Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ ωραια ανσαμπλ θα βγάλει κ τζιφος για μετα τις 11 με 12 καθώς σε αρκετα γινεται πολυ καλη αναδίπλωση...Αλλά σιγά ενα σαν και μετα αλλάζουν συνεχεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, bill24 είπε:

Αχχ δυστυχως χωρις να θελω να το παιξω ειδημων οταν ελεγα πριν τα χριστουγεννα μεχρι 10 γεναρη τιποτα,μετα τα χριστουγεννα μεχρι 15 γεναρη τιποτα με θεωρουσατε υπερβολικο αλλά το πραγμα φαινεται...οχι 100% απο τα ανσαμπλ αλλά απο την κυκλοφορια...δεν βλεπω κατι να αλλαζει προσωπικα

Ακόμη και τ ανσμπλ σε μια κυκλοφορία χωρίς κάποιον γιαγσντιο εμποδισμο πάνω σου έχουν αξία μέχρι 10 μέρες το πολυ,εντάξει δεν λέμε να δείχνουν +5 και να περιμένεις το -5

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, larissa_mare είπε:

Τασο παμε για τέλος Γενάρη αρχές Φλεβάρη σαν το 2006.. ξέρεις εσυ

Σιγά το φλεβάρη του 2006, της πλάκας ήταν στη θεσσαλονίκη. Προσωπικά μου είναι παντελώς αδιάφορο αν θα βρέχει το χειμώνα στα βουνά επειδή έχει ζέστη ή αν δεν χιονίζει καθόλου και δεν έχουν χιόνια, αφού το μόνο που με ενδιαφέρει είναι αν θα χιονίζει στη θεσσαλονίκη. Οπότε απλά όσο περνάνε οι μέρες μειώνονται οι διαθέσιμες μέρες απλά και ούτε ασχολούμαι με το τι γίνεται στα βουνά. Με αζορικό στον ατλαντικό έχουμε δει τον καλύτερο μήνα των τελευταίων 20 ετών μετά το δεκέμβρη του 2001, οπότε ελπίζω να συνεχίσει στα τρεξίματα να προσπαθεί να σηκωθεί εκεί μήπως και δούμε έστω ένα μικρό κομμάτι από το φλεβάρη του 2005. Ιδανικό κιόλας για μένα αφού από τα μέσα του μήνα θα είμαι στη φρανκφούρτη και ο στόχος είναι να δω χιόνι εκεί, αλλά ταυτόχρονα να κάνει και σοβαρό χιόνι στη θεσσαλονίκη, που το δεύτερο συνήθως είναι συνέπεια του πρώτου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαιρεταω ολη την παρεα...εγω ειμαι πολυ πολυ αισιοδοξος και περιμενω τον μεγαλο ιστορικο κεντροβορειο χιονια....

Δεν βλεπω να μετανοειτε ομως.....Home Alone Reaction GIF by 20th Century Fox Home Entertainment

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχως οχι απλα καιγεται με συνοπτικες διαδικασιες ο Γεναρης, αλλα δεν μου αρεσουν καθολου και τα μακροπροθεσμα και η γενικοτερη ατμοσφαιρα..

Παει τελειωσε δεν μας θελει φετος...

Τουλαχιστον να προλαβει να κανει καμια βροχη πριν το καλοκαιρι, θα ξεραθουν και θα καουν μετα τα παντα !!!!!!

Επενδυστε σε ΚΑΛΟ αιρκοντισιον, θα μας χρειαστει απο νωρις φετος, μετα απο τετοιο "χειμωνα" καλοκαιρινο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όπως πάει η κατάσταση ας γυρίσει η κυκλοφορία προς το βροχερότερο και βλέπουμε για χιόνι... η έλλειψη βροχών του Φθινοπώρου και αυτής της περιόδου δεν μπορεί να αναπληρωθεί από Άνοιξη - Καλοκαίρι που μεγάλο μέρος αυτού που πέφτει εξατμίζεται πριν προλάβει να απορροφήσει καλά το έδαφος.

Καλημέρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα...Ρε παιδια αυτα τα πρασινακια πανω απο την Ελλαδα τι ειναι??🤔🤣Οι εξωγηινοι παναθηναικοι ειναι??

gfs-2-210.png

gfs-0-210.png

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Καλημερα...Ρε παιδια αυτα τα πρασινακια πανω απο την Ελλαδα τι ειναι??🤔🤣Οι εξωγηινοι παναθηναικοι ειναι??

gfs-2-210.png

gfs-0-210.png

Αν δεν πέσετε από την κορυφή της βαθμολογίας θα μας βρουν οι 10 πληγές του Φαραώ. Λες να είναι καλό στο στοίχημα τουλάχιστον το GFS  ; Μέχρι τις 11/1 προλαβαίνετε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιστεύω να είμαστε τυχεροί και να συνεχίσουμε με άπνοια και αυξημένη υγρασία για να μην ξεραθεί ο τόπος. Νέος στόχος λοιπόν! Πάμε γερά!

Καλημέρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Το σενάριο 4 θα ήταν η έναρξη ενός ιστορικού χιοονοδιαστηματος...

02-31-19-gens-4-1-384.png

Αν είχε και η γιαγιά μου Μιχαήλ!! 😆Καλημερες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχει καποια καλα σεναρι ο τζιφος και σε πιο λογικες ωρες..Αντε να δουμε...Εστω να βρεξει και εχει ο θεος...

gens-2-1-192.png

Ο θεος βοηθος...Ασε με ρε Ματινα να κανω το σταυρο μου μπας και συννεφιασει...Μπαααα...Αφου σας το χω πει οταν κανω το σταυρο μου για να βρεξει δεν θελω να μ ενοχλειτε...Μπααα..

SecondhandShallowDevilfish-size_restricted.gif

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα αα..φούντωσε σε αρκετά ανσάμπλ ο αζορικος από τις 12 13 και μετά όποτε αν συνεχίσει έτσι περιμένω σιγά σιγά ταωτρεξιματα να χουν ενδιαφέρον,, θα δείξει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρώτη προσπάθεια αναδίπλωσης ίσως βρέξει ...δεύτερη μετά τις 12-13 δύσκολα το κόβω για κάτι πολύ ψυχρό  αλλά ακόμη έχει κάποια μικρά χρονικά περιθώρια μέχρι 17-18 οπότε μάλλον θα την πέσουμε στην τρίτη προσπάθεια τριγύρω από τις 20

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, salonikatasos είπε:

Σιγά το φλεβάρη του 2006, της πλάκας ήταν στη θεσσαλονίκη. Προσωπικά μου είναι παντελώς αδιάφορο αν θα βρέχει το χειμώνα στα βουνά επειδή έχει ζέστη ή αν δεν χιονίζει καθόλου και δεν έχουν χιόνια, αφού το μόνο που με ενδιαφέρει είναι αν θα χιονίζει στη θεσσαλονίκη. Οπότε απλά όσο περνάνε οι μέρες μειώνονται οι διαθέσιμες μέρες απλά και ούτε ασχολούμαι με το τι γίνεται στα βουνά. Με αζορικό στον ατλαντικό έχουμε δει τον καλύτερο μήνα των τελευταίων 20 ετών μετά το δεκέμβρη του 2001, οπότε ελπίζω να συνεχίσει στα τρεξίματα να προσπαθεί να σηκωθεί εκεί μήπως και δούμε έστω ένα μικρό κομμάτι από το φλεβάρη του 2005. Ιδανικό κιόλας για μένα αφού από τα μέσα του μήνα θα είμαι στη φρανκφούρτη και ο στόχος είναι να δω χιόνι εκεί, αλλά ταυτόχρονα να κάνει και σοβαρό χιόνι στη θεσσαλονίκη, που το δεύτερο συνήθως είναι συνέπεια του πρώτου

Στασου το 6 δεν ειχε κάνει 2 κακοκαιρίες μία τέλος Γενάρη και μια Φλεβάρη ή το 5,;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, larissa_mare είπε:

Στασου το 6 δεν ειχε κάνει 2 κακοκαιρίες μία τέλος Γενάρη και μια Φλεβάρη ή το 5,;

Τέλος Γενάρη του 06 ήταν μάλλον μόνο για τα ηπειρωτικά εμάς εδώ γιατί το χαμηλο ήταν στάσιμο στο Ιόνιο άρα μάλλον δεν είδαν τιοοτα στη Θεσσαλονίκη...

Αρχές Φλεβάρη του 05 ήταν πολύ καλός κεντεοβροειος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φοβερά τα ενσεμπλς του τζιφου, οφθαλμολουτρο. Αυτό που με εντυπωσίασε περισσότερο και θα ήθελα να δω την συνέχεια του είναι το εξής 

09-43-34-gens-18-1-384.png.f51ac36251b8253a65b2ab58bad8f490.png09-43-25-gensnh-18-1-384.thumb.png.8ca97b3311cf79a514b5389065626586.png

Τεράστιος αζορικος, ισχυρή ψυχρή εισβολή στην Αμερική, και ο βόρειος πόλος έτοιμος να ξεχυθεί 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Φοβερά τα ενσεμπλς του τζιφου, οφθαλμολουτρο. Αυτό που με εντυπωσίασε περισσότερο και θα ήθελα να δω την συνέχεια του είναι το εξής 

09-43-34-gens-18-1-384.png.f51ac36251b8253a65b2ab58bad8f490.png09-43-25-gensnh-18-1-384.thumb.png.8ca97b3311cf79a514b5389065626586.png

Τεράστιος αζορικος, ισχυρή ψυχρή εισβολή στην Αμερική, και ο βόρειος πόλος έτοιμος να ξεχυθεί 

Άρα δεν είμαι ο μόνος που ειδα παρά που καλά ανσάμπλ αχα..απλά δε φαίνονται στα διαγράμματα αν συνεχίσουν έτσι πιστεύω σε 2,3 μέρες θα φανεί και στα διαγραμματα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Άρα δεν είμαι ο μόνος που ειδα παρά που καλά ανσάμπλ αχα..απλά δε φαίνονται στα διαγράμματα αν συνεχίσουν έτσι πιστεύω σε 2,3 μέρες θα φανεί και στα διαγραμματα 

Πρέπει να φανούν και στο κυριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Άρα δεν είμαι ο μόνος που ειδα παρά που καλά ανσάμπλ αχα..απλά δε φαίνονται στα διαγράμματα αν συνεχίσουν έτσι πιστεύω σε 2,3 μέρες θα φανεί και στα διαγραμματα 

Εγώ ειλικρινά όταν είδα τα ενσεμπλς λέω, ότι τέλεια είναι, αλλά σκέφτηκα ότι δεν θα σου αρέσουν εσενα😅  Βέβαια πετυχαίνει στο τέλος η αναδίπλωση, οπότε όλα μπορούν να αλλάξουν στο κακό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Το σενάριο 4 θα ήταν η έναρξη ενός ιστορικού χιοονοδιαστηματος...

02-31-19-gens-4-1-384.png

Εδώ και ενάμιση μήνα τουλάχιστο βλέπουμε τέτοια σενάρια στα ανσάμπλ των μοντέλων κυρίως φυσικά του τζίφου... προφανώς και είναι καραάκυρα για να μη βγαίνουν ούτε κατά το 1/20 τους.... άρα τζάμπα τα κοιτάμε ..... ουτε για πλάκα δεν έπρεπε να τα συζητάμε κανονικά αλλά πάντα ο νηστικός καρβέλια ονειρεύεται.....και κάνει μπαμ πολλές φορές ότι είναι καραάκυρα αφού ούτε το Ισλανδικό χαμηλό ούτε οι ζωνικοί άνεμοι στη στρατόσφαιρα αφήνουν τέτοια περιθώρια....όλο αυτό το διάστημα.... είναι με λίγα λόγια τα "άκυρα" σενάρια στα ανσάμπλ των μοντέλων.... είναι στο φάσμα της "φαντασίας" ....θα λεγε κανείς ότι τα "βάζουν" επίτηδες για  να έχουν ακροαματικότητα....χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...