Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν το έβγαλε τελικά ο Τζίφος αλλά το γυροφερνει στις 746 ώρες.

Δεν πρόκειται να βγει, αλλά να έχουμε κάτι να κουβεντιάζουμε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ens_image.php?geoid=52690&var=201&run=12

Προλαβαινει να τα εξαφανισει και αυτα τα πταισματα υετου στα επομενα τρεξιματα ο τζιφος και οχι μονο

Σοβαρα τωρα τι θα γινει με αυτη την ****πολη?θα αποφασισει να βρεξει επιτελους? ναι η οχι?

 

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Χιών είπε:

Δεν το έβγαλε τελικά ο Τζίφος αλλά το γυροφερνει στις 746 ώρες.

Δεν πρόκειται να βγει, αλλά να έχουμε κάτι να κουβεντιάζουμε...

Κάποια στιγμή θα το πετύχει...που θα πάει!!😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είναι απίστευτο ότι ούτε να βρέξει δεν μπορεί. Τρομακτική η ανυπαρξία υετού και δεν ξέρω πως θα ξεσπάσει η φύση την άνοιξη ή το καλοκαίρι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Τίποτα.. Το θέμα είναι να έμπαινε και η 0 να κάλυπτε όλη την Ήπειρο, και εκεί που έχει υψόμετρο... Τι να πω θα δείξει

Μιχαήλ το γνωρίζεις πολύ καλύτερα από εμένα ότι με το συγκεκριμένο σύστημα τα 850 θα είναι πιο κάτω από ότι δείχνει, Ευρωπαίος ένα πράγμα,γιατί το φοβάσαι τόσο και δες και την παράμετρο του σύνηθες πισωγυρισματος των τελευταίων ωρών μέχρι να έρθει πάλι εκεί που πρέπει.....πίστη φίλε και θα έρθει.....ούτως η άλλος στα 600 με 700 είσαι τώρα στα ελάχιστο μενει.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Είναι απίστευτο ότι ούτε να βρέξει δεν μπορεί. Τρομακτική η ανυπαρξία υετού και δεν ξέρω πως θα ξεσπάσει η φύση την άνοιξη ή το καλοκαίρι. 

Τιποτα δεν θα κανει

Ετσι θα μας παει με ξηρασια, για να μας καψει το φετινο καλοκαιρι,για να πανηγυριζουν και οι μπαγιανακιδες για το ομορφο κλιμα αυτης  της χωρας 🤮

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ποιος ειμαι εγω που θα σ εμποδισει, εκτος απο ενας φιλος που ανησυχει?

Αμα ανησυχείς πραγματικά παρακάλεσε να ερθει κανενα χιόνι γιατι δεν θα την παλέψω.😄 Είπαμε να μην κάνει φετος χειμώνα αλλα μας έφτασε στα όρια .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Χιών είπε:

Μοντέλο κλόουν 🤡 εν δράσει

image.png.4218b8e3ebe73ac342a9eb1e94e9b612.png

Ο Ευρωπαίος σιγά σιγά θα δείξει τον δρόμο. Είτε για μας είτε για Κ.Β είτε στο να μην έρθει τίποτα. Και από κοντά το ουκμο. Τζεμ τζίφος σε μαύρα χάλια αυτόν τον καιρό..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Δυστηχως παιδια δεν φενεται τπτ ουτε στα μακρινα ουτε στα κοντινα..μονο τα θελω μας εχουν μεινει....

Εδω χαλανε τρεξιματα για πλακα κοντα στις 102 ωρες.Μιλαμε για τραγελαφοι αξιοπιστιας απο τα λεγομενα (επιστημονικα μοντελα) καιρου

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαχαχαχα Ε οχι ρε παιδιά και όχι η δυτικη μακεδονια ...με μειον 1 η δυτικη μακεδονια σε φλωρινα καστορια γρεβενα  και δυτικη μερια Κοζάνης θα χιονιζεται πανω απο τα 600 σίγουρα..δε βγαζει τύχαια ο τζιφος 900 μέτρα επίπεδο παγοποιησηςνστη μέση της δυτικής μακεδονιας...Ο μόνος τρόπος τα υψόμετρα να ναι πιο χαμηλα στην ηπειρο ηταν το χαμηλο να περάσει βορεια της Ελλάδας οταν το χαμηλο είναι δίπλα μας η δυτικη μακεδονια θα χει χιονι σε πιο χαμηλα υψόμετρα  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γενικα εχω απογοητευτει λιγο ως προς την ανατολικη πλευρα που εχει υποτροπικο.. Και βλεπω οτι δεν φευγει αυτο θα μπαστακωθει για καιρο. Με τον υποτροπικο στα δεξια, οσοι αζορικοι και να σηκωθουν, οσα κοκκινα και να εχει η αγγλια, νομιζω δεν θα γινει τιποτα.. Ενταξει, αυτα σιγουρα αλλαζουν στη στιγμη οποτε παραμενω αισιοδοξος. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Galanto said:

Χαχαχαχα Ε οχι ρε παιδιά και όχι η δυτικη μακεδονια ...με μειον 1 η δυτικη μακεδονια σε φλωρινα καστορια γρεβενα  και δυτικη μερια Κοζάνης θα χιονιζεται πανω απο τα 600 σίγουρα..δε βγαζει τύχαια ο τζιφος 900 μέτρα επίπεδο παγοποιησηςνστη μέση της δυτικής μακεδονιας...Ο μόνος τρόπος τα υψόμετρα να ναι πιο χαμηλα στην ηπειρο ηταν το χαμηλο να περάσει βορεια της Ελλάδας οταν το χαμηλο είναι δίπλα μας η δυτικη μακεδονια θα χει χιονι σε πιο χαμηλα υψόμετρα  

Ποτέ μη το λες αυτό. Πχ εχει βρέξει Καστοριά ακόμα και με -6 στο παρελθόν (18/3/22)

Η συγκεκριμένη περιοχή παντως έχει την τιμητική της να χιονιζεται με -1/0 στους δυτικούς χιονιαδες, και να περνάει ακόμα και Φλώρινα/Κοζάνη στο κρυο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Ο Ευρωπαίος σιγά σιγά θα δείξει τον δρόμο. Είτε για μας είτε για Κ.Β είτε στο να μην έρθει τίποτα. Και από κοντά το ουκμο. Τζεμ τζίφος σε μαύρα χάλια αυτόν τον καιρό..

Να μην ερθει τιποτα ειναι το πιο μικρο σεναριο ευτυχως προς το παρον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Αμα ανησυχείς πραγματικά παρακάλεσε να ερθει κανενα χιόνι γιατι δεν θα την παλέψω.😄 Είπαμε να μην κάνει φετος χειμώνα αλλα μας έφτασε στα όρια .

Εγω θα παρακαλεσω για τον φιλο μου.Αλλα επειδη παρακαλαω μηνες τωρα για βροχες κι εχω παρει τ@@@@@ μου,μηπως να ελεγες σε καποιον αλλον?😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

λολ ρε ούτε κρύο δεν θα κάνει στο τέλος. Πάλι 10+ μέγιστες θα έχει. χαχα

καλα ελπιζω να μην περιμενες κρυο με δυτικο καιρο στον βολο αχαχαχαχα βγαζει νοτιαδες και μας μουλιαζουν στην υγρασια

τοτε χιονιζε γιαννενα και ο βολος ειχε 15 βαθμους, μεχρι και η μακρινιτσα ειχε 9,4 μεγιστη, βεβαια ψηλα μετα επεσε

 

archives-2015-2-2-12-1.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Να μην ερθει τιποτα ειναι το πιο μικρο σεναριο ευτυχως προς το παρον

Ο πανακογλου ειχε κανει ωραιο live και πολυ αναλυτικο πριν λιγο καιρο..ειχε πει θα ξανακανει τωρα με τα νεοτερα στοιχεια...ξερεις κατι????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

ούκμο χαχαχα

image.png.602e6e1eb3e7b418ecff8e8c94185ccc.png

 

 

 

 

ΙΣΤΟΡΙΚΟΣ ΑΙΡΧΑΙΤΑΙ🥴

 

image.png.df94cc7b29bcb357e3dc2feb42371f1d.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Delsnow είπε:

Ο πανακογλου ειχε κανει ωραιο live και πολυ αναλυτικο πριν λιγο καιρο..ειχε πει θα ξανακανει τωρα με τα νεοτερα στοιχεια...ξερεις κατι????

Ηταν να γινει σημερα αλλα λογω υποχρεωσεων η αυριο η πεμπτη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Yata είπε:

Ποτέ μη το λες αυτό. Πχ εχει βρέξει Καστοριά ακόμα και με -6 στο παρελθόν (18/3/22)

Η συγκεκριμένη περιοχή παντως έχει την τιμητική της να χιονιζεται με -1/0 στους δυτικούς χιονιαδες, και να περνάει ακόμα και Φλώρινα/Κοζάνη στο κρυο

Δε μίλησα γενικα... σε παλιό ποστ με τις ιδιοτροπίες της καθε περιοχής εχω εξηγήσει ότι μέτωπα απο βορειοανατολικά και στα γρεβενα με μειον 5 εχει 3 βαθμους και βρεχει....Αλλά μίλησα γία το συγκεκριμένο με χαμηλο βαθύ δυτικα το μειον 1 για καστορια γρεβενα και δυτικη μερια της Κοζάνης φτανει για να εχου  χιονι ανετα απο τα 600

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 minutes ago, JohnTheSnow said:

Σημαντική βελτίωση και των ενσέμπλς του τζίφου

Ακόμη είναι στις 26/1... κορδόνι πάνω στην κλιματική τιμή... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...