Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Clapsanto είπε:

Εμενα με μιρλα θα με βάλεις στο στράτευμα στρατηγε...Εγώ για αυτκ φημίζονται εται φέρνω χιονιαδες.....και αλλαξε μου το νικνειμ σε galanto οπως το είχα....θα το πάμε σαν προπερσι 

Από κινητό δεν μπορώ...κάνας άλλος κόκκινος βλέπει?Τεό?Τζορτζ?...σαν προπερσι το δέχομαι γιατί θέλω να πάω το αίμα πίσω από την Μήδεια που χιόνιζε 2 μέρες αλλά για τον γνωστό λόγο πέρασε στην ιστορία ως αποτυχημένη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, menidi είπε:

Αν δεν φοράμε ΚΑΝ βρακί; Με τι θα πολεμήσουμε;;;;

Είπαμε κάλτσες οι προσηνεμοι. Σφρντονααα. Ασε τα βρακιά για τους χασογκοληδες 😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αυτη η εμμονη του βασικου να τρεχει στα πιο θερμα ,μ εχει κανει κουβαρι !!!!! ενα μοντελο χαζευω...διχασμενη προσωπικοτητα κι αυτο !!!!!!

Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Από κινητό δεν μπορώ...κάνας άλλος κόκκινος βλέπει?Τεό?Τζορτζ?...σαν προπερσι το δέχομαι γιατί θέλω να πάω το αίμα πίσω από την Μήδεια που χιόνιζε 2 μέρες αλλά για τον γνωστό λόγο πέρασε στην ιστορία ως αποτυχημένη...

Προς πριδηνεμους admin. Ούτε κατά διάνοια διοικητικές διευκολύνσεις στον αντίπαλο 🙂 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Προς πριδηνεμους admin. Ούτε κατά διάνοια διοικητικές διευκολύνσεις στον αντίπαλο 🙂 

αντε το προσυνεμους το καταπινω......αυτο το πριδηνεμους σε τι αναφερεται???? 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, INUIT είπε:

αντε το προσυνεμους το καταπινω......αυτο το πριδηνεμους σε τι αναφερεται???? 😂

Σύνθετη λέξη...από την προδοσία και τον προσηνεμος🤣🤣 πλας αερισμός...ένας προσηνεμος προδότης που κάνει "πριτς"🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, JohnTheSnow είπε:

Πρέπει να επιβεβαιωθούν οι προβλέψεις για πτώση των ζωνικών ανέμων για να δούμε φως στο τούνελ... 

εγω βλεπω τους χαρτες και το ιδιο μαζεμενος ειναι ο πολικος στροβιλος.
δεν αλλαζει κατι ουσιαστικα... τα χαμηλα στον ατλαντικο σε παρομοια φαση κινουνται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, molaki1986 είπε:

Καλησπέρα παιδιά, ήθελα να πω την γνώμη μου. Καταρχήν το πρόβλημα είναι ότι στην Ελλάδα δεν βρέχει και δεν χιονίζει στα βουνά. Αυτό είναι το μεγαλύτερο μέρος του προβλήματος.αλλα οταν μένουμε Γερμανία ξαναλέω Γερμανία και δεν έχουμε δει χειμώνα και ο άλλος από την Χαλκίδα η την Αθήνα θέλει μισό μέτρο χιόνι γελάνε και τα δέντρα. Δηλαδή είναι λιγάκι προκλητικό. Αφού δρ έχει χειμώνα η Ευρώπη και ο άλλος θέλει χιόνι στην Λαμία. Ε πάρε το αυτοκίνητο σου και πάνε σε ένα βουνό. Το πρόβλημα της χώρας μας είναι οι βροχές. Γιατί ποτέ χιονιζε στην Θεσσαλονίκη? Έκανε 3 μέρες 5 βαθμούς και μετά άκουγες από όλους να λένε "ποτέ θα έχουμε αλκιονηδες μέρες?" ο χειμώνας στην Ελλάδα είναι μια βδομάδα για τα πεδινά. 

Αν μου επιτρέπεις..... προκλητικό είναι να θεωρείς προκλητικούς τους άλλους επειδή έχουν τις δικές τους προσδοκίες. Από τη στιγμή που κανείς εδώ μέσα δεν ευχήθηκε να μη χιονίσει στη Γερμανία ώστε να χιονίσει στην Ελλάδα, τότε....ΠΟΥ ακριβώς βλέπεις την πρόκληση; Η μήπως θέλεις να βλέπουμε τον καιρό της Γερμανίας και να λέμε "ααχχ οι καημένοι. Δεν έχει χιονίσει σε αυτούς. Άρα....ας μην έχω εγώ απαιτήσεις"? Φιλικά στο λέω .

 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, INUIT είπε:

αντε το προσυνεμους το καταπινω......αυτο το πριδηνεμους σε τι αναφερεται???? 😂

ΠΟΡΔΗΜΕΝΟΣ κύριοι. Αιρχετε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, menidi είπε:

Αν μου επιτρέπεις..... προκλητικό είναι να θεωρείς προκλητικούς τους άλλους επειδή έχουν τις δικές τους προσδοκίες. Από τη στιγμή που κανείς εδώ μέσα δεν ευχήθηκε να μη χιονίσει στη Γερμανία ώστε να χιονίσει στην Ελλάδα, τότε....ΠΟΥ ακριβώς βλέπεις την πρόκληση; Η μήπως θέλεις να βλέπουμε τον καιρό της Γερμανίας και να λέμε "ααχχ οι καημένοι. Δεν έχει χιονίσει σε αυτούς. Άρα....ας μην έχω εγώ απαιτήσεις"? Φιλικά στο λέω .

Άλλο προσδοκίες, άλλο πραγματικότητα. Η πραγματικότητα είναι ότι έχουμε κληματικη αλλαγή και δεν βρέχει και δεν χιονίζει στα βουνά μας. Τώρα φυσικά και δεν λέω να πεις για την Γερμανία κρίμα που δεν χιονίζει. Απλά στο λέω για να δεις πιο αντικειμενικά και όχι με συναίσθημα. Και εγώ που ήμουν Θεσσαλονίκη νομίζεις έβλεπα χιόνι? Ένα 2001 θυμάμαι. Από εκεί και πέρα τίποτα. Σκοπός εδώ μέσα δεν είναι να μαλωσουμε αλλά με διάλογο και σύνεση να δούμε τελικά γιατί δεν έχουμε χειμώνα στην Ευρώπη? Γιατί δεν βρέχει στην Ελλάδα. Γιατί τα χιονοδρομικά της χώρας μας είναι κλειστά? Τώρα αν χιονίσει 2 μέρες στην Θεσσαλονίκη ή στην Αθήνα εντάξει και τι έγινε? Οι ρίζες του προβλήματος είναι αλλού. Με εκτίμηση Αργύρης 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Snow sick said:

ΠΟΡΔΗΜΕΝΟΣ κύριοι. Αιρχετε

Χανουμε 4-0. Απορώ με τα οσα διαβαζω. 3 ιστορικους Ιωαννινων σε 2 χρονια ειχαμε χαρα στο κουραγιο σας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, molaki1986 είπε:

Καλησπέρα παιδιά, ήθελα να πω την γνώμη μου. Καταρχήν το πρόβλημα είναι ότι στην Ελλάδα δεν βρέχει και δεν χιονίζει στα βουνά. Αυτό είναι το μεγαλύτερο μέρος του προβλήματος.αλλα οταν μένουμε Γερμανία ξαναλέω Γερμανία και δεν έχουμε δει χειμώνα και ο άλλος από την Χαλκίδα η την Αθήνα θέλει μισό μέτρο χιόνι γελάνε και τα δέντρα. Δηλαδή είναι λιγάκι προκλητικό. Αφού δρ έχει χειμώνα η Ευρώπη και ο άλλος θέλει χιόνι στην Λαμία. Ε πάρε το αυτοκίνητο σου και πάνε σε ένα βουνό. Το πρόβλημα της χώρας μας είναι οι βροχές. Γιατί ποτέ χιονιζε στην Θεσσαλονίκη? Έκανε 3 μέρες 5 βαθμούς και μετά άκουγες από όλους να λένε "ποτέ θα έχουμε αλκιονηδες μέρες?" ο χειμώνας στην Ελλάδα είναι μια βδομάδα για τα πεδινά. 

Εδώ είναι Ελληνικό φόρουμ. Δε μας νοιάζει τι κάνει στη Γερμανία. Καθόλου. Έργων ειμαι ένα μήνα Λετονία. Δεν κάθομαι να ανεβάζω χάρτες για τη Λετονια εδώ μέσα. Επίσης είναι γνωστό ότι για να έχει η Ελλάδα χιόνι η η Ευρώπη καίγεται. Τι να ευχηθούμε? Να χιονίσει στη Γερμανία? Σιγά μη πω στα παιδιά εδώ ότι εχω θέμα επειδή βρέχει με 1 βαθμό καρέκλες. ΔΕΝ τους ενδιαφέρει και κσλα κάνουν 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

εγω βλεπω τους χαρτες και το ιδιο μαζεμενος ειναι ο πολικος στροβιλος.
δεν αλλαζει κατι ουσιαστικα... τα χαμηλα στον ατλαντικο σε παρομοια φαση κινουνται

Ισχύει διότι δεν πρόκειται για μεγάλη πτώση, ίσα ίσα φτάνουμε στη μέση κλιματική τιμή, απλώς αυξάνονται λίγο οι πιθανότητες να κοπεί προσωρινά η ροή χαμηλών 

 

u10serie_cfsRawCorrGefs.png

Επεξεργάστηκε από JohnTheSnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, JohnTheSnow said:

Ισχύει διότι δεν πρόκειται για μεγάλη πτώση, ίσα ίσα φτάνουμε στη μέση κλιματική τιμή, απλώς αυξάνονται λίγο οι πιθανότητες να κοπεί προσωρινά η ροή χαμηλών 

 

u10serie_cfsRawCorrGefs.png

Γιαννακη εσυ με τη φετα τσενταρ στα ματια ΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ σε πιστεψουμε?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γιατί ποιος λέει ότι πρέπει να χιονίσει πρώτα στην Γερμανία για να χιονίσει στην Ελλάδα; Μπορεί να ανέβει ο Αζορικός μέσα στην Ευρώπη, να έχει καλοκαιρία εκεί, και να κατέβει αυλώνας στα προσήνεμα. Γενικά αυτό ακούγεται κάθε χρόνο. "Δεν χιόνισε στην Πίνδο άρα γιατί να χιονίσει στην Αθήνα πρώτα;" Τα συστήματα έχουν σειρά προτεραιότητας; Ναι το ας το πούμε "φυσιολογικό" (γιατί τώρα ούτε που ξέρουμε τι είναι το φυσιολογικό πλέον) είναι τα χιόνια να ξεκινάνε από ΒΔ, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να εμφανιστεί π.χ. αυλώνας προσήνεμων ξαφνικά. Τεχνικά μιλώντας.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...