Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτο που κανει το ικον στο 12αρι μπορει να κανει δουλιτσα ημιορεινα ορεινα μπας κ παμε να το δουμε γτ δε βλεπω να μας κανει την χαρη κ φετος!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Galanto είπε:

όλο χαμόγελο,, φαντάσου πως είσαι τώρα που δε χιονίζει 😂😂😂😂

Αστα να πανε φιλε..δεν μπορω να κανω και τπτ...υπομονη...και φαντασου κατι καλο εχω να δω 3χρονια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια χαρά είναι το άικον,αυτό που θέλω είναι να σκάσει μέσα στο Ιόνιο και να αποκοπεί εκεί το χαμηλό για να δούμε παρατεταμένες βροχές και όχι περάσματα του 6ωρου..Βέβαια θα εκτοπίσει τα χιόνια πολύ ψηλά αλλά δεν πειράζει,έτσι κι αλλιώς δυναμική για πεδινά δεν έχει το σύστημα οπότε τι 1000 τι 1500..Ο υετός είναι το θέμα σε πρώτη φάση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, dimitris27 είπε:

Μια χαρά είναι το άικον,αυτό που θέλω είναι να σκάσει μέσα στο Ιόνιο και να αποκοπεί εκεί το χαμηλό για να δούμε παρατεταμένες βροχές και όχι περάσματα του 6ωρου..Βέβαια θα εκτοπίσει τα χιόνια πολύ ψηλά αλλά δεν πειράζει,έτσι κι αλλιώς δυναμική για πεδινά δεν έχει το σύστημα οπότε τι 1000 τι 1500..Ο υετός είναι το θέμα σε πρώτη φάση.

Από την στιγμή που δεν υπάρχει πουθενά χιόνι, θετικό θα είναι το πρόσημο στην χιονόστρωση στα βουνά με αυτή την συστήματα, καλώς να έρθει!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Τι έπαθες ρε Σπύρο? Πύρινος λόγος εναντίον συμφουρομιτών? Ότι μπορεί ψάχνεο ο καθένας. Εγώ θα το κυνηγύσω σε κάθε βουνοκορφή αλλά άλλος μπορεί να μην έχει αυτή τη δυνατότητα

Τι να παθω?ζω την μιζερη  πραγματικοτητα.Ανομβρια ,ρεκορ ηλιοφανειας στην καρδια του χειμωνα,ελλειψη νεφοκαλυψης.αχιονα βουνα σε ολλη την ελλαδα και οχι μονο.Αν εσυ προσωπικα προσπαθεις να κυνηγησεις κατι που τελικως δεν θα υπαρξει με ολη αυτη την ανωμαλη κατασταση στην οποια ζουμε.Τι να πω χαρα στο κουραγιο σου.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Ψάχνουνε μόνο  χιόνια  έξω από τις πόρτες τους οι πλεμπες εδω μεσα, Ενώ αν συνεχιστεί αυτό το σιχαμα, θα μας κάψει όλα τα βουνά φέτος το καλοκαίρι. 

Καλομαθημενα παιδακια, που νομίζουν ότι ζουν στο ροβανιεμι της Ευρώπης 

Εχουμε προσαρμοστει Σπυρακο μου...Ισα ισα το φορουμ μας εχει οργανωθει πληρως..Κανονιζουμε ρε συ και αγωνες ιππασιας και βολτες στα βουνα μας...🤣

caravan-1146133_1280.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, yiannis_volos είπε:

Μα αν χιονίσει στην πόρτα μας θα χιονίσει και στο βουνό. Δεν θυμάμαι ποτέ να χιονίζει στο Βόλο και να βρέχει στα Χάνια..

παντως εχει τυχει να χιονιζει βολο και χανια να εχει ξαστερια 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Μα αν χιονίσει στην πόρτα μας θα χιονίσει και στο βουνό. Δεν θυμάμαι ποτέ να χιονίζει στο Βόλο και να βρέχει στα Χάνια..

Και τι ειναι η πορτα μας δηλαδη,χιονοδρομικο κεντρο? για να εχει χιονια καθε χρονο

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Spyros Snowstorm είπε:

Και τι ειναι η πορτα μας δηλαδη,χιονοδρομικο κεντρο?

Όχι, είναι η πόρτα μας, είναι το wow και το μοναδικό πράγμα που περιμένω κάθε χρόνο (άντε ίσως τα τελευταία χρόνια και τις καταιγίδες γιατί άρχισα να κολλάω και εγώ το μικρόβιο). Για το χιόνι στην πόρτα μου θα τρέξω να δω κάθε τρέξιμο, και θα προσπαθήσω να ξεκλέψω χρόνο απ' τη δουλειά. Για χιόνια ορεινών καλώς να έρθουν, αυτό έλλειπε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Spyros Snowstorm είπε:

gfs-0-120.png?12

Σε τρομαχτικη εξαρση ο ατλαντικος στην καρδια του χειμωνα,

Τοσο ζεστα ειναι τα νερα του?

οχι τραβαει τον ατμο της ατμοσφαιρας βασικα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Όχι, είναι η πόρτα μας, είναι το wow και το μοναδικό πράγμα που περιμένω κάθε χρόνο (άντε ίσως τα τελευταία χρόνια και τις καταιγίδες γιατί άρχισα να κολλάω και εγώ το μικρόβιο). Για το χιόνι στην πόρτα μου θα τρέξω να δω κάθε τρέξιμο, και θα προσπαθήσω να ξεκλέψω χρόνο απ' τη δουλειά. Για χιόνια ορεινών καλώς να έρθουν, αυτό έλλειπε.

Ναι οκ,αλλα να προβληματιστεις και λιγο ομως και για αυτη την ανωμαλια που περναμε μεσα στην καρδια του χειμωνα  πρωτα

Στην ουσια μιλαμε για  ενα καλοκαιρι  διχως τελος.

Οπωτε για να θελησεις χιονια πρεπει να ερθουν και τα χαμηλα σωστα?Να ερθουν και οι εγκλωβισμενες ψυχρες μαζες που παραμενουν κλειδωμενες λογο της πολυς κακης κυκλοφοριας.Αν δεν αλλαξει αυτο και ο καιρος παραμεινει αρρωστος θα εμφανιστουν και τα πρωτα προβληματα

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Ναι οκ,αλλα να προβληματιστεις και λιγο ομως και για αυτη την ανωμαλια που περναμε μεσα στην καρδια του χειμωνα  πρωτα

Στην ουσια περναμε ενα καλοκαιρι  διχως τελος.

Οπωτε για να θελησεις χιονια πρεπει να ερθουν και τα χαμηλα σωστα?Να ερθουν και οι εγκλωβισμενες ψυχρες μαζες που παραμενουν κλειδωμενες λογο της πολυς κακης κυκλοφοριας.Αν δεν αλλαξει αυτο και ο καιρος παραμεινει αρρωστος θα εμφανιστουν και τα πρωτα προβληματα

Εννοείται ότι έχω προβληματιστεί. Το έχω γράψει πολλάκις άλλωστε.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 λεπτά πριν, menidi είπε:

Καλά.....εσύ πας για το 1/3!! Αφού μέχρι στιγμής έχεις 0/2 θα λέγαμε. Γιατί και η Μήδεια είχε χιόνι εκεί αλλά έλιωσε πολύ γρήγορα καθώς ανέβηκε η Τ.

Μια χαρά ήταν η Μήδεια κι εδώ στα δυτικά, παρ' ότι έλιωσε γρήγορα το χιόνι..... δε βλέπαμε πάγους για μέρες μετά όπως το 2008, όμως το χαρήκαμε όσο δε πάει.. εγώ πιο πολύ χάρηκα για την αδερφή μου και τη χαρά της, που δεν το είχε ξαναδεί.. πρόπερσυ πρέπει να τα πήγαμε καλύτερα απ' το 2002, αν κρίνω με βάση φωτογραφίες συγγενών μου... οπότε πάμε για το 2/3... πάντως και να μη χιονίσει στη πόρτα μου δε θα τρελαθώ κιόλας.. και τα παιδιά απ' τα βόρεια ψάχνουν τον τέλειο ιστορικό περισσότερα χρόνια από εμάς... πλακίστα κάνουμε με αυτά που περνάμε.. πως να τη παλέψουμε αλλιώς;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Ψάχνουνε μόνο  χιόνια  έξω από τις πόρτες τους οι πλεμπες εδω μεσα, Ενώ αν συνεχιστεί αυτό το σιχαμα, θα μας κάψει όλα τα βουνά φέτος το καλοκαίρι. 

Καλομαθημενα παιδακια, που νομίζουν ότι ζουν στο ροβανιεμι της Ευρώπης 

Ρε συ τι έκρηξη είναι αυτή;;; Αααααχχχ αν γινόταν κάτι παρόμοιο και τόσο δυνατο με κάνα ηφαίστειο, θα ξεχιονιζουμε μέχρι να βγάλει ελατοδάσος ο Υμηττός.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

Εννοείται ότι έχω προβληματιστεί. Το έχω γράψει πολλάκις άλλωστε.

Οπωτε ας ειμαστε εγκρατεις στις απαιτησεις μας

Δεν μπορω εγω προσωπικα να ζηταω χιονια,ενω μεσα μου ειμαι πολυ στεναχωρημενος με αυτο που ζω,

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Ρε συ τι έκρηξη είναι αυτή;;; Αααααχχχ αν γινόταν κάτι παρόμοιο και τόσο δυνατο με κάνα ηφαίστειο, θα ξεχιονιζουμε μέχρι να βγάλει ελατοδάσος ο Υμηττός.....

Εσυ το βλεπεις εκρηξη,εγω απογοητευση με αυτο το αισχος που περναμε,

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

gfs-0-180.png?12

Αν δεν σηκωθει ο πεθαμενος(που δεν το βλεπω με αυτες τις χαμηλες πιεσεις απο πανω του)Λογικα νεο καταπιονα θα μας βγαλει το 12αρι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Οπωτε ας ειμαστε εγκρατεις στις απαιτησεις μας

Δεν μπορω εγω προσωπικα να ζηταω χιονια,ενω μεσα μου ειμαι πολυ στεναχωρημενος με αυτο που ζω,

 

Θεωρώ ότι εδώ που φτάσαμε τα βουνά θα χιονιστούν μαζί με τα πεδινά. Θα κάνει μια κατεβασιά κάποια στιγμή, δεν γίνεται, και όποιος είναι ο τυχερός. Αλλά συνεχή χαμηλά από τα δυτικά με χιόνι απ' τα 500μ και πάνω, και βροχές στα πεδινά δεν το βλέπω να έχει όρεξη φέτος. Δεν βγαίνει τίποτα. Έχουμε 1,5 μήνα χοντρικά, μακάρι να αλλάξει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Spyros Snowstorm είπε:

gfs-0-180.png?12

Αν δεν σηκωθει ο πεθαμενος(που δεν το βλεπω με αυτες τις χαμηλες πιεσεις απο πανω του)Λογικα νεο καταπιονα θα μας βγαλει το 12αρι 

Κι όμως με μόλις 990 χαμηλό και όχι πυκνές ισοβαρεις άνετα μπορεί να σηκωθεί ο αζορικος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Avalanche είπε:

Μια φορά να δω τέτοια ενσεμπλς για εδώ....μια φορά όμως..το έχω άχτι..😂😂😂😂😂😂😂

Το Όσλο πάει για τρελή χιονόστρωση...

 

 

 

graphe3_10000___10.7461_59.9127_Oslo.png

κατι τετοια ειχε στην ελλαδα χρονιες οπως το 2012,2017,2019, νομιζω οτι ακομα και περυσι ηταν ετσι τελη γεναρη και αν θυμαμαι καλα πριντην μηδεια βγαζαν κατι τρελα για ψυχος 2 εβδομαδες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...