Jump to content
billipiros12

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν εβγαινε το 12αρι ετσι οπως ειναι τωρα? θα τρωγαμε ενα πολυ ομορφο συμπλεγμα καταιγιδων στην αττικη και οχι μονο

gfs-2-132.png?12

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Αν εβγαινε το 12αρι ετσι οπως ειναι τωρα? θα τρωγαμε ενα πολυ ομορφο συμπλεγμα καταιγιδων στην αττικη και οχι μονο

gfs-2-132.png?12

Ένα τσακ ανατολικά να πάει να είναι μέσα Κρήτη και νησιά Ανατολικού Αιγαίου και το αγοράζω. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Καλά πάνε τα 12αρια. Ολικός εξευτελισμός ουκμο...

Έτσι. Να ξεφτιλιστεί. Ακουσε τόσα καντήλια και αυτό και ο παιος περυσι το χειμώνα από τους βόρειους ...😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς επιμένει ο τζίφος να μας πλακώνει με αντικυκλώνα αμέσως μετά... Τουλάχιστον αυτή τη φορά βγάζει βόρειο ρεύμα και γλιτώνουμε τη ζέστη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Δυστυχώς επιμένει ο τζίφος να μας πλακώνει με αντικυκλώνα αμέσως μετά... Τουλάχιστον αυτή τη φορά βγάζει βόρειο ρεύμα και γλιτώνουμε τη ζέστη.

Απαραιτητο να μας πλακωσει για λιγο αντικυκλωνας για να αρχισει μετα τα αδυσωπητα χτυπηματα ο χειμωνας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ωραιο της υποθεσης ειναι οτι τωρα υπαρχει ομοψυχια στο φορουμ για τις πρωτες βροχοκαιριες και μετα θα αρχισουν τα "τράβα-σμπρωξε" και οι καταρες...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχω την αισθηση οτι θα βγει ισχυρη αλλα σχετικα συντομη η κακοκαιρια του σκ....Εμενα με προβληματιζει η συνεχεια..Μια διαταραχη και μετα ξανα μανα αντικυκλωνες..Δουλεια ετσι δε γινεται...

Και για να παραφρασω και μια παλια επιτυχια της Σαμιου..

"Εκει που καιγομαι πολυ ειναι στην Αδριατικη,θελω να δω τα χαμηλα,πιο δυτικα,πιο δυτικα,πιο δυτικα..."🤣

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φετος αφηνω τον χιλιοπληγωμενο στρατηγο των βορειων Βανζέλ 🤣 να παιξει μπαλιτσα,να φερει σοκ και δεος στα κεντροβορεια.Τα στρατευματα των αν.προσηνεμων μπορει να τα αναλαβουν αλλοι οπλαρχηγοι που επιδιωκουν με λυσσα το εμμονικο 3 στα 3.Εγω θα ξεκουραστω και θα απολαυσω την μπαλιτσα απο την εξεδρα.😘

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μακάρι να έρχονται χαμηλά από τα δυτικά αυτή την εποχή για να περάσουμε από Δεκέμβριο στη σωστή μεσημβρινή κυκλοφορία. Ούτως ή άλλως ο ερχομός τους έχει ελαχιστοποιηθεί και αυτός είναι ο στόχος για το λεκανοπέδιο ώστε να έχει στατιστικά περισσότερες πιθανότητες για καιρό βορείου ρεύματος. Μακάρι να έρθει κι άλλο βαρβάτο εντός του Νοέμβρη για να το γλιτώσουμε το καταχείμωνο αν και μας παίρνει να έρχονται και Δεκέμβριο και να κάνει και έναν ιστορικότατο κεντροβόρεια μέχρι τα Χριστούγεννα. Είμαι υπέρ της κλιματικής αλλαγής και ευχόμαστε οι πανευρωπαϊκοί αντικυκλώνες να μείνουν για πάντα στα δυτικά και κεντρικά τμήματα της ηπείρου μας μέχρι να πηγαίνουν από τη Λισσαβώνα στις Αζόρες με τα πόδια.  

Επεξεργάστηκε από Seth13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Φετος αφηνω τον χιλιοπληγωμενο στρατηγο των βορειων Βανζέλ 🤣 να παιξει μπαλιτσα,να φερει σοκ και δεος στα κεντροβορεια.Τα στρατευματα των αν.προσηνεμων μπορει να τα αναλαβουν αλλοι οπλαρχηγοι που επιδιωκουν με λυσσα το εμμονικο 3 στα 3.Εγω θα ξεκουραστω και θα απολαυσω την μπαλιτσα απο την εξεδρα.😘

Χμμμμμμ!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Φετος αφηνω τον χιλιοπληγωμενο στρατηγο των βορειων Βανζέλ 🤣 να παιξει μπαλιτσα,να φερει σοκ και δεος στα κεντροβορεια.Τα στρατευματα των αν.προσηνεμων μπορει να τα αναλαβουν αλλοι οπλαρχηγοι που επιδιωκουν με λυσσα το εμμονικο 3 στα 3.Εγω θα ξεκουραστω και θα απολαυσω την μπαλιτσα απο την εξεδρα.😘

Βρε όλοι μπορούμε να πάρουμε από έναν χειμώνα με κινητικότητα...😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, PAGETONAS είπε:

Βρε όλοι μπορούμε να πάρουμε από έναν χειμώνα με κινητικότητα...😋

Φετος θα σας το κάνει. Χωρίς πλάκα πιστεύω θα βγει μεγάλο χιόνι μέσα στον Δεκέμβριο στα Κ.Β. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πάντως με βάση την πενιχρή εμπειρία μου και με βάση το πώς φέρονται τα μοντέλα σε τέτοιου είδους χρόνικα διαστήματα πρόβλεψης από το καιρικό γεγονός θεωρώ ότι το χαμηλό θα αποκοπεί οριακά στα δυτικά μας...τώρα πόσο ποτέ που θα πάει κτλ αγνωστο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, PAGETONAS είπε:

Βρε όλοι μπορούμε να πάρουμε από έναν χειμώνα με κινητικότητα...😋

Τι να κανω που "βλεπω" χ2ιμωνα ενος μηνα ο οποιος θα ανηκει στα κεντροβορεια;Μετα βροχουλες και ηπιος καιρος.Αυτο.πιστευω για φετος.Επισης,ασε με να ξεκουραστω ο πολεμαρχος μια χρονια ρε..😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thesprotos είπε:

Πολυ ξενερωμα ο τζίφος  στα μακρινά.. Μας γλύκανε λίγο στα κοντινά και μετά πάλι αιώνιος αντικυκλωνας😡😡😡

Μην ξενερώνεις τέτοιες κόκκινες φούσκες αντικυκλωνας φέρνουν τις μεγάλες ψυχρές εισβολές.Δεν βλέπεις που ο Ατλαντικός πίνει μπ@@ο και παίζει pro όπως λέει και το άσμα...🤣😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...