Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, giannis.mar είπε:

Για αύριο το κόβω να κάνει καμιά περαστική χιονομπορα με εντυπωσιακές χιονοκουρτινες (όπως θα φαίνονται από κάπου μακριά) μέχρι το έδαφος και μετά θα μας χαιρετήσει 

Ναι ειναι θεμα τυχης ειναι κυριως! Κατα την γνωμη μου αυριο η μερα θα μοιαζει με 6/1/2015

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τακαρε καλησπεραααα..Χαθηκαμε ρε φιλε...Ο Σακης ειμαι ρε..Απο Πετραλωνα...Κοιτα να δεις..Στα πεθερικα μου στο Κοκκινο Βοιωτιας εσκασε 112...Σε μας δε βλεπω να χιονιζει ουτε στο Κρυονερι...🤣Τι λες ρε Τακαρε??

tsoukalas-takis-tsoukalas.gif

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, thanossnow είπε:

Χαχαχαχχα που τον βρήκαν τον υετο για κεντρική Μακεδονία γελάω 🤣 τι να πω μακάρι 

Κοίτα ... Κεντρική Μακεδονία είναι και τα πόδια της Χαλκιδικής που κάτι θα αρπάξουν ... Οπότε μέσα είναι σε τόσο ευρεία έννοια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Συνήθως όταν βγαίνει ανακοίνωση της ΕΜΥ για τα πεδινά χιονίζει και στα παραθαλάσσια 

ΣΤΑ πεδινά.

Όταν λέει ΣΕ πεδινά, συχνά εννοεί εσωτερικές περιοχές και όχι σόνυ και ντε τα παραθαλάσσια.. Το έχω δει άπειρες φορές στις προβλέψεις της για Μακεδονία. Να λέει "σε πεδινά" και να εννοεί Νάουσα, Έδεσσα, Βέροια κτλ. Και Σαλόνικα, Κατερίνη βροχή. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Sepolia7 είπε:

Με το τωρινο run παιζει να στρωνει και κεντρο ξημερωματα δευτερας

Μάλλον άνετα κιόλας. Μπαμ κάνει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 minutes ago, Seth13 said:

Άγγελος Λαμπίρης μόλις για το αυριανό. Προσωπικά το βλέπω χλωμό. 

Screenshot_20230204-174718.png

Αρκετά μετρημένος θα έλεγα, εγώ βλέπω για περισσότερα... μακάρι να έχω δίκιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυνατό στρώσιμο και σε πεδινά έστω και πρόσκαιρα δίνει ο Τζιφος τώρα... Για να δούμε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το πιο αξιοπερίεργο σε χάρτη παγοποίησης για απόγευμα Δευτέρας πριν μπει ο υετός από τη νέα υποτροπή. 

54-526GR.GIF?04-12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, menidi είπε:

ΣΤΑ πεδινά.

Όταν λέει ΣΕ πεδινά, συχνά εννοεί εσωτερικές περιοχές και όχι σόνυ και ντε τα παραθαλάσσια.. Το έχω δει άπειρες φορές στις προβλέψεις της για Μακεδονία. Να λέει "σε πεδινά" και να εννοεί Νάουσα, Έδεσσα, Βέροια κτλ. Και Σαλόνικα, Κατερίνη βροχή. 

Κοίτα δεν ξέρω για την βόρεια χώρα,αλλά για εδώ Εύβοια οπότε λέει πεδινά χιονίζει και εδώ,ούτε μια φορά δεν θυμάμαι να μην έχει χιονίσει εδω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, giannis.mar είπε:

Η Μαγνησια θα υποδυθεί τον ρόλο της Αττικής για λίγα εξαωρα 90-779GR.GIF?04-12

96-779GR.GIF?04-12

 

Αν υποθεσουμε οτι εβγαινε ο τζιφος, η μαγνησια απο δευτερα βραδυ μεχρι παρασκευη θα χιονιζοταν συνεχεια + της κυριακης.....εγω παντως εχω αρχισει να το πιστευω αυτο τριτη βραδυ με τεταρτη μεσημερι....θα μπορουσε να κανει ωραια πραγματακια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η κακοκαιρια θα εχει 3 γυρους... 

Μια αυριο προμεσημβρινες ωρες μεχρι τις 15.00-16.00 που θα γινει ΤΗΣ ΕΛΠΙΔΑΣ θεωρω για καποιες περιοχες (μακαρι οσο πιο χαμηλα τα χιονια και τα στρωσιματα). Δευτερος γυρος βραδυ Κυριακη με Δευτερα που θα χιονιζει 100% σε ολο το λεκανοπεδιο με αυτες τις Τ που θα εχουμε... Και Δευτερα μεσημερι 3ος γυρος πιστευω θα παιξουμε μπαλα.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, snowjohn said:

@Seth13 ειδα καλα ? 300 μετρα επιπεδο παγοποιησης?

μεχρι βαρκες ειναι αυτο με το -35 απο πανω

Ναι, πιστεύω ότι έστω και πρόσκαιρα θα στρώσει μέχρι και πολύ χαμηλά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χωρίς να ξέρω πολλά, εγώ πιστεύω πως θα έχουμε θετικές εκπλήξεις παρά αρνητικές για όλο το νομό! Προσωπική αίσθηση και μόνο! Αισιοδοξία πάνω απ όλα! Ο Θεός και ο Καιρός έχουν τον τελευταίο λόγο!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Seth13 said:

Ναι, πιστεύω ότι έστω και πρόσκαιρα θα στρώσει μέχρι και πολύ χαμηλά. 

δες και τζεμ λιγο

και επισης η δευτερα βραδυ βρωμαει πολυ και η τριτη βραδυ και ισως και η τεταρτη βραδυ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

Αν υποθεσουμε οτι εβγαινε ο τζιφος, η μαγνησια απο δευτερα βραδυ μεχρι παρασκευη θα χιονιζοταν συνεχεια + της κυριακης.....εγω παντως εχω αρχισει να το πιστευω αυτο τριτη βραδυ με τεταρτη μεσημερι....θα μπορουσε να κανει ωραια πραγματακια

Και μην ξεχνάμε ότι θα έχουμε να κάνουμε αποκλειστικά με υετο Αιγαίου.. Με ό,τι αυτό συνεπάγεται ως προς την προγνωσιμοτητα κι ως προς το πραγματικό υετικό αποτέλεσμα.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης μασ είπε:

Αν υποθεσουμε οτι εβγαινε ο τζιφος, η μαγνησια απο δευτερα βραδυ μεχρι παρασκευη θα χιονιζοταν συνεχεια + της κυριακης.....εγω παντως εχω αρχισει να το πιστευω αυτο τριτη βραδυ με τεταρτη μεσημερι....θα μπορουσε να κανει ωραια πραγματακια

Αυτό έβλεπα μόλις τώρα. Πλάκα θα'χει να πάρει τα σκαλπ πολλών πεδινών - παραθαλάσσιων κανας Βόλος. Είναι να πάρει μπρος. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε όλες τις ώρες βελτίωση αύριο-μεθαυριο έστω και μικρή, μικρές λεπτομέρειες που μπορεί να κάνουν την διαφορά!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...