Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η ιστορια δειχνει να επαναλαμβανεται...

62170dff544d09c934e0f42eb544c833_M.jpg

Προσωπικη γνωμη...Εαν ισχυει εν τελει το πλαγιασμα του αυλωνα...Πολυ πιθανο να υπαρξει κυκλογεννεση στη Μεσογειο...Δημιουργια χαμηλου μεταξυ νδ Πελοποννησου μεχρι και Ζακυνθο και θαψιμο θεσσαλιας,Ευτυρανιας,δυτικης Φθιωτιδας...Εαν το χαμηλο μετεπειτα κινηθει προς το Αιγαιο θα εχουμε αλλα θετικα σεναρια αλλα δεν ειναι της παρουσης....Το θετικο για την ωρα ειναι το περεταιρω δυτικισμα και οτι κερδιζουμε βαθμους στα 850 προς τα κατω.. Ακομα δεν εχει κλειδωσει η Κυριακη..Ποσο μαλλον το μετα..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

50 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Όσο δεν γυρνάει ο τρισκατάρατος (για Κυριακή - Δευτέρα, το μετά με το χαμηλό μακάρι να βγει να θαφτεί όλη η Ελλάδα) προσωπικά δεν κλειδώνω ούτε χιονόπτωση. Όπως και να'χει, είναι τρομερά αγχωτικός σε αυτές τις ώρες.

Ηδη εχει δυτικισει ο τζιφος αν τον συγκρινεις μεπροηγουμενα ραν. Λογικα θα δυτικισει κιαλλο . 

Υπομονη και ηρεμιστικά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, larissa_mare said:

Κεντροβορειο have left the chat 

Απορώ γιατί όμως. Ο Τζίφος ο,τι κι αν είναι συνεχίζει σταθερά να δίνει κεντροβόρειο. Ο Ευρωπαίος δεν δίνει πιθανότητες αλλά κι αυτός δεν έχει καταλήξει σε σταθερό σενάριο μετά τη Δευτέρα. Για μένα υπάρχουν πολλές πιθανότητες για κεντροβόρειο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Seth13 said:

Στα 200μ που είσαι θα είσαι μια χαρά θερμοκρασιακά. Χαμηλότερα και δίπλα στη θάλασσα θα υπάρξει θέμα αναλόγως της ραγδαιότητας.

Πιστεύεις ότι αν έβγαινε ο παιος θα ήμασταν καλά περιοχές κοντά στον τρελό σε υψόμετρο 150μ ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Επειδή δεν έχω δει Γάλλος, τζεμ και αικον τη δείξανε στα πρώινα τους? 

Σουπερ.....τα παρεθεσε ολα 4-5 σελιδες πιο πισω ο Δημητρης απο Χαλκιδα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Seth13 said:

Στα 200μ που είσαι θα είσαι μια χαρά θερμοκρασιακά. Χαμηλότερα και δίπλα στη θάλασσα θα υπάρξει θέμα αναλόγως της ραγδαιότητας.

Την Κυριακή όπως το βλέπω θα το γυρίσει γρήγορα σε εμάς, λογικά το μεσημέρι. Για στρώσιμο πιστεύω στο διάστημα 19:00-07:00 αν κάτσει όπως το δείχνει ο παιος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Απορώ γιατί όμως. Ο Τζίφος ο,τι κι αν είναι συνεχίζει σταθερά να δίνει κεντροβόρειο. Ο Ευρωπαίος δεν δίνει πιθανότητες αλλά κι αυτός δεν έχει καταλήξει σε σταθερό σενάριο μετά τη Δευτέρα. Για μένα υπάρχουν πολλές πιθανότητες για κεντροβόρειο.

Ετσι ακριβώς για Δευτέρα και μετά δεν έχει κλειδώσει κάτι από τώρα 

Αν ήμουν κεντροβορειος εγώ προσωπικά 

Θα  κυνηγούσα μέχρι τέλους αυτή την προοπτική 

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, snowjohn said:

Πιστεύεις ότι αν έβγαινε ο παιος θα ήμασταν καλά περιοχές κοντά στον τρελό σε υψόμετρο 150μ ?

Υπο συνθηκες ναι

ειδικα Ανω Ηλιουπολες κλπ, η υπερδυναμη των νοτιων θα πανε καλουτσικα. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Beach-snow NG είπε:

Σουπερ.....τα παρεθεσε ολα 4-5 σελιδες πιο πισω ο Δημητρης απο Χαλκιδα....

Ωραια Κωστή!! σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΠΡΟΣΗΝΕΜΟ ΡΙΦΙΦΙ. Ο ΝΕΑΡΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΙΟΣ ΚΑΤΩ ΔΕΞΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ.

โจร ขโมย ย่องเบา GIF - Robber Thief Burglar - Discover ...

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, LosAlimos said:

Υπο συνθηκες ναι

ειδικα Ανω Ηλιουπολες κλπ, η υπερδυναμη των νοτιων θα πανε καλουτσικα. 

 

Εγώ που μένω στο πιο ψηλό σημείο της Δάφνης είμαι νυφίτσα να ξέρεις δύο χρόνια χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, CATHA είπε:

Από μία γρήγορη στα πρωινά αυτό που καταλαβαίνω είναι οτι και τα δύο μοντέλα ψιλοτούμπαραν για να βρεθούν κάπου στη μέση... ούτε οι υπερβολές του παίου συνεχίστηκαν αλλά και ο τζίφος έκανε μία μικρή στροφή προς τον Παίο... οριακή φάση για τα πεδινά της Αττικής με μεγάλο ζητούμενο τον όποιο υετό ... τα λέμε στα 12αρια.

Από μια γρήγορη εκτίμηση, είδα ότι τελικά έπεσες έξω που ήσουν σίγουρος ότι δεν υπάρχει τίποτα για ΣΚ στα πεδινά της Αττικής. Επίσης, έπεσες έξω όταν έλεγες ότι ο Γενάρης θα φύγει με τραγική ανομβρία. Αυτό το λέω για να σου τονίσω ότι δεν πρέπει να βιαζόμαστε. Και φυσικά το λέω για να το ακούσω κι εγώ και όλοι μας. Κι εγώ είχα ξεγράψει την Κυριακή.

. Φιλικά πάντα! Καλημέρα!!

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, Seth13 said:

Στα 200μ που είσαι θα είσαι μια χαρά θερμοκρασιακά. Χαμηλότερα και δίπλα στη θάλασσα θα υπάρξει θέμα αναλόγως της ραγδαιότητας.

Μακάρι να έχεις δίκιο, αλλά οι χάρτες στα 500 δεν με πείθουν, μου φαίνεται άθλια και ασταθής η υποστήριξη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, snowjohn said:

Εγώ που μένω στο πιο ψηλό σημείο της Δάφνης είμαι νυφίτσα να ξέρεις δύο χρόνια χαχαχα

Παρομοια με Ηλιουπολη και λογικα τα πας και καλα στις ασταθειο καταιγιδες Υμηττου.

μου εχει τυχει πολλες φορες να τρωω τρελη βροχα στη Βουλιαγμενης πριν το Metro Mall και στον Αλιμο να ειναι ολα στεγνα.

Επεξεργάστηκε από LosAlimos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, voutzalou είπε:

Μακάρι να έχεις δίκιο, αλλά οι χάρτες στα 500 δεν με πείθουν, μου φαίνεται άθλια και ασταθής η υποστήριξη.

Στον Ευρωπαίο εχει πολυ τιμια υποστήριξη. 

Μην αγχώνεσαι. Και λεπτομέρειες κοιταμε αυριο βραδυ - σαββατο 6αρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, snow_evia είπε:

Είναι διαφορετικά τώρα, λείπει το δυναμικό (βαρομετρικό χαμηλό) και ούτε είναι βέβαιο οτι θα γίνει ενεργοποίηση Λέικ εφεκτ

Εννοείται φιλε γιαυτο και είπα ότι ίσως βγουν και αντιθετα ( δηλαδή χειροτερα) αλλά ίσως και καλύτερα κανεις δεν ξέρει 

Περιοχικα 1 μέρα πριν καλύτερα νομίζω και αυτά όχι για σίγουρα.  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά υετός υποστήριξη από αύριο 

Το πιο σημαντικό αυτή την στιγμή είναι η θέση που θα κλειδώσει ο αυλωνας 

Λίγα χιλιόμετρα ποιο δυτικά αν πάει 

Θα μιλαμε για αλλά νούμερα μετά εδώ μέσα. 

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, south coast είπε:

Το κυριο του Ευρωπαίου ισως ειναι και το πιο θερμό συγκριτικά με τα ens του

Ειμαστε σε εξαιρετικο δρομο. 

Ο τζιφος πρεπει να διορθωσει αμεσα . Δεν γίνεται ολα να βελτιώνονται και ο τζιφος με το ζορι να δυτικιζει σε καθε ραν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...