Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, weatherforattica είπε:

Μια απορία, μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος σε τι μονάδα μέτρησης είναι αυτά;;

gfseu-0-204 (2).jpg

Δεκάμετρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Πολυ ενδιαφεροντες χαρτες επιτελιυς για το νεο ετος.Βλεπεις Κωστα Γετι;;;;

Πάλι Γενάρη θα γίνει η δουλειά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Πάλι Γενάρη θα γίνει η δουλειά. 

Εφυγε η αηδια και σε μια βδομαδα θα γινεται παρτυ εδω μεσα.Ευχαριστουμε Αγιε Βασιλη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αντε σιγά σιγά να αρχίσει να αλλάζει η κυκλοφορία να δούμε τίποτα Ελλάδα! Κανονίστηκε! 30 Δεκέμβρη με 9 Γενάρη θα γίνει η δουλειά 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Άστο δι@ολο. 😁Με συγκίνησαν τα τρεξίματα παιδιά.

IMG_20221222_191615.jpg

Κάνε υπομονή Μιχαήλ..και θα συγκινηθείς σε λίγες μέρες από το 3/3. Θα σκορπίσει ρίγη συγκίνησης το έρεβος που θα έρθει 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Άστο δι@ολο. 😁Με συγκίνησαν τα τρεξίματα παιδιά.

IMG_20221222_191615.jpg

Οριστε ποιος κανει τα βουντου  τελικα κυριες και κυριοι

Πρακτορας γροιλανδικου ο  μιχαηλ .Οι μοντ να παρουν τα μετρα τους😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Κάνε υπομονή Μιχαήλ..και θα συγκινηθείς σε λίγες μέρες από το 3/3. Θα σκορπίσει ρίγη συγκίνησης το έρεβος που θα έρθει 😂

Μπρρρρ.....

image.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Οριστε ποιος κανει τα βουντου  τελικα κυριες και κυριοι

Πρακτορας γροιλανδικου ο  μιχαηλ .Οι μοντ να παρουν τα μετρα τους😎

Έτσι, έχω κολλέκτιον από κάθε άτομο που μένει στα προσήνεμα, να κάνω βουντού, όποτε πρέπει. Στην collection ομως βάλτε μέσα και τον μέγα προδότη, clapsanto, μιας και η πσυχούλα του ανήκει στα προσήνεμα.😘  Έχουμε το Υέτι BrainA, έχουμε τον Krampus τον clapsanto.χαχαχα.

 

Πέρα από την πλάκα τώρα, να ένας πολύ συγκεκριμένος Αζορικογροιλανδικός. Όταν έχω στο μυαλό μου το παιχνίδι με τον Γροιλανδικό, είναι κάτι τέτοιο, και όχι η μπούρδα που βιώσαμε. 

cfs-0-702.png

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν υποθέσουμε ότι τα ίχνη μια πιθανής ψυχρής εισβολή της που να είναι τουλάχιστον μέτρια φαίνονται κάνα δεκαήμερο πριν αυτό σημαίνει ότι μέχρι στιγμής μέχρι περίπου 5 Γενάρη είμαστε οφ...αν υποθέσουμε πάλι ότι ίσως κάτι πάει να γίνει 5 με 10 τότε αυτό θα φανεί από τα μέσα μέχρι το τέλος της άλλης εβδομάδας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Έτσι, έχω κολλέκτιον από κάθε άτομο που μένει στα προσήνεμα, να κάνω βουντού, όποτε πρέπει. Στην collection ομως βάλτε μέσα και τον μέγα προδότη, clapsanto, μιας και η πσυχούλα του ανήκει στα προσήνεμα.😘  Έχουμε το Υέτι BrainA, έχουμε τον Krampus τον clapsanto.χαχαχα.

 

Πέρα από την πλάκα τώρα, να ένας πολύ συγκεκριμένος Αζορικογροιλανδικός. Όταν έχω στο μυαλό μου το παιχνίδι με τον Γροιλανδικό, είναι κάτι τέτοιο, και όχι η μπούρδα που βιώσαμε. 

cfs-0-702.png

 

 

στην συγκεκριμενη περιπτωση δεν νομιζω οτι ειναι τοσο θεμα γροθλανδικου που λες αλλα της καταστασης στην δυτικη μεσογειο που θα τραβηξει οτι κατεβαινε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Έτσι, έχω κολλέκτιον από κάθε άτομο που μένει στα προσήνεμα, να κάνω βουντού, όποτε πρέπει. Στην collection ομως βάλτε μέσα και τον μέγα προδότη, clapsanto, μιας και η πσυχούλα του ανήκει στα προσήνεμα.😘  Έχουμε το Υέτι BrainA, έχουμε τον Krampus τον clapsanto.χαχαχα.

 

Πέρα από την πλάκα τώρα, να ένας πολύ συγκεκριμένος Αζορικογροιλανδικός. Όταν έχω στο μυαλό μου το παιχνίδι με τον Γροιλανδικό, είναι κάτι τέτοιο, και όχι η μπούρδα που βιώσαμε. 

cfs-0-702.png

 

 

Αυτος μιχαηλ ποιο πολυ  με αζοροισλανδικο μου μοιαζει, παρα  με καθαρο γροιλανδικο

 

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Αν υποθέσουμε ότι τα ίχνη μια πιθανής ψυχρής εισβολή της που να είναι τουλάχιστον μέτρια φαίνονται κάνα δεκαήμερο πριν αυτό σημαίνει ότι μέχρι στιγμής μέχρι περίπου 5 Γενάρη είμαστε οφ...αν υποθέσουμε πάλι ότι ίσως κάτι πάει να γίνει 5 με 10 τότε αυτό θα φανεί από τα μέσα μέχρι το τέλος της άλλης εβδομάδας...

Κακως αγχωνεσαι.Ειδικα εσεις πανω στα βορεια

Θα υπαρχουν πολλες  ευκαιριες  ακομα.Ο χειμωνας δεν τελειωνει  απο τωρα

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

στην συγκεκριμενη περιπτωση δεν νομιζω οτι ειναι τοσο θεμα γροθλανδικου που λες αλλα της καταστασης στην δυτικη μεσογειο που θα τραβηξει οτι κατεβαινε

 

5 λεπτά πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Αυτος μιχαηλ ποιο πολυ για αζοροισλανδικο μου μοιαζει παρα  με καθαρο γροιλανδικο

 

Και για τα 2 πόστ. Ναι το θέμα μας δεν είναι να παίζει μόνος του Ο γροιλανδικός, αλλά το ότι ο Αζορικός φτάνει μέχρι τα γεωγραφικά πλάτη της Ισλανδίας. Δηλαδή καθαρό, καθαρό Γροιλανδικό, ποτέ μα ποτέ δεν θέλουμε, μιας και ποτέ δεν θα έχει τα αποτελέσματα που ψάχνουμε. Γενικότερα πάντως ο Αζορικογροιλανδικός, σαν αντικυκλώνας, πάντα πρέπει να έχει τοπικό μέγιστο γεωδυναμικών, κάπου πάνω στην Ισλανδία για να παίξουμε μπάλα τα κ.β.δ. Από εκεί και πέρα, αλλαγές σε αυλώνα, διάρκεια αντικυκλώνα σε αυτά τα ύψη, τοπικές υφέσεις σε μεσόγειο, είναι αυτά που καθορίζουν για το που θα παιχτεί η κατάβαση, και η κλίση του αυλώνα, άρα και το ποιόν του χαμηλού.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλά σχετικά τα ανσάμπλ, το θετικό από το 12αρι είναι ότι φαίνεται ότι πέρα από το υποτροπικό φαίνεται να σηκώνεται αντικυκλώνας στην άλλη πλευρά του ατλαντικού. όσο πιο δυτικά τόσο το καλύτερο εφόσον ο από εδώ αντικυκλώνας καλύπτει το μισό και βάλε χάρτη. πρέπει αυτοί οι 2 αντικυκλώνες να μην ενωθούν και ο "αζορικός" της αμερικής να σηκωθεί αρκετά δυτικά για να τραβήξει τον υποτροπικό αρκετά δυτικά όταν και αν ενωθούν στην πορεία. καλό ότι στη γροιλανδία ναι μεν πέφτουν οι πιέσεις, αλλά παραμένουν υψηλές

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...