Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ ένα παλιό τρέξιμο του ούκμο, απο το όνειρο που δεν βγήκε ποτέ, και μας το έφαγε ο ευρωπαίος. Κοίτα σε πόσο κοντινές ώρες ήταν. Ποτέ δεν έχει ξαναέρθει κάτι τόσο κοντά. Και μάλιστα, πιο ακραίο από το 2005

 

Modele UKMO - Carte prévisions  ArchivesModele UKMO - Carte prévisions  ArchivesModele UKMO - Carte prévisions  Archives

Μάλιστα δεν χρειαζόταν όλο όλο το κομμάτι , αλλά αυτή ήταν η λογική.

 

Δηλαδή δεν χρειάζεται να είναι υπεριγγαντιαίος ο αυλώνας όπως στο τζεμ

gem-0-240.png?0

 

και εδώ το πόσο μιάζει ο τζίφος στην λογική του τότε χαμένου ιστορικού...

gfs-0-216.png?6

 

 

 

Αυτό βγήκε τελικά. Επειδή δεν κατέβηκε όλο αυτό, και κατέβηκε τμήμα του, χάσαμε τον ιστορικό των ιστοριικών, στις 72 ώρες. Πως να μην σου μείνει απωθημένο μετά???😭

archives-2019-1-22-12-0.png

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είδα ότι βελτιωθηκαν τα ενσέμπλς για 8-10, άρα αυτόματα χάλασαν για το επόμενο. Τι παραξενο....Πάντα θα βρίσκει τρόπο για να χαλάει την διαταξάρα ο βρωμόκαιρος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Δεν έχω να πω πολλά

gfs-0-264.png?6

 

archives-2005-1-26-18-0.png

 

1947675726__2005__.thumb.jpg.301ecd908b0c8bd59ec4b17abb9ec7ce.jpg

mitsikeli.png.2110d339c4b7a10b54e95254a55d34fe.pngioannina.png.22cba8ffc82a3db1a819e28df43aa993.png

 

 

 

Ωραία πάω μετά στην προσγείωση των 12αριών μετά.😭

Μιχαήλ θα είμαι Γιάννενα αυτές τις ημερομηνίες μη σκιαζεσαι λεμε🤪🤪🤪FB_IMG_1670140806740.thumb.jpg.fd7fbf69162f7fcbc99e97b17007a157.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Είδα ότι βελτιωθηκαν τα ενσέμπλς για 8-10, άρα αυτόματα χάλασαν για το επόμενο. Τι παραξενο....Πάντα θα βρίσκει τρόπο για να χαλάει την διαταξάρα ο βρωμόκαιρος

Νομίζω μεχρι αυριο θα ξεκαθαρίσει η κατάσταση για το αν μπορεί να βγει το 7 με 9 ...οποτε θα δειξει για τπ μετα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Είδα ότι βελτιωθηκαν τα ενσέμπλς για 8-10, άρα αυτόματα χάλασαν για το επόμενο. Τι παραξενο....Πάντα θα βρίσκει τρόπο για να χαλάει την διαταξάρα ο βρωμόκαιρος

Μη το λες το ψύχος παραμένει φωλιασμενο στη Ρωσία...αυτό δεν πρέπει να αποφύγουμε?image.png.490051baf305d9dbdcbfce03d6bd3de3.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ίσα ίσα ρε συ τα ανσμπλ έφεραν ακόμη πιο δυτικά μέχρι τις 192 το ψύχος της Ρωσίας...θετικό για το μετά καθώς θα είναι δίπλα ο Ατλαντικός Αυλώνας με το ρωσικό ψύχος.σου είπα δεν θα χαλάσει ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Νομίζω μεχρι αυριο θα ξεκαθαρίσει η κατάσταση για το αν μπορεί να βγει το 7 με 9 ...οποτε θα δειξει για τπ μετα 

Ναι τουλάχιστον θα είναι σύντομο το μαρτύριο. χαχα

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Μη το λες το ψύχος παραμένει φωλιασμενο στη Ρωσία...αυτό δεν πρέπει να αποφύγουμε?image.png.490051baf305d9dbdcbfce03d6bd3de3.png

Ναι αυτό πρέπει να αποφευχθεί, δδηλαδή το να μην μπει καθολου ο βδ αυλώνας μέσα.  Και γενικά θα πρέπει ο πεπλατυσμένος Αζοριικός να έχει κλίση ΒΔ-ΝΑ

1 λεπτό πριν, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

Μιχαήλ θα είμαι Γιάννενα αυτές τις ημερομηνίες μη σκιαζεσαι λεμε🤪🤪🤪FB_IMG_1670140806740.thumb.jpg.fd7fbf69162f7fcbc99e97b17007a157.jpg

Αρε Γιώργο μακάρι να φέρεις γούρι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως υπάρχει περιπτ αν να βγει και το χειροτερο σεναριο αςπροεοιμαστουμε ....να βγει μια πράσινη κουτσουλια απο τη Ρωσία χωρις να μπορεί να δώσει κάτι  μονο τοπικά φαίνομενα και να χαλάσει και τον αυλωνα μετα 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, yiannis_volos said:

Γιατί βρε συ; Μια ζωή όταν βλέπω χιόνια σε πεδινές πόλεις της Κεντρικής Ευρώπης δεν έχει ποσότητες. Πολύ σπάνια.

Γιατι το "οταν βλεπω" αποτελει απλα υποκειμενικη κριση Γιαννη μου, οχι επιστημονικη μετρηση. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

37 minutes ago, vorios_polos said:

Μιχαήλ κι εγώ στο εύχομαι κι ας φάω κι εγώ βροχα στην εξέλιξη...δεν θα παρεκλινω ούτε εκατοστό 😎

ΤΡΙΒΩ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΜΟΥ. ΜΑΥΡΟΓΑΤΑ ΕΣΥ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 minutes ago, [weathermaniac] said:

Είδα ότι βελτιωθηκαν τα ενσέμπλς για 8-10, άρα αυτόματα χάλασαν για το επόμενο. Τι παραξενο....Πάντα θα βρίσκει τρόπο για να χαλάει την διαταξάρα ο βρωμόκαιρος

Δεν χαλαει η διαταξαρα. Οι 200+ ωρες  cyber χαλανε 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχει καποια σεναρια ο τζιφος που ειναι αρκετα ενδιαφεροντα...Για μενα προσωπικος στοχος εδω που φτασαμε ειναι αλλαξει επιτελους ο καιρος...Ειτε βρεξει ειτε χιονισει το ιδιο μου κανει σε πρωτη φαση...Να σπασει η βαρετοκαιρια...Αυτο πρωτιστως...Δεν παει αλλο..Καθε μερα ιδια με την προηγουμενη και ιδια με την επομενη..

gens-27-1-288.png

gens-25-1-276.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Παντως δυκαολα να δούμε σοβαρό ψύχος πριν τις 15 

Ενα -2 με δυτικη διαταξη ειναι εφικτο για να ξεμπερδεψουμε με τον εναν.Ενα -5 μετα με βαρδαρη κι ενα μεγαλοπρεπες δεκαποντο και ξεμπερδευουμε και με τον αλλον.Μετα ανοιγουν οι πολικες πυλες και παμε για τα μεγαλα χιονια στους "μεγαλους".🤣🤣☢️☢️

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ενα -2 με δυτικη διαταξη ειναι εφικτο για να ξεμπερδεψουμε με τον εναν.Ενα -5 μετα με βαρδαρη κι ενα μεγαλοπρεπες δεκαποντο και ξεμπερδευουμε και με τον αλλον.Μετα ανοιγουν οι πολικες πυλες και παμε για τα μεγαλα χιονια στους "μεγαλους".🤣🤣☢️☢️

Ισχύει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ενα -2 με δυτικη διαταξη ειναι εφικτο για να ξεμπερδεψουμε με τον εναν.Ενα -5 μετα με βαρδαρη κι ενα μεγαλοπρεπες δεκαποντο και ξεμπερδευουμε και με τον αλλον.Μετα ανοιγουν οι πολικες πυλες και παμε για τα μεγαλα χιονια στους "μεγαλους".🤣🤣☢️☢️

Νομίζεις ότι θα ξεμπερδεψεις Μ ένα δεκαποντο...🤣🤣😋😋😎😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...