Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Δωσε και σωσε ...οχι ρε τα σκοπια και τη βουλγαρια τη ρωσια τι να τη κανουμε αχρειστη ειναι ..Και Σερβία αν γίνεται...Και μετά θα ψάχναμε και όλοι εδω τον προσηνεμο 

θα πάρω την ξηρά της ρωσίας, και θα την βάλω μέσα στον Ατλαντικό. Έτσι και η μέση θερμοκρασία της Γης θα μείνει σταθερή [αν αλλάξει και βάλες περισσότερη ξηρά κάηκες στην κυριολεξία] και θα η Μεσόγειος θα γινόταν Hot spot χιονού😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Αρχηγικά λόγια από το αντίπαλο στράτευμα! Σε παραδεχομαι. Η νίκη έχει μεγαλύτερη σημασία από την αξία του ηττημένου 😂Μιχάηλ σε θελουμε εδώ να σχολιάζεις στο 3/3. Φέτος δεν έχει διάβασμα. Θα σε εχοθμε επίτιμο καλεσμένο. Βόρεια, νότια Αττική σε φιλοξενούμε παντού να κανεις αυτοψία. Αλλά να είσαι εδώ μαζί μας! 😂Πέρα από την πλάκα μακάρι να σου κάτσει αδερφέ όπως το φαντάζεσαι να ηρεμήσει η ψυχούλα σου. Και μετά να έρθει σε εμας βέβαια.

Ναι ρε. Ένα θέλω, και μετά ας κάνει ότι θέλει. Απλά βαρέθηκα την ΑΚΑΙΡΙΑΑΑΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά για δείτε λίγο στις αναφορές..η ΕΜΥ αναφέρει χιονόπτωση Τρίπολη σήμερα τα ξημερώματα ενώ και ο σταθμός του ΕΑΑ έδωσε 0.2 υετό με -1.9 θερμοκρασία. Επιβεβαιώνεται?

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Πάντως αληθεια μη αγχώνεσαι για 2 3ραν,  το σενάριο σου αυτη την στιγμη εχει πανω απο 60 τοις εκατο πιθανοτητες να βγει ...

Χαχα, θυμάμαι στα εσνέμπλς του τζίφου, που ειχίν κλειδωμένη την διάταξη στις 150 ώρες, και τελικά έγινε απλό βροχοχαμηό. 20/20 ενσέμπλς του τζίφου, τα έχω στον παλιό υπολογιστή... Αν δεν εξαφανιστεί κάθε σενάριο το οποίο χαλάει τελείως τον αυλώνα, δεν πιστεύω τίποτα. Και όπως είπα, δεν ψάχνω δυτικό χιονιά απαραίτητα. Δεν είμαι Γιάννενα και δεν  μπορώ να βρεθώ εκεί. Ψάχνω μεγάλα χιόνια τόσο στην Θεσσαλία, όσο και στην Ήπειρο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Παιδιά για δείτε λίγο στις αναφορές..η ΕΜΥ αναφέρει χιονόπτωση Τρίπολη σήμερα τα ξημερώματα ενώ και ο σταθμός του ΕΑΑ έδωσε 0.2 υετό με -1.9 θερμοκρασία. Επιβεβαιώνεται?

 

Λογικά παγοομίχλη είναι south.. δεν υπήρχαν νέφη άξια λόγου για φαινόμενα. Το έχω δει να συμβαίνει παλιά και στα Γιάννενα με αυτές τις συνθήκες και ο σταθμός να δίνει χιόνι.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Παιδιά για δείτε λίγο στις αναφορές..η ΕΜΥ αναφέρει χιονόπτωση Τρίπολη σήμερα τα ξημερώματα ενώ και ο σταθμός του ΕΑΑ έδωσε 0.2 υετό με -1.9 θερμοκρασία. Επιβεβαιώνεται?

 

Υγρασία είναι από αναστροφή δεν υπάρχει χιονόπτωση σήμερα κάτω από 2000 μέτρα όπου και αν βρεθεί υετός 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Χαχα, θυμάμαι στα εσνέμπλς του τζίφου, που ειχίν κλειδωμένη την διάταξη στις 150 ώρες, και τελικά έγινε απλό βροχοχαμηό. 20/20 ενσέμπλς του τζίφου, τα έχω στον παλιό υπολογιστή... Αν δεν εξαφανιστεί κάθε σενάριο το οποίο χαλάει τελείως τον αυλώνα, δεν πιστεύω τίποτα. Και όπως είπα, δεν ψάχνω δυτικό χιονιά απαραίτητα. Δεν είμαι Γιάννενα και δεν  μπορώ να βρεθώ εκεί. Ψάχνω μεγάλα χιόνια τόσο στην Θεσσαλία, όσο και στην Ήπειρο.

Που αγαπάει καποια στιγμη θα έρθει η γκαγκα ;;;;α αχαα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, Severe_Lover είπε:

ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ ΑΦΙΣΤΑΙ ΤΟΥς ΧΑΡΤΑΙΣΣΣ ΑΙΧΕΤΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΒΟΟΙΙΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ🙏🙏🙏🥶⏳

 

animjrq3.gif

 

Ερχεται.....το μεγαλο μπαμ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ίδιο με το ουκμο το 6αρι του τζίφου, ωστόσο η αποκοπή στον ατλαντικό σε σέση με το ούκμο είναι μάλλον αυτό που θα αλλάξει το αποτελεσμά εναντίον μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχω μια αμυδρή εντύπωση ότι ο τζιφος παλι θα βγαλει εισβολη απο αντολικα στο 8 γιατί ο αζορ ειναι πιο σηκωμένος και το χαμηλο δε πιέζει τοσο 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιστευω θα το παει για βροχες απο τις 10 γεναρη, παρα χιονια.

Αλλα δεν ειναι αναγκαστικα κακο αυτο γιατι τα βουνα μας θα βαλουν χιονι τουλαχιστον. 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 ώρες πριν, BrainA είπε:

λιγη σοβαροτητα 😂😂

Γιατί βρε συ; Μια ζωή όταν βλέπω χιόνια σε πεδινές πόλεις της Κεντρικής Ευρώπης δεν έχει ποσότητες. Πολύ σπάνια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Χαχαχα τι κάνει ο τζιφος ρε χαχαχαχα,,, ε ρε ψευτη 

Πήγε πιο ψηλά, αλλά ψόφια γεωδυναμικά, θα τον φάει η μαρμάγκα τοον Αζορικούλη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Πήγε πιο ψηλά, αλλά ψόφια γεωδυναμικά, θα τον φάει η μαρμάγκα τοον Αζορικούλη

Ναι οντως στην αρχη που καλυτερος φαινοταν μετα ψοφήσε...πάντως και στο σχήμα του αυλωνα δυτικα πηγε στον ευρωπαιο,  βασικά σε όλα σχεδόν πηγε στον ευρωπαιο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Ναι οντως στην αρχη που καλυτερος φαινοταν μετα ψοφήσε...πάντως και στο σχήμα του αυλωνα δυτικα πηγε στον ευρωπαιο,  βασικά σε όλα σχεδόν πηγε στον ευρωπαιο 

Ακόμα πιο κοντά στο ούκμο, αλλά ναι και προς ευωρπάιο, ο οποίος τα πάει καλά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρώτη χρονιά στη περίοδο των γιορτών 23 Δεκεμβρίου με 6 Γενάρη χοντρικά που δε θα δούμε ούτε νιφάδα και δε θα φτιάξουμε μια χιονομπαλα. Έγινε και αυτό... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

image.png.5ac6c2e3e00f480c81db705fb5010e15.png

 

Στον μαύρο κύκλο ο χειμερινός αυλώνας, και στον κόκκινο ο φθινοπωρινός και καλά χαχαχαχα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Παιδιά για δείτε λίγο στις αναφορές..η ΕΜΥ αναφέρει χιονόπτωση Τρίπολη σήμερα τα ξημερώματα ενώ και ο σταθμός του ΕΑΑ έδωσε 0.2 υετό με -1.9 θερμοκρασία. Επιβεβαιώνεται?

 

Ευχαριστουμε την ΕΜΥ για αυτη την σημαντικοτατη πληροφορια.

Και Γιαννενα το ιδιο.Ο σταθμος εδωσε 0,4 mm υετου σημερα τις πρωινες ωρες με θερμοκρασιες κοντα στο 0 εως -0,2 Και σε μενα τα αμαξια τα χορταρια και οι στεγες ηταν ασπρες. χαχαχαχα

Επληξε αρκετες περιοχες αυτος ο χιονιας.Αναμενουμε και τις ανακοινωσεις της ΕΜΥ για την εξελιξη του σημερινου χιονια.

Τι να πεις..

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εσύ Μιχαήλ θες ένα και τελείωσες...εγώ θα συνεχίσω μετά γιατί φέτος είμαι αχόρταγος και θέλω όσους αυλωνες έσκασαν πέρυσι τόσους να πάρω φέτος 😎😎😋😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στην περιοχή που μένω ποτε σχεδόν στο διάστημα έως τώρα δεν υπήρχε ιδιαίτερο καιρικο ενδιαφέρον καθώς τα οποία χιόνια συνήθως είναι μετά το δεύτερο μισό του Γενάρη, αλλά δεν θυμάμαι ποτε ήταν η τελευταία φορά που υπήρξε τόσο μεγάλο διάστημα χωρίς έστω μοντελικο ενδιαφέρον. Ας ελπίσουμε αυτό που βλέπουν τα παιδιά για μετά τις 10/1 να έρθει όντως να φτιάξει λίγο η ψυχολογία μας. Τα ενς για την περιοχή μου αν και είναι τα καλύτερα για φέτος, δεν μου δίνουν και ιδιαίτερη ελπίδα πάντως…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...