Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Γιαννιώτης Γ. είπε:

504 σελιδες τομοι χαρτεςςςς

Που να έκανε και χειμώνα να λές!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Εγώ να πω την αμαρτία μου, και ξέρω ότι δεν είναι σωστό αυτό που λέω αλλά έτσι νιώθω, το μόνο που με νοιάζει πλέον είναι να ρίξει καμιά 20cm στην πόρτα μου. Έχει μείνει ένας μήνας πλέον + ο Μάρτης που είναι λαχείο και γενικά κατά 99% δεν είναι για σοβαρά χιόνια. Μεγάλη μέρα, κτλ κτλ. Προφανώς αν βγει καμιά κακοκαιρία με -2 και χιονίσει μέχρι τα 500μ θα είναι μια χαρά αλλά δεν θα πετάξω και απ' τη χαρά μου, ακριβώς επειδή ζούμε ένα τεράστιο σίχαμα φέτος και μόνο ένα καλό πεδινό χιόνι θα με έκανε να χαρώ καιρικά. Και έτσι και αλλιώς αν χιονίσει καλά στο Βόλο θα χιονίσει καλά και στο Πήλιο. Δεν αποκλείω το ημιορεινό χιόνι.

Και πολυ καλα κανεις.....και εγω προτιμαω να χιονισει στηνπορτα μου, αλλα ειμαι σιγουρος οτι και εσυ το βλεπεις ρεαλιστικα μεχρι καποιο σημειο.....Δηλαδη οκ το τοπ σεναριο ειναι να ριξει 20 εκ στην πορτα σου, αλλα αν δεν ; τουλαχιστον ας πασπαλισει ...και αν δεν ; τουλαχιστον να χιονισει....και αν δεν ; τουλαχιστον χιονονερο με χιονια ημιορεινα....και αν δεν ; και παει λεγοντας 😛 Σε εμενα τουλαχιστον ετσι λειτουργει αυτο...τωρα αλλοι βεβαια μπορει αν δεν εχει χιονι να προτιμανε τα 20αρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιμένουν καλα τα ανσάμπλ του ευρωπαίου για εδώ με πολύ υετό σε συνδυασμό με καλές θερμοκρασίες για χιόνια μέχρι αρκετά χαμηλά  .. τα κρατάω για απόδειξη αν βγει οτιδήποτε πολύ χάλια και διαφορετικό....

ens_image.php?geoid=52949&var=201&run=0&date=2023-01-20&model=ecm&member=ENS&bw=1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, theodors3 είπε:

6αρι Τζιφου ειτε καλο ειτε κακο παντα ακυρο ακομα κ τα ενς του δεν εχουν αξια!

Ετσι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φέτος είναι τόσο άσχημα τα πράγματα που αποτι βλέπω άνετα εκεί που κοιτάμε για ψυχρή εισβολή βγαίνει θερμή λίγο ακόμα αν σκάψει την φέραμε!στο διάγραμμα ακόμα περινενω να πιάσουμε αρνητικές στα 850 όσο περνάνε οι μέρες τόσο και ποιο μπροστα πάνε τα αρνητικές 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης μασ είπε:

Και πολυ καλα κανεις.....και εγω προτιμαω να χιονισει στηνπορτα μου, αλλα ειμαι σιγουρος οτι και εσυ το βλεπεις ρεαλιστικα μεχρι καποιο σημειο.....Δηλαδη οκ το τοπ σεναριο ειναι να ριξει 20 εκ στην πορτα σου, αλλα αν δεν ; τουλαχιστον ας πασπαλισει ...και αν δεν ; τουλαχιστον να χιονισει....και αν δεν ; τουλαχιστον χιονονερο με χιονια ημιορεινα....και αν δεν ; και παει λεγοντας 😛 Σε εμενα τουλαχιστον ετσι λειτουργει αυτο...τωρα αλλοι βεβαια μπορει αν δεν εχει χιονι να προτιμανε τα 20αρια

Ε καλά εννοείται. Για το ιδανικό μιλάω, αλλιώς ας κάνει το καλύτερο που μπορεί, αυτό έλλειπε. Όλα εκτός του ήλιου και των νοτιάδων είναι μια χαρά, απλά το καλό χιόνι στην πόρτα είναι το τέλειο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να καταλαβουμε για τι εκτρωμα μιλαμε,τον φετινο χειμωνα Λαρισα δεν ξερω αν εχουμε πιασει αρνητικη Τ. Ανηκουστα πραγματα. Δεν πρεπει να εχει ξαναγινει αυτο.

Επεξεργάστηκε από athper
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, athper είπε:

Για να καταλαβουμε για τι εκτρωμα μιλαμε,τον φετινο χειμωνα Λαρισα δεν ξερω αν εχουμε πιασει αρνητικη Τ. Ανηκουστα πραγματα.

Δεν έχουμε όχι μέσα στην πόλη τουλάχιστον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τώρα ναι!!!πάει όπως πρέπει...στην τελική ευθεία θα πρέπει να έχουμε τον τζιφο απέναντι είχαμε πει!!!αυτά όσον αφορά τον πρώτο Αυλώνα πάντα...το μετά είναι αιωνιότητα ....το σενάριο πλέον είναι ξεκάθαρο όπως ο στόχος και οι ημερομηνίες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Δεν έχουμε όχι μέσα στην πόλη τουλάχιστον

Παιζει να μην εχει ξαναγινει να βγει χειμωνας ετσι.Για ολα υπαρχει η πρωτη φορα.Τουλαχιστον πιο κατω δεν εχει,εχουμε πιασει πατο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το 1050 αν έμενε στο κέντρο του ΒΠ μια χαρά τρέξιμο θα είχε βγει παρά τις όποιες αλλαγές σε Αμερική-Ατλαντικό . Απλώς δεν θέλει φέτος να δείξει τίποτα κάτω από τις 240 ώρες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Τώρα ναι!!!πάει όπως πρέπει...στην τελική ευθεία θα πρέπει να έχουμε τον τζιφο απέναντι είχαμε πει!!!αυτά όσον αφορά τον πρώτο Αυλώνα πάντα...το μετά είναι αιωνιότητα ....το σενάριο πλέον είναι ξεκάθαρο όπως ο στόχος και οι ημερομηνίες...

Ο τζίφος στο 6αρι έφερε βαθύ χαμηλό αλλά η κίνηση του μας άφηνε την κεντρική και δυτική Μακεδονία απέξω χωρίς φαινόμενα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Θα το μπουμπουνίσει ο τρελοτζιφος στο 6αρι!! Τέλη του μηνα!! 

Παντως για να λεμε την αληθεια ο τζιφος ειναι απιστευτα σταθερος.......εδω και 10 μερες βγαζει εισβολη στις 250-300 ωρες σταθερα. Ειναι βραχος, ουτε λεπτο πιο πριν ουτε λεπτο πιο μετα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Ο τζίφος στο 6αρι έφερε βαθύ χαμηλό αλλά η κίνηση του μας άφηνε την κεντρική και δυτική Μακεδονία απέξω χωρίς φαινόμενα. 

Ο τζιφος είναι τουλάχιστον μία μέρα πίσω από τις εξελίξεις...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, menidi είπε:

Θα το μπουμπουνίσει ο τρελοτζιφος στο 6αρι!! Τέλη του μηνα!! 

Μα έχει το κουβάρι μπροστά του έτοιμο να το ξετυλίξει και ο μάπας το χτυπάει από την λάθος πλευρά 😁 .Όλο πιο μετά πάμε. Πήρε το 1050 από το ΒΠ και το πήγε βόλτα σχεδόν στο Βανκούβερ. Άσε και κάτι στην θέση του γαμ*  την τύχη μου !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Γιάννης μασ said:

Παντως για να λεμε την αληθεια ο τζιφος ειναι απιστευτα σταθερος.......εδω και 10 μερες βγαζει εισβολη στις 250-300 ωρες σταθερα. Ειναι βραχος, ουτε λεπτο πιο πριν ουτε λεπτο πιο μετα

Με το ζορι την κραταει στα 3-4 τελευταια τρεξιματα, αν δεν τη δειξουν οι αλλοι το απογευμα θα εξαφανιστει..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Για να γελαμε Νικολα.Δεν παει να δειξει και 2 μετρα το μοντελακι.Ουκμο και παιος μονο για να εχουμε εναν μπουσουλα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η τελευταία αναδίπλωση πριν την κατάρρευση είναι αυτή που ποντάρουν τα προσήνεμα. Γενικά όμως τα ensembles δεν είναι ενθαρρυντικά, άσχετα τι δείχνει το κύριο στις 240-300 ώρες. 

Αν βελτιωθούν πολύ τα Ensembles για μετά τις 30, τότε αξίζει να δώσουμε σημασία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...