Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, theodors3 είπε:

ο μεσος ορος του 6αριου φαινεται πολυ καλος!

gens-51-1-144.png

είδα τα σενάρια από το 6ζ του ευρωπαικου και έχουν σημαντκή βελτίωση (καλύτερο ριτζ) για 31/1.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Θανάση εδώ τι υψόμετρο έδωσε σήμερα το βράδυ; ;;

είπε μέχρι το ξημέρωμα σε όλη τη δυτική Μακεδονία θα χιονίζει, και όσο πιο νότια προς Γρεβενά και Κοζάνη εντονότερα φαινόμενα 

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

gens-51-1-144.png

gens-51-1-150.png

Αποδυναμώνεται το ισλανδικό χαμηλο(στην κλίση)

Επεξεργάστηκε από snow_evia
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Με πρόλαβες....Δεν έχω τι να κανω όσο περιμενω τη θερμοκρασία να πέσει χαχαχα

τι θερμοκρασία έχεις τώρα?

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

αρναούτογλου έδωσε 200 μέτρα για αύριο μέχρι και το απόγευμα και χιονόνερο στα πεδινά ενώ το βράδυ και έπειτα 800 μέτρα. για Ημαθία. 

Θανο αυτα ειναι τα υψομετρα που προβλεπονται βαση των μοντελων οι προβλεψεις μας βγηκαν τι θα γινει αυριο θα το δουμε χαχαχχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εγώ τώρα έχω 6.5 με 7 βαθμούς ψηλά δεν είναι; πόσο μπορεί να πέσει με συννεφιά; αφού δεν θα ξαστερωσει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι πρέπει να γίνει εν ολίγοις για να μην φύγει σαν σίφουνας ο Αυλώνας πιεζόμενος από τον Αζορ; Αυτό νομίζω θέλουμε όλοι σε αυτή τη φάση...

Επεξεργάστηκε από nikolasxm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Galanto είπε:

απο την αγωνία μου για σημερα κοιταω παρακάτω χαχαχαχ..μεσος ορος ευρωαπιου 0αρι και  6αρι

 

 

 

gens-51-1-150.png

gens-51-1-144.png

Εν τω μεταξύ έχει πάρα πολλά ensembles στο 06 του ευρωπαϊκού που ο Αυλώνας σκάει Αδριατική και σχηματίζει χαμηλό...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, isnow είπε:

Αν προλάβει και γυρίσει σε βαρδάρη θεσσαλονίκη αύριο βράδυ και έχουμε έντονα φαινόμενα ίσως το δει να πέφτει κανένας στα πολύ ψηλά της πόλης..γενικά όμως ξενερωμένος γιατί πεδινή δυτική θεσσαλία πάλι έχει μεγαλύτερες πιθανότητες να το δει ακόμα και έτσι χαχαχ

Τι έχουμε εμείς πιθανότητες ή Καλαμπάκα;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Sirax7 είπε:

Εν τω μεταξύ έχει πάρα πολλά ensembles στο 06 του ευρωπαϊκού που ο Αυλώνας σκάει Αδριατική και σχηματίζει χαμηλό...

Ναι τα είδα στο πάνελ ειναιναρκετα πλάνο που ακολούθησαν το κύριο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolasxm είπε:

Το πρέπει να γίνει εν ολίγοις για να μην φύγει σαν σίφουνας ο Αυλώνας πιεζόμενος από τον Αζορ; Αυτό νομίζω θέλουμε όλοι σε αυτή τη φάση...

το γραψε ο Βαγγελης πριν αποκοπη χαμηλου πανω απο την ηπειρο! οχι νωριτερα γτ θα φτασει κρητη οχι αργοτερα γτ θα περασει απο πανω μας 'η θα φυγει σφαιρα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σύμφωνα με τζιφο επρπεε να είχα 2 ναι,τους και να είχε ρίξει 4,5 χιλιοστα ηδη...Εκτός ότι έχω 5,8 δεν έχει πέσει καθόλου βροχη περα απ κάποιος σκόρπιες σταγόνες...το μοντέλο ειναι πολυ εκτός 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Δροσοπηγη χαμηλοτερα εχει ρε..😜

Ε γι αυτό λέω δε θα κανει τιοοτα ....άσε που οσο παει μαζευτεί κανενα 3 ωρο αμα δούμε νιφαδα να μαστε ευχαριστημένοι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κλασσικό αικον. Τώρα αναρωτιέμαι είναι δυνατόν να κοπεί ο υετός στο 12ωρο έτσι?? Τι να πω.... Ναουκαστ και δεν έχουμε ιδέα τι θα συμβεί!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Galanto said:

Σύμφωνα με τζιφο επρπεε να είχα 2 ναι,τους και να είχε ρίξει 4,5 χιλιοστα ηδη...Εκτός ότι έχω 5,8 δεν έχει πέσει καθόλου βροχη περα απ κάποιος σκόρπιες σταγόνες...το μοντέλο ειναι πολυ εκτός 

Δεν έχει καμία σημασία τι δείχνουν πριν και μετά. Και στην Ελπίδα για παράδειγμα έδιναν χιλιοστά πριν, το κάθε μοντέλο έδινε διαφορετικές ώρες έναρξης, διαφορετική κατανομή κτλ. Σημασία έχει να γνωρίζεις με τι ανέμους και συνθήκες χιονίζει/στρώνει στη περιοχή σου και τα χιλιοστά να τα κοιτάς μόνο για τη πιθανή ένταση των φαινομένων. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Ε γι αυτό λέω δε θα κανει τιοοτα ....άσε που οσο παει μαζευτεί κανενα 3 ωρο αμα δούμε νιφαδα να μαστε ευχαριστημένοι 

ΧαχΧαχα...15εκ. το min σαν στοχος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...