Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Delsnow είπε:

Στρατηγε με εμενα εδω τι γινετε???θα βαλω τπτ????σε κλαρινα η μετρηση....

Aπο τριτη αδερφε αλλα ειναι μακρια ακομα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Πιο συγκεκριμένα:

στις 24/1/2022 είχαμε 1015 χαμηλό ΝΑ της Καρπάθου

στις 16/2/2021 είχαμε 1005 χαμηλό ανατολικά της Ρόδου 

 

Άλλη μια ερώτηση γιατί είμαι και λιγο άσχετος😂 αυτό το 1001 ανατολικά της Ρόδου δεν είναι χαμηλό που μπορεί να λειτουργήσει σαν δυναμικό αίτιο για ενεργοποίηση του Αιγαίου; 

02327D91-5BB7-40BD-9E42-84F570BBD9DA.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thanossnow είπε:

μπράβο προσηνεμοι ορίστε θα έχετε το 3/3 χαρείτε το γιατί σπανίζουν πλέον τα χιόνια

τα χιονια σπανιζουν για μας και θα συνεχισουν! οταν εχουμε μεινει στην στατιστικη πως δεν γινονται δυο συνεχομενοι χειμωνες χωρις χιονοστρωση! ακομα δεν ειδαμε τπτ ομως!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ορίστε σύμφωνα με το απίστευτα ακριβές μοντέλο το ευρωπαϊκό δηλαδή, θα έχουμε αύριο πέρασμα με φαινόμενα στην κεντροδυτικη Μακεδονία ώρα από 4 -9 χοντρικά, ότι αφήσει και σε ότι μορφή είναι 

ecmwfgr-2-30.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπόν πάμε πλέον να μας απασχολήσουν οι χάρτες χιονοστρωσιματος....οι αττικαριοι άλλοι πιο πολύ άλλοι λιγότερο θα το νοιώσουν στο πετσί τους από Κυριακή απόγευμα ευχηθειτε να πάρουν μπροστά όλοι οι ευνοϊκοί μηχανισμοί για μπούκες και στρωσιδια....οι βάρκες της Πεντέλης μάλλον γίνονται βάρκες Πειραιά..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Aπο τριτη αδερφε αλλα ειναι μακρια ακομα.

Ολο πισω με πας γιωργαρα....παντως εγω εσφαξα μια προβατινα 2η μερα συτεψης σημερα....

Επεξεργάστηκε από Delsnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

μπράβο προσηνεμοι ορίστε θα έχετε το 3/3 χαρείτε το γιατί σπανίζουν πλέον τα χιόνια

Θανάση μην ασχολείσαι αλλο με το καιρό....Εγώ τελείωσα μεχρι εδω ητανγια φετος το χειμωνα τελείωσαν οι χάρτες....μη πω και για μόνιμα.....οτάκομα και ένα μέτρο να μου δίνουν δε ξανασσχολουμαι εξναι ψυχολογικό πλεον , έτσι κι αλλιώς το χιονι αγαπάω , οι χάρτες δε με πολυνοιαζουν οποτε κανε κι εσυ το ιδιο ασε τους χαρτες και κοιτα ουρανό οπως παλια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, theodors3 είπε:

τα χιονια σπανιζουν για μας και θα συνεχισουν! οταν εχουμε μεινει στην στατιστικη πως δεν γινονται δυο συνεχομενοι χειμωνες χωρις χιονοστρωση! ακομα δεν ειδαμε τπτ ομως!

πέρσι εδώ πλατυ έστρωσε 3 φορές και τις 3 το έλιωσε μέσα σε 2 ώρες... μόνο αυτά είδαμε πέρσι, Α και κάτι τυχαίες χιονομπορες του νιφαδίσματος για 1 λεπτό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Θανάση μην ασχολείσαι αλλο με το καιρό....Εγώ τελείωσα μεχρι εδω ητανγια φετος το χειμωνα τελείωσαν οι χάρτες....μη πω και για μόνιμα.....οτάκομα και ένα μέτρο να μου δίνουν δε ξανασσχολουμαι εξναι ψυχολογικό πλεον , έτσι κι αλλιώς το χιονι αγαπάω , οι χάρτες δε με πολυνοιαζουν οποτε κανε κι εσυ το ιδιο ασε τους χαρτες και κοιτα ουρανό οπως παλια 

το ίδιο θα έλεγες αν σε 48 ώρες ερχόταν μεγάλος χιονιάς για μας εδώ πάνω;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, theodors3 είπε:

τα χιονια σπανιζουν για μας και θα συνεχισουν! οταν εχουμε μεινει στην στατιστικη πως δεν γινονται δυο συνεχομενοι χειμωνες χωρις χιονοστρωση! ακομα δεν ειδαμε τπτ ομως!

Χωρίς χιονοστρωση?? Ούτε καν έχει χιονίσει. Περσυ μια χιονομπορα 5 λεπτών εδώ στον Ευοσμο και τίποτα άλλο απολύτως. Φέτος εννοείται τιποτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξέρει κανεις που μπορώ να βρω το αρχείο με τις θερμοκρασίες για να συγκρίνω με παλιοτερες κακοκαιριες. Το ειχα βρει περσυ τον χειμώνα αλλά τώρα δε θυμάμαι πως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Χθες ειχε φτασει στο 0

Νοτιαδες εδινε το κυριο εχθες σε εμας την Τριτη,γελανε και οι πετρες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κατάβαση Αυλώνα. Τσεκ 

Θερμοκρασία στα 850 .Τσεκ

Υποστήριξη στα 500 Τσεκ.

Διεύθυνση ανέμων τσεκ 

Ζέστη θάλασσα τσεκ 

Τσεκ τσεκ τσεκ τσεκ τσεκ

Και πάλι θα χιονιζοντε  όλοι κ εμείς εδώ θα μετράμε τα άστρα.... δυτικά προάστια power 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η αληθεια ειναι οτι εδω και μερες πιστευα σε κεντροβορειο χιονια.. Μεχρι πριν λιγες μερες ολα εδειχναν ενα σχετικο ντερμπι..Πλεον ομως ξεκαθαρα η ταση προσηνεμιαζει...Δεν σας κρυβω οτι με χαροποιει ιδιαιτερα αυτο...Ειμαστε κοντα σ ενα ιστορικο ρεκορ που ομοιο του δεν εχει ξαναγινει...Το πολυακουσμενο 3/3...Μετα λοιπον τη μακρυνη διετια 1934-35 με τις δυο σερι χιονοστρωσεις στο κεντρο,παμε να ζησουμε το απολυτο 3/3...

Να ξεκαθαρισω ομως κατι...Η ολη εξελιξη δεν θα αφορα μονο τα προσηνεμα...Πιθανοτα ειδικα απο Τριτη και μετα να μπουν κι αλλοι στο παιχνιδι..Και το ευχομαι ολοψυχα...Εξακολουθω να πιστευω οτι οι Θεσσαλοι θα παιξουν καλη μπαλα...Μακαρι να χιονιζομασταν ολοι αξιοπρεπως...Για πολλους και καλους φιλους απο τα βορεια....Μεσα απο την καρδια μου σας εδινα 20 ποντους για 300mm μεχρι το καλοκαιρι...🤣Αλλα δεν αποφασιζω εγω...Ουτε κανεις...Τελος παντων...Παμε να παρουμε οτι καλυτερο μπορουμε...

Σουρικατες απο τα βορεια...Θα γυρισει....Οποιος παντως θελει,κατεβαινει και τον φιλοξενω...Εγω αυριο τελειωνω τα τρεχαματα που εχω...Το σπιτι μου ειναι ανοιχτο...!!!

Προσηνεμες αλεπουδες...Παμε να γραψουμε ιστορια...Και ελπιζω οταν γυρισει γιατι θα γυρισει,να χαιρομαστε με τα καρντασια!!

syntagma-6.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απο χθεs τωρα μπηκα να δω ποσο χαλασε ο τζιφοs αλλα ειναι παλι ειναι φοβεροs για μενα στα Γιαννενα.

Aρχισαμε παλι τα ιδια χαχαχα

Φοβεροs για ολουs τουs βορειοδυτικουs (ηπειρωτεs - δυτικομακεδονεs - θεσσαλουs) 

Eποsssss ΒΑΣΙΛΙΑ...κρατησετοοοοοο

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

 

Modele GFS - Carte prévisions

 

 

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, Χιών said:

Επειδή πλησιάζουν εκλογές και όποιος καίγεται με τον χυλό φυσάει και το γιαούρτι, μην εκπλαγείτε εάν η Δευτέρα κηρυχθεί αργία, αναξαρτήτως αποτελέσματος.

εγω λεω πως το χιοινι που ερχεται ειναι προεκλογικος μποναμας, ψακασαν τα συννεφα κι ετσι για να παρουν ψηφους απο τους χιονοφιλους..ας αφησουμε τις πολιτικες συζητησεις εκτός, εαν συμφωνεις κι εσυ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, casperakos είπε:

Κατάβαση Αυλώνα. Τσεκ 

Θερμοκρασία στα 850 .Τσεκ

Υποστήριξη στα 500 Τσεκ.

Διεύθυνση ανέμων τσεκ 

Ζέστη θάλασσα τσεκ 

Τσεκ τσεκ τσεκ τσεκ τσεκ

Και πάλι θα χιονιζοντε  όλοι κ εμείς εδώ θα μετράμε τα άστρα.... δυτικά προάστια power 

 

Μας έκατσε η τρύπα πέρσυ....λπιζω φέτος να μας πέσει η μπούκα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν και ακόμη κρατάω πολύ μικρό καλάθι, γνωρίζει κανένας καιρικός ιστοριοδίφης πότε ήταν η τελευταία φορά που έκανε 3/3 το Κέντρο; Υποθέτω προπολεμικά (;)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Χιονοσκεπής said:

Αν και ακόμη κρατάω πολύ μικρό καλάθι, γνωρίζει κανένας καιρικός ιστοριοδίφης πότε ήταν η τελευταία φορά που έκανε 3/3 το Κέντρο; Υποθέτω προπολεμικά (;)

Mπορεί και ποτέ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Χιονοσκεπής said:

Αν και ακόμη κρατάω πολύ μικρό καλάθι, γνωρίζει κανένας καιρικός ιστοριοδίφης πότε ήταν η τελευταία φορά που έκανε 3/3 το Κέντρο; Υποθέτω προπολεμικά (;)

Ποτε δεν εχει γινει νομιζω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βορειοι μην τα παρατατε οεο! Πολλα ειναι ανοιχτα ακομα με το χαμηλο και οι προσηνεμοι την πηραν την νικη οσο πλησιαζαμε τωρα ηρθε και η ωρα μας οσο πλησιαζουμε να τραβηξουμε το χαμηλο ( αν υπαρξει βεβαια ) προς τα εδω μιας και ψυχος θα υπαρχει... Βεβαια αμα δεν κανει τιποτα παλι μακαρι να αρχισουν νωρις οι ζεστες για τις πολυαγαπημενες μας καταιγιδες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...