Jump to content
billipiros12

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Επιμένει και το 12αρι για μπάσιμο του Ατλαντικού στην Ευρώπη και κατάρρευση του Αντικυκλωνα... 

Στην ουσία το 12αρι δείχνει τον αντικυκλωνα  μετά την έξαρση του προς την ηπειρωτική Ευρώπη. Να μαζεύετε ξανά πίσω προς τις Αζόρες. 

Αν αυτή η τάση άρχισει να επαληθεύει και στα επόμενα ρανς, τότε μπορεί να έλπιζουμε σε καλύτερες καιρικές ημέρες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γελα μου κι ας ειναι ψεμα ελα γελα μου...🤣Τι ναι ρε 366 ωρες..Εγω ηδη ειμαι 42 χρονων και δεν το καταλαβα καν ποτε τα εφτασα..Περνανε μπαμ..

gfs-2-366.png

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 ώρες πριν, PAGETONAS είπε:

Κάπου στις 5με10 Νοεμβρίου πιστεύω θα σπάσει ο αντικυκλωνας.Το θέμα είναι πως...

Δύσκολα τόσο νωρίς! Κι αν γίνει αυτό θα είναι με ήπιες θερμοκρασίες (όχι χαμηλές εννοώ).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, Tolisk20 είπε:

Ειμαι υπερ της αποψης του οτι φερει τωρα καλο ειναι και επειδη το μοτιβο 2 ημερες κακοκαιριας 10-15 μερες ηλιου δυσκολα και μονο περιστασιακα θα σπασει με παρελαση χαμηλων δεν θα με χαλαγε μια ψυχρη εισβολη με χιονια ορεινων..αρκει να ειναι συντομη και να μην παμε σε παρατεταμενους βοριαδες..

Είναι νωρίς για χιόνια στα ορεινά ακόμη. Τουλάχιστον ας φτάσουμε 10-15 Νοέμβρη πρώτα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Στην ουσία το 12αρι δείχνει τον αντικυκλωνα  μετά την έξαρση του προς την ηπειρωτική Ευρώπη. Να μαζεύετε ξανά πίσω προς τις Αζόρες. 

Αν αυτή η τάση άρχισει να επαληθεύει και στα επόμενα ρανς, τότε μπορεί να έλπιζουμε σε καλύτερες καιρικές ημέρες 

Προσωπικά αυτό το μάζεμα ξανά στις Αζόρες το βρίσκω κακό και αν επαληθευτεί τότε παίζει να χαθεί και ο μίσος Νοέμβριος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κάποια τρεξίματα μετά την ψύχρα του Σκ φέρνουν την ζεστούλα από βδ της ευρωπής, καλή ωρα ευρωπαίος ούκμο.. Καλό είναι.. Αυτό μόνο έοχυμε να συζητήσουμε πλέον...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπομονη αδερφια ερχεται βαρυς χειμωνας ετοιμαστειτε🤣🤣....καλο βραδυ σε ολους...και με ονειρο τα λευκα χριστουγεννα...

20221025_214555.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν δε πω εγω οτι χάθηκε όλος  ο χειμώνας σωτήρια δε βλέπετε 😂😂😂..Και ακομα δε το λεω ετσι για να ξεροψηθειτε ,, να με παρακαλάτε να το πω για να γλιτώσετε 😂😂😂...αισιοδοξία δε θέλετε, να τα αποτελέσματα..🤣

Επεξεργάστηκε από xionanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, snowjohn είπε:

Ποιος είναι ο πιο μεγάλος χρονικά αντικυκλωνας που έχει υπάρξει τέτοια εποχή στην Ευρώπη?

Πέρίμενε να τελειώσει αυτός για να τον μετρήσουμε🤪

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

53 λεπτά πριν, PAGETONAS είπε:

Προσωπικά αυτό το μάζεμα ξανά στις Αζόρες το βρίσκω κακό και αν επαληθευτεί τότε παίζει να χαθεί και ο μίσος Νοέμβριος...

Δεν νομιζω να ειναι απαραιτητα κακο αυτο βρε βαγγελη.Διοτι αυτη την στιγμη το ξεχειλωμα του  δεν εφερε καποιο διαφορετικο αποτελεσμα στην καιρικη κουζινα της ευρωπης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, xionanto είπε:

Αν δε πω εγω οτι χάθηκε όλος  ο χειμώνας σωτήρια δε βλέπετε 😂😂😂..Και ακομα δε το λεω ετσι για να ξεροψηθειτε ,, να με παρακαλάτε να το πω για να γλιτώσετε 😂😂😂...αισιοδοξία δε θέλετε, να τα αποτελέσματα..🤣

Αν το ημερολογιο ελεγε 25 νοεμβριου και ειχαμε αυτους τους βαρομετρικους χαρτες

Τωρα θα ειχα αρχισει και εγω δικαιολογημενα την γκρινια😂

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, PAGETONAS είπε:

Νομίζω ότι από τον Νοέμβριο του 89 μέχρι τον Μάρτιο του 90 υπήρχε ένας μόνιμος ευρωπαϊκός Αντώνης κυκλωνας

Έτσι σε θέλω εσύ κατάλαβες ότι πρέπει να χρησιμοποιείς το όνομα μου για να αλλάξει κάτι προς το καλύτερο 😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, xionanto είπε:

Έτσι σε θέλω εσύ κατάλαβες ότι πρέπει να χρησιμοποιείς το όνομα μου για να αλλάξει κάτι προς το καλύτερο 😂😂

Τα γουρια πρεπει να κρατιουνται φιλε😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, PAGETONAS είπε:

Νομίζω ότι από τον Νοέμβριο του 89 μέχρι τον Μάρτιο του 90 υπήρχε ένας μόνιμος ευρωπαϊκός Αντώνης κυκλωνας

Βαγγέλη σε παρακαλώ αλλαξε το νικνειμ μου σε" Αντώνης κυκλώνας "....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο ασθενης μπορει να σωθει. 18αρι...Παμε να σωσουμε το διαστημα απο 7/8 Νοεμβρη και μετα...

ens_image (1).png

Απο το 18αρι και στο κυριο.. Επιμενει..Πολυ μακρυα αλλα πρεπει καπου να πιαστουμε..

gens-0-1-324.png

Μακαρι το 00ζ που τρεχει τωρα να ειναι ακομα καλυτερο...Καλημερες..!!

Φευγει ο μαπστακας..Υπομονη και θα το περασουκε κι αυτο..Τωρα εαν αλλαξουν εκ νεου τα δεδομενα..Με χανετε ρεεεεεε...

gfs-0-330 (1).png

20221026_084128.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προσωπικά αν πάει και ο Νοέμβρης έτσι αλλά γυρίσει η κυκλοφορία υπερ μας τότε που έχει αξία, το Δεκέμβρη δηλαδή, το αγοράζω. Σίγουρα είναι μεγάλο κρίμα να χαθούν τόσες μέρες που θα μπορούσε να ρίξει καλές βροχές αλλά αν βγει καλός ο Χειμώνας θεωρώ οι περισσότεροι δεν θα θυμόμαστε καν αυτό το διάστημα του χρόνου. Γιατί δεν μπορεί να πάει έτσι τρένο μέχρι τα μέσα Μάρτη. Ε δεν γίνεται, θα γυρίσει κάποια στιγμή. Και όσο το καθυστερεί αυξάνονται οι πιθανότητες η αλλαγή να συμπέσει με την περίοδο που θα βοηθάνε οι Τ για χιόνια. Βέβαια εγώ το λέω και εκ του ασφαλούς μιας και είχα αρκετά νερά το καλοκαίρι και πλέον θέλω ένα καλό χιόνι γιατί το Χειμώνα τα 5cm και οι 4 ώρες χιονόπτωσης ήταν αστειότητες για εδώ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω ότι πρέπει πλέον να αποδεχτούμε ότι μια απο τις επιπτώσεις της κλιματικής κρίσης είναι και το να χάνεται απο άποψη υετού αρκετά συχνά ένας απο τους 2 τελευταίους μήνες του φθινοπώρου. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από ότι φαίνεται κάπου στα 850 θα πέσουμε στα ανατλικά της Πίνδου και όχι παρακάτω, με κάτι τρομακτικά 2, 4αρια στα 850 που έδειχναν στην αρχή, ενώ μάλλον θα είμαστε και στα 10-12 αμέσως μετά. Για χαμηλά είπαμε. Δεύτερη καρτέλα και αν.

κάκιστο το 6αρι υετικά αλλά βελτιώνονται τα ενσέμπλς

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς έτσι όπως το βλεπω σοβαρή κακοκαιρία είτε φθινοπωρινού τύπου είτε λίγο πιο χειμερινού πριν τις 10 για μένα δεν υπάρχει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ens_image.php?geoid=52690&var=201&run=6&

Εγω βλεπω στο διαγραμμα των ενσεμπλες οτι ο νεκρος σαν να αρχιζει να ξυπναει μετα τις 5 νοεμβριου

Δεν μας  ενδιαφερει τι λεει το κυριο για τοσο μακρια

Ειναι αναξιοπιστο  στις τοσες ωρες

Θα μου πειτε  ομως τους αντικυκλωνες ξερει  να τους κλειδωνει πολυ ποιο ευκολα

Τεσπα,εγω κραταω οτι το διαγραμμα ειναι καπως ποιο ελπιδοφορο μετα απο μεγαλο καιρικο διαστημα.

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...