Jump to content
vorios_polos

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Ο τζιφος αν και μακρυά. Βρωμάει προσηνεμα 

Οι παλαιοί θα καταλάβουν τι εννοώ 

Και εγω αυτη την αισθηση εχω σαν εξελιξη μετα απο τον ασταματητο δυτικοκαιρο με τις βροχες μεχρι τις αετοφωλιες.Φετος εχω και γουρικο avatar.Για να δουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η τρίτη φωτογραφία εντωμεταξύ του μιχαήλ είναι σαν το 2001, αλλά δεν αρέσει σε κάποιους επειδή δεν είναι το επίκεντρο οι περιοχές τους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Clapsanto είπε:

Ρε συ ο τρίτος χάρτης είναι ότι καλύτερο για εμένα εδώ 😉

Ανάλογα τι κουβαλαει σε 850 Αντώνη. Γενικά σε λογική αντικυκλώνων συμφωνώ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τουλάχιστον δεν γράφουμε ότι ξερνάνε τα μάτια μας αν δείχνει μια προοπτική για χιόνια στα Κ.Β. Ξερνάνε αν χιονίζει Δυτική Ευρώπη και εδώ έχουμε λιακαδούρα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Τουλάχιστον δεν γράφουμε ότι ξερνάνε τα μάτια μας αν δείχνει μια προοπτική για χιόνια στα Κ.Β. Ξερνάνε αν χιονίζει Δυτική Ευρώπη και εδώ έχουμε λιακαδούρα. 

Η στέρηση φταίει!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα χιονισει σε μενα??🤔Τι λετε ρε παιδια...🤣

Αυτο μου θυμιζει ο φετινος Δεκεμβρης...Μιλαμε για εκτρωμα και φαρσοκωμωδια ταυτοχρονα...Και ολη η σεζον μεχρι τωρα για την περιοχη μου παντα...

318249755_6079565338742063_4251975614010967044_n.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Μάπα και το 12αρι του ευρωπαικού.. 

Γιατί ρε έτρεξε κανενα 12 αρι που να ήταν καλο ;;😂😂😂

Επεξεργάστηκε από Clapsanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

archives-2001-12-14-12-0.png?

 

Ευτυχώς προς το παρόν δεν φαίνονται πουθενά σενάρια πανευρωπαϊκού πλακώματος από αντικυκλώνες αφού αυτό που φαίνεται για 18-20 του μήνα θα είναι πρόσκαιρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Clapsanto είπε:

Γιατί ρε έτρεξε κανενα 12 αρι που να ήταν καλο ;;😂😂😂

Όχι, για αυτό έβαλα στην πρότασή μου την λέξη "και"😝

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Τουλάχιστον δεν γράφουμε ότι ξερνάνε τα μάτια μας αν δείχνει μια προοπτική για χιόνια στα Κ.Β. Ξερνάνε αν χιονίζει Δυτική Ευρώπη και εδώ έχουμε λιακαδούρα. 

Γιατί εγώ τι έγραψα? Το 12αρι με το που το είδα έφριξα. Και φυσικά μόνο Αζερμπαιτζαν χιονίζει με αυτό το τρέξιμο. Προσπαθείς να πεις κάτι?? Τι να κάνουμε δεν μπορούσα να γράψω το μήνυμα με το που βγήκε το 12αρι, είχα δουλειά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι πρέπει να γίνει ρε συ Μιχαήλ για να μην βγουν αυτά τα αισχοι?μόνο η παραμετρος του αζορικου παίζει ρόλο?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όταν βλέπεις τόσο άθλια τρεξίματα και ακολουθεί και Δευτέρα, άντε να πας δουλειά αύριο.. Με τι διάθεση? Ε ρε που μπλέξαμε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ένα τίποτα και από τον άθλιο τελευταία ευρωπαίο .... για τις 18 του μήνα.... λογικά στο τέλος ούτε ξερή εισβολή δεν θα ρθει... και μια απλή πτώση στα κανονικά επίπεδα θα έχουμε..... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο ΝΑΟ δείχνει τη διαφορά πίεσης μεταξύ ρεϋκιαβικ και λισαβώνας. Και στον τζίφο και στον σκουπιδαίο η διαφορά πίεσης μεταξύ αυτών των 2 είναι η ίδια, ίδιο ΝΑΟ έχουν και τα 2 μοντέλα στα 12αρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Τι πρέπει να γίνει ρε συ Μιχαήλ για να μην βγουν αυτά τα αισχοι?μόνο η παραμετρος του αζορικου παίζει ρόλο?

Υπάρχει μια ψυχρή εισβολή στην Αμερικής στις 100-120 ώρες προς την μεριά του Καναδά, που ενώνεται με την προυπάρχουσα στην περιοχή της Ισλανδίας. Πρέπει με κάποιον τρόπο να καθυστερήσει. Και δεν ξέρω με ποιον τρόπο και δυστυχώς δνε έχω τον χρόνο για να ψάξω τόσο ενδελεχώς...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να το πω πιο απλά αν στο ρεϋκιαβικ έχει 1010 και στη λισαβώνα 1020 ο ΝΑΟ είναι ίδιος με το αν είχαν 1025 και 1035 αντίστοιχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, salonikatasos είπε:

Ο ΝΑΟ δείχνει τη διαφορά πίεσης μεταξύ ρεϋκιαβικ και λισαβώνας. Και στον τζίφο και στον σκουπιδαίο η διαφορά πίεσης μεταξύ αυτών των 2 είναι η ίδια, ίδιο ΝΑΟ έχουν και τα 2 μοντέλα στα 12αρια

Ναι έτσι είναι παρότι ανοιχτά τις Ισλανδίας υπάρχει το χαμηλό τέρας Παρ όλα αυτά η ισοβαρη του 1020 περνάει απ' αυτές τις 2 περιοχές...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

🤣🤣🤣

IMG_20221211_202954.png

Ουτε μια πιθανότητα στο εκατομμύριο δεν δινω ! Οχι ο τζιφος ,ο θεος ο ιδιος να κατεβει να μου το πει .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εντωμεταξυ αν κλειδωσει και η μεθεπομενη θερμη εισβολη,θα μιλαμε για εναν απο τους πιο θερμους Δεκεμβριους ολων των εποχων. @KapelosG

Νομιζω το πρωτο 20ημερο δεν θα γλιτωσει να μπει στα τοπ 5 για τα τελευταια 130 ετη...σε μεση ελαχιστη πιθανοτατα παει για το απολυτο ρεκορ στις πρωτες 20 μερες, μενει να δουμε για τις μεσες μεγιστες, χωρις να εχω ακριβη στοιχεια απ τον αυτοματο γιατι εχει χασει δεδομενα απο 1-5/12, το θησειο ειναι μεταξυ 18-18,2 μεση μεγιστη και κοντα στο 13 μεση ελαχιστη

image.png.a8034f0f7c1a36c28d1b19e6ac0468a3.png

image.png.8ff0348fe4d7d55d5006121495c056bd.png

Αν καταφερει να βγαλει θερμη εισβολη και στο τριτο δεκαημερο, τοτε μιλαμε για το διδυμο αδερφακι του Φεβρουαριου 2016, αν και ουτε ετσι τον πιανει λογω δυναμης ηλιου

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο πιο $%%$5 τρόπος για να πάει κάποιος σε ζωνική.. Από αντιζωνική, πάμε σε ζωνική. Μεσημβρινή πότε??

ECH1-192.GIF?11-0

 

Εντωμεταξύ ο ευρωπαίος είναι χειρότεερος από τον τζίφο στο θέμα αποκοπής του χαμηλού. Αν ο τζίφος όμως είχε την Αμερικανική λογική για τις μακρινές ώρες, μαζί με το μη αποκομμένο χαμηλό, μια χαρά θα έβγαινε.. Τι αν πω ελπίζουμε αύριο, το πολύ μεθαύριο ακόμα. Μετά καίμε τον μήνα.

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...