Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, molaki1986 είπε:
34 λεπτά πριν, menidi είπε:

Αν μου επιτρέπεις..... προκλητικό είναι να θεωρείς προκλητικούς τους άλλους επειδή έχουν τις δικές τους προσδοκίες. Από τη στιγμή που κανείς εδώ μέσα δεν ευχήθηκε να μη χιονίσει στη Γερμανία ώστε να χιονίσει στην Ελλάδα, τότε....ΠΟΥ ακριβώς βλέπεις την πρόκληση; Η μήπως θέλεις να βλέπουμε τον καιρό της Γερμανίας και να λέμε "ααχχ οι καημένοι. Δεν έχει χιονίσει σε αυτούς. Άρα....ας μην έχω εγώ απαιτήσεις"? Φιλικά στο λέω .

Άλλο προσδοκίες, άλλο πραγματικότητα. Η πραγματικότητα είναι ότι έχουμε κληματικη αλλαγή και δεν βρέχει και δεν χιονίζει στα βουνά μας. Τώρα φυσικά και δεν λέω να πεις για την Γερμανία κρίμα που δεν χιονίζει. Απλά στο λέω για να δεις πιο αντικειμενικά και όχι με συναίσθημα. Και εγώ που ήμουν Θεσσαλονίκη νομίζεις έβλεπα χιόνι? Ένα 2001 θυμάμαι. Από εκεί και πέρα τίποτα. Σκοπός εδώ μέσα δεν είναι να μαλωσουμε αλλά με διάλογο και σύνεση να δούμε τελικά γιατί δεν έχουμε χειμώνα στην Ευρώπη? Γιατί δεν βρέχει στην Ελλάδα. Γιατί τα χιονοδρομικά της χώρας μας είναι κλειστά? Τώρα αν χιονίσει 2 μέρες στην Θεσσαλονίκη ή στην Αθήνα εντάξει και τι έγινε? Οι ρίζες του προβλήματος είναι αλλού. Με εκτίμηση Αργύρης 

Ρε συ συμφωνούμε ότι έχουμε κλιματική αλλαγή!!! Ε ναι!! Όλοι ξέρουμε γιατί δεν χιονίζει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σοβαρά μιλώντας φέτος η κυκλοφορία η ατμοσφαιρική είναι Ταμάμ για τα κέντρο βόρεια. Όπως έχω επανειλημμένα πει κέντροβόρεια δεν σημαίνει υποχρεωτικά Θεσσαλονίκη η οποία χιόνιζεται καλα με πολύ ειδικές διατάξεις. Όμως Γρεβενά Τρίκαλα Σέρρες Δυτική Μακεδονία και λοιπά βάζουν μεγάλη υποψηφιότητα για σοβαρό χιονιά. Τώρα αν στρίψει την τελευταία στιγμή και βγάλει μεγάλο κέντρονότιο πάλι το κέντρο θα δει μεγάλο χιόνι και απλά μπορεί να δουν Πασπαλά τα προσήνεμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Σοβαρά μιλώντας φέτος η κυκλοφορία η ατμοσφαιρική είναι Ταμάμ για τα κέντρο βόρεια. Όπως έχω επανειλημμένα πει κέντροβόρεια δεν σημαίνει υποχρεωτικά Θεσσαλονίκη η οποία χιόνιζεται καλα με πολύ ειδικές διατάξεις. Όμως Γρεβενά Τρίκαλα Σέρρες Δυτική Μακεδονία και λοιπά βάζουν μεγάλη υποψηφιότητα για σοβαρό χιονιά. Τώρα αν στρίψει την τελευταία στιγμή και βγάλει μεγάλο κέντρονότιο πάλι το κέντρο θα δει μεγάλο χιόνι και απλά μπορεί να δουν Πασπαλά τα προσήνεμα.

Άσε τις τρολιές χαχαχαχαχα....και βγαλε τα γρεβενα .. πλέον χιονιζομαι και με ανοικτό προσηνεμο χαχααχχαχα

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτές οι τακτικές είναι γνωστές. Έχει μπει φορτσάτος ο Συνταγματάρχης. 

Καλά ο δε Στρατηγος στο Κρυονέρι, είναι σε κατάσταση επιφυλακής. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανσάμπλ φρανκφούρτης με κρύο και υετό προς τα τέλη του πρώτου 10μερου και μετά, θετικό σημάδι ότι δεν θα πλακώσει αντικυκλώνας την κεντρική ευρώπη που είναι το πρώτο και βασικότερο ζητούμενο για έναν χιονιά βόρειας ελλάδας. Μετά τις 10 γενάρη εκτός από τη θεσσαλονίκη ο στόχος είναι να δει κι ένα καλό χιόνι η φρανκφούρτη, ο χειμώνας 2010-2011 ας είναι ο οδηγός και για φέτος ώστε να κάνει πραγματικό χειμώνα μετά από 2 χρόνια αφού το περσινό έκτρωμα για εμάς πρέπει να πάμε άλλα 15 χρόνια πριν για να το συναντήσουμε ξανά στο μακρινό 2006-2007

Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Gary είπε:

καλησπερα και καλη χρονια σε ολους. φενεται καθολου για  μενα στον οριζοντα? εχω σιχαθει αυτη τη ζεστη

Υπομονή Γκάρυ...κάτι χοτ δεν φαίνεται το ψάχνουμε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Gary είπε:

καλησπερα και καλη χρονια σε ολους. φενεται καθολου για  μενα στον οριζοντα? εχω σιχαθει αυτη τη ζεστη

Ψησταριά στην αποθήκη. Καζάνι στην αυλή. Χοιρινές στην κατάψυξη και όσπρια στο μουσκιό. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Gary είπε:

για τα μακρινα τουλαχιστον?

Μετά την πρωτοχρονιά θα ξέρουμε...κάτι κουνιεται αλλά νωρίς είναι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, Galanto said:

Άσε τις τρολιές χαχαχαχαχα....και βγαλε τα γρεβενα .. πλέον χιονιζομαι και με ανοικτό προσηνεμο χαχααχχαχα

εσυ εισαι.μεσα.με.ολες τις διαταξεις σχεδον ρε. γνωστο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, salonikatasos said:

Ανσάμπλ φρανκφούρτης με κρύο και υετό προς τα τέλη του πρώτου 10μερου και μετά, θετικό σημάδι ότι δεν θα πλακώσει αντικυκλώνας την κεντρική ευρώπη που είναι το πρώτο και βασικότερο ζητούμενο για έναν χιονιά βόρειας ελλάδας. Μετά τις 10 γενάρη εκτός από τη θεσσαλονίκη ο στόχος είναι να δει κι ένα καλό χιόνι η φρανκφούρτη, ο χειμώνας 2010-2011 ας είναι ο οδηγός και για φέτος ώστε να κάνει πραγματικό χειμώνα μετά από 2 χρόνια αφού το περσινό έκτρωμα για εμάς πρέπει να πάμε άλλα 15 χρόνια πριν για να το συναντήσουμε ξανά στο μακρινό 2006-2007

Diagramme GEFS

Καλα ρε συ τωρα κοιτας ΑΝ θα χιονιστεις Φρανκφουρτη? Μεχρι τον Απριλιο μπορεις χαλαρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, nikolas 2365 said:

Ψησταριά στην αποθήκη. Καζάνι στην αυλή. Χοιρινές στην κατάψυξη και όσπρια στο μουσκιό. 

τεμαχια αγριογουρουνο και κρεμμυδια,.που?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, BrainA είπε:

τεμαχια αγριογουρουνο και κρεμμυδια,.που?

Την κατάψυξη του @GEORGE SNOWMAN περιγράφεις;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Καλα ρε συ τωρα κοιτας ΑΝ θα χιονιστεις Φρανκφουρτη? Μεχρι τον Απριλιο μπορεις χαλαρα

Αν θα χιονίσει καλά, χιόνι έριξε ήδη 6 μέρες ολική χιονόστρωση είχε έστω τα 3 εκατοστά. Το θέμα είναι να ρίξει 30

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Την κατάψυξη του @GEORGE SNOWMAN περιγράφεις;

Μπα με αυτα που περναμε,κατι μανγκο εχω ζγκατάψυξ' και κατι σανγκουίνια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και το νεο ραν του cfs τρεχει με σπασμενα τα φρενα και τρελες κατεβασιες για ολους.Χαρτες στο αναλογο θεμα οποιος θελει να ανεβασει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τσακ μπαμ το αικον περνάει στην αντίπερα όχθη ισοπεδώνει την πρώτη πιθανή λάιτ κακοκαιρία και πάει να εφαρμόσει ολοκληρωτικά αυτό που θέλει ο Μιχαήλ.Το θέμα είναι ότι στοίχημα πως ο κ χαηλ τώρα είναι που θα αχγωθει πιο πολύ...χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Και το νεο ραν του cfs τρεχει με σπασμενα τα φρενα και τρελες κατεβασιες για ολους.Χαρτες στο αναλογο θεμα οποιος θελει να ανεβασει.

Γουαο!!!!!!!και πιο νωρίς...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το cfs μου θυμίζει το μύθο με το βοσκό και το λύκο. Που έκανε συνεχώς πλάκες και έλεγε ψεμματα ο βοσκός, δλδ ότι έρχεται λύκος. Και όταν ήρθε πραγματικά ο λύκος, δεν τον πίστευε κανείς!!! Καθίστε μη γίνει έτσι και τώρα!! Τόσα χρόνια γελάμε με το cfs, όμως.....ίσως ήρθε η ώρα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Γουαο!!!!!!!και πιο νωρίς...

Ουσιαστικά το 6αρι 1 μόις παίρνει το σενάριο του τζιφου και το βελτιώνει πολύ. Δεν έρχεται ο Αυλώνας που λέω, αλλά χαλάλι, βγάζει τρεις κεντροβορειους μετά. Τρέλα 

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Ουσιαστικά το 6αρι 1 μόις παίρνει το σενάριο του τζιφου και το βελτιώνει πολύ. Δεν έρχεται ο Αυλώνας που λέω, αλλά χαλάλι, βγάζει τρεις κεντροβορειους μετά. Τρέλα 

 

Ναι βγάζει το σενάριο μου του ψιλού στ άχυρα που μια φορά είπα να μην το κυνηγήσω γιατί ρεαλιστικά θα νε πέτσα στη καλύτερη ,και το παίρνει το τεντώνει και το ξεχυλωνεο...ο λύκος στα πρόβατα που λέει και πιο πάνω ο συνδαιτυμόνας 🤣🤣😋😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...