Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε 6αρι είσαι εσυ πάμε για δωδεκαριά τα σοβαρά πάμε να τον φέρουμε φωτοβολίδα τέλη του μήνα άντε γιατί μας ζαλησαν φέτος δεν έκανε χειμώνα ζέστη ζέστη ζέστη βαρέθηκα να το ακούω παντού αυτό !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ενθουσιαζομαι ακομα.

Για Γιαννενα αρχιζω να πιστευω πωs θα καταφερει να χιονισει αλλα απο χιονοστρωσειs βλεπω να μενουμε στον πατο του βαρελιου δυστυχωs.

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα σε όλους! Πρώτη φορά αρχίζει να φαίνεται μια,σοβαρή κάθοδος,Αυλώνα προς τα μέρη μας! Είναι ακόμη νωρίς για,να,δούμε που θα πάει..ας,επικενντρωθουμε,στον εμποδισμο πρώτα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως δεν είναι μόνο το δίπολο ΚΒ- κλασσικά προσηνεμα (Αθήνα Χαλκίδα)

Υπάρχει και ένας 3ος πόλος, αθόρυβος αλλά ίσως ο πιο αποτελεσματικός από όλους. 

Ο άξονας Καμένα Βούρλα - Μαρτίνο μέχρι Θήβα. Πολλές φορές αυτοί έχουν τις θερμοκρασίες που δεν έχουμε εμείς εδώ κάτω. Θυμάμαι τρελούς χιονιαδες σε αυτές τις περιοχές. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ποτε επιστρεφει ο γιαννακης απο ισπανια;

31 γεναρη

Ποτε επιστρεφει ο χειμωνας ελλαδα

gfs-1-348.png?6

 

Επειδη το φερνω εγω φετος μπορω να δεχτω και παραγγελιες για να κοψω και να ραψω τον αυλωνα καταλληλα, το τελικο ντιλ πρεπει να ευνοει οπωσδηποτε την περιοχη που θα βρισκομαι (Βολο η γιαννενα) 

δεχομαι μονο σοβαρες προτασεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

Ποτε επιστρεφει ο γιαννακης απο ισπανια;

31 γεναρη

Ποτε επιστρεφει ο χειμωνας ελλαδα

gfs-1-348.png?6

 

Επειδη το φερνω εγω φετος μπορω να δεχτω και παραγγελιες για να κοψω και να ραψω τον αυλωνα καταλληλα, το τελικο ντιλ πρεπει να ευνοει οπωσδηποτε την περιοχη που θα βρισκομαι (Βολο η γιαννενα) 

δεχομαι μονο σοβαρες προτασεις

Πλακα πλακα το ειχεs πει και οντωs βλεπω να γινεται πραγματικοτητα χαχαχα

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν και δεν εχω δει ακριβώς τι παιζει σήμερα νομίζω οτι η τάση εχει διαμορφωθεί και το σήμα για το "κλείδωμα" θα δωθεί εαν καποια ensembles (μακάρι και τα κύρια των μοντέλων ) φέρουν την κάθοδο του Αυλώνα πιο γρήγορα π.χ στις 26-27/01.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, oldboy332 είπε:

Αν και δεν εχω δει ακριβώς τι παιζει σήμερα νομίζω οτι η τάση εχει διαμορφωθεί και το σήμα για το "κλείδωμα" θα δωθεί εαν καποια ensembles (μακάρι και τα κύρια των μοντέλων ) φέρουν την κάθοδο του Αυλώνα πιο γρήγορα π.χ στις 26-27/01.

26-29 θα το φέρουμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Δεν ενθουσιαζομαι ακομα.

Για Γιαννενα αρχιζω να πιστευω πωs θα καταφερει να χιονισει αλλα απο χιονοστρωσειs βλεπω να μενουμε στον πατο του βαρελιου δυστυχωs.

 

 

Για το σαββατο λες η πιο μετά? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, swthrhs είπε:

Αφού μέχρι τις 204 έχει ανανεώση

Εκεί που έφτασε ο αντικυκλωνας στις 200 ειναι δυνατόν να κατεβάσει κατι στις 300,,,αν γίνει η αναδίπλωση θα κετεβει μετα τις 340

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για 25-26 πάντως όλα τα ensembles και το κύριο βγάζουν χαμηλά-βόμβες, με πολλά νερά αλλά και χιόνια μέχρι ημιορεινά.

Φαίνεται ότι θα είναι πολύ σημαντική κακοκαιρία, ας ελπίσουμε να το κρατήσει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Για το σαββατο λες η πιο μετά? 

Ναι για προσκαιρη οριακη χιονοπτωση μεσα στο Σ/Κ

Για πιο μετα πολλα μπορει να αλλαξουν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα ορεινά μας άνω των 1100-1200 θα φορτώσουν πολύ χιόνι το επόμενο δεκαήμερο. Μακάρι το χαμηλό που δείχνει στις 25-27 να καταφέρει να περάσει στο Αιγαίο και να δώσει βροχές στην Ανατολική Ελλάδα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πάντως το κύριο και το κοντρολ είναι από τα πιο θερμα μέλη για 26/27, ο μ.ο. πολυ πιο χαμηλά, η λογική λεει οτι στο 12αρι θα δουμε διαφορετικό τρεξιμο από το κυριο για μετα τις 26/1...

image.thumb.png.9fd1df2b08b67464be51c00bdedc5858.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...