Jump to content
gthomasandros

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εικόνες τωρινές από τα Νέα Στύρα Ευβοίας, με τις σουσουράδες να κάνουν βόλτα δίπλα στην παραλία....Έρχεται!!!

received_6113207208740070.jpeg

received_881191626563142.jpeg

received_955665955592319.jpeg

received_569531498105801.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7,6 χιλιοστά έριξε μέσα στο βράδυ ενώ σήμερα έχει αρκετές αναπτύξεις από το πρωί χωρίς ωστόσο να σημειωθούν φαινόμενα έως τώρα. Επίσης εδώ και μια ώρα έχουμε δυνατό βοριά και η θερμοκρασία έπεσε 1 βαθμό, στους 11,7°C τώρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, spirosm είπε:

Ναι βρέχει (μπόρα  είναι, θα περάσει κυριολεκτικά). Το Αύγουστο εδώ έριξε τα τρομερά 9 χιλιοστά!! Όλο το 2022 έριξε 560 χιλιοστά που αποτελεί μακράν το χειρότερο σκορ 11 ετιας (όσο έχω δεδομένα δλδ). 

Για ολόκληρη την Ανατολική Στερεά, ιδιαίτερα τις περιοχές που βλέπουν Ευβοϊκό ,το 2022 είναι ότι χειρότερο έχουμε δει τα τελευταία 10-15 χρόνια . Στα Οινόφυτα που υπάρχει σταθμός αρκετά χρόνια συμβαίνει ακριβώς το ίδιο .Η Λιβαδειά νομίζω είχε τον δεύτερο χειρότερο χειμώνα στην ιστορία του σταθμού . Φυσικά και στο χωριό μου αλλά έχω τον σταθμό μόλις 5 χρόνια. Είναι χαρακτηριστικό ότι μόνο ο Ιαναουάριος του 2022 εξαιτίας της "Ελπίδας" ξεπέρασε τον μέσο όρο υετού, κανένας άλλος δεν έπιασε τον μέσο όρο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παρακαλω την προσοχή σας....Όσοι θέλετε να βγάλετε τα εσώψγχά σας με τον καιρό, υπάρχει ειδικό θέμα, που ανοίχττηκε γι αυτό το λόγο....Γιατί όσοι θα προσπαθούμε να γράφουμε και να βλέπουμε αναφορές με την εξέλιξη, πρέπει να διαβάζουμε ένα σωρό άσχετα μηνύματα;;;;;

Εδώ μια χαρά....και θέματα δεν χαλάνε και βγάζει καθείς τον πόνο του!!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Παρακαλω την προσοχή σας....Όσοι θέλετε να βγάλετε τα εσώψγχά σας με τον καιρό, υπάρχει ειδικό θέμα, που ανοίχττηκε γι αυτό το λόγο....Γιατί όσοι θα προσπαθούμε να γράφουμε και να βλέπουμε αναφορές με την εξέλιξη, πρέπει να διαβάζουμε ένα σωρό άσχετα μηνύματα;;;;;

Εδώ μια χαρά....και θέματα δεν χαλάνε και βγάζει καθείς τον πόνο του!!!

 

Δεν ειδα κανεναν να βγαζει τα εσωψυχα του και να γραφει κατι ασχετο με την παρουσα κατασταση με τον καιρο.Εκτος αν μου ξεφυγε κατι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Παρακαλω την προσοχή σας....Όσοι θέλετε να βγάλετε τα εσώψγχά σας με τον καιρό, υπάρχει ειδικό θέμα, που ανοίχττηκε γι αυτό το λόγο....Γιατί όσοι θα προσπαθούμε να γράφουμε και να βλέπουμε αναφορές με την εξέλιξη, πρέπει να διαβάζουμε ένα σωρό άσχετα μηνύματα;;;;;

Εδώ μια χαρά....και θέματα δεν χαλάνε και βγάζει καθείς τον πόνο του!!!

 

Κώστα, ο καιρός μοιάζει σαν να είναι Μάϊος . Μόνο τζιτζίκια δεν ακούμε. Ούτε εσώψυχα ,ούτε εξώψυχα. Κανονική αναφορά είναι.

Κατά τα άλλα, η Ζαγορά άρχισε το κρεσέντο της και δίνει πόνο !https://penteli.meteo.gr/stations/zagora/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με 1 στα 850 και συννεφιά και παρόλα αυτά πάλι 16αρι χτύπησε. Μας έχει βγάλει το λάδι μιλάμε μέχρι και την τελευταία στιγμή..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

@Beach-snow NG Κώστα , δεν ξεκλειδώνεις και το θέμα της κακοκαιρίας και να το ονομάσεις από 24/01; Έχει ήδη αρχίσει το ΒΑ-Α ρεύμα να δίνει φαινόμενα σε Πήλιο και Εύβοια .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχίζει και τώρα η βροχή στον εύοσμο και το βροχόμετρο του σταθμού μου μέτρησε σχεδόν 20mm. Κρύα και ωραία χειμωνιάτικη ημέρα σήμερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από τις 14:45 μέχρι και τις 16:00 έβρεξε εδώ αρκετά καλά. Τώρα σταμάτησε, η Τ σε πτώση στους 12 βαθμούς και ο ανατολικός άρχισε να ενισχύεται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εβγαλε μποριτσες ασταθειας Παρνηθα και περιξ.7 με 10μμ στην ιπποκρατειο.Δεν εχω εικονα απο Δροσοπηγη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αίθριος καιρός στα Γιάννενα με λίγα συννεφακια, μετα από καιρό.

 

IMG_20230124_164241.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Την ίδια ώρα που το Θησείο νωρίτερα έδωσε πάνω από 17 βαθμούς σήμερα μέσα στις επόμενες ώρες περιοχές στο κεντρικό Λος Άντζελες είναι πιθανόν να πέσουν εδώ και πολλά χρόνια κάτω από το μηδέν. Ήδη αρκετοί Davis στο κέντρο του LA, Hollywood κτλ παίζουν οριακά πάνω από 1 βαθμό λόγω ισχυρής αναστροφής. Φυσικά το μεσημέρι πάλι 20άρια θα χτυπήσουν εκεί!

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εβγαλε μποριτσες ασταθειας Παρνηθα και περιξ.7 με 10μμ στην ιπποκρατειο.Δεν εχω εικονα απο Δροσοπηγη.

αυτ οεβλεπα το μεσημερι που ημουν εξω, ολοι οι ορεινοι ογκοι ειχαν αναπτυξεις λες και ειναι μαης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, oldboy332 είπε:

@Beach-snow NG Κώστα , δεν ξεκλειδώνεις και το θέμα της κακοκαιρίας και να το ονομάσεις από 24/01; Έχει ήδη αρχίσει το ΒΑ-Α ρεύμα να δίνει φαινόμενα σε Πήλιο και Εύβοια .

Οκ ναι Δημητρη, έχεις δίκιο.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΑΝΑΦΟΡΩΝ ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ ΑΝΟΙΞΕ....κι ας είμαστε όσο μπορούμε προσηλωμένοι σε αναφορές φαινομένων κατ' αποκλειστικότητα.....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα από  την Κασσάνδρεια Χαλκιδικής, χειμωνιάτικη ημέρα σήμερα με ασθενους έως μέτριας έντασης βροχόπτωση από τα χαράματα μέχρι αργά το μεσημέρι με 9χλστ υετού και θερμοκρασία γύρω στις 9c, επίσης από χθες το πρωί έως και τώρα δυνατός ανατολικός άνεμος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...