Jump to content
vorios_polos

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, salonikatasos είπε:

Δεν ασχολούμαι με μοντέλα της πλάκας και με χαμηλή ανάλυση όπως το icon και το gem,αφού για εδώ τουλάχιστον αν βγει το σενάριο του τζίφου όλα θα παιχτούν στις λεπτομέρειες και αν θα έχει θετικές ή αρνητικές θερμοκρασίες στα 850. 

 

Με σκουπιδαίο επίσης δεν ασχολούμαι, τη μια βγάζει 15 χιλιοστά την άλλη βγάζει 0.  προχθές έβγαζε ακριβώς τα ίδια με αυτά που βγάζει ο τζίφος τώρα, 15 χιλιοστά την τετάρτη και 5 το σάββατο και τώρα δίνει 1 χιλιοστό συνολικά

Κλαμα χαχα ....Καλύτερα να σου δίνει μια 15 μια 0 και 3  μέρες πριν να ξέρεις τι θα κανει παρα να σου δίνει 20 και να στα μαζέψει 12 ώρες πριν 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ακόμα δεν τελείωσε τίποτα πάντως. Οκ χάλασε το ουκμο, αλλά είναι γενικά οριακό το σενάριο. Μπορεί να ξαναφτιάξει.

Τι να πω μακαρι αλλα λιγοστευουν και οι ωρες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το είχα βγάλει και φώτο. Σκουπιδαίος πρωί παρασκευής

 

photo.jpg

 

Σκουπιδαίος σήμερα το πρωί

image.thumb.png.51e8bf04a44f68d9393ddf0606c30b1f.png

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Το είχα βγάλει και φώτο. Σκουπιδαίος πρωί παρασκευής

 

photo.jpg

 

Σκουπιδαίος σήμερα το πρωί

image.thumb.png.51e8bf04a44f68d9393ddf0606c30b1f.png

Αυτο ακριβως στα μαζεψε 3 μέρες ..Ο άλλος θα στα μαζεψει 12 ωρες ..μη σου πω μπορει να στα ανεβασει στα 50 και να στα μαζεψει ολα στο νοουκαστ χαααχχαχα

Επεξεργάστηκε από Clapsanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, salonikatasos είπε:

Το είχα βγάλει και φώτο. Σκουπιδαίος πρωί παρασκευής

 

photo.jpg

 

Σκουπιδαίος σήμερα το πρωί

image.thumb.png.51e8bf04a44f68d9393ddf0606c30b1f.png

έχεις δίκαιο, απλά το icon ειναι απο την γερμανικη υπηρεσια απο εκει περνει πληροφοριες.για αυτο υπαρχει και το icon 7 km.

αλλα και ο gfs μια τα δινει μια τα περνει πισω.ασχετο πρεπει να ημουν με τον αδερφο σου συμμαθητες στο λυκειο αν τον λενε γιαννη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, molaki1986 είπε:

έχεις δίκαιο, απλά το icon ειναι απο την γερμανικη υπηρεσια απο εκει περνει πληροφοριες.για αυτο υπαρχει και το icon 7 km.

αλλα και ο gfs μια τα δινει μια τα περνει πισω.ασχετο πρεπει να ημουν με τον αδερφο σου συμμαθητες στο λυκειο αν τον λενε γιαννη.

Δεν έχω αδερφό. Ο τζίφος από χθες τα δίνει σε κάθε ραν γιατί δίνει σύγκλιση λόγω σύγκρουσης ψυχρών και θερμών αερίων μαζών τριγύρω από την Έσση και τη Ρηνανία. Απλά επειδή είναι τόσο έντονη η θερμοκρασιακή σύγκλιση σε κάποια τρεξίματα εμένα στη φρανκφούρτη με έχει για κάποιες ώρες σε θετικές στα 850 και το γύρναγε σε βροχή με αρνητικές Τ. Στο 12αρι έχω σε όλο το τρέξιμο αρνητικές, οπότε και όλα τα χιλιοστά είναι χιόνι

 

Ο σκουπιδαίος είναι τόσο χάλια σαν μοντέλο που μέσα σε 1 μέρα κάνει αυτό

image.thumb.png.43d3bd2a456323235445ce48a4703dcc.png

 

Σε αυτό

image.thumb.png.e7cb4979337f008a13b0b653c4841cfb.png

 

Αν λάβουμε υπόψην και την αστεία προϊστορία του σε ό,τι αφορά της ελλάδας τι να κάτσω να ασχοληθώ μαζί του. Τα μερομήνια πιο έμπιστα είναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και για να γελάσουμε και με τα υπόλοιπα μοντέλα που είναι καλύτερα του τζίφου,περιμένω να δω τα +15 στα 850 στη γαλλία και τη γερμανία την επόμενη βδομάδα που δίνει το gem

gem-1-204.png?12

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ετσι οπως παει ο καιρος με βροχες ως τα 2000 - 2100 στην Πινδο θα εχω μικρες προσδοκιες και ακομα και οι πετσες τουλαχιστον για μενα με τις ψυχρες εισβολες οπως η παρακατω θα ειναι υπερ τονοτικες.

Η ωρα της τελευταια χιονοστρωσης πετσας 5 εκ. που ειχα τον Μαρτιο του 2022 στα Γιαννενα.Αυτον τον χειμωνα καλυτερα να περιμενω κατι αναλογο παρα τα χιονια που ειχα σε αριανδνη - σοφια - υπατια. 

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ο καλυτερος δρομος ωστε να εχουμε προοπτικη για μετα.

gfseu-0-294.png

Πρέπει να ανέβει να σκάψει όμως ο Α..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Πρέπει να ανέβει να σκάψει όμως ο Α..

Εννοειται,αλλα απο καπου πρεπει να γινει η αρχη και αυτος ο χαρτης ειναι μια καλη αρχη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντωμεταξυ αν κλειδωσει και η μεθεπομενη θερμη εισβολη,θα μιλαμε για εναν απο τους πιο θερμους Δεκεμβριους ολων των εποχων. @KapelosG

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν στρίψει διαγώνια ο πολυποθητος αζορικος χαιρετα μου τον Πλάτανο γιατί και Αυλώνας να έρθει λίγο παρακάτω θα είναι πολύ δύσκολο να στρίψει από μια κεντρική Ευρώπη και μια κεντρική Μεσόγειο γεμάτη κόκκινα και πορτοκαλι ...ευτηχως έχει ακόμη χρονο γιατί αυτός δρόμος δεν είναι για εμάς εδώ πάνω τζορτζι μου...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Αν στρίψει διαγώνια ο πολυποθητος αζορικος χαιρετα μου τον Πλάτανο γιατί και Αυλώνας να έρθει λίγο παρακάτω θα είναι πολύ δύσκολο να στρίψει από μια κεντρική Ευρώπη και μια κεντρική Μεσόγειο γεμάτη κόκκινα και πορτοκαλι ...ευτηχως έχει ακόμη χρονο γιατί αυτός δρόμος δεν είναι για εμάς εδώ πάνω τζορτζι μου...

Εδώ είναι που λέμε ότι αλλάζουν τα συμφέροντα μας. Μέχρι εκεί όμως Φόρτσα Αζορικέ!!! Χαχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Εδώ είναι που λέμε ότι αλλάζουν τα συμφέροντα μας. Μέχρι εκεί όμως Φόρτσα Αζορικέ!!! Χαχα 

Για αυτό τον λόγο επειδή των φρονημων τα παιδιά πριν πεινάσουμε μαγειρεύουν οι δρόμοι μας θα είναι κοινοί μέχρι ένα σειμιο πολύ πριν το σημείο που ποσταρε ο Γιώργος πιο πάνω😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εντωμεταξυ αν κλειδωσει και η μεθεπομενη θερμη εισβολη,θα μιλαμε για εναν απο τους πιο θερμους Δεκεμβριους ολων των εποχων. @KapelosG

έχουμε και μεθεπόμενη ; 15-16-17-18/12 . Μετά σίδερο κι ατσάλι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, GEORGE SNOWMAN said:

Ο καλυτερος δρομος ωστε να εχουμε προοπτικη για μετα.

gfseu-0-294.png

Αυτό μπήκα να γράψω, να διαμορφωθεί μία κατάσταση όπου να παλεύουμε ανά εβδομάδα/15 μέρες με κάποια ευκαιρία ουσιαστική. Ας προψυχράνει πρώτα να ψυχρανθούν τα μπετά και βλέπουμε μετά τις γιορτές αν θα κάτσει η κέντα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Αυτό μπήκα να γράψω, να διαμορφωθεί μία κατάσταση όπου να παλεύουμε ανά εβδομάδα/15 μέρες με κάποια ευκαιρία ουσιαστική. Ας προψυχράνει πρώτα να ψυχρανθούν τα μπετά και βλέπουμε μετά τις γιορτές αν θα κάτσει η κέντα. 

Το μόνο χαμένο διάατημα είναι μέχρι τις 20 νομίζω. Από εκεί και πέρα πολλά αλλάζουν!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο 384 ώρες τζίφου ειναι ότι χειρότερο έχουμε δει σαν χάρτες τις τελευταίες μέρες. Μακριά από εμάς. Ξερνάνε και τα ματια μου..

Αντίθετα ένας ωραίος αζορικός είναι εδώ [άσχετα με την κακοκαιρία που έβγαλε]

gens-6-1-384.png

ή εδώ

gens-10-1-384.png

ή εδώ 

gens-5-1-360.png

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο σκουπιδαίος όπως αναμενόταν αύξησε τα χιλιοστά για εδώ σαν καλό πιστό και υπάκουο τσιουαουα που είναι. Ακόμα όχι όσα δίνει ο τζίφος, αλλά σκυλάκι του είναι, θα τον φτάσει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ο 384 ώρες τζίφου ειναι ότι χειρότερο έχουμε δει σαν χάρτες τις τελευταίες μέρες. Μακριά από εμάς. Ξερνάνε και τα ματια μου..

Αντίθετα ένας ωραίος αζορικός είναι εδώ [άσχετα με την κακοκαιρία που έβγαλε]

gens-6-1-384.png

ή εδώ

gens-10-1-384.png

ή εδώ 

gens-5-1-360.png

 

Η πρώτη και η τρίτη φωτογραφία είναι να ξερνάς. Η δεύτερη εξαιρετική για Ελλάδα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Η πρώτη και η τρίτη φωτογραφία είναι να ξερνάς. Η δεύτερη εξαιρετική για Ελλάδα. 

Για λογική αντικυκλώνων μιλάω. Για εδώ είναι εξαιρετικά όλα αυτά τα 3

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Η πρώτη και η τρίτη φωτογραφία είναι να ξερνάς. Η δεύτερη εξαιρετική για Ελλάδα. 

Ρε συ ο τρίτος χάρτης είναι ότι καλύτερο για εμένα εδώ 😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...