Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Αυτο είναι για Βίλια και για τα χωρία της Θήβας π.χ Θεσπιές  . Οι υπόλοιποι χιονόνερο μεχρι τα 700μ.

λόγω ραγδαιότητας πιστεύω θα χιόνιζε πιο χαμηλά, 500-600μ και δεν είμαι σίγουρος για την διεύθυνση των ανέμων σε αυτή τη διάταξη, σε περιοχές που θα έβγαινε ββδ επιφανείας θα χιόνιζε πολύ χαμηλά.

τεσπα ας έβγαινε μια τέτοια διάταξη μέσα στο πρώτο δεκαήμερο του Γενάρη και ας ήταν ψηλά τα υψόμετρα χιονόπτωσης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι φέτος ζούμε τραγωδία υετικά. Επίσης, στα χιονοδρομικά θα κλαίνε με μαύρο δάκρυ. 

Οποιος θελει σκι Αλπεις...ετσι κ αλλιως φθηνοτερα βγαινει...😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, geornik είπε:

Οποιος θελει σκι Αλπεις...ετσι κ αλλιως φθηνοτερα βγαινει...😁

Καλά μην νομίζεις. Δεν είμαι φαν του αθλήματος. Όσες φορές πήγαινα Παρνασσό, μετά περίμενα ποτε θα πάμε για παϊδάκια και κοντοσούβλια. 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

λόγω ραγδαιότητας πιστεύω θα χιόνιζε πιο χαμηλά, 500-600μ και δεν είμαι σίγουρος για την διεύθυνση των ανέμων σε αυτή τη διάταξη, σε περιοχές που θα έβγαινε ββδ επιφανείας θα χιόνιζε πολύ χαμηλά.

τεσπα ας έβγαινε μια τέτοια διάταξη μέσα στο πρώτο δεκαήμερο του Γενάρη και ας ήταν ψηλά τα υψόμετρα χιονόπτωσης.

Οντως θα χιονιζε στα 500μ αλλα δεν θα ειχε κανενα αποτέλεσμα, θα ηταν μονο εξαιτιας ραγδαιότητας.Θα σάρωνε ο ΒΑ με την υγρασία που μεταφέρει. Β-ΒΔ επιφανειας θα ειχε πιθανότατα στις κλασικές περιοχές που ανεφερα οπότε για αυτο έγραψα Θεσπιες ( 350μ ).

Όντως ,μακάρι να έβγαινε. Δεν θα ειχα κανενα παράπονο .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ καλός ο κωλοτουμπαίος με την πιο σοβαρή προοπτική ανόδου αντικυκλώνα σε σωστό σημείο δυτικά από τις αζόρες και προς τη γροιλανδία. Μετά ας κοκκινίσει όλη η ευρώπη

ECM1-240.GIF?22-0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μαζί με το 2011-2012 και 2018-2019 ο καλύτερος χειμώνας της τελευταίας 20ετίας στην ελλάδα. Μας δείχνει που πρέπει να σηκωθεί αντικυκλώνας για να χειμωνιάσει μετά από λίγο και στην ελλάδα

archives-2005-1-15-0-0.png?

 

archives-2005-2-12-6-0.png?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Αυτο είναι για Βίλια και για τα χωρία της Θήβας π.χ Θεσπιές  . Οι υπόλοιποι χιονόνερο μεχρι τα 700μ.

Ποια 700 ρε Μητσακο;

Με αυτο παρακατω ειχαμε 25ποντους,αυτο που ανεβασε ο Μητσος εδινε ανετα 50+

archives-2019-12-30-12-0.png

archives-2019-12-30-12-1.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντα θα υπαρχει μια τουφα μαλλι να πιαστουν οι καιροπνηγμενοι,

Ζητω το κοντρολ του gem!🤪

Φλερταρουμε εντονα με επανάληψη χειμωνων 06-07 και 13-14 αυτή τη στιγμη αλλα επειδη και προχθες αλλα ελεγα και γω, εδω ειναι ο καιρος να μας/με διαψευσει παλι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μάλλον θα το γλιτώσουμε το ρεκόρ θερμότερου Δεκέμβρη έβερ, στην Αθήνα τουλάχιστον. Στην κόψη του ξυραφιού, αλλά θα το γλιτώσουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ποια 700 ρε Μητσακο;

Με αυτο παρακατω ειχαμε 25ποντους,αυτο που ανεβασε ο Μητσος εδινε ανετα 50+

archives-2019-12-30-12-0.png

archives-2019-12-30-12-1.png

Και στο χωριο 40 εδωσε το παραπανω και μετά βροχούλα .Εγώ για οτι βλέπει Ευβοϊκό δεν θα περίμενα τίποτα. Αδιάφορο το βλέπω.Τα mm που θα έδινε θα κοιτούσα. Sorry αλλα εχουμε και καποια standardssssss 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Και στο χωριο 40 εδωσε το παραπανω και μετά βροχούλα .Εγώ για οτι βλέπει Ευβοϊκό δεν θα περίμενα τίποτα. Αδιάφορο το βλέπω.Τα mm που θα έδινε θα κοιτούσα. Sorry αλλα εχουμε και καποια standardssssss 

Μα δεν εχει σχεση εκεινο με αυτο οου ανεβασε ο Μητσος.Τεσπα ειμαι στη δουλεια,δ3ν προλαβαινω να σε βριζω.😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 minutes ago, Χιών said:

Μάλλον θα το γλιτώσουμε το ρεκόρ θερμότερου Δεκέμβρη έβερ, στην Αθήνα τουλάχιστον. Στην κόψη του ξυραφιού, αλλά θα το γλιτώσουμε.

Αν το βαρόμετρο σου είναι ο σταθμός στο Γκάζι βάλε στην εξίσωση οτι είναι διαχρονικά πιο ψυχρός από τον επίσημο του Θησείου. Πιστεύω οτι θα το πιάσει το ρεκόρ τελικά οριακά το Θησείο όπως το βλέπω. Αλλα ας το δούμε τις επόμενες μέρες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μα δεν εχει σχεση εκεινο με αυτο οου ανεβασε ο Μητσος.Τεσπα ειμαι στη δουλεια,δ3ν προλαβαινω να σε βριζω.😅

Δεν βαριεσαι. Ας συμβεί αυτό ,να μην περιμενω εγω τίποτα και αυτο να με ξεφτιλίσει 😄 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μα δεν εχει σχεση εκεινο με αυτο οου ανεβασε ο Μητσος.Τεσπα ειμαι στη δουλεια,δ3ν προλαβαινω να σε βριζω.😅

Πηναινε ρε σπιτι να ξεκουραστεις...Ο Γεναρης πλησιαζει..Σε βλεπω κουρασμενο..Και κουρεψου ρε φιλε..Δε θα στο ξαναπω...🤣Εκανες και τζιβες ρε???Εδω δε λεει να χιονισει ουτε καν να βρεξει και ο αρχηγος μας,μας κανει και ραστα κοτσιδες...

Braveheart_FichaCine1.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Πηναινε ρε σπιτι να ξεκουραστεις...Ο Γεναρης πλησιαζει..Σε βλεπω κουρασμενο..Και κουρεψου ρε φιλε..Δε θα στο ξαναπω...🤣Εκανες και τζιβες ρε???Εδω δε λεει να χιονισει ουτε καν να βρεξει και ο αρχηγος μας,μας κανει και ραστα κοτσιδες...

Braveheart_FichaCine1.jpg

Αργεντινή και ο Williams Wallace ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Αν το βαρόμετρο σου είναι ο σταθμός στο Γκάζι βάλε στην εξίσωση οτι είναι διαχρονικά πιο ψυχρός από τον επίσημο του Θησείου. Πιστεύω οτι θα το πιάσει το ρεκόρ τελικά οριακά το Θησείο όπως το βλέπω. Αλλα ας το δούμε τις επόμενες μέρες.

Μπα, δεν κοιτάω το Γκάζι. Τις θερμοκρασίες στα 850 και το ότι θα έχουμε βόρειο ρεύμα βλέπω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με συγχωρείτε που ειπα οτι τα πρωινα ανσαμπλ του ευρωπαιου ήταν χαλια ....Δεν ήξερα ότι υπήρχαν και χειρότερα,  τα απογευματινά με μέσο όρο συν 4 συν5 οσο παει το μάτι χααχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 minutes ago, Χιών said:

Μπα, δεν κοιτάω το Γκάζι. Τις θερμοκρασίες στα 850 και το ότι θα έχουμε βόρειο ρεύμα βλέπω.

Με ηλιοφάνεια τις περισσότερες μέρες. Είναι οριακό διότι αυτή τη στιγμή κρίνωντας από Γκάζι με 17.3 μέση μέγιστη και 11.8 μέση ελάχιστη το Θησείο λογικά θα πρέπει να είναι περίπου 18 μέση μέγιστη και 12.5 μέση ελάχιστη (η ελάχιστη μπορεί και παραπάνω). Δεδομένου οτι από αύριο αρχίζουν 16άρια και μεθαύριο 17άρια, 18άρια κτλ τότε δύσκολο να μη καταρριφθεί. 

Το 14.2 ως μέση πρέπει να περάσει. Θα το κάνει πιστεύω.

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα πέσω να φαρμακωθω με αυτήν την κιτρινιλα στους χάρτες...Σιχαίνομαι τα πορτοκαλοκιτρινα..Θελω μπλε, σκούρα μπλε και μωβ παντού...Θέλω Μπάφαλοοοο 😭😭😭😭😭

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ψήνεται φάση γύρω στις 3-6 Γενάρη!!! Έλα λέμε!!!! Ώρα για προμήθειες......

Τα απολύτως αναγκαία!! 

Το όνομα του site.....όλα τα λεφτά....

Screenshot_2022-12-22-22-25-54-299_com.android.chrome.png

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...