Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 minutes ago, Seth13 said:

Χαρμόσυνα τα νέα από το 12άρι, το κύριο είναι από τα θερμότερα και ο μέσος όρος ψυχράνθηκε. Βέβαια το κύριο είναι από τα καλύτερα υετικά σενάρια ωστόσο και ο μέσος ορος υετού αυξήθηκε ξημερωματα-πρωι Δευτέρας. 

ens_image.php?geoid=52683&var=201&run=12

Μου αρέσει πως συνδυάζεις τα καλύτερα στοιχεία από το ραν, μόνο μην βγεί το θερμό κύριο με τον μέσο όρο του υετού της Δευτέρας... καήκαμε. 112 και εδώ. Πέρσι πετάγανε χαρταετό φέτος όλοι μέσα ακόμη και εάν ρίχνει μία νιφάδα. Γελάνε και τα ξαδέλφια μου στο Σικάγο...

Επεξεργάστηκε από CATHA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δραπετσώνα επίσης... Μη βγείτε από το σπίτι... Πάντως σήμερα που είχα σκοπό για χιονοβολτα ιπποκράτειο κλείνουν Πάρνηθα και γενικά τα ορεινά του νόμου.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, bill24 είπε:

μπα θα διαφωνησω αυτα τα υετικα που βγαζει σε θεσσαλια και λαμια ειναι λιγες υγρασιες απο την πιθανοτητα να υπαρξει την τεταρτη πεμπτη ενα νοτιοανατολικο που θα μεταφερει λιγη υγρασια απο το αιγαιο.αν οντως το εδειχναν τα διαγραμματα ενς θα επρεπε να ειναι στα 10+μμ υετου καθως το χαμηλο ειναι υετοφορο.τωρα ειναι πολυ αχνες οι γραμμες

εχει σεναρια αλλα λιγα στα 50249154698_ens_image(2).png.841ac81035d05b91fa82d9228bd29b8c.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, SnowNurse είπε:

Σείστηκε η χιονομάνα Νίκαια από το 112...

Δηλαδη να παω  να παρω σταφιδες και ουισκυ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, CATHA said:

Μου αρέσει πως συνδυάζεις τα καλύτερα στοιχεία από το ραν, μόνο μην βγεί το θερμό κύριο με τον μέσο όρο του υετού της Δευτέρας... καήκαμε. 112 και εδώ. Πέρσι πετάγανε χαρταετό φέτος όλοι μέσα ακόμη και εάν ρίχνει μία νιφάδα. Γελάνε και τα ξαδέλφια μου στο Σικάγο...

Ίσως δεν έγινε κατανοητό από τη διατύπωση μου αλλά το ''θερμό'' κύριο είναι ήδη ψυχρότερο από αυτά που έδινε έως τώρα. Γι' αυτό και τα επίπεδα παγοποίησης για τις νυχτερινές πρωινές ώρες έχουν πέσει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Seth13 said:

Ίσως δεν έγινε κατανοητό από τη διατύπωση μου αλλά το ''θερμό'' κύριο είναι ήδη ψυχρότερο από αυτά που έδινε έως τώρα. Γι' αυτό και τα επίπεδα παγοποίησης για τις νυχτερινές πρωινές ώρες έχουν πέσει. 

Εντάξει δεν έχει καμμία σημασία ούτως η αλλιώς, πάμε να δούμε το χιονάκι μας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 minutes ago, Spyros Snowstorm said:

Ναι μωρε δεν αντιλεγω, αλλα αν εβγαινε αυτουσια η προγνωση του μετεο θα  ειμασταν ποιο ευχαριστημενοι με τα αυριανα

Τεσπα η κακοκαιρια δεν τελειωνει αυριο

Θα κρατησει μεχρι τριτη το αργοτερο

Μεχρι πεμπτη ρε μην κανεις εκπτωσεις 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, CATHA είπε:

Εντάξει δεν έχει καμμία σημασία ούτως η αλλιώς, πάμε να δούμε το χιονάκι μας.

Πως δεν εχει σημασια?

Οποια βελτιωση της τελευταιας στιγμης  βλεπουμε στα μοντελα,μονο για καλο θα ειναι

 

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, south coast είπε:

Μεχρι πεμπτη ρε μην κανεις εκπτωσεις 

Κοιτα για την πεμπτη δεν θελω να πω παραπανω, μην την ματιαξω την καψαρη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σας παραθέτω κι εγώ την επίσημη πρόβλεψή μου για την αυριανή ημέρα, ειδικότερα για τη μεσημεριανή επιδείνωση:

"Είναι 10 το πρωί. Τα πουλάκια κελαηδούν ανέμελα στα δέντρα. Οι γάτες συνεχίζουν τα σεξουαλικά τους παιχνίδια κάτω απο λαμπρό ήλιο, νιαουρίζοντας δυνατά. Οι σκύλοι χάσκουν ξαπλωμένοι κα λιάζονται και οι πολίτες απολάμβάνουν τον κυριακάτικο περίπατό τους. Ξαφνικά, τα πάντα σκοτεινιάζουν!! Ενα πελώριο μαύρο σύννεφο καλύπτει τον ουρανό και ένας εκκωφαντικός βρυχηθμός ακούγεται απο ψηλά!!Ανθρωποι και ζώα σταματούν και κοιτάζουν ψηλά, αποσβολωμένοι! Οι γάτες σηκώνουν την τρίχα τους.   Οι μανάδες παίρνουν τα παιδιά τους αγκαλιά και τρέχουν να σωθούν φωνάζοντας «ηρθε ο Αρχίδαμος»!! Νιφάδες χιονιού, σε μέγεθος φορτηγού SCANIA,  με άκρες που κόβουν σαν ξυράξι, πέφτουν απο τον ουρανό καλύπτοντας τα παντα εν ριπή οφθαλμού. Η Αθήνα μετατρέπεται σε σύγχρονη Πομπηία. Η θερμοκρασία κατρακυλά στους -26.

Απο το απόγευμα όμως ο καιρός βελτιώνεται ΠΡΟΣΚΑΙΡΑ"

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, elkithro είπε:

Στειλτε μου και εμενα ρε παιδια κανενα μηνυμα.

Εσυ στη Κοζάνη και εμείς στη βόρεια Ελλάδα γενικότερα,πιο πιθανό είναι να πάρουμε μήνυμα ότι κερδίσαμε ένα εκατομμύριο ευρώ,πάρα ότι θα χιονιστουμε 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, CATHA said:

Εντάξει δεν έχει καμμία σημασία ούτως η αλλιώς, πάμε να δούμε το χιονάκι μας.

Εγώ παρακολουθώ μοντέλα και στο nowcast ούτως ή άλλως. 🤣 Απλώς φαίνεται κρίνοντας και από το 06άρι του Ευρωπαϊκού ότι κάποιες λεπτομέρειες βελτιώνονται, κάτι που είχα αναφέρει και ως πιθανότητα όταν θα δουν ότι το Αιγαίο δεν κάνει τζιζ και ότι το χαμηλό δεν θα ''διαλύσει'' το ψύχος τόσο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Σας παραθέτω κι εγώ την επίσημη πρόβλεψή μου για την αυριανή ημέρα, ειδικότερα για τη μεσημεριανή επιδείνωση:

"Είναι 10 το πρωί. Τα πουλάκια κελαηδούν ανέμελα στα δέντρα. Οι γάτες συνεχίζουν τα σεξουαλικά τους παιχνίδια κάτω απο λαμπρό ήλιο, νιαουρίζοντας δυνατά. Οι σκύλοι χάσκουν ξαπλωμένοι κα λιάζονται και οι πολίτες απολάμβάνουν τον κυριακάτικο περίπατό τους. Ξαφνικά, τα πάντα σκοτεινιάζουν!! Ενα πελώριο μαύρο σύννεφο καλύπτει τον ουρανό και ένας εκκωφαντικός βρυχηθμός ακούγεται απο ψηλά!!Ανθρωποι και ζώα σταματούν και κοιτάζουν ψηλά, αποσβολωμένοι! Οι γάτες σηκώνουν την τρίχα τους.   Οι μανάδες παίρνουν τα παιδιά τους αγκαλιά και τρέχουν να σωθούν φωάζοντας «ηρθε ο Αρχίδαμος»!! Νιφάδες χιονιού, σε μέγεθος φορτηγού SCANIA,  με άκρες που κόβουν σαν ξυράξι, πέφτουν απο τον ουρανό καλύπτοντας τα παντα εν ριπή οφθαλμού. Η Αθήνα μετατρέπεται σε σύγχρονη Πομπηία. Η θερμοκρασία κατρακυλά στους -26.

Απο το απόγευμα όμως ο καιρός βελτιώνεται ΠΡΟΣΚΑΙΡΑ"

Θανασαρα!!!ολα καλα φιλε???????

Vine Wtf GIF

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 minutes ago, teo_73 said:

Δε θελω να μεταφερω τπτ εδω,απλα οποιος θελει μπαινει τουιτερ και ψαχνει το #Αρχιδαμος 😄

Τελικά τη βαφτίσανε Μπάρμπαρα από το σόι της μαμάς. Απαρηγόρητος ο παπούς Αρχίδαμος

Κλαιωωω..χαχα

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...