Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, freeze είπε:

Από εχθές προχθες το παρατήρησα ... Αλλά έπεσε η μπαταρία στο κινητό και δεν πρόλαβα να το γράψω... Νομίζω με το τζεμ είχε ομοιότητα αλλά σε άλλες ώρες ... Βρε λες να είναι κάποιο μπαγκ χρόνου ... Δεν μπορεί ο βασιλιάς να είναι τόσο εκτός ...

Ναι και εγώ το ίδιο. Όχι με το ούκμο είχε την ομοιότητα: Συγκεκριμένα το 6ζ του τζίφου στις 138 ώρες, με το 12ζ του ούκμου, στις 168 ώρες. Σαν  μετάφραση στον χάρτη της Ευρώπης ο τζίφος έβγαζε παρόμοια πράγματα 36 ώρες νωρίτερα

 

gfs-0-138.png?6ukmo-0-168.png?12

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στα χιόνια οι μεγάλοι παίχτες είναι τα ανατολικά προσήνεμα. Χιονίζονται με πολύ απλές διατάξεις και ο συνδυασμός Aegean effect με διάρκεια φαινομένων (ακόμα και μέρες) μπορεί να δώσει μεγάλες ποσότητες (π.χ. 2 μ. στην Κύμη με Αριάδνη). Και σε άλλα μέρη στην Ελλάδα μπορεί να βάλει πολύ χιόνι με τις κατάλληλες διατάξεις, όμως αυτό δεν νομίζω να γίνεται, ούτε γινόταν στο παρελθόν, με την ευκολία και συχνότητα που συμβαίνει στα ανατολικά προσήνεμα, με την Εύβοια να έχει τις μεγαλύτερες δυνατότητες σε όλες τις κατηγορίες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε κάθε περίπτωση αυτό θα προστεθεί την λίστα τω λαθών του τζίφου. Κοίταξα όλα τα προηγούμενα τρεξίματα του ευρωπαίου, με ναι, αρκετά διαφορετκά αποτελέσματα στις 170+ ώρες, αλλά μέχρι τις 100 έχει πολύ μικρές διαφορές. Αν δει τον τζίφο κανείς μέχρι τις 100, για τα ίδια τρεξίματα, θα τα κάνει πάνω του από τα γέλια.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δεν λέγαται τυχαία ****** μας ο Ευρωπαίος..

Το τσίρκο μας φτιαχνει καλά καλά και στις κρίσιμες ώρες ο ****** μας προσγείωνει😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Παντου εκτος δρομων.Τους δρομους τους καθαριζουν.

Αααα..ε βάλε 3-4 ακόμη τότε στις 10 που είπα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Αααα..ε βάλε 3-4 ακόμη τότε στις 10 που είπα...

Δηλαδη 10 μερες βγαινατε με τα ελκηθρα εξω?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Δηλαδη 10 μερες βγαινατε με τα ελκηθρα εξω?

Εκτός κεντρικών δρόμων μικρά δρομάκια είχαν χιόνι που πάγωνε το 88 για κανά δεκαήμερο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως δεν είναι άσχημο ακόμη και έτσι με μικρές βελτιώσεις το αικον και για τα κοντινά αλλά και για την προοπτική. image.png.53f2e1c1cc675eecd0e39e6345c44327.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, bill24 είπε:

Θα  επιμεινω στην σπηλια😜σκεψου πως σε αυτην την κακοκαιρια που πηλιο περτουλια φλωρινες μετσοβο δεν εκανε τιποτα εκει λεει το thessalia.tv.gr πως εκανε 10 ποντακια.εχει και σχετική φωτο νομιζω

Επιμενω οτι δεν υπαρχει κατοικησιμη περιοχη στην ελλαδα να συγκρινεται με τα χανια στο πηλιο....Ο μονος χειμωνας που στα χανια το χιονι δεν ξεπερασε το 1,5  μετρο μεσα στο χωριο ηταν το 13-14..... Τωρα τι να λεμε τον μαρτιο φετος ειχαν 3 μετρα, τον ιανουαριο 2 μετρα, το 2012 ειχαν 4 μετρα ενω καθε χρονο φτανει τα 2....Για το 2003 δεν μιλαω.....Αλλα δεν ειναι καν σωστη η συγκριση με σπηλια κισσαβου γιατι η σπηλια ειναι 300-400 μετρα πιο χαμηλα απο τα χανια......συγνωμη και παλι για το οφφτοπικ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Διορθώνει το τεράστιο συστηματικό σφάλμα ο Τζιφός στον Καναδά. Την μαυρίλα δείτε.

 

17-46-57-animuty3.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω ότι θα κατεβάσει τον Αυλώνα αρκετά πιο ανατολικά Μιχαήλ ενώ μοιάζει να κάνει και καλύτερη αποκοπή στο χαμηλό στις ΗΠΑ το οποίο δεν ξέρω τι μπορεί να κάνει ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, bill24 είπε:

Θα  επιμεινω στην σπηλια😜σκεψου πως σε αυτην την κακοκαιρια που πηλιο περτουλια φλωρινες μετσοβο δεν εκανε τιποτα εκει λεει το thessalia.tv.gr πως εκανε 10 ποντακια.εχει και σχετική φωτο νομιζω

Στο καταφύγιο είχε 10 πόντους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλό φαίνεται το ουκμο στις 96 Τζιφός βελτιωμενο, αποκλείεται να βγάλει χειρότερο από το 6αρι έτσι και αλλιως.

-54 στα 500 στα δυτικά της Γροιλανδίας, πολύ κοντά στο απόλυτο ελάχιστο που μπορούμε να δουμε

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά καλησπέρα! σας παρακολουθώ πολύ καιρό και από αρκετά μικρός λόγω της τρέλας μου για τον καιρό (από το 2018 περίπου) χωρίς να γράφω και είπα να μπω και εγώ στην παρέα. Είμαι από Καλαμάτα και σπουδάζω στην Αθήνα και είμαι έτοιμος για ένταξη στην προσήνεμη ταξιαρχία με στόχο το απόλυτο 3/3 αλλά και τον μεγάλο κεντροβόρειο για τα παιδιά από τα βόρεια εννοείται!   

ΥΓ1. αν μπορεί κάποιος να μου πει πως αλλάζω το όνομα σε σκέτο Axilleas για να μην φαίνεται μόνο η Καλαμάτα σαν τοποθεσία μου γιατί δεν το βρίσκω. 

ΥΓ2. ΠΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΦΕΡΟΥΜΕΕ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Axilleas kalamata είπε:

Παιδιά καλησπέρα! σας παρακολουθώ πολύ καιρό και από αρκετά μικρός λόγω της τρέλας μου για τον καιρό (από το 2018 περίπου) χωρίς να γράφω και είπα να μπω και εγώ στην παρέα. Είμαι από Καλαμάτα και σπουδάζω στην Αθήνα και είμαι έτοιμος για ένταξη στην προσήνεμη ταξιαρχία με στόχο το απόλυτο 3/3 αλλά και τον μεγάλο κεντροβόρειο για τα παιδιά από τα βόρεια εννοείται!   

ΥΓ1. αν μπορεί κάποιος να μου πει πως αλλάζω το όνομα σε σκέτο Axilleas για να μην φαίνεται μόνο η Καλαμάτα σαν τοποθεσία μου γιατί δεν το βρίσκω. 

ΥΓ2. ΠΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΦΕΡΟΥΜΕΕ 

ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΑΧΙΛΛΕΑ!!

ΠΑΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΦΑΙΡΟΥΜΑΙ , ΕΝΝΟΕΙΣ ΜΑΛΛΟΝ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Axilleas kalamata είπε:

Παιδιά καλησπέρα! σας παρακολουθώ πολύ καιρό και από αρκετά μικρός λόγω της τρέλας μου για τον καιρό (από το 2018 περίπου) χωρίς να γράφω και είπα να μπω και εγώ στην παρέα. Είμαι από Καλαμάτα και σπουδάζω στην Αθήνα και είμαι έτοιμος για ένταξη στην προσήνεμη ταξιαρχία με στόχο το απόλυτο 3/3 αλλά και τον μεγάλο κεντροβόρειο για τα παιδιά από τα βόρεια εννοείται!   

ΥΓ1. αν μπορεί κάποιος να μου πει πως αλλάζω το όνομα σε σκέτο Axilleas για να μην φαίνεται μόνο η Καλαμάτα σαν τοποθεσία μου γιατί δεν το βρίσκω. 

ΥΓ2. ΠΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΦΕΡΟΥΜΕΕ 

Καλώς μας ήρθες...καλά χιόνια στην πατρίδα σου!!!!😋😋😋🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...