παγωμένος Νοέμβριος=χιονισμένος Δεκέμβριος,με πιθανότητες για πρώιμα χιόνια και σε χαμηλότερα υψόμετρα, τελευταίο δεκαήμερο του Νοέμβρη!

Αυτό που λέει ο Ζιακό,σημαίνει πολλά..Ο Σκανδιναβικός θα καθορίσει πόσο θα μας πιάσουν τα backdoor..Λίγο ο Ατλαντικός να ηρεμήσει..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, Χειμωνας είπε:

Αυτό που λέει ο Ζιακό,σημαίνει πολλά..Ο Σκανδιναβικός θα καθορίσει πόσο θα μας πιάσουν τα backdoor..Λίγο ο Ατλαντικός να ηρεμήσει

Αν ηρεμήσει ο Ατλαντικος όμως,ο Α μπορει να αναπτύσσεται δυτικοτερα και οχι στην Σκανδιναβια.Γενικοτερα ειναι μεγαλο μπερδεμα η κυκλοφορια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για το επόμενο σκ, λόγικά και θα έχουμε λίγα τοπικά φαινόμενα.. δεν νομίζω να βγει σοβαρή κακοκαιρία, εκτός αν αλλάξουν δραματικά τα πράγματα. Τουλάχιστον φαίνεται ευνοϊκή συνέχεια με συνεργεία Ατλαντικού, Μπακ Ντορ, με πιθανά χαμηλά.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για τα λιγο  πιο μακρινά οι χάρτες αρχίζουν και ερεθίζουν το μυαλό μου...τρελλα σενάρια μου προκαλούν ανάταση ψυχής...😋😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπόν παιδιά εγώ τελείωσα με τις βροχές ...απ' εδώ και πέρα κυνηγητό μόνο για χιόνι.με βροχή θα ξανασχοληθω τον Απρίλιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τίποτα δεν φαίνεται πάντως για την συνέχεια, επίσης ο μήνας για θερμος πάει, με το ζόρι 13-14αρια ελάχιστες έχει ως τώρα και άντε να πέσει για 2 μέρες στους 10...ο τελευταίος πραγματικά κρύος ήταν πριν 11 χρόνια, αν και πολύ ξηρός, με επικό χειμώνα μετά 

Επίσης ο δεύτερος ψυχρότερος 2016, πάλι ακολούθησε επικός Δεκέμβριος Ιανουάριος 

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, PAGETONAS είπε:

Λοιπόν παιδιά εγώ τελείωσα με τις βροχές ...απ' εδώ και πέρα κυνηγητό μόνο για χιόνι.με βροχή θα ξανασχοληθω τον Απρίλιο.

Πλακα μας κανεις?Δηλαδη μετα το σαπιο φθινοπωρο που περναμε μεχρι στιγμης?

Δεν επιθυμεις αλλες βροχες?

Τι εχετε παθει  ρε σεις και θελετε με την μια να παμε στον χειμωνα?

Καλα τα χιονια αλλα απο το να μας φαμε ξανα τα ξεροβορια  χιλιες φορες χαμηλα που να σαρωνουν ολοκληρη την χωρα

Μετα την ευα εγω προσωπικα γλυκαθηκα και θελω και αλλα τετοια χαμηλα στον βαθος του οριζοντα

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...