Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

41 minutes ago, Seth13 said:

Η Άνω Γλυφάδα 100μ υψόμετρο έχει και τα ψηλά της Τερψιθέας 160μ. Το Πανόραμα Βούλας φτάνει 200μ. Προφανώς σε οριακές καταστάσεις όσο πιο κοντά στη θάλασσα τόσο το χειρότερο. Η Αργυρούπολη δεν ξεπερνάει τα 100μ ουσιαστικά. 

Παραπανω τα τελευταια σπιτια της Τερψιθέας φτανουν τα 200μ,εγω τερψιθεα παντως στα 130 ειχα 30εκ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, south coast said:

Παραπανω τα τελευταια σπιτια της Τερψιθέας φτανουν τα 200μ,εγω τερψιθεα παντως στα 130 ειχα 30εκ

Σε ποιον όροφο? Να είστε ακριβείς.

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1,5 μηναs εμεινε.Eχουμε ακομα πιθανοτητεs στα Γιαννενα κλπ για μετρια η αξιολογη χιονοστρωση.Για να δουμε.

Τελευταιοs κεντροβορειοs χιονιαs που ειχαμε περυσι ηταν ο φιλιπποs τον μαρτιο του 2022 με 5 εκατοστα χιονι στα Γιαννενα που παραμενουν στον πατο του βαρελιου με τετοιεs χιονοστρωσειs τηs πλακαs.

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το μόνο που μπορεί να ειπωθεί για την επόμενη εβδομάδα είναι ότι υπάρχει σήμα αρκετά δυνατό για τόσο μακριά στα ensembles Παίου, Τζίφου, Καναδαή. Ξεχνώντας το τι προηγήθηκε και χωρίς να κοιτάμε τι δίνουν μεμονωμένα τα κύρια. Όλοι είναι στο παιχνίδι, υπομονή. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Σε ποιον όροφο? Να είστε ακριβείς.

Στην Ελπίδα εγω στον 4ο δεν στρώθηκα, αυτοί στον 7ο μια χαρά το είδαν το 20ποντό τους...😀

Επεξεργάστηκε από Michael
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, south coast said:

Στον 1ο παρακαλω 

Τώρα μάλιστα. 'Αρα, δεν αποκρύπτονται στοιχεία υψομέτρου λόγω διαφοράς του 1ου απ' τον 5ο, φερ ειπείν. Ευχαριστω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Michael said:

Στην Ελπίδα εγω στον 4ο δεν στρώθηκα, αυτοί στον 7ο μια χαρά το είδαν το 20ποντό τους...😀

Να τα λέτε όλα. Όχι "εγώ εδώ στα 200μ" και να είστε στα 50 μ παραπάνω στον 8ο όροφο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, Seth13 said:

Το μόνο που μπορεί να ειπωθεί για την επόμενη εβδομάδα είναι ότι υπάρχει σήμα αρκετά δυνατό για τόσο μακριά στα ensembles Παίου, Τζίφου, Καναδαή. Ξεχνώντας το τι προηγήθηκε και χωρίς να κοιτάμε τι δίνουν μεμονωμένα τα κύρια. Όλοι είναι στο παιχνίδι, υπομονή. 

Ένας ειναι το φαβορί. Ξερετε ποιος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τώρα με τον ουρανοξύστη στο Ελληνικό θα κλάψουν μανούλες. 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, BrainA said:

Ένας ειναι το φαβορί. Ξερετε ποιος.

Με κάνεις και κοκκινίζω. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για Δευτέρα και μετα το συζητάμε. 8 μέρες μακριά. Να σας πω την αλήθεια, καλύτερα να δείχνει έτσι τώρα. Ίσως αυτή την φορά φτιάξει στην πορεία. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν είναι απαγορευτικό αυτό. Ας δουμε στα 12ζ, για μένα το ευρωπαϊκό έπεσε κάτω από Ουκμο. 

ukmo-0-168.png

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, nikolas 2365 said:

Για Δευτέρα και μετα το συζητάμε. 8 μέρες μακριά. Να σας πω την αλήθεια, καλύτερα να δείχνει έτσι τώρα. Ίσως αυτή την φορά φτιάξει στην πορεία. 

για να φτιαξει πρεπει να παει δυτικα-ανατολικα. αμα ειναι κολλημένο στα ανατολικά.......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, BrainA είπε:

για να φτιαξει πρεπει να παει δυτικα-ανατολικα. αμα ειναι κολλημένο στα ανατολικά.......

Αποδυνάμωση Ατλαντικού. Μικρή αλλαγή εκεί= άλλο αποτέλεσμα εδώ. Δεν θα είναι η πρώτη φορά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

To μόνο που μπορούμε να πούμε ότι ψελλίζουν τα ενσεμπλες είναι ότι το επόμενο 20ημερο θα είναι παγωμένο...ακόμα και αρκετά -10 έβγαλε για 12-13 μέρες μετά που εφόσον δεν το βλέπει μόνο ένα αξίζει παρακολούθηση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα ανσαμπλ του ευρωπαικου κοιτάμε αυτό το διάστημα και όχι τα κύρια, μερικοί μάλλον τα έχετε μπερδέψει λίγο. 

Θα μου πείτε και αυτά αλλάζουν ανά 12ωρο 

Ναι αλλά σε σχέση με του τζιφουλα είναι σαφώς ποιο ανωτέρα για μακροπροθεσμες εκτιμήσεις.. 

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Αποδυνάμωση Ατλαντικού. Μικρή αλλαγή εκεί= άλλο αποτέλεσμα εδώ. Δεν θα είναι η πρώτη φορά. 

Ολα αλλάζουν. Ειδικά για την δεύτερη φάση δεν είναι ταμάμ τίποτα ακόμα 

Απλά θέλει και λίγο τύχη, βλέπε περιπτώσεις μηδεια, ελπίδα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γενικά αυτό που θέλω να πω είναι ότι πιο πιθανό είναι να έχουμε ευκαιρίες παρά να μπει άνοιξη από τώρα σε έναν χειμώνα που δεν ήρθε ποτέ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως, νομίζω είναι εμφανές ότι απαιτείται και ισχυρό ψύχος στα ΒΑ για να έχουμε κάτι καλό. Δεν φτάνει μόνο η διάταξη. Να! Ορίστε! Το Σάββατο η διάταξη μοιάζει αρκετά καλή! Αλλά το ψύχος που κατεβαίνει είναι αναιμικο. Αν δεν έχουμε ισχυρό ψύχος στα ΒΑ (πχ -16 έστω στη Ρωσία) , δύσκολα γίνεται δουλειά....

Για πεδινά προσηνεμα λέω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...