Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ρθει και ο Κογκας...Θα περπατησουν κουτσοι,θα ακουσουν οι κουφοι,θα μιλησουν οι μουγγοι,θα δουν οι τυφλοι,θα παρουν πρωταθλημα οι Παναθηναικοι,θα προσκυνησουν και οι παπαδες...🤣Αλαλα τα χειλη των ασεβων...

83930567.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

Ωραία όλα αυτά....αλλά εγώ δεν έχω δει μέχρι στιγμής πεδινό χιόνι ΠΟΥΘΕΝΑ, ενώ επίσης δεν φαίνεται και στο άμεσο μέλλον, δλδ τις επόμενες 7-8 ημέρες τουλάχιστον. Πουθενά στη χώρα δεν φαίνεται χιόνι σε υψόμετρο 400 και κάτω. 

Τώρα....όσον αφορά "κόμπρες" και "σλουρπ" να χαμε να λέγαμε χαχαχα. (κι εγώ εννοείται μέσα στην αναζήτηση κόμπρας - δεν κάνω τον υπεράνω)

Μια αιωνιότητα!! Μακάρι όμως να έρθει!!!

 

Κομπρα σημερα

Αυριο φιδακι

Μεθαυριο, να τον θυμομαστε ζωη σε εμας,με λιγα λογια.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, bill24 είπε:

image.jpeg.53dcce5d4e3ee1d1635f3e87ce5d2788.jpeg

Μαλλον αυτο θα εννοεις χαχαχαχα

"Παραμυθιάζομαι...ξέρω καλά πως δεν θα χιονιστώωωω. Κι ούτε που νοιάζομαι, θα βλέπω κάμερες στο Δομοκό"

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

λίγο ήθελε αλλά είναι σε καλή λογική για τα μακρινα.

gemeu-0-240.png?12

Μετά τις 25 μιλάμε οι μεγάλες δυνάμεις Δημήτρη. Λίγο υπομονή...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

"Παραμυθιάζομαι...ξέρω καλά πως δεν θα χιονιστώωωω. Κι ούτε που νοιάζομαι, θα βλέπω κάμερες στο Δομοκό"

Εσυ φετος πρεπει να ζεις για πρωταθλημα και την αγια σοφια καταλευκη λογικα...και τα δυο μαζι ακομα καλυτερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Θα ρθει και ο Κογκας...Θα περπατησουν κουτσοι,θα ακουσουν οι κουφοι,θα μιλησουν οι μουγγοι,θα δουν οι τυφλοι,θα παρουν πρωταθλημα οι Παναθηναικοι,θα προσκυνησουν και οι παπαδες...🤣Αλαλα τα χειλη των ασεβων...

83930567.gif

Germany Berlin GIF by US National Archives

Απο σημερα ειμαστε σε πολεμο, με τις σκοτεινες δυναμεις, εξ ανατολας

 

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, sakis13 said:

θα παρουν πρωταθλημα οι Παναθηναικοι 

 

 

Επεξεργάστηκε από south coast
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, DIMITRIS είπε:

στις παρακάτω εικόνες βλέπετε τον κόγκα που θα μας επισκεφτει στο τέλος του μήνα...

 

gfseu-0-270.png?12

gfseu-1-270.png?12

gfseu-13-270.png?12

gfseu-3-264.png?12

Στις παραπάνω εικόνες βλέπουμε το λόγο που στα 18αρια θα κλαίμε και πάλι τις οθόνες του κινητού/ υπολογιστή μας... (ΚΑΝΕ ΘΕΕ ΜΟΥ ΝΑ ΕΡΘΕΙ)...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φτιαχνει ο τζιφος βεβαια στα μακρινα με στησιμο.

image.png.02350b0eb935e1d41346aaf0dd9b389a.png

 

Το 2001 που ηταν ηδη πολυ δυτικα η εκκινηση του χιονια, το στησιμο ηταν αρκετα ανατολικοτερο.

image.png.e60dde93a62a86aa43317a3db089f5e7.png

Μεγαλο χιονι το 2001, αλλα ο στοχος λογω και των χρωστουμενων ειναι χιονι μεγαλυτερο απο το 2001. Στη σοφια εκανε το διαλειμμα το μεσημερι και δεν το ισοφαρισαμε, οποτε ενα χαμηλο απο αρκετα δυτικα (για διαρκεια) και με πορεια πανω απο την κεντρικη ελλαδα (για περισσοτερα χιλιοστα) ειναι αυτο που ψαχνουμε. Το γεγονος οτι δεν φαινονται πουθενα σεναρια με -10 και -15 στη βορεια ελλαδα με -20 πιο πανω ειναι στα θετικα αφου αυτα σημαινουν ανατολικοτερη κινηση των αυλωνων. 

 

Τελος τα ανσαμπλ του λονδινου απο μονα τους δε λενε τπτ αφου καλλιστα μπορει να εχει 1040 εκει και στην ελλαδα να εχει αντικυκλωνα, οπως στα πρωινα τρεξιματα δηλαδη

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΚαΛα ΔεΝ εΧω ΔεΙ πΟτΕ τΟσΟ σΤαΘεΡο ΚαΙ αΞιΟπΙσΤο ΜοΝτΕλΟ!1!11!!!11  ΤζΙφΟς ΟλΕ

Επεξεργάστηκε από weatherforattica
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κατεβαίνει αργα-αργά προς ΝΝΑ η μπακντοριά........ Όρμα KOGAS3

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, BrainA είπε:

Κατεβαίνει αργα-αργά προς ΝΝΑ η μπακντοριά........

Το χτύπημα της ΟΧΙΑΣ; Καλησπέρα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φαινεται σαν ψεμα αλλα ερχονται σημαντικα νερα τοσο για την Αττικη οσο και για αλλους κοντινους μας νομους που ηταν αρκετα ανομβροι ολο το φθινοπωρο και τον μισο χειμωνα.  Εαν βγει αυτουσιο το gfs θεωρω οτι ο υετος που θα πεσει θα ειναι περισσοτερος απ οτι δειχνει. Υπαρχει σοβαρη ασταθεια σε Σαρωνικο-Αργολικο και ενα -30 στα 500hpa.

Απο το πρωι εως το μεσημερι περιπου της Παρασκευης μπορει να παμε πολυ καλα με εντονες βροχοπτωσεις και οχι με ποτιστικες. 10-30mm δινουν τα μοντελα.

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με το 12αρι του αμερικάνου τα Γρεβενά βαζουν ενα μετρο χιονι πριν τελειωσεί ο Γενάρης (ο συγκεκριμένος Γενάρης χαχα) @Galanto

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Sirax7 είπε:

IMG_20230116_184841.jpg

Τα σημαδια μιλησαν

Προιστορικο μαμουθ απο τα βαθη της σιβηριας  λοιπον

Περα απο την πλακα σαν τεραστιο μαμουθ οντως μοιαζει ,με το σχημα που εχει παρει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...