Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Αν και δε νομίζω ποτε να ψάξω την καταιγίδα σα τρελος. Αν έρθει ήρθε 

Έχω ξυπνήσει άπειρες φορές 6.30 το πρωί για να δω αν ο τζίφος διατήρησε το δυτικό ρεύμα και το υψηλό Cape Για καταιγίδες των αμέσως επόμενων ημερών. χαχα. Είμαι άρρωστος για μια δυνατή καταιγίδα. Και μικρός μανιακός, θυμάμαι έπρεπε να γυρίσω από φροντιστήριο με ποδήλατο, και ξεκίνησε καταιγίδα με χαλάζι κατευθειαν και ήμουν μέσα στην καλή χαρά με καρούμπαλα στο κεφάλι από το χαλάζι. 😅Είμαι καιρομανιακός από τότε που ήμουν ακόμα ζυγωτό.🙃

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ καλά και τα ανσάμπλ με τον αζορικό να προσπαθεί να σηκωθεί σε πολύ καλή θέση στις αζόρες και ελάχιστα δυτικότερα αφήνοντας αρκετό χώρο στους αυλώνες να κινηθούν σε ευρωπαϊκά εδάφη

gens-31-1-240.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έκανα αποχή 3 μέρες (τόσο άντεξα) και βλέπω ακόμα μεγαλύτερη φόλα από αυτήν που άφησα...

Back to my bunker, τα λέμε σε αυτό το θέμα το νέο έτος 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Αν και δε νομίζω ποτε να ψάξω την καταιγίδα σα τρελος. Αν έρθει ήρθε 

Που πας ρε Καραμητρο εσύ στην Αττική για καταιγίδες;;; Βολεψου με κάνα 40ποντο Άγιο Στέφανο και άσε τις καταιγίδες για Λαμία και πάνω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Έκανα αποχή 3 μέρες (τόσο άντεξα) και βλέπω ακόμα μεγαλύτερη φόλα από αυτήν που άφησα...

Back to my bunker, τα λέμε σε αυτό το θέμα το νέο έτος 😂

Μάλλον δεν έχεις ενημερωθεί για τις νέες εξελίξεις.....

Μπες λίγο στο.... μαστουρα1 του cfs. Θα ζαλιστείς

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, menidi είπε:

Μάλλον δεν έχεις ενημερωθεί για τις νέες εξελίξεις.....

Μπες λίγο στο.... μαστουρα1 του cfs. Θα ζαλιστείς

Δεν είδα τίποτα της προκοπής, κάτι χαζοεισβολές βγάζει 😛

Επεξεργάστηκε από Χιών
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, molaki1986 είπε:

Καλησπέρα παιδιά, ήθελα να πω την γνώμη μου. Καταρχήν το πρόβλημα είναι ότι στην Ελλάδα δεν βρέχει και δεν χιονίζει στα βουνά. Αυτό είναι το μεγαλύτερο μέρος του προβλήματος.αλλα οταν μένουμε Γερμανία ξαναλέω Γερμανία και δεν έχουμε δει χειμώνα και ο άλλος από την Χαλκίδα η την Αθήνα θέλει μισό μέτρο χιόνι γελάνε και τα δέντρα. Δηλαδή είναι λιγάκι προκλητικό. Αφού δρ έχει χειμώνα η Ευρώπη και ο άλλος θέλει χιόνι στην Λαμία. Ε πάρε το αυτοκίνητο σου και πάνε σε ένα βουνό. Το πρόβλημα της χώρας μας είναι οι βροχές. Γιατί ποτέ χιονιζε στην Θεσσαλονίκη? Έκανε 3 μέρες 5 βαθμούς και μετά άκουγες από όλους να λένε "ποτέ θα έχουμε αλκιονηδες μέρες?" ο χειμώνας στην Ελλάδα είναι μια βδομάδα για τα πεδινά. 

Δεν δινει δεκάρα αυτός που μένει στην Νεα Σμύρνη και θα αναζητάει το χιόνι χωρίς να τον ενδιαφέρει τί κανει στο Αννόβερο αν θελει αδερφέ. Δικαίωμα του 😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απίστευτο φετος από την ωρα που ξεκίνησε ο χειμώνας για 12 μέρες μπροστά ξέρουμε τι καιρο θα κάνει ....Και δεν αλλάζει με τίποτα....Ότι να ναι τα ανσαμπλ του τζιφου φυσικά έχεις τα πάντα μέσα , αλλα δε νομιζω να κανει τιοοτα σοβαρο μεχρι τις 12 σίγουρα και μετά μάλλον σε βροχαρες θα πάμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 hours ago, salonikatasos said:

Αν θα χιονίσει καλά, χιόνι έριξε ήδη 6 μέρες ολική χιονόστρωση είχε έστω τα 3 εκατοστά. Το θέμα είναι να ρίξει 30

Ε θα ριξει εκει πανω παντα ριχνει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, vorios_polos said:

Διπλή ζώνη άμυνας ο αζορ και από τζιφο και από Τζεμ και εν μέρη από γιουκμο τόσο δυτικά όσο πρέπει αρκετά βόρεια όσο βολεύει και το βασικότερο ο πολικός Αυλώνας του Καναδά πάει να γίνει μωβ μακαρονι-τοξο και όχι στρογγυλή μπαμπουσκα...

ΑΙΡΧΕΤΑΙ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 hours ago, Gary said:

καλησπερα και καλη χρονια σε ολους. φενεται καθολου για  μενα στον οριζοντα? εχω σιχαθει αυτη τη ζεστη

ανεμιστηρα Γκαρυ.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξεκάθαρα πολύ χειρότερα τα ανσαμπλ τζιφου ...Συνεχίζουν να καίνε μέρες 

Και του τζεμ καμια άνοδο αζορ 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Φοβερος ο παιος.....

Σ αρεσει; ;; είναι ελεύθερος αυτον το καιρο,  και γω κουμπάρος 😂😂😂😂

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μακαρι να γινει το πολυποθητο RESTART εστω μεσα Φλεβαρη, να εχουμε μετα κανα μηνα για κατεβασια - φωτοβολιδα....

Ε ρε θα ριξει μια πετσα στα 1100 μ στην Παρνηθα και θα μας φαινεται ΘΑΥΜΑ, χαμος, χαος, ηρωικα τοπικ και ποσταρισματα....

Πως μας καταντησες ετσι ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια χαρά χιονίζει στην Ελλάδα στα πεδινά. Είδα και τα πεδινά της κεντρικής Ευρώπης. Μουφα τελείως. Πιο εύκολα ρίχνει μισό μέτρο στο Βόλο πάρα Βερολίνο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στον αζορ κοιτάμε την βάση κυρίως και η βάση πήγε ελαφρά πιο δυτικά και άνοιξε ακόμη πιο πολύ η κουρμπα δυτικα μας που προδιαθέτει για Αυλώνα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, GEORGE SNOWMAN said:

Ολα πανε καλα για να ανοιξουν οι πολικες πυλες μετα τις 15 του Γεναρη.

Για Δυτικη Ευρωπη παντα Γιωργj?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, yiannis_volos said:

Μια χαρά χιονίζει στην Ελλάδα στα πεδινά. Είδα και τα πεδινά της κεντρικής Ευρώπης. Μουφα τελείως. Πιο εύκολα ρίχνει μισό μέτρο στο Βόλο πάρα Βερολίνο 

λιγη σοβαροτητα 😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...