Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Υπέροχο το Τζεμ για την συνέχεια με τον Αυλώνα από τον Ατλαντικό. Ευτυχώς αυτά τα αστεία τα φθινοπωρινά να τα κάνει μέχρι τις 20 και μετά να μας έρθει ο αυλώνας ο μπακντορίσιος να στανιάρουμε!!!

Ο αυλώνας  από τον ατλαντικό, είναι πολύ πιο χειμωνιάτικος από τον αστείο της Ωκεανίδας...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ο αυλώνας  από τον ατλαντικό, είναι πολύ πιο χειμωνιάτικος από τον αστείο της Ωκεανίδας...

Μιχαήλ εγώ τους φοβάμαι αυτούς. Ας έρθει από τα ΒΑ και ας σκάσει Ιταλία να χιονιστειτε φουλ. Δεν χιονίζει εύκολα πεδινά με αυτούς τους αυλώνες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μου αρέσει η λογική του τρέχοντος τρεξίματος του τζιφου. Κρύο σχετικό μδ χιόνια στα ορεινά από Δευτέρα στη συνέχεια οι θερμοκρασίες σταθερα κάτω από 0 και διαδοχικά συστήματα με υετο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Μιχαήλ εγώ τους φοβάμαι αυτούς. Ας έρθει από τα ΒΑ και ας σκάσει Ιταλία να χιονιστειτε φουλ. Δεν χιονίζει εύκολα πεδινά με αυτούς τους αυλώνες. 

Δες σενάριο 13 του τζίφου, δεν ψάχνω μόνο τον αυλώνα από βΔ, αλλά το κατάλληλο συνδυασμό υχος από βα. Ναι από ΒΑ χιονίζει καλά, αλλά συνήθως όχι οι μπακ ντορ, καθώς το χαμηλό δύσκολα φτιάχνεται σε ευνοικό σημείο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Μιχαήλ εγώ τους φοβάμαι αυτούς. Ας έρθει από τα ΒΑ και ας σκάσει Ιταλία να χιονιστειτε φουλ. Δεν χιονίζει εύκολα πεδινά με αυτούς τους αυλώνες. 

Δεν χιονίζει με τίποτα πεδινά με αυτους θες να πεις..Εδώ Λετονία και το πάλευε και με το που μπήκε από ΒΑ πήγε -15 από 0,+1 σε 4 ώρες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θετικος ο απολογισμος απο τα 12αρια...Φερνουν συνεχεις διαταραχες με βροχες στα πεδινα και χιονια στα ορεινα...Ειναι μια καλη αρχη εφοσον συνεχιστουν αναλογα τρεξιματα...Και το τζεμ και ο τζιφος αφηνουν υποσχεσεις...Μακαρι...Εχουμε αναγκη και το κρυο και τα νερα..Και τα χιονια ας κατεβουν οσο πιο χαμηλα γινεται..Αρκει επιτελους να εξαφανιστει ο κιτρινιαρης και αυτο το φλωρικο γαλανο του ουρανου...Ωραιο χρωμα αλλα οχι για τωρα ουτε για συνεχεια...Ελεος πια....Αντε ρε παιδες..Να δουμε και το Ευρωπαικο αργοτερα...Αυτος αλλωστε πρωτοεδειξε σειρα χαμηλων να μας επηρεαζουν απο το χθεσινο 12αρι του..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, sakis13 said:

Θετικος ο απολογισμος απο τα 12αρια...Φερνουν συνεχεις διαταραχες με βροχες στα πεδινα και χιονια στα ορεινα...Ειναι μια καλη αρχη εφοσον συνεχιστουν αναλογα τρεξιματα...Και το τζεμ και ο τζιφος αφηνουν υποσχεσεις...Μακαρι...Εχουμε αναγκη και το κρυο και τα νερα..Και τα χιονια ας κατεβουν οσο πιο χαμηλα γινεται..Αρκει επιτελους να εξαφανιστει ο κιτρινιαρης και αυτο το φλωρικο γαλανο του ουρανου...Ωραιο χρωμα αλλα οχι για τωρα ουτε για συνεχεια...Ελεος πια....Αντε ρε παιδες..Να δουμε και το Ευρωπαικο αργοτερα...Αυτος αλλωστε πρωτοεδειξε σειρα χαμηλων να μας επηρεαζουν απο το χθεσινο 12αρι του..

Και επιτέλους αυτό το γαλανομπλε το βλέπουμε στα μονδελα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, south coast είπε:

ΧΕΙΜΩΝΑΣ 2022-23

Το προσήνεμο στράτευμα περιμένοντας να κοκκινήσει η Λόντρα...

vikings-s4-finale.jpg.3ddc0a419b8f4b7c288109b68dfa9fc8.jpg

1000 π.Χ🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πραγματικά απίστευτος Αζορικός, μεεγάλη κατάβαση στην Αμερική και ο βόρειος πόλος έτοιμος να ξεχυθεί στην Ευρώπη. Μακάρι να εβγαινε ο τζίφος μέχρι το τέλος του.!

gfs-0-360.png?12

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν εβγαινε αυτουσιο το τωρινο 12αρι για αρχη ,θα μιλαγαμε για τα πρωτα σημαδια αναρρωσης του  φετινου χειμωνα 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σας ειπα εχθές οτι έχω τρυπώσει στα κεντρικά της μυστικής οργάνωσης και γελούσατε μαζί μου!!! Οπως βλέπετε...έχω ήδη κουνήσει τέρμα προς τα πάνω το μοχλό για τον Αζορικό!!! Τα αποτελέσματα φάνηκαν στο 12αρι του τζίφου. Και είναι μόνο η αρχή!!! Απλά...δεν ήθελα να το κάνω εντελώς άκομψα. Ειπα να χιονίσει πρώτα στα βουνά και μετά στα πεδινά!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αναμφίβολα τα σημερινά 12z τρεξίματα των GEM, GFS είνια ότι πιο ελπιδοφόρο έχουμε δει τον φετινό "χειμώνα" τόσο από άποψη υετού σε πρώτη φάση όσο και από άποψη πραγματικού χειμώνα για το τελευταίο τρίτο του Ιανουαρίου.

Ας επικεντρωθούμε για αρχή στις τόσο αναγκαίες βροχές για πεδινά και χίονια για ορεινά της επόμενης εβδομάδας όπου ανά την Ελλάδα και αν η προοπτική για τις 20 ΙΑΝ και μετά εξακολουθεί να αποτυπώνεται στους χάρτες σε 5 μέρες, όπως τώρα, τότε επιτέλους The game will be ON !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...