Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως το διασκεδάζω λίγο. Μιλάμε για την απόλυτη ξεφτίλα όποιο τουμπάρει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν βγει όπως είναι ο τζίφος θα είχαμε τρομερή κακοκαιρία και θάψιμο σε Μακεδονία και Θράκη με -5 στα 850. Πιστεύω ο τζίφος  θα πάρει σώβρακα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, bill24 είπε:

ετσι ερχονται οι χιοναδες μπρο ειτε ειναι κεντροβορειοι ειτε προσηνεμοι και με δυνατα κρυα και υετους που βγαζουν ματι...οχι με ρεταλοειδη του -2 και να ψαχνεις γραμμουλες..απο τις 200 ωρες το ευρωπαικο τρενο μας παει

υ.γ=και ο βολος ειναι μεσα για πολυ καλο χιονι

Θέλει και υετό όμως. Δεν είναι τόσο απλό. Για Θεσσαλία και πάνω οι Τ σπάνια είναι θέμα αφού δεν έχουν και μεγάλες απαιτήσεις σε Τ (με ένα -5 είναι κομπλέ, άντε ο Βόλος να θέλει -6 ή -7 ξέρω 'γω). Αυτά δεν είναι δύσκολα νούμερα να βουν. Μην κοιτάς φέτος που είναι υπερβολικά σάπιο το κρύο. Συνήθως δεν είναι έτσι. Κάθε χρόνο κάνει εισβολές του -5, το θέμα είναι να συνδιαστούν και με υετό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Santa snow είπε:

Αν βγει όπως είναι ο τζίφος θα είχαμε τρομερή κακοκαιρία και θάψιμο σε Μακεδονία και Θράκη με -5 στα 850. Πιστεύω ο τζίφος  θα πάρει σώβρακα.

από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Seth13 είπε:

Εγώ πάντως το διασκεδάζω λίγο. Μιλάμε για την απόλυτη ξεφτίλα όποιο τουμπάρει. 

Πόσο δίνει το στοίχημα? 

2.25αποδοση σε παιο 

Και 8000+ αποδοση στον τζίφο 

Λοιπόν παίξτε όλοι τα σπίτια σας στον τζιφο  τώρα!!!!!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, bill24 είπε:

ετσι ερχονται οι χιοναδες μπρο ειτε ειναι κεντροβορειοι ειτε προσηνεμοι και με δυνατα κρυα και υετους που βγαζουν ματι...οχι με ρεταλοειδη του -2 και να ψαχνεις γραμμουλες..απο τις 200 ωρες το ευρωπαικο τρενο μας παει

υ.γ=και ο βολος ειναι μεσα για πολυ καλο χιονι

Ρε ναι, αλλα 160 ωρες πριν μπορεις να περιμενεις τα παντα 😛 λιγο πιο βορεια να κινηθει η μπιλια μπορουμε να φαμε ολοι βροχη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα παίδες. Βρίσκομαι Ζυρίχη για δουλειά και επιστρέφω την αλλη Παρασκεύη. Φοβομουν οτι θα χασω παλι ιστορικό χιονια(περσι ημουν παλι Ελβετία και έχασ όλή την Επλιδα) αλλά απο όυι φαίνεται τουλαχιστον απο τζιφο ολο το κυμα ψυχους θα περασει απο εδω

 

Diagramme GEFS

 

Βεβαια είναι καταξερα τα ensembles.Δε ξερω τι ακριβως χρειαζεται να να εχει καλο υετο εδω. Θελει ψαξιμο. Τουλαχιστον ελπιζω να φερω το 3χ3 με την επιστροφη μου, απο 12/2 και μετα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Seth13 said:

Εγώ πάντως το διασκεδάζω λίγο. Μιλάμε για την απόλυτη ξεφτίλα όποιο τουμπάρει. 

Κορδόνιασε ο Τζίφος με τον μέσο όρο να ακουμπάει το -4 με -5 για 5-6/2 και μετά να εκτοξεύεται κοντά στο 0... αναμένοντας την τούμπα του Παίου στο 12αρι... μάλλον δεν θα χρειαστεί να εκκενωθεί η Αττική όπως μας προτρέπει ο Κλέαρχος... (πλάκα κάνω).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, bill24 είπε:

θεωρεις πως αυτην την στιγμη με τον μεσο ορο του τζιφου να θερμανθηκε απιστευτα και να πεταει εκτος ακομα και πεδινα θεσσαλιας οντας απεναντι ενσεμπλ ευρωπαικου ουκμο τζεμ εχει καμια τυχη?

O μο ορος του εινα αν το δεις ειναι οτι καλυτερο υπαρχει για θεσσαλια και πανω τι θα βγει κανεις δεν ξερει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Santa snow said:

Αν βγει όπως είναι ο τζίφος θα είχαμε τρομερή κακοκαιρία και θάψιμο σε Μακεδονία και Θράκη με -5 στα 850. Πιστεύω ο τζίφος  θα πάρει σώβρακα.

Για το ξεκάρφωμα το λες 😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Ιαπωναςςςς

 

J132-21.gif

Αχχαχαχαχ τούμπαρε προς τζιφο Ε 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

O μο ορος του εινα αν το δεις ειναι οτι καλυτερο υπαρχει για θεσσαλια και πανω τι θα βγει κανεις δεν ξερει

Μην τα σβήσει με σφουγγάρι ο βαρδαρης το απόγευμα μονο χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξέρω αν τελικά σταθούμε τυχεροι με το χαμηλό από τα δυτικά. Για την Αττική λέω. Αν γίνει, θα είναι ένα θαύμα. Εμείς έδω ήμαστε για την κλασσική συνταγή. Κόγκας και τέλος. Τα υπόλοιπα είναι κόλπα για άλλους παίκτες. Πιο δυνατούς σε αυτά. Είναι σαν να βάζεις τον Ζαγοράκη να παίξει σέντερ φορ. 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

O μο ορος του εινα αν το δεις ειναι οτι καλυτερο υπαρχει για θεσσαλια και πανω τι θα βγει κανεις δεν ξερει

Αυξάνονται πιστεύεις με τα σημερινά οι πιθανότητες για κβ σε σχέση με χθες η ακόμα θέλει δύο τρεις μέρες να ξεκαθαρίσει?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μεταφραση του 06 τζίφου για την περιοχή μου !!! 40 χιλιοστά σχεδόν σε χιόνι μέσα μερικές ώρες! 

Screenshot_20230201_130934_Chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...