Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σε ολους. Σιγα σιγα εγω λεω να ετοιμαζόμαστε για τα χειροτερα .Οι πιεσεις στην κεντρική Μεσόγειο μπορει να φαινεται οτι εξασθενουν αλλα δεν μετατοπίζονται σημαντικα . Ναι, αν παει ετσι παιζουν στο οριο τα προσήνεμα αλλα απλως αυξάνεται κατά κάτι η πιθανότητα ψυχρης εισβολης που τωρα ειναι μηδενική.

Γενικά , τα ensembles "παιζουν" μετά το 10 ημερο για εναν λόγο. Επειδη ειναι χειμωνας στο βορειο ημισφαίριο,  οχι επειδη βλεπουν πραγματικά κατι . Δεν εχουν αξια. Αυτο ελειπε να πανε κορδονιασμένα μετα τις 240 ωρες...

Ρωτησα αν θυμούνται χειροτερο χειμωνα μεγαλύτεροι άνθρωποι και μου ειπαν οτι θυμούνται τελη του 50-αρχες 60 να εχει ξεραθει το χορταρι Φεβρουάριο μηνα επειδη ειχε 2 μηνες λιβα και δεν ειχε ριξει σταγονα .Το διαγραμμα της ΕΥΔΑΠ  που ανεβασα χθες επισης δειχνει οτι ο πάτος ειναι μακριά.

Θα δείξει...

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Καλημερα σε ολους. Σιγα σιγα εγω λεω να ετοιμαζόμαστε για τα χειροτερα .Οι πιεσεις στην κεντρική Μεσόγειο μπορει να φαινεται οτι εξασθενουν αλλα δεν μετατοπίζονται σημαντικα . Ναι, αν παει ετσι παιζουν στο οριο τα προσήνεμα αλλα απλως αυξάνεται κατά κάτι η πιθανότητα ψυχρης εισβολης που τωρα ειναι μηδενική.

Γενικά , τα ensembles "παιζουν" μετά το 10 ημερο για εναν λόγο. Επειδη ειναι χειμωνας στο βορειο ημισφαίριο,  οχι επειδη βλεπουν πραγματικά κατι . Δεν εχουν αξια. Αυτο ελειπε να πανε κορδονιασμένα μετα τις 240 ωρες...

Ρωτησα αν θυμούνται χειροτερο χειμωνα μεγαλύτεροι άνθρωποι και μου ειπαν οτι θυμούνται τελη του 50-αρχες 60 να εχει ξεραθει το χορταρι Φεβρουάριο μηνα επειδη ειχε 2 μηνες λιβα και δεν ειχε ριξει σταγονα .Το διαγραμμα της ΕΥΔΑΠ  που ανεβασα χθες επισης δειχνει οτι ο πάτος ειναι μακριά.

Θα δείξει...

Καλημέρα Δημήτρη κ χρόνια πολλά!.... Αυτό το ξεραμένο χορτάρι μήνα Φεβρουάριο, παρηγοριά στον άρρωστο! Ελπίζω να μην φτάσουμε εκεί φέτος... Χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ORESIVIOS είπε:

Καλημέρα Δημήτρη κ χρόνια πολλά!.... Αυτό το ξεραμένο χορτάρι μήνα Φεβρουάριο, παρηγοριά στον άρρωστο! Ελπίζω να μην φτάσουμε εκεί φέτος... Χαχα

Καλημέρα και χρόνια πολλα Σταύρο ! Προφανώς και μιλάμε για ακραίο σενάριο που συμβαίνει μια φορα στα 100 χρονια .Το ριχνω εγω στα τραπέζι για να προετοιμάσω το εδαφος 😁 και ελπίζω απλως ο καιρος να προσπαθήσει να ισορροπήσει ,που μοιαζει και το πιο φυσιολογικό. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, salonikatasos είπε:

Έτυχε. Ο καιρός γενικά κάνει κύκλους και σίγουρα είμαστε σε μια περίοδο θέρμανσης του πλανήτη γενικότερα, αλλά σε καμία περίπτωση στο βαθμό που προσπαθούν να μας πείσουν κάποιοι τρομολάγνοι. 

Βέβαια αυτοί οι τρομολάγνοι που αναφέρεις τις προηγούμενες δεκαετίες περίμεναν μικρότερη θερμοκρασιακή αύξηση για το σήμερα από αυτή που ζούμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χειρότερο το χαμηλό που εκεί ο Μιχαήλ στις 168..Φυσικά όταν πρόκειται για αρνητικό παράγοντα κλειδώνουν υφέσεις από τις 300ωρες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η πρωτη φορα που ο ευρωπαιος τα τελεταια 2 χρονια βαγζει κλαυτερο σεναριο απο τα αλλα χαχαχαχαχααχ....αν ειχε τον αντιυκυκλβνα του τζιφου στις 168 θα ηταν καλυτερος σαν αποτέλεσμα αλλα οκ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μαγικός ευρωπαιος μακαρι να βγαινε υπέροχος απλα 

Θα έκανε και αποκοπη αν συνεχιζε όνειρο ετών αυτο που έβγαλε...Αλλά δυστυχώς στις 216 ωρες 

Επεξεργάστηκε από Clapsanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οπότε όλα τα πρωινά μέσες άκρες έκαναν θετικότατο βήμα...τα πήγαν όλα βόρεια ενώ αυτό το χαμηλό του Μιχαήλ εγώ το βρίσκω γοητευτικό ..😋🤣...κάτι τέτοιες απόντες χαμηλά είναι που μας έχουν βολεψει αρκετές φορές...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

59 minutes ago, Clapsanto said:

Η πρωτη φορα που ο ευρωπαιος τα τελεταια 2 χρονια βαγζει κλαυτερο σεναριο απο τα αλλα χαχαχαχαχααχ....αν ειχε τον αντιυκυκλβνα του τζιφου στις 168 θα ηταν καλυτερος σαν αποτέλεσμα αλλα οκ 

εχεις.δικιο ΓΙΑΝΝΗ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Οπότε όλα τα πρωινά μέσες άκρες έκαναν θετικότατο βήμα...τα πήγαν όλα βόρεια ενώ αυτό το χαμηλό του Μιχαήλ εγώ το βρίσκω γοητευτικό ..😋🤣...κάτι τέτοιες απόντες χαμηλά είναι που μας έχουν βολεψει αρκετές φορές...

Βαγγελη αυτο που δειχνει ο παιος στις 240 μπορει να εξελιχθει στο σεναριο  'ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ΄ που ψαχνουμε εδω κ καιρο ;; 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιτέλους βελτιώθηκαν τα ανσαμπλ του ευρωπαίου για τις 7 με 8 βελτιώθηκαν λίγο αλλά για τις 9 με 10 αρκετά μάλιστα στις 10 εδώ έχει πάει μείον 1,5 ο μέσος όρος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα,

Επιτέλους αρνητικός μ.ο. από το ευρωπαϊκό έστω και στα τελείωματα του διαγράμματος.

 

image.thumb.png.7519c5dad3eaaa9e53251e84cb9e4555.png

και υετικά φαίνεται να κινείται κάτι (από το διάγραμμα νεκρου που είχε στα προηγούμενα ραν)

image.thumb.png.1691273e29a9511dbbbd8c802bab7f78.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...