Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, salonikatasos είπε:

Φέτος θα το πάμε ανάποδα. Αφού δεν κατάφερε ο άχρηστος να σηκωθεί όσο υπήρχε ο γροιλανδικός, ας πάει όσο πιο ανώμαλα μπορεί από δω και πέρα ο καιρός για οικονομία πέρα από ένα 2μερο με κρύο και χαμηλό πάνω από τη βοιωτίαarchives-1989-1-17-0-0.png?

ο περίφημος ελληνικός αντικυκλώνας...δεν τον πιάνει ούτε Σκανδιναβικός, ούτε Γροιλανδικός, ουτε αζορικός ούτε σιβηρικός

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Θα το πάει Γιώργο στο άλλο άκρο...άρχισε να ετοιμάζεσαι ψυχολογικά...

Στο ------;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, BrainA είπε:

1987. Παντου. Σου κάνει?

Άσε, βόρεια Ελλάδα και Θεσσαλονίκη στην απ'έξω! 

Θυμάμαι Σαλόνικα που τη βγάλαμε αρκετές μέρες με ολικό παγετό και κατά περιόδους υψηλές νεφώσεις που πύκνωναν κατά διαστήματα. Είχα στραβολαιμιάσει να κοιτάζω προς τα cirrostratus (όταν υπήρχαν) μπας και δω καμιά νιφάδα, αλλά πού...

Έριχνα νερό στο μπαλκόνι, γίνονταν πάγος και φώναζε η μάνα μου!!! Χαχαχαχα!

Στο μεταξύ, στα ανατολικά προσήνεμα κυρίως, να γίνεται ο "κακός" χαμός (ευλογία ήταν, εννοείται) κι εγώ να έχω τα νεύρα μου τσατάλια!!! Χαχαχα! Τραυματικές εμπειρίες!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με όποιον μιλάω λέω μακάρι να μη ξαναβρεξει μέσα στο χειμώνα και να έχει συνέχεια εικοσαρια....αξίζει να μπω φυλακή ?

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, snowjohn είπε:

Με όποιον μιλάω λέω μακάρι να μη ξαναβρεξει μέσα στο χειμώνα και να έχει συνέχεια εικοσαρια....αξίζει να μπω φυλακή ?

 

 

 

Δυστυχώς έτσι είναι οι περισσότεροι. Ειδικά φέτος με τις τιμές των καυσίμων. Έβγαλε λίγο κρύο τις τελευταίες 3 μέρες (και σιγά το κρύο δηλαδή, ούτε καν αρνητικές) και τρελάθηκαν όλοι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, snowjohn είπε:

Με όποιον μιλάω λέω μακάρι να μη ξαναβρεξει μέσα στο χειμώνα και να έχει συνέχεια εικοσαρια....αξίζει να μπω φυλακή ?

 

 

 

Κυκλοφορείς ακόμη ελεύθερος; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, snowjohn είπε:

Με όποιον μιλάω λέω μακάρι να μη ξαναβρεξει μέσα στο χειμώνα και να έχει συνέχεια εικοσαρια....αξίζει να μπω φυλακή ?

 

 

 

ΜΑΖΗ ΜΑΙ ΚΑΙΛΗ yeahhh 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, snowjohn είπε:

Με όποιον μιλάω λέω μακάρι να μη ξαναβρεξει μέσα στο χειμώνα και να έχει συνέχεια εικοσαρια....αξίζει να μπω φυλακή ?

 

 

 

Ο κοσμος ειναι γτπ.Ειδικα ο κοσμος των πολεων.Στα @@@@@ του ο καθε ρουλης και η καθε μια ινσταφρικ που ζει μονο για μυκονοοοοοο,αν δεν βρεχει,αν εχουν χαθει τα δαση εξω απο την πολη του.Ο ανθρωπος της επαρχιας θελει την κανονικοτητα περισσοτερο,τη βροχη στην ωρα της,το χιονι επισης,τον ηλιο κλπ.Καλυτερα απομονωμενος λοιπον και οσο γινεται μακρια απο τα φρικια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ο κοσμος ειναι γτπ.Ειδικα ο κοσμος των πολεων.Στα @@@@@ του ο καθε ρουλης και η καθε μια ινσταφρικ που ζει μονο για μυκονοοοοοο,αν δεν βρεχει,αν εχουν χαθει τα δαση εξω απο την πολη του.Ο ανθρωπος της επαρχιας θελει την κανονικοτητα περισσοτερο,τη βροχη στην ωρα της,το χιονι επισης,τον ηλιο κλπ.Καλυτερα απομονωμενος λοιπον και οσο γινεται μακρια απο τα φρικια.

Όποιος μεγαλώνει παιδιά μακριά από την πόλη, είναι τυχερός και ευτυχισμένος. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ο κοσμος ειναι γτπ.Ειδικα ο κοσμος των πολεων.Στα @@@@@ του ο καθε ρουλης και η καθε μια ινσταφρικ που ζει μονο για μυκονοοοοοο,αν δεν βρεχει,αν εχουν χαθει τα δαση εξω απο την πολη του.Ο ανθρωπος της επαρχιας θελει την κανονικοτητα περισσοτερο,τη βροχη στην ωρα της,το χιονι επισης,τον ηλιο κλπ.Καλυτερα απομονωμενος λοιπον και οσο γινεται μακρια απο τα φρικια.

Εμεις είμαστε τα φρικια για αυτούς🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντωμεταξυ το τ9 το άλλαξε το λέει σε λέω ... Ευτυχώς που ξέρετε ότι είμαι ανώμαλος και είναι λάθος αλλιώς θα είχα φάει Μπαν....

Ακριβώς αυτό φίλε Γιώργο αλλά δεν μιλάω για άτομα που νοιάζονται μόνο για Μύκονο ...μιλάω για άτομα που είναι έξυπνα ξέρουν ότι αυτό δεν είναι φυσιολογικό και παρόλα αυτά θέλουν τέτοιο καιρο όπως η μάνα μου η σύντροφος μου και οι φίλοι μου .... Πρέπει να τους παρατήσω όλους 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτος ειναι καιρος...Το βραδυ οριακα ζακετουλα πλεχτη με κασκολ..Μεσημερι γλυφαδα με απλο φουτερακι και γυαλι ηλιου μαυρο...Ο ηλιος να καιει στη παραλια και γω να το παιζω Λακης Κομνηνος....Μου εδωσε ο sakis13 το "οκ" και γραφω μεσω αυτου...Ολα πανε καλα....Καλες γιορτες απο τη δικια σας τη Γλυφαδα..Τι τρεξιματαρα εκανε το 6αρι!!😎

gfs-0-186.png

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ικανό το έχω να βγάλει και κανένα +12 αρχές Γενάρη... Και για όποιον λέει ε η Αθήνα χιόνια μπλα μπλα ο προπερσυνος χειμώνας ήταν άθλιος με μια φωτοβολίδα ...απλά . .  Δεν έκανε κάτι άλλο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν βγουν τα τρεξίματα για τις επόμενες 15 μέρες θα Μολαμε για ιστορικά κακό χειμώνα για τα χιονοδρομικά. Δεν ξέρω αν 10.01 θα έχει ξαναγίνει να μην έχει ανοίξει κανένα και να μην υπάρχει καν βάση χιονιού που είναι πολύ σημαντική. Ένα χιονοδρομικό δεν ανοίγει με το που πέσει χιόνι. Μιλαμε για ακραία κατασταση 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εντωμεταξυ εκει στις 230 ωρες περιπου ειναι σαν να ειπε το pv ενα "τα @@ μου θα παρει η ανατολικη ευρωπη" και εβγαλε το τερας χαμηλο νοτια της γροιλανδιας.... και ολα συνεχισαν νορμαλ μετα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρίτο συνεχόμενο τρέξιμο του gfs με σωστή άνοδο  Α στα πολύ μακρινά.

gfs-0-384.png?6gfsna-0-384.png?6

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάποια σενάρια έβγαλαν κάτι στα μακρινά του τζίφου. Τέλος πάντων, όχι κάτι το ιδιαίτερο βέβαια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Τρίτο συνεχόμενο τρέξιμο του gfs με σωστή άνοδο  Α στα πολύ μακρινά.

gfs-0-384.png?6gfsna-0-384.png?6

Και παλι κακό είναι γιατί δεν υπάρχει καθόλου ψυχος

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εκεί γύρω στη πρωτοχρονιά και λίγο μετά προσπαθεί κάτι να κατεβάσει έστω να χιονίσει στα ορεινά. Το 6αρι και στο κοντρόλ και στο μέσο όρο και αρκετά σενάρια το δείχνουν. Μακάρι από σήμερα να είναι η αρχή μιας αλλαγης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Και παλι κακό είναι γιατί δεν υπάρχει καθόλου ψυχος

 

 

 

Αν έβγαινε εκεί ο Α θα είχαν καλά χιόνια σε Πορτογαλία και φτου από την αρχή εμείς. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 hours ago, Μεσσήνιος said:

Μην ασχολείστε με χάρτες και πιάστε το στοίχημα!! Ακούω αποδόσεις αν ακούσουμε τζιτζίκια μέχρι των Φώτων...

Χωρίς πλάκα αλλά το απόγευμα της 10ης Δεκεμβρίου με τους νοτιάδες έξω και 18άρια φουλ άκουσα τζιτζίκια στο κέντρο της Αθήνας. Μου έκανε τρομερή εντύπωση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαφώς βελτιωμένα τα σενάρια ο μέσος όρος πολύ καλύτερος πάνω από δυο βαθμούς 3 μακάρι νάνε η αρχή και να μην πάμε άλλο πίσω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

51 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Τρίτο συνεχόμενο τρέξιμο του gfs με σωστή άνοδο  Α στα πολύ μακρινά.

gfs-0-384.png?6gfsna-0-384.png?6

Όντως αρκετά καλός ο αντικυκλώνας στα μακρινά. Μας κάνει εκεί που είναι γιατί ο υποτροπικός από εδώ δεν είναι πολύ φουσκωμένος σε εκείνες τις ώρες. Εφόσον φουσκώσει πολύ, τότε τον αντικυκλώνα στον ατλαντικό τον θέλουμε ακόμα πιο δυτικά από ότι το δείχνει στο 6αρι. Σε φάση να μην τον βλέπουμε καν στο χάρτη της ευρώπης και να πρέπει να κοιτάμε της αμερικής. Σε κάθε περίπτωση, απαγορεύεται η άνοδός του να ξεκινήσει σε ευρωπαϊκό ηπειρωτικό έδαφος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...