Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Severe_Lover είπε:

Η πιο δυνατός πολικός Στροβιλος εβερ του χειρότερου χειμώνα..

ΤΕΤΈΛΕΣΤΑΙ 

 

Καλό καλοκαίρι 

 

 

 

animqwr7.gif

Ετσι μπραβο τωρα μπορει να χιονιστουμε σοβαρα 🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, menidi είπε:

Πωωω ρε φίλε. Μωρό ήσουν σχεδόν. Εκείνη την περίοδο ήταν που γινόταν ο χαμός με τα παιχνίδια ΑΕΚ-ΟΣΦΠ με κάτι Ποντικηδες (εντελώς αρχιδαμος ο τύπος) και με Ντέμη στις δόξες του. Πήγαινα Σκεπαστή. Εεεμμμ τα καλύτερα έχεις χάσει. 

Και φυσικά έχασες 89-93 με Ντούσαν. 

Τέλος πάντων. Σόρρυ για την παρέμβαση!

Τι να κάνουμε,, τότε μας γέννησε η μανα μας χαχααχαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φοβάμαι ότι θα γίνει κλασσική περίπτωση που χιονίζει από Σταυρό Ημαθίας και δυτικά (και πεδινές περιοχές εννοείται) και Κιλκίς -Θεσσαλονίκη επίσης, ενώ εγώ εδώ από Αλεξάνδρεια μέχρι πριν την κοιλάδα του Αξιού θα έχουμε βροχή ενώ οι άλλοι θα στρώνονται... Έχει γίνει 3 φορές αυτό τις 2 έστρωνε ακόμη και στα Γιαννιτσά ενώ εδώ ούτε καν χιονόνερο. Πχ όπως Γεναρη του 21 , Απρίλιο του 20 και μια ακόμα φορά που δεν θυμάμαι ακριβώς. 

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Φοβάμαι ότι θα γίνει κλασσική περίπτωση που χιονίζει από Σταυρό Ημαθίας και δυτικά (και πεδινές περιοχές εννοείται) και Κιλκίς -Θεσσαλονίκη επίσης, ενώ εγώ εδώ από Αλεξάνδρεια μέχρι πριν την κοιλάδα του Αξιού θα έχουμε βροχή ενώ οι άλλοι θα στρώνονται... Έχει γίνει 3 φορές αυτό τις 2 έστρωνε ακόμη και Γιαννιτσά ενώ εδώ ούτε καν χιονόνερο. 

Θεωρητικά όσο πιο βόρεια και πιο δυτικά σε αυτή την κακοκαιρία τόσο καλύτερα. Και επισης το υψόμετρο θα παίξει σημαντικό ρόλο. Ακόμα και τα 200μ κάνουν τη διαφορά. Ας ελπίσουμε να βγει ο παιος και με λίγη ακόμα βελτίωση θα δούμε κάτι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μας αποφεύγουν τα μείον σαν ο διάολος το λιβάνι.τι πράμα είναι αυτό.ενσεμπλ τζιφου ελαφρώς χειρότερα για 30/01 για την περιοχή μου(Καρδίτσα).άντε και του χρόνου να είμαστε καλά παλληκάρια.στα κοντινά μακάρι να το δούνε όσο το δυνατόν περισσότερες  περιοχές  της Μακεδονίας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, larissa_mare είπε:

Δυτ. Θεσσαλία σε δεύτερη μοίρα;

Η καλαμπακα μπορει καμια εκπληξη ...παντως καλυτερα να ρθει νυχτα οπως στα ανσαμπλ του ευρωαπαιου τα περσσοτερα και το κυριο στις 12 το βραδυ με 8 το πρωι θα χουν ελπιδες περισοστεροι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, larissa_mare είπε:

Δυτ. Θεσσαλία σε δεύτερη μοίρα;

Δεν νομίζω να κάνει κάτι δυτική Θεσσαλία για πεδινά.πολυ φτωχά τα μείον 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Μπουτβαλ είπε:

Δεν σε χιονισε ο Λεανδρος?

Λέανδρος δεν θυμάμαι πότε ακριβώς ήταν αλλά θυμάμαι λίγες μέρες πριν έναν χιονια τον γεναρη του 21 είχαμε ένα βράδυ με χιόνια εδώ κεντρική Μακεδονία νομίζω στις 14 του μήνα και έγινε αυτό που περιέγραψα πάνω, αλλά μετά από λίγες μέρες στις 16 Ιανουρίου χιόνισε κανονικά και έστρωσε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Kosmas34 είπε:

Θεωρητικά όσο πιο βόρεια και πιο δυτικά σε αυτή την κακοκαιρία τόσο καλύτερα. Και επισης το υψόμετρο θα παίξει σημαντικό ρόλο. Ακόμα και τα 200μ κάνουν τη διαφορά. Ας ελπίσουμε να βγει ο παιος και με λίγη ακόμα βελτίωση θα δούμε κάτι. 

Ναι ευρωπαίος πολύ καλός μας έχει στα Ensembles στο -5 !!! αλλά μετά φυσικά ανεβαίνουν οι θερμοκρασίες. επίσης όντως αυτή η περίπτωση είναι δυτικά και βόρεια τόσο καλύτερο και δεν είναι σαν άλλες φορές που ίσα ίσα ευνοουμε  λόγο βαρδαρη. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυριο παω στο δημο μηπως μα αλλαξουν τη λάμπα..Αλλιώς απο τη διπλανη της θα βλέπετε χαχαχα....εκτος αν  ερθει μερα 

Η τκ σημαντικότερο εκτος αν δεν έρθει καθόλου 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thanossnow είπε:

Ναι ευρωπαίος πολύ καλός μας έχει στα Ensembles στο -5 !!! αλλά μετά φυσικά ανεβαίνουν οι θερμοκρασίες. επίσης όντως αυτή η περίπτωση είναι δυτικά και βόρεια τόσο καλύτερο και δεν είναι σαν άλλες φορές που ίσα ίσα ευνοουμε  λόγο βαρδαρη. 

Δεν θυμάμαι ούτε μια φορά που να είναι τόσο οριακά τα πράγματα και να έχω δει χιόνι στην περιοχή μου. Ας ελπίσουμε να σπάσει η παράδοση. 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Kosmas34 είπε:

Δεν θυμάμαι ούτε μια φορά που να είναι τόσο οριακά τα πράγματα και να έχω δει χιόνι στην περιοχή μου. Ας ελπίσουμε να σπάσει η παράδοση. 😂

Χαχαχαχ , να δεις που στο τέλος θα γίνει η περίπτωση που ανέφερα πριν , εσείς όλοι θα χιονίζεστε και εγώ φασολάδα και βροχούλα

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Μπουτβαλ είπε:

Παντως οι θερμοκρασιες που δινουν τα μοντελα δεν κανουν για καμπισιο χιονι εκτος αν γινει οπως τον Απριλη του 20. Εμενα το σπιτι μου ειναι στα 160m και δεν ειμαι σιγουρος αν θα το δω, μαλλον θα πρεπει να ανεβω ψηλοτερα με τ αμαξι

Θα φανεί στις επόμενες 48 ώρες αν θα μείνω σπίτι εκείνη τη μέρα ή αν θα χρειαστεί να πάω ελευθεροχωρι ή και λίγο ψηλότερα 😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Μπουτβαλ είπε:

Παντως οι θερμοκρασιες που δινουν τα μοντελα δεν κανουν για καμπισιο χιονι εκτος αν γινει οπως τον Απριλη του 20. Εμενα το σπιτι μου ειναι στα 160m και δεν ειμαι σιγουρος αν θα το δω, μαλλον θα πρεπει να ανεβω ψηλοτερα με τ αμαξι

Άμα γίνει σαν Απρίλη του 20 κάηκα  ... είχε στρώσει ακόμη και δίπλα στην Αλεξάνδρεια και εδώ πλατύ στο τέλος χιόνισε για καμιά ώρα και δεν έστρωσε φυσικά . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, baristrs είπε:

Εντωμεταξυ το γαλλικο τι φαση γιατι δινει χιονια μεχρι την θαλασσα και γενικα παντου στην κβ χωρα

Είναι λάθος οι άσπρες γραμμές χιονιού χρόνια τώρα στο γαλλικό στην ανάλυση του και πάνω από 0 στα 850 πάλι χιόνια είναι πολλές φορές 

Βέβαια τω ρα που το είδα ειναι και το πιο κρυο απο όλα βεβαια ειναι χιονια και δυτικη θεσσαλια πολλα μεχρι πεδινα πιστευω 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Είναι λάθος οι άσπρες γραμμές χιονιού χρόνια τώρα στο γαλλικό στην ανάλυση του και πάνω από 0 στα 850 πάλι χιόνια είναι πολλές φορές 

παντως μερικες φορες ηταν το πρωτο που εδειχνε χιονια κ απολουθουσαν τα αλλα πλακα πλακα δεν το ειχα δει τωρα αρχιζω να το πιστευω πιο πολυ οτι θα χιονισει χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, PAIONAS είπε:

παντως μερικες φορες ηταν το πρωτο που εδειχνε χιονια κ απολουθουσαν τα αλλα πλακα πλακα δεν το ειχα δει τωρα αρχιζω να το πιστευω πιο πολυ οτι θα χιονισει χαχαχα

Έχει και πιο χαμηλές θερμοκρασιες και από τον ευρωπαιο οποτε ειναι  πολυ καλο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, baristrs είπε:

Εντωμεταξυ το γαλλικο τι φαση γιατι δινει χιονια μεχρι την θαλασσα και γενικα παντου στην κβ χωρα

Ειναι για να έχουμε μια ελπίδα σε ενα άκυρο μοντέλο χαχχαα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Galanto είπε:

Εννοείται Τζορτζ απο το 98 όταν είχα πάει στη φιλαδελεια να δω τη θεία μου....ημουν 6 χρονων και μπηκα στο γηπεδο και απλα εγινα ΑΕΚ 

πουλακι μου ετσι εξηγουνται ολα γι αυτο μου εισαι μια με μας μια με τους αλλους 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, PAIONAS είπε:

παντως μερικες φορες ηταν το πρωτο που εδειχνε χιονια κ απολουθουσαν τα αλλα πλακα πλακα δεν το ειχα δει τωρα αρχιζω να το πιστευω πιο πολυ οτι θα χιονισει χαχαχα

το εχουμε λες πατριωτη? 😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...