Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Γενικά βλέπω αρχίζει να εμφανίζεται το σενάριο ψύχος από βορειοανατολικά, Αυλώνας από βορειοδυτικά. Μου αρέσει 

Ξέρεις ότι με κάτι τέτοιο μπορεί να μην χρειαστεί ούτε καν καμία εξτριμ διάταξη.κατι απλά χαμηλά που το μόνο που ήταν καλό ήταν ότι είχαν πολύ υετο απλά δεν είχαν ψύχος να τραβήξουν από τα β.ανατολικα καθώς ερχόταν ο Αυλώνας από β.δυτικα.Και πάντα λέγαμε ...αχ και να χει ψύχος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσο δεν πατάει ο αντικυκλώνας ευρώπη τα πράγματα πάνε καλά. Αν τα κόκκινα μεταφερθούν στην ισπανία τότε μετά θέλουμε στροφές,αναδιπλώσεις και δε συμμαζεύεται. Οπότε καλά είναι εκεί και βλέπουμε τι μπορεί να κατέβει, σίγουρα είναι αρκετά πιο απλό να κατέβει χιονοδιάταξη με τον αντικυκλώνα στον ατλαντικό παρά στην ιβηρική, αφού στη δεύτερη περίπτωση ψάχνουμε περισσότερες ευνοϊκές παραμέτρους. Έτσι και μπορεί να χιονίσει ταυτόχρονα ή με 1-2 μέρες διαφορά και σε γερμανία- βόρεια ελλάδα που είναι αυτό που θέλω για φέτος εφόσον το πιθανότερο είναι να μην προλάβω κάτι στη θεσσαλονίκη μέχρι να γυρίσω. 

gfs-0-246.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλα ρε σεις!!! Ακομα κοιτάζετε τα συμβατικά μοντέλα του κwλου?? ΜΟΝΟ CFS ΠΛΕΟΝ!!

Πότε ανανεώνει παναξιόπιστη μοντελάρα μας???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν μπορει αυτος ο αντικυκλωνας να φτάσει στον βόρειο πόλο πάνω να έρθουν και οι αρκούδες κάτω να φτάσει το -28 στην Κρήτη να ηρεμισουμε για φέτος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, menidi είπε:

Καλα ρε σεις!!! Ακομα κοιτάζετε τα συμβατικά μοντέλα του κwλου?? ΜΟΝΟ CFS ΠΛΕΟΝ!!

Πότε ανανεώνει παναξιόπιστη μοντελάρα μας???

CFS. Γιατί έτσι μας αρέσει..😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έτσι παμε οπως παλια τετοιο ψυχος θελω μειον 4 βαρια βαρια με μειον 5 και να με πιάσει το μειον 2 χαχααχα...οι υπόλοιποι σαν τα τη  δική σας διάταξη αυτή σας την παίρνω 😂😂😂

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Λίγο πιο κατω έπρεπε το χαμηλο για δω ....Ενα χαμηλο ν απερναει απο κατω μου ρεεεεεε...😂😂

μια χαρα εισαι εσυ. Νομιζω αυτο που βλεπουμε στις300 ωρες μια χαρα ειναι για τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραία εικόνα, με έναν πανευρωπαϊκό αντικυκλώνα με κέντρο την Γερμανία άνετα κατεβαίνει στην Κυλλήνη ο αυλώνας. 

gemeu-13-240.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ολα πανε καλα για να ανοιξουν οι πολικες πυλες μετα τις 15 του Γεναρη.

Συμφωνώ απόλυτα. Και μετά εικόνισμα στο...CFS:) Στα όπλα χωριανοί:)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Ωραία εικόνα, με έναν πανευρωπαϊκό αντικυκλώνα με κέντρο την Γερμανία άνετα κατεβαίνει στην Κυλλήνη ο αυλώνας. 

gemeu-13-240.png

Τιποτα δεν κανει το συγκεκριμενο.Θα ενωθει ο αυλωνας με το ατλαντικο χαμηλο και δεν θα κατεβει τιποτα.Μην βιαζεσαι.Φαε καλα,πιες,κοιμησου,,η μαχη αρχιζει μετα τις 15

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Ωραία εικόνα, με έναν πανευρωπαϊκό αντικυκλώνα με κέντρο την Γερμανία άνετα κατεβαίνει στην Κυλλήνη ο αυλώνας. 

gemeu-13-240.png

Ευτυχώς όμως θα έχει πανευρωπαικό αυλώνα, και θα κατέβει κεντρική Μεσόγειο λίγο αργότερα😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Σε κάθε περίπτωση αν δεν κάνει κάτι ευτυχώς έχουμε τον Ιούνιο για καιρικό ενδιαφέρον.

euPrecMonInd6.gif

Αυτό σκεφτόμουν σήμερα.... χαχα ...... ότι έχουμε καταντήσει να μην εχουμε καιρικό ενδιαφέρον τους χειμώνες και το όποιο ενδιαφέρον έρχεται τη άνοιξη και το καλοκαίρι με τις καταιγίδες.....σταθερή αξία ελπίζω να μην εξαφανιστούν και αυτές....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδω και 20 μέρες ο αζορικος στις 360 με 384 σηκωνεται εκει που θελουμε ....απο αυτο και μονο καταλαβαινετε οτι δε προκειται να κανει τιποτα όπως δεν έκανε και τις προηγούμενες 20 μέρες 😂😂😂

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Αυτό σκεφτόμουν σήμερα.... χαχα ...... ότι έχουμε καταντήσει να μην εχουμε καιρικό ενδιαφέρον τους χειμώνες και το όποιο ενδιαφέρον έρχεται τη άνοιξη και το καλοκαίρι με τις καταιγίδες.....σταθερή αξία ελπίζω να μην εξαφανιστούν και αυτές....

Πες το ψέμματα. Ειδικά για έναν καταιγιδάκια σαν και εμένα, ο Ιούνιος είναι η ιερή αγελάδα του έτους.. Μου άρεσε και ο Σεπτεμβριος καθώς έβγαζε ακραία, αλλά πλέον έχει καταντήσει ένας μήνας χωρίς αστάθειες.,..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Πες το ψέμματα. Ειδικά για έναν καταιγιδάκια σαν και εμένα, ο Ιούνιος είναι η ιερή αγελάδα του έτους.. Μου άρεσε και ο Σεπτεμβριος καθώς έβγαζε ακραία, αλλά πλέον έχει καταντήσει ένας μήνας χωρίς αστάθειες.,..

Μου φαίνεται όλοι από χιονοτρελαμένοι θα μετατραπούμε στο πέρασμα των χρόνων με τις αρνητικές αλλαγές που συμβαίνουν στα χιόνια σε καταιγιδάκιδες μόνο.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Μου φαίνεται όλοι από χιονοτρελαμένοι θα μετατραπούμε στο πέρασμα των χρόνων με τις αρνητικές αλλαγές που συμβαίνουν στα χιόνια σε καταιγιδάκιδες μόνο.... 

Ε προφανώς. Αν σταματήσει να χιονίζει τι να κάνουμε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ευτυχώς όμως θα έχει πανευρωπαικό αυλώνα, και θα κατέβει κεντρική Μεσόγειο λίγο αργότερα😉

Με το καλό Μιχαηλ. Καιρός είναι.. Για να δούμε συμφωνούν όλα τα μοντέλα; Κάτι θα έχεις δει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...