Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Χαχαχαα παιδια δεν έχει χιονι καθολου σημερα  παει το χάσαμε...6 βαθμούς εχει κλαμα 

Στο μετεογραμμα της η ΕΜΥ για Σαλονίκη δίνει 7 βαθμούς με χιονόπτωση. Εσύ με 6, λογικά έχεις ήδη νοικιάσει έλκηθρο με χασκι.....🤣

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, Galanto said:

Χαχαχαα παιδια δεν έχει χιονι καθολου σημερα  παει το χάσαμε...6 βαθμούς εχει κλαμα 

Μετα τις 23.00 εσυ μην βιαζεσαι ,εχουμε κάποιο νέο με την λάμπα ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, south coast είπε:

Μετα τις 23.00 εσυ μην βιαζεσαι ,εχουμε κάποιο νέο με την λάμπα ;

Καμμένη θα τη βγάλουμε με τη δίπλανη της 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Στο μετεογραμμα της η ΕΜΥ για Σαλονίκη δίνει 7 βαθμούς με χιονόπτωση. Εσύ με 6, λογικά έχεις ήδη νοικιάσει έλκηθρο με χασκι.....🤣

Εξακολουθεις και παρακολουθεις την υπηρεσιαρα εε?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, GEORGE SNOWMAN said:

Εξακολουθεις και παρακολουθεις την υπηρεσιαρα εε?

Ναι ρε το παληκαρι ειναι εθισμένο Χρονια τωρα😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, south coast είπε:

Ναι ρε το παληκαρι ειναι εθισμένο Χρονια τωρα😂

Παιζει να εχει ακομα τα παλια τηλεφωνα με το ντριγκιντραγκα και να καλει ακομα το 148

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εξακολουθεις και παρακολουθεις την υπηρεσιαρα εε?

που είναι το περίεργο? ενημερώνεται από την επίσημη υπηρεσία για τις συνθήκες που θα επικρατήσουν σε οποιαδήποτε τοποθεσία της χώρας, είναι κακό?🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αγριο διαγραμμα με αγριεμενα 500αρια και συμπαρασυρομενα 850αρια.

την Παρασκευη θα εχουμε προεορτια γλεντιου (ενισχυση τασης και ακομα πιο ψυχρα σεναρια) ή επικηδειους!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας βγει το μέτωπο εκεί που είναι στον τζιφο με το -2 και θα πέσει μια χαρά χιόνι. Σε λίγο ανανεώνεται το ευρωπαϊκό, και τρώω τα νύχια χέρια, όλα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εξακολουθεις και παρακολουθεις την υπηρεσιαρα εε?

Σε πληροφορω ότι έχω χτυπήσει τατουάζ "hnms.gr" στο αριστερό μπράτσο!

Σε λίγες ημέρες, μετά το χιονιά, θα χτυπήσω "Αρχίδαμος" στο δεξί....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

Σε πληροφορω ότι έχω χτυπήσει τατουάζ "hnms.gr" στο αριστερό μπράτσο!

Σε λίγες ημέρες, μετά το χιονιά, θα χτυπήσω "Αρχίδαμος" στο δεξί....

 

Αρχιντιάκονο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

49 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Ιστορικό προφανώς δεν είναι ωστόσο δεν είναι συνηθισμένο. Πέρα από τον Τηλέμαχο ποια άλλη περίπτωση 10 γεμάτων εκατοστών ολικής χιονόστρωσης μπορείς να θυμηθείς εκτός από τους ιστορικούς με πολλά εκατοστά παραπάνω; (Ίσως μόνο τον Φεβρουάριο του 2006 μετά τον ιστορικό του Γενάρη). Αν κάνει 10 εκατοστά φέτος σε τέτοιο χειμώνα με Τηλέμαχο 2019, Μήδεια 2021, Ελπίδα 2022 να έχουν προηγηθεί τότε μιλάμε για μια από τις καλύτερες χιονοπεριόδους για τα βορειοανατολικά προάστια όλων των εποχών.

Ερώτηση για ΒΑ προάστια τύπου Αγία Παρασκευή Χαλάνδρι Βριλήσσια Γέρακα έχω παρατηρήσει ότι έχει πολλά χρόνια να κάνει 2 δεκαποντα στον ίδιο χειμώνα, δηλαδή τελευταία πρέπει να ταν το 2005-06 ενώ κοντά φτάσαμε το 2014-15 (7-9 και 5-7 εκατοστά στις 11 και 19/2) και 2016-17 (29/12 10 εκατοστά και 10/1 4-6 εκατοστά)

Πιο πριν θυμάμαι πότε έκανε κάτι ανάλογο? (2003-04 η μετεωρολογική βόμβα, 2001-02 δεν ξέρω τι έκανε 17-18/12) 

Μετά είμαστε σίγουροι για 1991-92, 1986-87, 1982-83 νομίζω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γιατί ρε παιδιά ... Η ΕΜΥ τον σκουπιδαιο βλέπει ... Και μόνο .... Ούτε ανοίγουν αλλο μοντέλο έτσι για σύγκριση, χαβαλε ... Τώρα το πώς τον μεταφράζουν άλλο κεφάλαιο .... Τέλος πάντων ..  

Βάζω και το taf του αεροδρομίου ... Έτσι για να δούμε τι ψάρια πιανουν οι συνάδελφοι της μετεωρολογιας ... Έχω σβήσει το rain γιατι μπορώ και μου την δίνει 

IMG_20230125_143039.thumb.jpg.eba9af6614018520d9f254d7a2c795f1.jpg

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το Ευρωπαϊκό 00 με δίνει χιονι , το γαλλικό 06 και αυτό χιονι και το τζεμ 00 χιονι 

από την άλλη τζίφος αικον χάλια με το ζόρι βροχή. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ας βγει το μέτωπο εκεί που είναι στον τζιφο με το -2 και θα πέσει μια χαρά χιόνι. Σε λίγο ανανεώνεται το ευρωπαϊκό, και τρώω τα νύχια χέρια, όλα. 

δεν θα βγει καλο να ξερεις και ο πρωινος 0 και -1 στα 850 εδινε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στις 7/2 υπάρχει σενάριο που αγγίζει το +15 και σενάριο στο -12...🤣

Στα σοβαρά τώρα. Πέρα από τις αυριανές βροχές που τις περιμένω με λαχτάρα επόμενος στόχος είναι η 1/2 για χιόνι (σύντομο) ημιορεινών και υπάρχει βελτίωση στα ανσάμπλ του 6ζ σε σχέση με το 0ζ. Για μετά τις 2/2 επικρατεί χάος και δεν έχει κανένα νόημα να αναφέρουμε οτιδήποτε τώρα.

Diagramme GEFS

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, KapelosG said:

Ερώτηση για ΒΑ προάστια τύπου Αγία Παρασκευή Χαλάνδρι Βριλήσσια Γέρακα έχω παρατηρήσει ότι έχει πολλά χρόνια να κάνει 2 δεκαποντα στον ίδιο χειμώνα, δηλαδή τελευταία πρέπει να ταν το 2005-06 ενώ κοντά φτάσαμε το 2014-15 (7-9 και 5-7 εκατοστά στις 11 και 19/2) και 2016-17 (29/12 10 εκατοστά και 10/1 4-6 εκατοστά)

Πιο πριν θυμάμαι πότε έκανε κάτι ανάλογο? (2003-04 η μετεωρολογική βόμβα, 2001-02 δεν ξέρω τι έκανε 17-18/12) 

Μετά είμαστε σίγουροι για 1991-92, 1986-87, 1982-83 νομίζω 

Με ολική χιονόστρωση (δρόμους κτλ) όχι, δεν έχει υπάρξει κάτι αντίστοιχο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, bill24 είπε:

Παντως με αυτα που δινουν τα μοντελα αν δεν στρωσει γιαννενα...δεν πρεπει να τα ξανακοιταξουμε σοβαρα😅

εδω ανγχοννονται μερικοι για προσυνεμα επη και εντωμεταξυ εμεις δεν ξερουμε τι θα μας ξημερωσει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...