Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδες.Η λογική θα έλεγε ότι θα πρέπει να περιμένουμε έως σήμερα το βράδυ για να πούμε κάτι για την Κυριακή όσο αφορά τη κακοκαιρία εδώ.

Από χθες έχουν γίνει κάποιες δυτικές κινήσεις από το σύνολο του gfs.Με βάση αυτες και επειδή θεωρώ πολύ δύσκολο να τις πάρει πισω σε αυτές τις ώρες που εμειναν ,λέω ότι θα έχουμε χιονοκαιρια στα ανατολικά και νότια την Κυριακή.

Τα υψόμετρα χιονόπτωσης αναλυτικά δε θα πρέπει να δωθουν κατά τη γνώμη μου πριν το Σάββατο γιατι πιθανών να πάμε σε οριακές καταστάσεις πραγμα που απευχομαι φυσικά.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Σας είπα χθες στις 96 ώρες μπορεί να γίνει πολύ χειρότερο και πολύ καλύτερο. Αύριο θα είναι 72. Συνεχίζουμε. Και το βράδυ 84. 

Ο μ.ο. στο 12αρι του ήταν πιο δυτικά για Δευτέρα πρωί, ακολούθησε το μ.ο. το κύριο, πάμε πολύ καλά αλλα δεν κλείδωσε ακόμη κάτι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για μετά χαλάει, αλλά καμία σχέση με τζίφο. Είναι πολλές οι 120 ώρες. Αύριο στις 96 θα φανεί για Τρίτη και μετά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

image.thumb.png.8521ad3412180f5b616cfc3ce64bb588.pngπολυ κακο σενάριο για την χώρα μας.. κερδισμένα τα χαμηλά υψόμετρα στην βα αττική και τα νησια αν εβγαινε ετσι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δεν γίνεται να το χάσουμε, 96 ώρες πριν ειναι, μπορώ να μπω πως κλειδώνει σίγουρα χιονόπτωση στο λεκανοπέδιο χωρίς καμία άλλη λεπτομέρεια προς το παρόν..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

επίσης μικρής αξίας κατά την γνώμη μου οι χάρτες υετού από παιο... θυμηθείτε τι έδινε στην μήδεια και τι έγινε τελικά. το αιγαίο και η Αθήνα θα κάνουν πάλι τα δικά τους είτε προς το καλό είτε αντίθετα   

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μοντελα με  budget εκατομμυρίων, κάτι βλέπουν λάθος. Μα αν δει κανείς, οι μεγάλες διαφορές ξεκινούν από 48 με 60 ώρες. Μυστήριο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μετά από 2/2 ,μετά από ένα φθινόπωρο και χειμωνα ανύπαρκτο  και μόνο που θα το δούμε να πέφτει είναι σπανιότατα για Αθήνα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Axilleas είπε:

επίσης μικρής αξίας κατά την γνώμη μου οι χάρτες υετού από παιο... θυμηθείτε τι έδινε στην μήδεια και τι έγινε τελικά. το αιγαίο και η Αθήνα θα κάνουν πάλι τα δικά τους είτε προς το καλό είτε αντίθετα   

Καλά εννοείται, άλλωστε σε περίπτωση ΒΑ ρεύματος ο υετός πάντα υποεκτιμάται από όλα τα μοντέλα (λιγότερο από το GFS). Εφόσον βγει η σύγκλιση ΒΔ-ΒΑ στην Αττική έχει τελειώσει το ζήτημα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Axilleas είπε:

επίσης μικρής αξίας κατά την γνώμη μου οι χάρτες υετού από παιο... θυμηθείτε τι έδινε στην μήδεια και τι έγινε τελικά. το αιγαίο και η Αθήνα θα κάνουν πάλι τα δικά τους είτε προς το καλό είτε αντίθετα   

Είναι διαφορετικά τώρα, λείπει το δυναμικό (βαρομετρικό χαμηλό) και ούτε είναι βέβαιο οτι θα γίνει ενεργοποίηση Λέικ εφεκτ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Νικόλα Παρ τα ολα ...Καλά χιονια φιλε περιμένουμε φωτο να ξέρεις 

Φοβάμαι την σφαλιάρα. Αλλά αυτή την φορά θα έχουμε υετό. Εκεί φτάσαμε να μην με αγχωνει η θερμοκρασία. Φίλε εγώ πιστεύω θα βγει χαμηλό να σου ρίξει το χιονακι. Ο παιος μετά τις 120 τρέχει λάθος. Θα βγει πιο δυτικά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ναι ρε παιεεεε,μπομπα για προσηνεμα,αν και μια δυτικιση(μικρή)θα έδινε το μεγάλο για λεκανοπέδιο!!Και στις 72 ώρες,στο καλές πλέον του πάιου.Ακραιες διάφορες με τζιφου,κάποιος θα ξεφτυλιστει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, dimitris27 είπε:

Ναι ρε παιεεεε,μπομπα για προσηνεμα,αν και μια δυτικιση(μικρή)θα έδινε το μεγάλο για λεκανοπέδιο!!Και στις 72 ώρες,στο καλές πλέον του πάιου.Ακραιες διάφορες με τζιφου,κάποιος θα ξεφτυλιστει.

Μητσαρααα πως παμε φιλε μου?? Θα αποκλειστω εγω??

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...